Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog/Makarska/Banja Luka/Zagrzeb z 9mczną córeczką

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.03.2015 19:30

Czekoladko, mój syn co prawda miał już 2 lata i 4 m-ce jak był z nami pierwszy raz w Cro, ale myślę, że Twojej córeczce nic nie będzie po zjedzeniu chorwackiej parówki czy pasztetu. Przecież tam też żyją ludzie i mają dzieci, które zjadają ichniejsze produkty. My braliśmy trochę jedzonka z Polski, ale zawsze to robimy niezależnie czy jedziemy z dzieckiem, czy nie. Z prostej przyczyny, mianowicie nie chce nam się podczas tych pierwszych dni w Cro latac za jakimiś supermarketami i niepotrzebnie tracic w nich cenny wakacyjny czas. Bierzemy lodówkę turystyczną z wkładami chłodzącymi, do której wrzucam wcześniej zamrożoną pierś z kurczaka, czy kiełbaskę na grilla. W Cro mają średnio dobre kiełbasy na grilla (przynajmniej ja tak uważam). Pierś leżąca na dnie tej lodówki została dowieziona w okolice Makarskiej bez żadnego problemu i mało tego, była nadal zamrożona.
Ale naprawdę myślę, że bez problemu możecie zaopatrywac się w jedzenie na miejscu. Jest tam mnóstwo sklepów typu kaufland czy lidl, więc produkty powinny byc tam ok. Wiadomo, że można miec trochę opory przed kupnem towaru, którego etykieta jest w języku nam nieznanym, ale myślę, że nie macie się czego obawiac. Synkowi szczególnie smakowały frytki zakupione w markecie sieci Studenac, ale niestety nie pamiętam nazwy firmy produkującej owe frytki. Parówki zakupione w kauflandzie również wcinał i to czasem zażyczył sobie jeśc bez gotowania! Bo mu tak lepiej smakowało. Nic mu po tym nie było, więc jak zjadł w ciągu tych 10 dni kilka takich parówek, to myślę, że krzywda mu się wielka nie stała :D

Jedźcie śmiało i nie martwcie się o jedzonko dla córeczki. Jeśli chcesz się czuc bezpieczniejsza, weź z Polski jakieś produkty, które córeczka najbardziej lubi, ale tak jak napisałam na miejscu możesz je śmiało kupowac.
czekoladkaaa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 22.03.2015 20:18

agata26061 - dziękuje bardzo za odpowiedź.Będziemy teraz z dzieckiem pierwszy raz w Chorwacji(ja wczesniej bylam juz 3 razy min. Pula, Podgora i Baśka Voda) i jak dla mnie wszystko z dzieckiem jest nowe - co dla niego wziąść itd.
A z jedzeniem jest tak ze Nadia lubi dużo jeść i wiem ze w Chorwacji bede musiala poswiecic sporo czasu na przygotowanie jej jedzonka.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 25.03.2015 12:54

czekoladkaaa napisał(a):A z jedzeniem jest tak ze Nadia lubi dużo jeść i wiem ze w Chorwacji bede musiala poswiecic sporo czasu na przygotowanie jej jedzonka.


Moim zdaniem Cro jest idealna na wyjazdy z dziećmi.
To przecież kraj pysznej, lekkiej kuchni.
Jeśli mała ma apetyt to pewnie chętnie spróbuje czegoś nowego.
Znam dzieci, które po pierwszej degustacji kalmarów, domagają się ich regularnie :papa:
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 27.03.2015 16:29

Na miejscu kupiłem produkty Hipp, które na codzień jadała w PL.

Chorwacja to nie Afganistan ;-)

W drugiej połowie czerwca jedziemy w kierunku Dalmacji, a w drodze powrotnej zahaczamy o Bijelijne.
Skład mieszany- 1.5 roczna córeczka, jej mama w szóstym miesiącu ciąży i ja- ojciec/mąż

;)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 26.04.2015 08:25

Ja tam jadę z córą będzie miała jak pojedziemy Roczek akurat tak przypadnie ze w cro . Z doświadczenia to biore wszystko z polski jest zawsze taniej jeśli chodzi o jedzenie do nas, a do maluchów pewnie to samo . Oczywiście to nie koniec świata kupicie wszystko na miejscu bez problemu . Wiec jak jest miejsce w aucie warto je uzupełnić czymś :-)
piotrenio77
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrenio77 » 17.12.2016 15:53

Brzozo1985
Witam.
Poszukuję apartamentów dla 2 rodzin( 2+2).
termin 18-28.07.2017.Widzę że mają państwo świetny apartament przy morzu, można prosić o namiar będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Piotrek
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 17.12.2016 16:31

Nie pamiętam.

Kolejny raz powtarzam- jeździmy rok w rok "w ciemno". Zatrzymuję auto na parkingu i idę jak najbliżej plaży. Następnie pukam do każdych drzwi i ustalam cenę za wynajem wybranego apartamentu.

Dajcie spokój z rezerwacjami przed wyjazdem.

Wejdź w google maps. Wpisz Zaostrog. Wybierz Street Viev i udaj się wirtualnie do apartamentu. Czasami na apartmanach jest nr telefonu czy nazwa. Znajdź potem wybrany apartman w google. "Włala".

Jak coś, to pisz do mnie na priv. Służę pomocą.

Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zaostrog/Makarska/Banja Luka/Zagrzeb z 9mczną córeczką - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone