Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słupsk (północna Polska)-Tribunj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.04.2012 20:01

i_d_e_a napisał(a):Zdecydowanie z noclegiem i postojami, "robiłem" tą trasę wielokrotnie, zawsze z noclegiem i drugim kierowcą na zmianę a i tak zmęczenie daje się we znaki. Z pieskiem to dodatkowy hardcorowy survival się szykuje.
Jak bez noclegu się doczołgasz jadąc ok 20 godzin to i tak następny dzień na miejscu będzie stracony na odespanie - na jedno wychodzi.


Rozsądek jest najważniejszy, kolega ma rację. Po 20 godzinach to najwyżej może zalec na dobę w wyrze :D
Yozz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yozz » 21.07.2020 09:27

Koledzy, odświeżę temacik... również startuję ze Słupska... po raz 3ci do CRO, co 2 lata (wcześniej Vodice i Makarska). Za każdym razem inna trasa ze względu na różne plany.

Tym razem swoboda wyboru i lecimy na Rovinj (Istria). Musimy być tam 10-tego sierpnia. Prowadzę głównie Ja, ale żona też może trochę przejechać pod warunkiem że jedzie prosto bez zjazdów, pętli etc... :lol: :wink: Swoje możliwości określam na podstawie jazdy non stop jeśli nie jadę prosto z pracy i sam... (440km, 6h, Słupsk - Wrocław), ew. z jednym przystankiem jeśli jedziemy we dwoje i po pracy... Nie śpieszy mi się, prędkość przejazdowa planuje maks 120 - 130... - optymalne dla spalania i wygody... autko... Kia Ceed II Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 2018, bak bodajże 45 litrów... starcza na jakies 550 - 650km

Jakieś wskazówki oprócz tych wyżej w postach?
Co aktualnie proponujecie? trasa na Niemcy? o której wyjazd?
Gdzie nocleg wybrać? by przy okazji coś się jeszcze przejść, zobaczyć po południu / wieczorem...

Dziękuję za wskazówki i pomoc
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.07.2020 18:33

Istria blisko :D



Nocleg zawsze w drodze do Cro https://nartywaustrii.eu/ , powrót do domu - jak wyżej, na raz.
Ostatnio edytowano 13.10.2020 19:12 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
Robert2478
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert2478 » 21.07.2020 20:49

Yozz napisał(a):Koledzy, odświeżę temacik... również startuję ze Słupska... po raz 3ci do CRO, co 2 lata (wcześniej Vodice i Makarska). Za każdym razem inna trasa ze względu na różne plany.

Tym razem swoboda wyboru i lecimy na Rovinj (Istria). Musimy być tam 10-tego sierpnia. Prowadzę głównie Ja, ale żona też może trochę przejechać pod warunkiem że jedzie prosto bez zjazdów, pętli etc... :lol: :wink: Swoje możliwości określam na podstawie jazdy non stop jeśli nie jadę prosto z pracy i sam... (440km, 6h, Słupsk - Wrocław), ew. z jednym przystankiem jeśli jedziemy we dwoje i po pracy... Nie śpieszy mi się, prędkość przejazdowa planuje maks 120 - 130... - optymalne dla spalania i wygody... autko... Kia Ceed II Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 2018, bak bodajże 45 litrów... starcza na jakies 550 - 650km

Jakieś wskazówki oprócz tych wyżej w postach?
Co aktualnie proponujecie? trasa na Niemcy? o której wyjazd?
Gdzie nocleg wybrać? by przy okazji coś się jeszcze przejść, zobaczyć po południu / wieczorem...

Dziękuję za wskazówki i pomoc


Dokładnie tego samego dnia jedziemy z Gdyni. 10.08 mamy być w Trogirze. Jedziemy 4 raz. Wcześniej była Promajna i Baska Voda.
Co roku trasa na Częstochowę, Ostrawę, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb i dalej autostradą do zjazdu na Baske.
W zeszłym roku nocowaliśmy w Brnie z wypadem na jeden dzień do Wiednia. Nocleg City Hotel Brno. W tym roku powinien być świeżo po remoncie. Wcześniej jeździliśmy z krótkimi postojami na austriackich parkingach.
W tym roku nocujemy kawałek za Wiedniem w Oekotel.
Wyjazd planujemy jak zwykle w niedzielę rano około 7-8. Nigdy nie mieliśmy problemów ani na A1 w okolicach Częstochowy, ani na czeskich autostradach, ani na granicy Słoweńsko Chorwackiej - problemów z korkami.
Na Waszym miejscu celowałbym w dojazd do Wiednia i wieczorem krótkie zwiedzanie. W okolicach Wiednia zazwyczaj jesteśmy około 18.00. Oekotel położony jest pod Wiedniem, niedaleko ich linnii metra czy tam pociągów podmiejskim (rodzaj skm?) tak więc zostawiasz samochód pod hotelem i na spokojnie zwiedzanie Wiednia.
Prędkość, zazwyczaj staram się utrzymać około 130km/h liczy się płynność jazdy, zaplanowane przystanki, bez krążenia bez strat czasu. Tankujemy dwa razy podczas trasy. Wyjazd na pełnym baku, tuż przed granicą jeszcze po stronie polskiej pierwsze tankowanie, następne w Austrii - staram się zjechać z autostrady nie za daleko, łącząc to z przystankiem "na siku" - zawsze trochę taniej zazwyczaj gdzieś za Grazem. Na jednym zbiorniku przejadę na pewno 600 km. Tak zakładam, żeby nie ryzykować jazdy na rezerwie i nerwowego szukania stacji. Samochód - Renault Clio, 1,2. 2009 r. Wersja kombi.
Różnica między Słupskiem a Gdynią to około godziny? Chyba jechałbym na Wejherowo i Gdynię do obwodnicy, "6-tką". Budowa węzła trasy kaszubskiej przy Gdyni, rano w niedzielę - problemów nie będzie. No chyba że zapali się tir i po prostu zablokuje trasę...
Rozważałbym też nocowanie w okolicach Brna albo w samym Brnie i wieczorne czeskie piwko. Będziesz w takim przypadku jechał rano przez Wiedeń - ale autostradą - coś na zasadzie obwodnicy trójmiasta. Ale płynność ruchu nieporównywalna. Jest ruch miejski, ale nie odczuwałem tego jako utrudnienie. Bez przesady. Jechałem w zeszłym roku właśnie we wtorek rano (niedziela wyjazd, poniedziałek zwiedzanie Wiednia, wtorek rano w dalszą drogę).
Nie nocowałem, ale przejeżdżałem za każdym razem przez Mikulov w Czechach - tuż przed granicą z Austrią. Wygląda na urokliwe miasteczko z klimatyczną starówką i zamkiem na wzgórzu - może to rozważyć jako nocleg i wieczorne (w niedzielę) zwiedzanie.
Udanej podróży.
Robert2478
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert2478 » 21.07.2020 20:52

Yozz napisał(a):Koledzy, odświeżę temacik... również startuję ze Słupska... po raz 3ci do CRO, co 2 lata (wcześniej Vodice i Makarska). Za każdym razem inna trasa ze względu na różne plany.

Tym razem swoboda wyboru i lecimy na Rovinj (Istria). Musimy być tam 10-tego sierpnia. Prowadzę głównie Ja, ale żona też może trochę przejechać pod warunkiem że jedzie prosto bez zjazdów, pętli etc... :lol: :wink: Swoje możliwości określam na podstawie jazdy non stop jeśli nie jadę prosto z pracy i sam... (440km, 6h, Słupsk - Wrocław), ew. z jednym przystankiem jeśli jedziemy we dwoje i po pracy... Nie śpieszy mi się, prędkość przejazdowa planuje maks 120 - 130... - optymalne dla spalania i wygody... autko... Kia Ceed II Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 2018, bak bodajże 45 litrów... starcza na jakies 550 - 650km

Jakieś wskazówki oprócz tych wyżej w postach?
Co aktualnie proponujecie? trasa na Niemcy? o której wyjazd?
Gdzie nocleg wybrać? by przy okazji coś się jeszcze przejść, zobaczyć po południu / wieczorem...

Dziękuję za wskazówki i pomoc


Z drugiej strony, jak ma być Istria, to może leć na Pragę ze Słupska?
Yozz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yozz » 21.07.2020 22:30

Wow.... no to teraz daliście do pieca Panowie :) Ja tu już prawie że ustawiony na S6 na Szczecin / Berlin i dalej w dół... z nocowaniem w okolicach Monachium...
A tu 2 - 3 różne podejścia... Rozważaliśmy nocleg w Brnie przy innym wariancie trasy (S6, potem w S3 i dalej na Brno, Graz itd) ale jazda przez Czechy to w tym przypadku dodatkowa winieta, niepotrzebny koszt. Dwa lata temu nocowaliśmy w Norymberdze u rodziny. Teraz rozważaliśmy właśnie nocleg w Monachium, może jakiś Primark etc... Trasy przez A1 i dalej na Częstochowę nie rozważałem ze względu na $$... już wolałbym na Niemcy jechać chyba... Trochę namieszałeś mi Robert ;) będę musiał przemyśleć temat od początku...
Yozz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yozz » 22.07.2020 13:04

Patrząc na wątek: https://www.cro.pl/trasa-ze-szczecina-przez-austrie-i-slowenie-do-chorwacji-t36836-240.html zastanawiam się obecnie pomiędzy dwoma trasami... przy czym na wstępie powiem że Żona chciałaby byśmy wyjechali juz w sobotę z rana i zrobili po drodze 2 noclegi ze zwiedzaniem 8) ... i pewnie z zakupami :?

1. PL Słupsk -> Berlin i w dół w okolicach Norymbergi, do Monachium (nocleg) i zwiedzanie (zakupy Primark jeśli zdążymy w sobotę etc... a zapewne będziemy "musieli" zdążyć ;) ), dalej przez autostrady i tunele... jechałem już tak po navi 2 lata temu...
https://goo.gl/maps/MaN9p4nhBmmAazds9

2. PL Słupsk -> Szczecin S3 i dalej na CZ Brno (nocleg), Graz, SLO w poprzek do Rovinj HR
https://goo.gl/maps/UQCq2QgdcNoMycUAA

Tankowanie pewnie w Słupsku do pełna i w zależności od trasy albo przed granicą w PL albo Niemcy i gdzie wypadnie dalej... licze na jakies 2 - 640km na baku... W poniedziałek rano wyjazd do HR i kwaterunek.

Co sądzicie?

Jak wygląda droga przez przedłużenie polskiej S3 i dalej Czechy Brno itd?

Nie liczyłem jeszcze winiet, opłat itd.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słupsk (północna Polska)-Tribunj - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone