Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znalazłem miejsce na ziemi :) Vrbnik i jego plaże.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2017 08:07

my parkowaliśmy tutaj, blisko na rundę wokół miasteczka oraz do Plaży Kozica, poza tym wspaniałe widoki na początek i na koniec :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2017 09:27

Dzięki, może następnym razem :-)
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 09.08.2017 08:47

Wiecie moze czy gdzies we vrbniku lub samych okolicy ch kupie Olive, zaraz sie tam wybieramy :)
marlonk
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlonk » 12.08.2017 10:31

a miałem zakładać nowy wątek "KRK dla rodziny z małym dzieckiem" ale, żeś mnie kurczę... rozwiał wątpliwości chyba ; )
nevermind166
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) nevermind166 » 17.08.2017 14:22

Witam, to mój pierwszy post :)
Nie wiem skąd taki zachwyt nad Vrbnikiem. Otóż skuszony dość bliską odległością z Polski oraz zdjęciami na forum postanowiliśmy, że wybierzemy się na wyspę KRK. No, spodziewaliśmy się czegoś więcej.. Vrbnik to nie miasteczko a raczej.. wieś z 5 restauracjami i oprócz wyrobów pizzo-podobnych raczej trudno kupić coś w miarę ogarniętej cenie. Wzniesienia, górki, pagórki, 13% podjazdy to standard, więc wybierając się tam trzeba wziąć pod uwagę, że samochód nie będzie miał lekko. Jak już wspomnieliście nie jest to miejsce zbyt przyjazne dzieciom. Plaża Potovosce - dojechać tam to jest naprawdę, rollercoaster. Generalnie, woda czysta, ciepła, fajna. Plaża Zgrbnica też okej, tłumów nie ma i fajnie odpoczywa się tam, po tej wspinaczce. O wiele fajniej było w Baśce i to miejsce można z czystym sumieniem polecić wszystkim - jest co robić. Natomiast miałem wrażenie że największą atrakcją miasta KRK jest.. LIDL, bo znaleść tam miejsce do wypoczynku nie jest prosto.
Prus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prus » 22.09.2017 12:21

nevermind166 napisał(a):Witam, to mój pierwszy post :)
Nie wiem skąd taki zachwyt nad Vrbnikiem. Otóż skuszony dość bliską odległością z Polski oraz zdjęciami na forum postanowiliśmy, że wybierzemy się na wyspę KRK. No, spodziewaliśmy się czegoś więcej.. Vrbnik to nie miasteczko a raczej.. wieś z 5 restauracjami i oprócz wyrobów pizzo-podobnych raczej trudno kupić coś w miarę ogarniętej cenie. Wzniesienia, górki, pagórki, 13% podjazdy to standard, więc wybierając się tam trzeba wziąć pod uwagę, że samochód nie będzie miał lekko. Jak już wspomnieliście nie jest to miejsce zbyt przyjazne dzieciom. Plaża Potovosce - dojechać tam to jest naprawdę, rollercoaster. Generalnie, woda czysta, ciepła, fajna. Plaża Zgrbnica też okej, tłumów nie ma i fajnie odpoczywa się tam, po tej wspinaczce. O wiele fajniej było w Baśce i to miejsce można z czystym sumieniem polecić wszystkim - jest co robić. Natomiast miałem wrażenie że największą atrakcją miasta KRK jest.. LIDL, bo znaleść tam miejsce do wypoczynku nie jest prosto.

Jeżeli chociaż przejrzałeś wcześniejsze posty, to nie powinieneś okazywać zaskoczenia tym, co zastałeś we Vrbniku czy w Krku. Jedni wolą plażę w Baśce nastawioną na znaczny ruch turystyczny, inni wolą tę we Vrbniku, ale tylko dla siebie (bo tak nam się zdarzało). I to też można odnieść do samych miejscowości.
Nie podobał Ci się Krk. Tymczasem w moim odczuciu to zadbanie, piękne miasteczko. Urokliwe. Stary układ urbanistyczny z krętymi uliczkami, mury z czasów starożytnych, przyciężki, średniowieczny ratusz, nadmorska twierdza, place, kościoły, ciasna, kamienna zabudowa. Dla mnie super. Chciałbym częściej odwiedzać podobne miejsca.
Również Vrbnik posiada swój urok, choć jest nieco "szary" i na pewno w stosunku do Krku niedoinwestowany.
Do Baśki nawet nie pojechałem, wystarczyły zdjęcia Bahamy, by mnie skutecznie zniechęcić. Choć oczywiście mam świadomość, że inni mogą się tam bawić dużo lepiej. Wszystko zależy od oczekiwań i od tego, na jakie formy rozrywki czy rekreacji jesteśmy nastawieni.
Ja Vrbnik polecam, Krk też. Może vrbnicka Kozica i Zgribnica rozczarowały mnie nieco brakiem kolorytu i lekką monotonią tego co pod wodą, ale tym bardziej nie zagwarantują mi tego bardziej komercyjne plaże.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.01.2018 16:39

Po części rozumiem odczucia nevermind166 oraz asikx&rafikx.
Tutaj jest moja relacja - k-r-k-czyli-krotka-relacja-kochajacych-chorwacje-t38903.html
Aż tak ostry w słowach nie byłem poza opisem niektórych plaż ale poniekąd mogę Krk opisać w sposób jak poniżej.

Jeżeli nie opanujemy wyspy przed wyjazdem (noclegi, najlepsze plaże, gdzie zjeść, itd.) to jest to dość specyficzna wyspa.
W każdym innym miejscu w Chorwacji można się odnaleźć niemal od razu, a na Krk niestety tak jakby wszystko na dziko.
Nawet w samej informacji turystycznej nie potrafili znaleźć ŻADNEGO wolnego apartamentu co później sam uczyniłem zaglądając tylko do 1 knajpki w Cižići.
Ale nie o tym chciałem.

Akurat Vrbnik z tego tematu był tym miejscem na wyspie, które jako jedno z nielicznych nam się na prawdę spodobało. Na tyle nam się spodobało, że w tym roku wracamy na Krk, dokładnie do miasteczka Vrbnik tym razem mega przygotowani.
Rezerwacja apartamentu z widokiem wbijającym w fotele, ogarniętymi plażami oraz kilkoma miejscami do zwiedzenia o których na wyspie nie zająknie się żaden tubylec.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Znalazłem miejsce na ziemi :) Vrbnik i jego plaże. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone