Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowery i ścieżki rowerowe w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2017 12:16

Wiem, że nie typowa - ale ciekawa :wink:
W poprzednim linku jest sporo innych ścieżek.
asmaxx
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asmaxx » 25.08.2017 13:26

Calapula napisał(a):Panie Januszu ale to chyba nie jest typowa ścieżka rowerowa w Omiś a ja nawet stawiam na to że to wcale nie jest ścieżka rowerowa?
A po drugie zabierając do Chorwacji rowerek należy pamiętać żeby oponki były raczej jak najbardziej terenowe bo wiele ścieżek jest szutrowych i na zwykłych trekingach za długo nie pojeździmy.


Pozdrowienia dla Pana Janusza :) Ooo tego właśnie dla żony szukałem.. Nie za łatwa, nie za trudna trasa!

Co do opon i terenu dzięki za odp. Chyba odpuszczę żonie męczarnię na 2 kółkach:) Żeby tylko nie żałować braku rowerów:))
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 25.08.2017 14:19

Z Omisza jest świetna trasa do Marusici. Polną drogą, równoległą do Jadranki.
Oprócz tego wzdłuż Cetiny do Zadvarje można pojechać.
Jeździłem w tum roku z żoną, i dawała radę :wink:
Oprócz tego wybrałem się na Sveti Jure. Bardzo fajna sprawa, jak ktoś czuje się na siłach to polecam.
Opony wszędzie szosówki, nie ma się czego obawiać.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.08.2017 14:31

Calapula napisał(a):A po drugie zabierając do Chorwacji rowerek należy pamiętać żeby oponki były raczej jak najbardziej terenowe bo wiele ścieżek jest szutrowych i na zwykłych trekingach za długo nie pojeździmy.


Oczywiście, że na trekkingowych oponach można pojeździć jest kwestia tylko gdzie chcemy jeździć, na szutrze 28 ' po płaskim dają radę :)

Flayszakal napisał(a):Oprócz tego wybrałem się na Sveti Jure. Bardzo fajna sprawa, jak ktoś czuje się na siłach to polecam.
Opony wszędzie szosówki, nie ma się czego obawiać.


8O jak ktoś da radę można i zrobić Tour de France :mrgreen: Opony wszędzie szosówki ? :mrgreen: :papa:

Nie trzeba specjalnie dedykowanych ścieżek rowerowych by w Cro pojeździć. Są trasy i dla rowerzystów i dla kolarzy :) Zawsze brałem rowery i nie żałowałem :)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 25.08.2017 14:39

Ale ja nie kolarz, rekreacyjnie tylko :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 25.08.2017 14:57

Flayszakal napisał(a):...
Opony wszędzie szosówki, nie ma się czego obawiać.

Oczywiście, że jest się czego obawiać jeśli chcemy jeździć wszystkimi ścieżkami rowerowymi a nie tylko asfaltowymi. Pierwsze 2 razy miałem koła na oponkach zwykłych i za każdym razem kończyło się na przebitej dęteczce. Jak nie na kamieniach to jakiś kolec roślinny się przebił. A że nie zabierałem zapasowych to i jazdy się na tym kończyły. Potem już tylko terenówki i to dosyć grube i mogę jeździć bez strachu.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.08.2017 15:46

Flayszakal napisał(a):Ale ja nie kolarz, rekreacyjnie tylko :)


No to jak wjeżdżałeś rekreacyjnie na S. Jure to szacun :mrgreen:

Calapula napisał(a):Oczywiście, że jest się czego obawiać jeśli chcemy jeździć wszystkimi ścieżkami rowerowymi a nie tylko asfaltowymi. Pierwsze 2 razy miałem koła na oponkach zwykłych i za każdym razem kończyło się na przebitej dęteczce. Jak nie na kamieniach to jakiś kolec roślinny się przebił. A że nie zabierałem zapasowych to i jazdy się na tym kończyły. Potem już tylko terenówki i to dosyć grube i mogę jeździć bez strachu.


Tu się zgadzam, że jest się czego obawiać ale wyłącznie poza ogólnie dostępnymi szutrowymi ścieżkami) mój rekord to 5 kapci w ciągu jednej wyprawy na Pagu :) taki efekt dały płożące się między murkami jeżyny :) Natomiast podczas 4 krotnych wizyt na Hvarze anie jednego kapcia :)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 25.08.2017 15:53

Branie zapasu to jest "elementarz"
Wszędzie, nie tylko nad Adriatyk
Terenowej opony rowerowej bym nie przeceniał akurat zbytnio, bo poza kostką nie jest przesadnie gruba, inaczej ważyła by "tonę" :D

Poza tym nie wiem co się tak na te opony zafiksowaliscie, założyłem szosowe specjalnie pod kątem wyjazdu na górę. Na pozostałych trasach, które zaproponowałem też się sprawdziły. Jak ktoś lubi na terenowych po asfalcie, to ja mu nie bronię :wink:
Wspomniałem o oponach tylko dlatego, że na trekingach jak najbardziej można, ale zgadzam się że, terenowe będą bardziej uniwersalne :)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 25.08.2017 15:59

bluesman napisał(a):
Flayszakal napisał(a):Ale ja nie kolarz, rekreacyjnie tylko :)


No to jak wjeżdżałeś rekreacyjnie na S. Jure to szacun


Mieszkam pod Krakowem, od południowej strony ;)
Wiec gdzie bym nie chciał się przejechać, to mam albo z góry, albo pod górę - idzie się przyzwyczaić ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.08.2017 19:12

Flayszakal napisał(a):
bluesman napisał(a):No to jak wjeżdżałeś rekreacyjnie na S. Jure to szacun


Mieszkam pod Krakowem, od południowej strony ;)
Wiec gdzie bym nie chciał się przejechać, to mam albo z góry, albo pod górę - idzie się przyzwyczaić ;)


tam sa góry ? chyba zmarszczki :mrgreen: mieszkam w N. Sączu, mam 13 km do jednego z najtrudniejszych podjazdów po asfalcie w Polsce (Przehyba), idzie się przyzwyczaić :lol:

Flayszakal napisał(a):Poza tym nie wiem co się tak na te opony zafiksowaliscie, założyłem szosowe specjalnie pod kątem wyjazdu na górę. Na pozostałych trasach, które zaproponowałem też się sprawdziły. Jak ktoś lubi na terenowych po asfalcie, to ja mu nie bronię


Opony dobiera się do terenu w jakim się jeździ, lubienie nie ma nic do rzeczy :) Owszem można na szosowych jeździć po szutrze ale co to za jazda 0 amortyzacji i przyczepności. W terenie mowy nie ma. Co do przebijania się dętek o wiele delikatniejsze są opony-dętki i szytki szosowe niż opony górskie :papa:


p.s w tym roku przejechane tylko 3,5 tyś km z czego 90% w górach
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2017 21:15

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 21:24 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 25.08.2017 21:33

bluesman napisał(a):Opony dobiera się do terenu w jakim się jeździ, lubienie nie ma nic do rzeczy


A co ja niby napisałem? :lol:

Zresztą, jak dla mnie koniec tematu. Konkursy "kto wyżej nasika" to nie ze mną :papa:
dnigga
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dnigga » 18.06.2018 14:27

czyli najlepiej wrotki ;)
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 30.06.2018 10:05

Fajne trasy rowerowe są na wyspie Pasman - dużo szutrówek i bocznych asfaltowek na których ruch samochodowy jest minimalny. Kapitalne punkty widokowe na wzgórzach, szczególnie w stronę Kornati. W Tkon jest wypożyczalnia.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 30.06.2018 22:23

Interesują mnie ścieżki oraz wypożyczalnie rowerów w Ninie i okolicach - byłem tam z 5 lat temu. Czy od tego czasu zmieniło się?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Rowery i ścieżki rowerowe w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone