Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja drugi raz - Tribunj, Szibenik, Nin, Zadar... 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 24.07.2012 08:49

PabloX napisał(a):W niedzielę postanowiliśmy, że po południu nadrobimy wcześniejszy niedosyt Sibenika. Tym razem skierowaliśmy się w kierunku twierdzy Świętego Michała, po drodze wstępując na cmentarz Świętej Anny... oba miejsca piękne i z obu są wspaniałe widoki na miasto, rzekę Krka i dalej już chyba na morze. I nie zmienia tego nawet fakt, że wiało jakby chciało głowy nam pourywać i zaczął padać deszcz... :wink:
My i tak lubimy Sibenik i może jeszcze tam wstąpimy, bo miło się spaceruje tamtejszymi uliczkami.


A byliście na twierdzy św. Mikołaja na morzu?
Można się dostać łódką (jolamik tak zrobiła) lub z lądu (my).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.07.2012 11:21

mikrus100 napisał(a):Byłem w Tribunij na wycieczce z Biogradu w 2009r. z rodzinką i znajomymi. Jest zarąbista knajpka (dość niepozorna) u Milivoja, jest tam właściciel i szef kuchni zarazem, nazywa się Ante, razem z żoną prowadzą ten interes (jest charakterystyczna z wyglądu, ma wielkie, choć to nie mój gust, "bimbały" :lol: ). Bardzo mili ludzie i serwują superanckie jedzenie za rozsądną cenę. Duże porcje i rakija na przywitanie, :wink: . Trafić do niej jest dość prosto znajduję się na ulicy Podvrh nad samym morzem, w okolicy ul. Kornatska i Varos, bardzo blisko małego parku. Polecam, nie jest to reklama :oops: mam poprostu bardzo miłe spomnienia. .


Ja też polecam konobę ANTE na Podvrh. Jedzonko super i nie rujnuje portfela. Do dziś żałuję, że trafiliśmy do Milivoja dopiero w połowie pobytu. Jak się ktoś wybiera do Tribunj to polecam od razu zapamiętać adres.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.07.2012 11:27

gesio_2000 napisał(a):a co do samego pobytu to muszę się pochwalić, że po 16 latach wspólnego koczowania na "kocią łapę" wreszcie wziąłęm ślub pod kościołem św Mikołaja na szczycie góry w Tribunji w obecności naszych sporawych już dzieci !!


To dopiero "akcija" :wink:

Gratulejszyn i ...czekam na cd.


Pozdrav
:D
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 24.07.2012 20:37

Lula napisał(a):Witam, a może ktoś z przebywających na miejscu w ramach spaceru przechodził koło ulicy zirjanska? bedziemy tam od 16.08 i jestem ciekawa czy daleko stamtąd do plaży, bo po google maps nie umiem ocenic.
Czekam z niecierpliwoscią na dalsze relacje z Tribunj, u mnie juz reisefieber na całego ;)

My byliśmy na Zirjanskiej w zeszłym roku. Numer 72. Do plaży było blisko. Polami około 7 minut :) Nie wiem gdzie jest numer 18 ale pewnie też niedaleko. My będziemy tam od 17 sierpnia. Może się zobaczymy gdzieś na plaży :)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 25.07.2012 00:11

W tej twierdzy na morzu nie byliśmy, zostawiamy ją sobie na przyszłość, jak już nie będziemy wszędzie targali spacerówki dla najmłodszego :) zdjęcia i opisy miejsca są bardzo zachęcające - mamy kolejny punkt planów na kolejne wakacje...

U Ante byliśmy i potwierdzamy, że jest fajnie, o czym decyduje przede wszystkim luźna, nierestauracyjna atmosfera miejsca. Takie domowe klimaty :D Jest też i trochę taniej niż w innych konobach, ale akurat pod tym względem nie jest to jakaś wielka różnica. W tym roku (w odróżnieniu od poprzedniego) nie trafiliśmy póki co na knajpę, w której jedzenie byłoby niedobre, porcje też wszędzie są słuszne. Cenowo różnie, ale nawet w Pink Keel te ceny nie są drastycznie wysokie. BTW co oznacza taka pozycja na rachunku, która nazywa się bodajże "Kuver postava"? To chyba jedyna różnica pomiędzy restauracjami a konobami - w restauracjach naliczają 8 kun od nakrycia dla 1 osoby. To jest jakaś opłata za przygotowanie stołu, czy może zryczałtowany napiwek? Normalny napiwek wprawdzie i tak oprócz tego daję, ale warto wiedzieć, co takiego doliczają do rachunku.
Lula
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lula » 25.07.2012 09:40

No proszę, bedę sie rozglądac na plaży.
A adres konoby juz zapisany :)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 27.07.2012 01:50

Lula, wczoraj (czwartek) na Zamalinie nas nie było, bo wstąpiliśmy w końcu do Primosten :D natomiast na plażę za mariną nie tachamy wózka - podjeżdżamy samochodem pod samą plażę i spacerówka zostaje w bagażniku :wink:

W Primosten odczuwamy leciutkie rozczarowanie - bo miasteczko, owszem, miłe, przyjemne, ładne, ale naczytałem się, że to jak Trogir w miniaturze i takie tam inne pod adresem Primostena komplementy... a nasza subiektywna ocena jest taka, że miasto jest kompletnie inne niż przecudny i dla nas naprawdę magiczny Trogir. Ok, jest Primosten ładnie położony, kościół Sv. Jure, cmentarz wokół niego, widoki na okolicę, kilka ładnych plaż - w porządku. I zapomniałbym jeszcze o fajnej kamiennej dachówce na paru co starszych domach. Ale żeby tak och i ach? :wink:

DSC03270_1_mały.jpg

DSC03267_mały.jpg


Obrazek

DSC03282_mały.jpg

DSC03283_mały.jpg


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DSC03292_mały.jpg


Wróciliśmy do Tribunja, poplażowaliśmy, wieczorem zupełnie przypadkiem trafiliśmy na zainstalowanie planszy ku czci generała Ante Gotoviny na budynku banku koło Konzuma... a że miałem na sobie koszulkę z wizerunkiem rzeczonego generała, którego uważam za autentycznego bohatera i ofiarę chorej polityki Unii Europejskiej wobec Bałkanów, to spotkałem się z serdecznością wielu ludzi, jakiej nawet w Cro dotąd nie zaznałem... a Chorwaci są naprawdę spontanicznymi, gościnnymi ludźmi... :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio edytowano 08.07.2013 11:12 przez PabloX, łącznie edytowano 2 razy
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.07.2012 07:20

PabloX napisał(a):Ale, wreszcie pojechaliśmy do Primosten. I tu leciutkie rozczarowanie - bo miasteczko, owszem, miłe, przyjemne, ładne, ale naczytałem się, że to jak Trogir w miniaturze i takie tam inne pod adresem Primostena komplementy...


Mnie też Primosten rozczarował i do dziś nie mogę pojąć co ludzie w nim widzą niezwykłego :roll: :lol:.

Tribunj górą :!: :wink:
Lula
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lula » 27.07.2012 08:22

Pablo, ale ja pisałam ze w Tribunj jestem dopiero od 16.08, także chyba się miniemy 8)
Sebanek
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebanek » 27.07.2012 10:20

My od 23.08 :)
Lula
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lula » 27.07.2012 11:58

no prosze, coraz wieksza grupka się zbiera :)
jakiś znak rozpoznawczy by sie przydal, bo na rzucone hasło: "cro.pl" mogą się niektórzy dziwnie patrzeć :lol:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 27.07.2012 12:34

My w Antonio od 06.08.
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 27.07.2012 21:43

Lula napisał(a):no prosze, coraz wieksza grupka się zbiera :)
jakiś znak rozpoznawczy by sie przydal, bo na rzucone hasło: "cro.pl" mogą się niektórzy dziwnie patrzeć :lol:

Może jakaś róża w butonierce lub "Wyborcza" w dłoni będzie bardziej dostrzegalna :roll:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 29.07.2012 00:08

Może jakaś róża w butonierce lub "Wyborcza" w dłoni będzie bardziej dostrzegalna


Aby tylko nie był to browarek przywieziony z Polski :wink:
Ceterum censeo - polskie "piwo" jest do niczego, a chorwackie całkiem zacne.

Ale wracając do relacji z podróży... stało się, niestety z wieloma forumowiczami, którzy do kochanego Tribunja wybierają się niebawem, już się w tym przemiłym miasteczku w tym roku nie spotkam :cry: wakacje dobiegają końca, dzisiaj rano zapakowaliśmy furę, zostawiliśmy w lodówce coś niedużego gaszącego pragnienie :D dla Dario i wyruszyliśmy na północ. Póki co, jeszcze nie bardzo odległą, bo do Plitwickich Jezior. Ale jutrzejszy wieczór to będzie już Trencin na Słowacji.
W Parku Narodowym Plitwickich Jezior zameldowaliśmy się przy wejściu nr 2 i tu od razu pierwsze dość nieprzyjemne zaskoczenie - żenujący "parking", na którym trzeba szukać skrawka wolnego miejsca wśród drzew... ok, może to z powodu soboty w środku sezonu był taki tłok, więc już się tego nie czepiam, ale jednak porównanie z dużym, wygodnym (i przy okazji bezpłatnym) parkingiem przed wjazdem do Parku Narodowego Krka nasuwa się samo.
Później było już lepiej, chociaż muszę przyznać rację temu forumowiczowi, który pisał, że Plitwickie nie są dobrą opcją dla rodzin z małymi dziećmi. Po prostu są kompletnie nieprzystosowane np. do łażenia z wózkami (tu znowu nasuwa się porównanie z Krka i znowu nie jest korzystne dla Plitwickich), więc dzieci mają z tego głównie tyle, że się umęczą (a jak dzieci, to i rodzice) :wink:
Widoki oczywiście są przepiękne. Wodospady, szafirowa (czy jaka tam, mam kłopoty z nazywaniem odcieni niebieskiego i zielonego) :wink: w każdym razie bardzo ładna woda, ławice ryb w płytkich rozlewiskach - to wszystko robi wrażenie, nawet jeśli tak jak my korzysta się z uroków Plitwickich Jezior tylko przez parę godzin.

Obrazek

Obrazek

DSC03387_mały.jpg


Obrazek

Obrazek

DSC03396_mały.jpg

DSC03395_mały.jpg

DSC03391_mały.jpg


DSC03406_mały.jpg

DSC03400_mały.jpg

DSC03408_mały.jpg

Obrazek
Jedna praktyczna rada dla osób, których nie zniechęciło moje gderanie - nie trzeba wcale stać w kilkunastominutowej kolejce do dwóch pierwszych budek z biletami. Kawałeczek dalej jest budka kolejna, do której kolejka jest już dużo mniejsza, a przy samym wejściu na teren parku jest następna budka, w której bilety można kupić od ręki, bo kolejki nie było tam żadnej. No, ale jak się mózg zagotował od upału, to stanął człowiek na końcu pierwszego napotkanego "ogonka", "jak wszyscy" :wink: jednak stanie w tej akurat kolejce miało swój urok, bo było tam sporo rodaków i można było pożartować z sytuacji - przy okazji pozdrowienia dla Adama i jego dziewczyny, z którymi dzieliłem "kolejkową niedolę", ale z tak miłymi ludźmi było to akurat fajne 8)
Plitwickie Jeziora trafiają na listę miejsc, których nie udało się nam poznać tak dobrze, jak tego byśmy chcieli - wrócimy tam, jak dzieci podrosną :D i na pewno nie w weekend w środku sezonu...

Na szczęście nocleg zabukowaliśmy sobie blisko Parku Narodowego

http://hr.hotels.com/ho351964/house-tin ... -hrvatska/

i już po chwili pani Ljubica wręczyła nam klucze do naszego pokoju. Rzut beretem obok jest hotel ze świetną kuchnią, w którym zjedliśmy po gigantycznym i pysznym sznyclu po zagrzebsku (dla dzieci panierowane drób w kształcie dinozaurów - im też się podobało to jedzenie) - tak dla odmiany po rybkach i morskich "potworach" z konob na wybrzeżu. Eeeech, już niedługo zatęsknię do lignji na żaru :)
Ostatnio edytowano 08.07.2013 11:39 przez PabloX, łącznie edytowano 3 razy
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 29.07.2012 21:05

Fajnie się czytało twoją relację, takie miłe wprowadzenie w tribunjskie klimaty , do którego zawitam poraz drugi z rzędu już za tydzień :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja drugi raz - Tribunj, Szibenik, Nin, Zadar... 2012 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone