Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie po Adriatyku

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 21.01.2020 16:18

pytanie do cro żeglarzy,
gdzie (najlepiej www) znajdę informację o aktualnej widzialności (poziomej)?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.01.2020 16:19

zablo napisał(a):pytanie do cro żeglarzy,
gdzie (najlepiej www) znajdę informację o aktualnej widzialności (poziomej)?

meteo.hr
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 21.01.2020 17:46

....ja znam kilka innych ,ale nie jestem żeglarzem, to chyba nie można? :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.01.2020 18:00

namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Wyrobienie patentu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.01.2020 13:48

Nie znam się na tym zupełnie więc zapytuję fachowców.

Poznałem Chorwata który ma firmę robiącą szkolenia i wydającą pozwolenie na pływanie łodzią do 12 ton i 8 osób na pokładzie. Twierdzi, że takowy trzeba wyrobić w Chorwacji żeby był akceptowalny w tym kraju. Czy tak jest?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Wyrobienie patentu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.01.2020 14:16

Voditelj brodice - miejscowy patent uprawniający do prowadzenia jachtów do 30 ton na terenie Chorwacji.
Nie jest to absolutnie jedyny patent uznawany w tym kraju - Chorwaci jak najbardziej akceptują nasze polskie uprawnienia
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Wyrobienie patentu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.01.2020 13:46

...... do pływania wraz z rodziną po Chorwacji , wystarczy VB (egzamin w kapitanacie) , a nawet w niektórych firmach czarterowych nasz patent żeglarza . Natomiast do pływania zarobkowego jako skipper zawodowy potrzebne są dodatkowe papiery (nawet nasz kapitan nie wystarcza, w zderzeniu z firmą ubezpieczeniową) i może ten Chorwat o tym mówił.
PS A koleżanka to już kapitan ,czy Kapitańska Baba? Znajomy moich dzieciaków pierwszy raz wsiadł na utkę w kwietniu'19, a został kapitanem w grudniu. Taką mamy teraz zdolną młodzież :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyrobienie patentu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2020 20:42

namo napisał(a):Nie znam się na tym zupełnie więc zapytuję fachowców.

Poznałem Chorwata który ma firmę robiącą szkolenia i wydającą pozwolenie na pływanie łodzią do 12 ton i 8 osób na pokładzie. Twierdzi, że takowy trzeba wyrobić w Chorwacji żeby był akceptowalny w tym kraju. Czy tak jest?

Może coś wyczytasz TUTAJ
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.02.2020 00:33

.........spotkałem się na forum z nowym sposobem (tendencją) "cumowania" na bojce -mianowicie za pomocą łańcucha kotwicznego; może ktoś mi poradzić jak to zrobić i czy ma to jakąś przewagę na klasyczną metodą za pomocą cumy :lol:
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 06.02.2020 03:22

Fajny pomysł na utopienie bojki :D
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.02.2020 21:34

..........jednak po przeanalizowaniu wygląda na to , że sposób jest inny kotwica+ bojka; zastanawiam się , czy się to nie popląta ? Próbował ktoś tak cumować ? Jakie są tego plusy? :lol:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 14.02.2020 23:45

........zastanawiałem .się czy do tej pory mieliśmy jakieś problemy, nieprzyjemne sytuacje, scysje podczas cumowania w chorwackich portach. Ponieważ nie mogłem przypomnieć sobie żadnych takowych, zasięgnąłem opinii rodziny . Oni przypomnieli sobie jedną z Sucuraja : " finka"podająca mooring po zacumowaniu rzuciła komentarz, że "nienawidzi" Polaków ,ponieważ jedna mała łódka z polską banderką długo zajmowała miejsce , ale nie dała jej papierów, rzekomo nie mogąc ich znaleźć , zatankowała wodę, po czym odpłynęła nie płacąc. Przez to zdarzenie uważa Polaków za małych cwaniaczków i złodziei, chcących cynicznie wykorzystać czyjąś życzliwość.
A wy spotkaliście się z czymś podobnym? :lol:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 18.02.2020 22:50

........dobre jest to forum;; dzięki jego lekturze można się dowiedzieć ,że 300kn za port w Chorwacji to kosmos , albo że lotnicy kochają wiatr (sic) :lol:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 19.02.2020 14:00

lew napisał(a):........dobre jest to forum;; dzięki jego lekturze można się dowiedzieć (...) że lotnicy kochają wiatr (sic) :lol:


A kolega czym lata, jeśli wolno spytać?
Lazy Jack
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lazy Jack » 20.02.2020 19:27

Witam Koleżanki i Kolegów,
dołączam do forum jako pretendent do grupy tych co na morzu. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone