Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie.....

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jete1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.09.2020
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jete1 » 03.09.2020 09:14

marekkowalak napisał(a): Trzeba było 15 lat temu napisać tylko tyle - "Zora je" - połowa forum by rozpoznała :D :D :D :D


Właśnie o to chodziło, że nie miałam "nic", tylko mgliste wspomnienie i duuużo emocji :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2020 17:45

jacek1974 napisał(a):Lepiej późno niż później.
Dla mnie królem pozostanie Vinko Coce.

Moi trzej królowie z lat 80-tych
Oliver Dragojević
Vinko Coce
Mišo Kovač
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.09.2020 22:08

Jete1 napisał(a):Właśnie o to chodziło, że nie miałam "nic", tylko mgliste wspomnienie i duuużo emocji :-)



Nie dziwię się - głos Nedy potrafi wyzwolić emocje :D :D :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 04.09.2020 19:44

Neda ma godnych następców - młode pokolenie kultywuje tradycje :coool:

Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2020 19:52

Janusz Bajcer napisał(a):
jacek1974 napisał(a):Lepiej późno niż później.
Dla mnie królem pozostanie Vinko Coce.

Moi trzej królowie z lat 80-tych
Oliver Dragojević
Vinko Coce
Mišo Kovač


Janusz, trafiłeś w jądro celu. :oczko_usmiech:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2021 08:41

Teska Industrija też zahaczyła o lata 80-te. Najlepiej sprawdź w necie zespoły i wykonawców z wydawnictwa "Jugoton".
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.02.2021 10:46

sviva napisał(a):Teska Industrija też zahaczyła o lata 80-te. Najlepiej sprawdź w necie zespoły i wykonawców z wydawnictwa "Jugoton".


to ewidentnie hard rock i niezły zespół :) a tu jak widać nie o niego chodzi :) Hard rock z byłej Jugosławii to było sporo zespołów do dzisiaj wspominam i mam w swoich zbiorach W/w też, poza tym Ribjlia Corba, Atomsko Skloniste, Bijelo Dugme, Vatreni Poljubac i wiele innych :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2021 12:12

bluesman napisał(a):
sviva napisał(a):Teska Industrija też zahaczyła o lata 80-te. Najlepiej sprawdź w necie zespoły i wykonawców z wydawnictwa "Jugoton".


to ewidentnie hard rock i niezły zespół :) a tu jak widać nie o niego chodzi :) Hard rock z byłej Jugosławii to było sporo zespołów do dzisiaj wspominam i mam w swoich zbiorach W/w też, poza tym Ribjlia Corba, Atomsko Skloniste, Bijelo Dugme, Vatreni Poljubac i wiele innych :)

Teska Industrija to hard rock?
https://youtu.be/O5ZG76TWP9U
Tiz to kołysanka do przytulania :mrgreen:
Jugoton to też różna mozyka. To była największa firma fonograficzna, pod skrzydłami miała mnóstwo zespołów i wykonawców.
P. S. Moi znajomi tworzą zespół, który wydał "Mama ostrzegała". Twierdzili ze to folk polo... :hut: :mrgreen:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 07.02.2021 12:50

Skoro o muzyce z Bałkanów to polecam starszą, np Bajaga i instruktori z Serbii ( W w Polsce jego utwory wykonywał K. Krawczyk "Mój przyjacielu " i M. Maleńczuk " Jak to Tak" ) oraz trochę nowsze Dubioza Kolektiv z Bośni (rozpoczynali 24 Poland Rock Festival) i S.A.R.S z Serbii (reggae, muzyka alternatywna). Skoro to forum o Chorwacji to również polecam moich ulubieńców z CRO Prljavo Kazaliste (rock) Wszystko oczywiście dostępne na YouTube.
Pozdrawiam fanów muzyki bałkańskiej Gajus
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2021 15:17

Gajus.ems napisał(a):Skoro o muzyce z Bałkanów to polecam starszą, np Bajaga i instruktori z Serbii ( W w Polsce jego utwory wykonywał K. Krawczyk "Mój przyjacielu " i M. Maleńczuk " Jak to Tak" ) oraz trochę nowsze Dubioza Kolektiv z Bośni (rozpoczynali 24 Poland Rock Festival) i S.A.R.S z Serbii (reggae, muzyka alternatywna). Skoro to forum o Chorwacji to również polecam moich ulubieńców z CRO Prljavo Kazaliste (rock) Wszystko oczywiście dostępne na YouTube.
Pozdrawiam fanów muzyki bałkańskiej Gajus

Potwierdzam - Dubioza Kolektiv to mega zespół. Fajne połączenie muzyki bałkańskiej z reggae, ska.
Energii na scenie mogłaby im pozazdrościć elektrownia Bełchatów. :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.02.2021 16:47

Gajus.ems
polecam starszą, np Bajaga i instruktori z Serbii ( W w Polsce jego utwory wykonywał K. Krawczyk "Mój przyjacielu " i M. Maleńczuk " Jak to Tak" )


No i oczywiście "Ostatnia nocka" ...
Tu Maleńczuk wspólnie z Instruktori:



i oryginał. Uwielbiam.

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.02.2021 16:58

sviva napisał(a):Potwierdzam - Dubioza Kolektiv to mega zespół. Fajne połączenie muzyki bałkańskiej z reggae, ska.

Dubioza - mega! :mrgreen:

Jeśli mówimy o nowszych zespołach, to koniecznie Elemental. Połączenie rocka i hip-hopu, bardzo zgrabne :)

Mój ulubiony utwór tego zespołu:

sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 25.02.2021 21:09

maslinka napisał(a):Dubioza - mega! :mrgreen:

Jeśli mówimy o nowszych zespołach, to koniecznie Elemental. Połączenie rocka i hip-hopu, bardzo zgrabne :)

Mój ulubiony utwór tego zespołu:



Odsłuchane! Sztos!

Jeśli chodzi o Dubioza Kolektiv to polecam ich wersję słynnej ostatnio z serialu "Dom z papieru" piosenki "Bella ciao"

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Muzyka z byłej Jugosławi, lata 80-te, błagam pomóżcie..... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone