Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog/Makarska/Banja Luka/Zagrzeb z 9mczną córeczką

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 04.01.2015 17:40

Powrót do Macierzy

Pakujemy się do auta... i okazuje się, że brakuje miejsca, a "trójka" wygląda jak Citroen starej generacji- przód w górze, tył siedzi. Żeby było weselej- mam zawieszenie M-Technik.

Jak to jest, że na powrót okazuje się, że mamy więcej rzeczy niż przed wyjazdem z kraju ?! :D Wina "zapasów" do Polszy.

Patrząc na wyjazd z posesji bezpośrednio na jedną z głównych ulic Zagrzebia, będzie w tym przypadku nie lada wyzwaniem. Krawężnik (żelazny) oraz nachylenie do niego drogi w kształcie Δ, powoduje, iż będzie kolejny odcinek Monty Python'a w moim życiu. Żona z córką udaje się na spacer- ja mam wyjechać.

Przy wspaniałym dźwięku rysowania progów oraz skreczowania osłony tłumika wyjeżdżam, urywając zatrzaski od osłony wewnętrznej tylnego zderzaka. Dzięki Bogu, auto było robione jeszcze przez Niemców (a nie małe rączki robiące zdjęcia na Jadrance :P), więc naprawa uszkodzenia trwała 4 minuty i kosztowała dwie opaski zaciskowe, które zawsze mam w aucie plus czarne łapy...

Wyjeżdżamy ze stolicy drugiej ojczyzny około 9 rano zatrzymując się tylko na granicy słoweńskiej, celem zakupu austriackich winiet. Następny postój robimy za Wiedniem, na znanym wszystkim Cromaniakom- Macu. Dzięki Bogu po "degustacji" dań nie mamy żadnych rewolucji żołądkowych i ruszamy dalej zatrzymując się dopiero (k#rwa!) w korku na "ósemce" Kłodzko- Wrocław.

Urlop udany. Nie wiem, gdzie uderzymy w następnym roku, ale na pewno jedziemy via BiH.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia są słabej jakości oraz nie robię dużo krajobrazów. Robiłem więcej zdjęć, jeżdżąc we wcześniejszych latach. Teraz mając królewnę, robię jej zdjęcia.

Wszystkich zadowolonych i zdegustowanych relacją- pozdrawiam!

Obrazek
Przebudzenie na Mac'u pod Wiedniem
Kuberdet
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuberdet » 04.01.2015 22:08

Wspaniała relacja z podróży. Pozdrawiam i życzę zdrowia do podróżowania Wam i Waszej wspaniałej córeczce !
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.01.2015 22:41

Bardzo fajnie się czytało i oglądało :)

W Zagrzebiu byliśmy podczas "długiego majowego weekendu" i w sierpniu, wracając z wybrzeża - klik i klik 8)
Cro-stolica przypadła nam do gustu, więc ze szczególnym zainteresowaniem przeczytałam odcinek o Zagrzebiu :)

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.01.2015 23:31

Świetna relacja. Pozdrawiam!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 11:46

Rzeczowo i z humorem.
Pozdrav :lol:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 05.01.2015 12:52

Fajnie opisałeś wyjazd.
A Wasza Królewna jest tak urocza, że świetnie rozumiem dlaczego wolisz fotografować ją zamiast krajobrazy :)
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 05.01.2015 14:00

Dzięki za zrozumienie. Obiecuję za rok porobić więcej tematycznych zdjęć :-) Naprawdę- polecam odwiedzać częściej niedocenioną Republikę Serbską, czy też inne rejony BiH choćby dla tej wspaniałej kuchni- nie ma porównania z komercyjnymi daniami podawanymi nam w Chorwacji.

Co się jeszcze tyczy Republiki Serbskiej- to nie kosmopolityczna Serbia, która uważa mieszkańców Republiki za "wieśniaków" czy "wszelkie zło". Porządni, życzliwi i uczciwi ludzie- takie serbskie Podlasie.

Pozdrawiam.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 05.01.2015 14:45

Taki szybki koniec :-(

I tak mi się podobało :-)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2015 19:33

figusek napisał(a):Taki szybki koniec :-(

I tak mi się podobało :-)


Mnie też!
Córa przesłodka :)
Pozdrawiam
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 18.01.2015 10:24

Fajna relacja. Ja planuje jechac z moimi córami w sierpniu. Młodsza bedzie miła wtedy 1,5 m-cy. Strasza prawie 5 lat. napisz prosze jak córa zniosła podroz i jak ogolnie na miejscu.Bo ja ciagle zastanawiam sie czy moja nie bedzie za mała na tak długa podroz.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.01.2015 11:46

Edajta. Myślę, że jak 1,5 roku będzie miała to już spokojnie możesz ją zabierac. Zobacz sobie relacje ArliJ

https://www.cro.pl/cres-i-pag-2009-moja-pierwsza-relacja-t29099.html
https://www.cro.pl/wrzesniowy-hvar-czyli-nadia-i-lena-na-wakacjach-t39336.html
https://www.cro.pl/szlakiem-korczulanskich-plaz-czerwiec-2013-t42642.html
https://www.cro.pl/odkryjemy-milosc-nieznana-czyli-macedonia-i-lefkada-2014-t46130.html

Jej dzieciaki od maleńkości podróżują i z tego co widac mają się na wakacjach świetnie :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.01.2015 11:56

Bardzo fajna relacja; przypomniałem sobie co nieco . nasze-poszukiwania-debiut-mwn-t22373.html
Ale jeśli chodzi o infrastrukturę to w Polsce stoi na dużo wyższym poziomie. Tamci Serbii jeżdżą teraz do nas by się uczyć.
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 18.01.2015 20:15

Agata26061 dziekuje ci za linki, poczytam i popatrze. Ze starsza troche zwlekaliśmy zanim pojechaliśmy samochodem do Chorwacji. Miała już prawie 3 lata. jak miała 1,5 bylismy w Egipcie. A teraz chcielibyśmy z młodszą trochę wczesniej zaczac, zwłaszcza ze strasznie zakochaliśmy sie w Chorwacji podczas naszego pierwszego pobytu w 2009r.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 19.01.2015 16:29

edajta napisał(a):Fajna relacja. Ja planuje jechac z moimi córami w sierpniu. Młodsza bedzie miła wtedy 1,5 m-cy. Strasza prawie 5 lat. napisz prosze jak córa zniosła podroz i jak ogolnie na miejscu.Bo ja ciagle zastanawiam sie czy moja nie bedzie za mała na tak długa podroz.


W relacji podkreślałem kilkakrotnie, że mała jeździ z nami pocźąwszy od zaawansowanej ciąży- bez żadnych problemów.

W czerwcu również jedziemy. Tym razem Jagoda będzie mieće mieć już 1,5 roku, a jej brat/siostra 3 miesiące do narodzin. :-P

Bierzesz tylko to, co Ci jest potrzebne dla dziecka w domu. Ja oprócz lekarstw kupiłem zapas wody Babydream na cały m-c-nie wiedziałem jak mała zniesie zmianę wody. Woda wróciła do Polski, bo Jaga śmigała na napojach chorwacko- serbskich.

Jak masz jakieś pytania, to pisz tu lub na priv.

Pozdrawiam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.01.2015 17:16

brzo1985 napisał(a):Tym razem Jagoda będzie mieće mieć już 1,5 roku, a jej brat/siostra 3 miesiące do narodzin.

W takim razie serdecznie gratulacje! :)

W dużym zainteresowaniem przeczytałam relację. Wprawdzie moje dzieci już są trochę większe, ale wakacje w lipcu będziemy spędzać w Chorwacji m.in. ze znajomymi, których dziecko za kilka dni ma się dopiero urodzić. Muszę pokazać tę relację jego mamie, żeby wyzbyła się resztek obaw... :wink:

Dziękuję za relację. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zaostrog/Makarska/Banja Luka/Zagrzeb z 9mczną córeczką - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone