Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znalazłem miejsce na ziemi :) Vrbnik i jego plaże.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.07.2010 23:25

Bahama- pogratulować konkretnych i przydatnych, wyczerpujących informacji.
To jest lepsze o 100 razy niż relacja z obiadów w CRO i zdjęć talerzy. :) :wink:
zefir
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zefir » 19.07.2010 13:56

Bahama:
Bardzo czekałem na Twoją relację. Cały czas nie mogę się jeszcze zdecydować w które miejsce pojadę, ale wiem jedno, na pewno KRK. Jadę pierwszy raz do Cro i chyba za namową szanownego forum w ciemno. Skłaniam się jednak ku Starej Baśce lub Vrbnik. Właściwie to chciałbym wszędzie ale to z czasem.
Przy okazji jeszcze raz dzięki za charakterystykę Vrbnik.


gdyl:
Serdecznie pozdrawiam ziomala z Zielonej.
Jeśli to nie kłopot i nie pogonią mnie z tym pytanie to podpowiedz proszę jaką trasę polecasz z Zielonej na KRK.

Pozdr
Art
gdyl
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdyl » 30.07.2010 01:00

Przepraszam zefir, ale trochę przegapiłem Twojego posta. Pierwszy raz jak jechałem do Chorwacji, to zasuwałem całą noc. Wieczorem wyjechałem z Zielonej, rano byłem we Vrbniku. Cały czas za kierownicą, bez żadnego spania w hotelu czy drzemania na parkingu. Jednak rano, koło 7 oko mi trochę opadało. Wracając zdecydowałem się na nocleg w Grazu. Teraz do Cro jeżdżę trochę inaczej. Tzn. bardzo lubię Czechy. Te zamki i miasteczka są super. Dla tego jadąc do Chorwacji zatrzymuję na kilka dni w Czechach. Vranov nad Dyji, Znojmo, Czeski Krumlov ( SUPER! ), w tym roku planuję Mikulov. Z Czeskiego Krumlova jadę do Vrbnika około 9 godzin ( spokojnie, z postojami ze względu na juniora - 6 lat ). Jadąc pierwszy raz jechałem przez Wiedeń, Graz i Karlovac. Kolega jeździ do Słowenii i bardzo sobie chwali trasę przez Niemcy ( omijającą Czechy ). Jest dłuższa ale szybsza. Gdyby nie zwiedzanie Czech też bym tak pojechał.
zefir
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zefir » 05.08.2010 11:38

Nie ma problemu gdyl. Wiadomo jak z tym czasem jest.
Jadę pierwszy raz do Cro, stąd interesuje mnie jak inni z naszego rejonu jadą w tamtym kierunku (oczywiście mam na myśli prawdziwie zachodnią Polskę i północny rejon Cro, dokładnie Krk). Raczej będę się kierował przez Niemcy, niemniej zastanawiam się czy w takim układzie jest sens bawić się w objazdy autostrady w Słowenii czy tez lecieć koło Ljubliany.
Dzięki kolegom z forum, miedzy innymi bahamie zauroczyłem się w Krk, ale ciągle brak zdecydowania co konkretnej miejscowości - chyba zdecyduję na miejscu.

Pozdrav
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 05.08.2010 14:36

witam podzielam zdanie ze wyspa krk jest piekna.bylem w basce dwa lata temu rewelacja poprostu.Byl to mój pierwszy wyjazd do cro ,byłem w ciemno ze znalezieniem noclegu nie było problemu polecam mała miejscowość przed baśką jurandvor do plaży spacerkiem 15min a wieczorem spokój i cisza.rok temu byłem koło trogiru było fajnie ale w porównaniu do krk bez rewelacji.w tym roku mam przerwe gdyż zostałem ojcem :D ale w przyszłym roku jak mały podrośnie planujemy wyjazd do baśki,może do vbrnika bo z tego co piszecie musi być tam rewelacyjnie.i pewnie to tam zakotwiczyć :D wszystkim niezdecydowanym polecam krk.pozdro
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 23.08.2010 22:35

4 września wyruszamy i własnie się zastanawiam czy Istria czy Krk, z relacji i zdjęć Vrbnik mnie zauroczył, czy na Istrii znajdę równie fajne miejsce czy od razu jechac do Vrbnika? Nie orientujecie się może jak ceny kwater we wrześniu? do 30 euro coś znajdę? Jedziemy rodzinka 2+
1, synek 6 lat. Pozdrawiam :D
gdyl
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdyl » 24.08.2010 00:38

Właśnie siedzę we Vrbniku przed domem Nenada obserwując obyczje miejscowych kotów. Jesteśmy we dwójkę + junior 6 lat. W tym roku jest tu masa Włochów i sporo Polaków ( prawie same KR na rejestracjach ). Generalnie Vrybnik ( Krk ) powinien być tańszy od Istrii. Istria jest bliżej Włoch i to oni windują tam ceny. Jeśli weźmiesz nocleg we Vrybniku, Krk , Poreczu, etc to będziesz w mieście ale będziesz musiał zapłacić więcej. Natomiast jęśli weźmiesz nocleg np w Zielonej Lagunie pod Poreczem to powinno być taniej ale do miasteczka trzeba się będzie jakoś dostać od czasu do czasu. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę się jutro dowiedzieć o ceny i wolne terminy u Nenada i podesłać Ci kilka zdjęć.
Niewątpliwie na Krk miasteczkiem ładniejszym od Vrybnika jest Krk. Natomiast Vrybnik jest bardzo urokliwie położony i to jest jego zasadniczym atutem. Do tego jest tu moim zdaniem dość specyficzna atmosfera, która odróżnia Vrbnik od Chorwackich kurortów. Ja tu jestem czwarty raz. Tylko podkreślam, TO MOJA OPINIA! Każdy ma inne preferencje na spędzanie wolnego czasu.
zefir
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zefir » 24.08.2010 08:31

Ależ Ci zazdroszczę gdyl....
na szczęście w przyszłym tygodniu tam będę,
serdecznie pozdrawiam
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 24.08.2010 08:58

No i jest pięknie.... Bahama, przyznaje że Krk mnie gdzieś odrzucał ale twoja relacja jak najbardziej mnie przekonuje by odwiedzić również ten region.
gdyl
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdyl » 24.08.2010 10:34

Zefit, żebyś mi tak za bardzo nie zazdrościł to się przyznam, że mnie wczoraj w trakcie pisania trochę komary pogryzły. Jednocześnie przypominam, że "Dni wina " są 28-29.08.
Kończę, bo dzisiaj mam dzień wycieczkowy.
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 24.08.2010 10:43

Gdyl, byłabym Ci bardzo wdzięczna gdybyś zapytał o wolne kwaterki od 5 wrzesnia i oczywiście cene :wink: Chciałabym pokój z widokiem na morze, najlepiej z balkonem. Jakbys mógł podesłac jakies zdjecia na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Pozdrawiam :D
zefir
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zefir » 24.08.2010 11:12

gdyl napisał(a):Zefit, żebyś mi tak za bardzo nie zazdrościł to się przyznam, że mnie wczoraj w trakcie pisania trochę komary pogryzły. Jednocześnie przypominam, że "Dni wina " są 28-29.08.
Kończę, bo dzisiaj mam dzień wycieczkowy.


To się trochę spóźnie... ale winko skosztuje i tak!

A co do kwaterek, tak jakbyś miał coś godnego uwagi na oku to chętnie skorzystam, bo jadę w ciemno

P.S. Jak ja obserwuje mojego kota o tej porze co Ty, to on tak mocno śpi, że nic nie jest w stanie mu przeszkodzić... ale może w Vrbnik mają inne zwyczaje :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.08.2010 12:01

Vrbnik ładny. Niestety zakłady winiarskie w samym centrum, hale kryte starym eternitem bardzo psują wygląd całości. Pamiętajcie o drobnych :!:
Na parkingu przy wejściu na starówkę są parkomaty a w okolicznych sklepikach nie bardzo chcą rozmieniać banknoty.
pzdr
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 27.08.2010 06:53

Gdyl,pytałeś może o te pokoje? Znajdzie się coś dla rodzinki 2+1, jak u Ciebie, Junior 6 lat :D
gdyl
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdyl » 27.08.2010 19:59

Przepraszzam ale byłem trochę zajęty. Ostatniej nocy byłem z Nenadem na dużym kutrze rybackim ( całą noc ) na rybach i dzisiaj cały dzień odsypiałem a teraz idę na dni wina. U Nenada niestety nie ma wolnych miejsc. Cena od 04.09. u niego za apartament z oddzielnym wejściem, kuchnią, łazienką i dwoma pokojami ( dla 3 osób ) to 302 kuny. Reszt jutro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Znalazłem miejsce na ziemi :) Vrbnik i jego plaże. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone