Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co mam kupić...pomóżcie

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 01.10.2013 17:22

może wersja ekonomiczna:Canon 1100 z kitem 18-55 -------1300
Tamron 70-300 VC----1300 albo Canon 55-250 IS ------------700
------------ -----------------
razem 2600 2000
O tym Tamronie piszą dużo dobrego na Canon-Board .Do górek nada się w sam raz .Do ptaszków też .
Na tym samym forum jest tez dużo zdjęć zrobionych kitem.Całkiem niezłe.
W razie utopienia w Jadranie,czy zwykłej kradzieży strata mniejsza niz 5 k zł
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.10.2013 17:45

Jajfona polecam.
W zakładce "Iphoneonly".
Mały poręczny, zadzwonić można i kalendarz ma, a fotki, mz, do zaakceptowania.
I miasto i pejzaże :)
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 01.10.2013 23:19

mariusz_77 napisał(a):a co powiecie o aparacie nikon d 5200?

To bardzo dobry aparat, podobnie jak Canon 600 czy 650.
Tylko że to już jest kawał cegły, trochę duży.

Jest takie powiedzenie że najlepszy aparat to ten który masz przy sobie.
A lustrzankę nie zawsze chce się zabierać ze sobą ze względu na gabaryty i ciężar.

Moim zdaniem w podróży najlepsze są bezlusterkowce bo są mniejsze, lżejsze a jakością zdjęć prawie dorównują lustrzankom:

Moje typy (jeżeli linki się nie otworzą to skopiuj cały adres):
- Sony Nex 6
http://www.optyczne.pl/194.1-Test_apara ... _NEX-6-Wstęp.html

- Olympus OM-D E-M5
http://www.optyczne.pl/178.1-Test_apara ... D_E-M5-Wstęp.html

- Panasonic GX7
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=174 ... ix-dmc-gx7

Niestety Canon i Nikon jeszcze nie potrafią zrobić porządnego bezlusterkowca.

Sam mam Nexa 6 z obiektywem 16-50.
Zalety: mały, lekki, robi dobre zdjęcia, uniwersalny zakres obiektywu do większości zastosowań w podróży, szybki autofokus - ważne gdy chcesz robić zdjęcia dzieci,
Wady: mały wybór dobrych obiektywów, pod tym względem Olympus wygrywa, ale Ciebie to raczej nie dotyczy bo prawdopodobnie wystarczy Ci uniwersalny zoom 16-50.
Co prawda Zeiss wyprodukował bardzo dobry obiektyw 16-70 do Nexa ale ta cena :cry: w granicach 3500 - 4000 zł....
http://www.optyczne.pl/6109-nowość-Nowe_obiektywy_z_mocowaniem_Sony_E.html

Obecnie możesz kupić Nexa za jakieś 3300 zł razem z obiektywem 16-50.
Do tego filtr uv chroniący obiektyw, dodatkowa bateria, folia na wyświetlacz +150zł.

Kilka zdjęć zrobionych Nexem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wcilor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wcilor » 12.10.2013 14:04

Cóż Miłosz, jesli chodzi o nexa nie jestem pewien czy to dobry wybór dla autora wątku, gdyż początkowo szukał aparatu do kieszeni ale też dopytywał o przybliżenie, co sugeruje, że jest ono dla niego jednak ważne. Nex sam w sobie jest mały ale jak dokręcisz obiektyw, to już do kieszenie nie schowa. 5000pln to dużo na wydanie. Ja bym się skusił nawet na tańszy zestaw Nikon nawet D3100 (można kupić za 1400pln) i dokupić obiektyw powiedzmy nikkor 55-200 (700pln) i mam dość fajny sprzęt na pewno lepszy niz każda cyfrówka + do tego może dokupić kompakt do noszenia na codzień. Nikon 5200 który zaproponowałeś jak najbardziej polecam. Ładne zdjęcia + super sprawa ruchomy wyświetlacz - ktoś kto miał taki wyświetlacz zapewne przyzna mi rację:-) Trzymając kilka lustrzanek w ręce Nikon D5200 jest jedną z mniejszych (choć dla fotografów niekoniecznie jest to zaleta).

P.S
Bardzo podoba mi się 3 zdjęcie.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.10.2013 19:30

rozumiem, że jesli chodzi o bezlusterkowce, bo na lustrzanke chyba jednak sie nie zdecyduję to sony nex6 lub 7 byłby dobrym wyborem?? słyszałem dobre opinie od użytkowników tego aparatu
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.10.2013 08:24

mariusz_77 napisał(a):....

Jak zauważam, kupić "dobry" aparat to taki co kosztuje co najmniej kilka tys. zł. Tańszy to obciach. 8O :(

Otóż (moim zdaniem) obciachem jest kupowanie czegoś czego tak naprawdę nie potrzebujemy.
Te "cegły lustrzane" już dawno nie modne. Kupują pasjonaci lub "szpanowcy" którzy tą lustrzanką robią gorsze zdjęcia niż zrobiliby najzwyklejszym kompaktem.

Ja jestem zwolennikiem takiego kompaktu który wkładam do kieszeni koszuli. Takich na rynku jest sporo i nie zawsze tanie.
Aparat z wymienną optyką ...... też się nad tym zastanawiałem ale zrezygnowałem, do kieszeni nie włożę.

Za około "do" 1500-2000 kupisz naprawdę porządny kompakt i będziesz zadowolony - droższy nie oznacza lepszy ( przynajmniej dla mnie).

PS
Kiedyś, dawno temu, w chwili pomroczności, kupiłem "lustro". Do dziś żałuję. Aparat leży gdzieś w szafie ( nie wiem w której).
Syn, kilka lat temu, w chwili pomroczności ( bo moda) ..... kupił Fujifilm HD-10, do dziś żałuje.
Tylko poręczny kompakt. :!:
Spędziłem na rozmowie długie godziny w salonie Fotoyoker. Lustra już nikt nie kupuje.
Ostatnio edytowano 24.10.2013 08:45 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.10.2013 08:44

woka napisał(a):Fujifilm HD-10

HS10? :?
Toż to zwykły kompakt :)


woka napisał(a):Aparat z wymienną optyką

Jak się kropelką przyklei obiektyw, to z niego też się kompakt robi ;)

Pozdrawiam :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.10.2013 08:49

weldon napisał(a):
woka napisał(a):Fujifilm HD-10

HS10? :?
Toż to zwykły kompakt :)


Przecież nie pisałem, że "lustro". To nazywają chyba "hybryda". Kupił " bo ma być większy, bo moda" a lustro - ma przykład na ojcu więc nawet o tym nie myślał.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.10.2013 09:06

woka napisał(a):To nazywają chyba "hybryda".

Diabli wiedzą :/ Aparat, jak aparat. Lekki i poręczny. Z samochodu dobrze się nim zdjęcia robi :D
woka napisał(a):Kupił " bo ma być większy

I słusznie.
Jak jeździ do Cro, to nie ma lepszego na chorwackie zaułki i wieże kościołów, a i na zwierzaki dobry, bo nie trzeba podchodzić blisko. Kompakty są dobre jak możesz sobie pozwolić na zoom nożny, ale to nie zawsze jest możliwe, dlatego trzeba czasami pójść na kompromis :)

Przy świadomym wyborze moda nie ma nic do gadania i wszystko znajdzie swojego amatora, tylko trzeba najpierw sprecyzować swoje potrzeby i do nich dobierać sprzęt, a ludzie zazwyczaj robią dokładnie odwrotnie i aparat nie jest tu niczemu winien, bez względu, czy to lustro, czy aparat w telefonie.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 24.10.2013 09:41

Autorze wątku:

Myślę, że dla Ciebie jednak najlepszy będzie zaawansowany kompakt z możliwością zoom-owania (przybliżania). Na tym poziomie edukacji fotograficznej aparat zrobi wiele za Ciebie, zdjęcia będą na przyzwoitym poziomie (niektórym z "lustra" zdjęcia nie podobają się za swoją miękkość). A dlaczego zaawansowany ? Z czasem rozwiniesz się i wykorzystasz inne funkcje aparatu niż tryb "zielony".

A model ... to już kwestia upodobania i zasobności portfela. pooglądaj przykładowe fotki, pójdź do sklepu typu (M)iejska(M)acalnia, pogadaj ze sprzedawcami w wielu sklepach, weź aparat do ręki, popatrz na obsługę i wykonanie. Na pewno ograniczysz grono faworytów. Wyciągniesz średnią i w sieci wybierzesz najtańszy sklep :)

Jednak na początek zainteresuj się pozycjami książkowymi p.t. "ABC fotografowania". Podstawy fotografii pozwolą Ci dokonać bardziej świadomego wyboru i poprawnie zinterpretować określenia, o których piszą użytkownicy forum :)

Powodzenia.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 24.10.2013 10:10

dzięki za Wasze opinie :wink: skłaniam sie jednak do sony nexa... myślę, że z czasem jak się wdrożę przyda mi się możliwość wymiany obiektywu i zaawansowane ustawienia

Tylko mam dylemat nex 5, 6 czy 7... bo wiem, że nie zawsze nowszy znaczy lepszy...

czy ktos mógłby coś podpowiedzieć?? :papa:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 24.10.2013 10:14

mariusz_77 napisał(a):... myślę, że z czasem jak się wdrożę przyda mi się możliwość wymiany obiektywu i zaawansowane ustawienia
:


A ja myślę, że jak się wdrożysz to kupisz zupełnie inny aparat :mrgreen: technika idzie szybko do przodu :P
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 24.10.2013 10:41

Witam


od 3 latek mam to cudo
Obrazek

Ogólnie jestem zadowolony z jego możliwości. Wcześniej miałem okazje testować aparaty Sony czyt ez Canona.. no ale znów się okazało, że firmy które produkują wszystko od drukarek przez telewizory na kalkulatorach skończywszy do aparatów fotograficznych kiepsko się przykładają.

Z resztą testy aparatów Nikon mówią same za siebie :)
http://www.optyczne.pl/148.1-Test_apara ... 4%99p.html


Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 25.10.2013 09:23 przez cronaturki, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 24.10.2013 11:46

mariusz_77 napisał(a):dzięki za Wasze opinie :wink: skłaniam sie jednak do sony nexa... myślę, że z czasem jak się wdrożę przyda mi się możliwość wymiany obiektywu i zaawansowane ustawienia

Tylko mam dylemat nex 5, 6 czy 7... bo wiem, że nie zawsze nowszy znaczy lepszy...

czy ktos mógłby coś podpowiedzieć?? :papa:


5tkę ma AndrzejPK - pogadaj z nim, bo się zna człowiek na fotografii :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.10.2013 11:59

cronaturki napisał(a): Wcześniej miałem okazje testować aparaty Sony czyt ez Canona.. no ale znów się okazało, że firmy które produkują wszystko od drukarek przez telewizory na kalkulatorach skończywszy do aparatów fotograficznych kiepsko się przykładają.

Z resztą testy aparatów Nikon mówią same za siebie :)
http://www.optyczne.pl/148.1-Test_apara ... 4%99p.html


Pozdrawiam


:lol: :lol: :lol:

Typowa wypowiedź para specjalisty od testowania aparatów... :|
Bez urazy- ale taka prawda.
Ileś tych aparatów potestował i pod jakim kątem, że takie .... wypisujesz?

Powoływanie się na optyczne akurat nie jest dowodem na nic, poza powoływaniem się na opinie wyśmiewanego często w środowisku za stronniczość portalu (najpierw "debest" był u nich Canon, potem Nikon, potem Sony się zrobiło na podobnym poziomie- wcześniej było traktowane jak kopciuszek - takie to były historie...tak więc ostrożnie z tą wiarą w optyczne!) oraz zmanierowanych posiadaczy niektórych aparatów, którzy tam często (w opiniach) zachowują się jak fanatycy jednej marki a tymczasem de facto jest wiele aparatów bardzo zaawansowanych i tylko od naszej świadomości i umiejętności zależy co wykorzystamy z palety dostępnych opcji.
Zresztą jak się wczytać w te opinie to zaraz widać ilu tam "półprofesjonalistów" oglądających swoje aparaty i bawiących się nimi raczej niż wykonujących nimi solidną i wymagającą robotę.
Ludzie tacy naprawdę wierzą, że jak im przez ręce przeszło kilka modeli to posiedli zaawansowaną wiedzę.
Rzadko kiedy znają faktycznie dobrze 2 czy 3 systemy.

Pisanina typu "firma co produkuje wszystko nie przykłada się do robienia aparatów" w przypadku zarówno Sony jak i zwłaszcza Canona świadczy o kiepskim rozpoznaniu tematu.
Wiesz w ogóle jakie są możliwości i zastosowanie zaawansowanych aparatów tych firm?
Wątpię. Bo gdybyś faktycznie wiedział, nie pisałbyś obiegowych stereotypowych wniosków, które są produkowane przez fanatyków lub głównie gadających a nie tymi aparatami konkretnie fotografujących.
Każda firma wypuszcza mniej i bardziej udane modele. Dzisiaj dopiero na poziomie najbardziej zaawansowanym spotykamy większe różnice w jakości i szybkości- wszystko w dół jest na bardzo podobnym poziomie i może niemal to samo- poza większym czy mniejszym upakowaniem różnych cudeniek i innym ich nazewnictwem. Jedynie obsługa i przystosowanie do naszych potrzeb są na tyle różne, że jednym odpowiada to a innym tamto.
Są aparaty stawiające na maksimum łatwości obsługi najważniejszych dla świadomego fotografującego funkcji a są i takie, gdzie trzeba się "nagrzebać" żeby coś włączyć.
I nie brakuje ludzi, dla których ma to znaczenie, ale to nie znaczy, że możliwości samych takich aparatów są gorsze.
A ilość sprzedanych egzemplarzy wcale nie jest odbiciem jakości- co najwyżej marketingu i popularności.
Mało ludzi w ogóle wie, że Nikon kupuje owe "świetne nikonowskie matryce" od...Sony. :lol: :roll: :mrgreen:

Także uprasza się o pisanie sensownych porad, opartych na rzetelnej wiedzy a nie klepanie w kółko "a mój aparat jest super to te inne są do d... bo są z tych innych firm". :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Co mam kupić...pomóżcie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone