Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup biletu na prom - internet? kasa? box dachowy?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtek__b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.08.2017
Zakup biletu na prom - internet? kasa? box dachowy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek__b » 14.08.2017 12:10

Temat ogólny, więc zakładam osobny watek:

Planuje kupić bilet na prom Split-Stari Grad przez internet. Czy istnieją jakieś powody, żeby tego nie robić? Kupujecie przez internet? Kupujecie od razu powrotny?
Ostatnio edytowano 15.08.2017 13:46 przez wojtek__b, łącznie edytowano 1 raz
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 14.07.2009
Re: Zakup biletu na prom - internet? kasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 14.08.2017 12:17

Z tego co zauważyłem to wcześniejsze kupno biletu nie gwarantuje wjazdu na prom o konkretnej godzinie .Może się zdarzyć ,że będzie duża kolejka i się nie załapiesz.Możesz kupić bilet powrotny ,będzie jak znalazł gdybyś podjęchał w ostatniej chwili.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Zakup biletu na prom - internet? kasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.08.2017 12:20

wojtek__b napisał(a):Temat ogólny, więc zakładam osobny watek:

Planuje kupić bilet na prom Split-Stari Grad przez internet. Czy istnieją jakieś powody, żeby tego nie robić? Kupujecie przez internet? Kupujecie od razu powrotny?

Zawsze kupowałem bezpośrednio. Nie próbowałem nigdy przez net, nie wiem nawet czy jest to możliwe i nie bardzo wyobrażam sobie z uwagi na to, że jak się podjeżdża zawsze jest potężna kolejka, chyba, że jest się z przodu :) . Przebrnięcie ew. przez nią nie bardzo mi się widzi :) Jest też kwestia dogadania się :) Przyznam, że nigdy nie zauważyłem sytuacji (korzystałem z promu 8 razy) by kogoś z osobowych wpuszczano poza kolejką. Policję, Straż P., jakieś dostawczaki tak.

DRZEW6 napisał(a):Z tego co zauważyłem to wcześniejsze kupno biletu nie gwarantuje wjazdu na prom o konkretnej godzinie .Może się zdarzyć ,że będzie duża kolejka i się nie załapiesz.Możesz kupić bilet powrotny ,będzie jak znalazł gdybyś podjęchał w ostatniej chwili.


i nie będzie kolejki :)
Użytkownik usunięty
Re: Zakup biletu na prom - internet? kasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2017 12:30

wojtek__b napisał(a):Temat ogólny, więc zakładam osobny watek:

Planuje kupić bilet na prom Split-Stari Grad przez internet. Czy istnieją jakieś powody, żeby tego nie robić? Kupujecie przez internet? Kupujecie od razu powrotny?


Jest już kilka wątków o chorwackich promach. Można zakupić bilety przez stronę Jadrolinji, ale jak już napisano nie gwarantuje to wjazdu na wybraną godzinę. Często nie jesteś w stanie przyjechać właśnie na ten wybrany prom. Zwykle stojąc w kolejce masz akurat czas żeby spokojnie kupić bilet. Zdarzyło mi się również, że znajomi nieco się spóźnili na prom, który jednak parę chwil zaczekał żeby zdążyli kupić bilet i wjechać. Osobiście kupowałem w sieci jak i w kasie jednak najczęściej w ten drugi sposób.
wojtek__b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.08.2017
Re: Zakup biletu na prom - internet? kasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek__b » 14.08.2017 12:36

Tak, wiem że bilet nie obowiązuje na godzine konkretną tylko na dzień. To mi pasuje, bo sam nie wiem na który prom przyjadę. Sprawdziłem, że można kupić przez internet (to też wyczytałem w innych wątkach). Nie spodziewam się, że pozwoli mi to ominąć kolejkę. Ale w takim przypadku podjeżdżam do kolejki i niczym się nie martwie, bo mam już bilet wydrukowany.
Nie wiem też jak z ceną. Bileg dla rodziny 2+2 +auto w necie kosztuje 459.00 kn. (Split-Stari Grad)
Jak rozumiem Wasze posty, to zyskuje jedynie spokój ducha i brak potrzeby kupowania biletu na miejscu (btw, można w kasach płacić kartą?) A czy coś tracę? Na pewno mogę wjechać na dowolny prom tego dnia, a nie ten na który mam (godzina) bilet.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Zakup biletu na prom - internet? kasa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.08.2017 17:18

Nic nie tracisz. Ja jestem zwolenniczką kupowania online, szczególnie od czasu gdy kiedyś kolejka do kasy w Splicie była tak długa i wolna, że o mały włos nie zdążyliśmy na prom do Supetaru. No chyba, że celujesz w ostatni prom, wtedy ryzyko jest w każdym przypadku.
Potrzebujesz tylko kartę kredytową. Bilet możesz pokazać w telefonie.
wojtek__b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek__b » 15.08.2017 13:46

a jeździcie z boxami dachowymi? ma to wpływ na cene biletu na prom?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.08.2017 14:23

Nie ma znaczenia box.
W kasie można płacić kartą. Cena jest taka sama jak przez internet. Zyskujesz tylko bądź aż spokój ducha kupując przez internet :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2017 14:40

Każdy inaczej rozumie spokój ducha, ja zawsze kupuje na miejscu i to mi daje spokój ducha ;)

To jest trasa, niech się nóżka lekko powinie, będzie jakieś opóźnienie czasowe? I co później z biletami za 300 zł, do kosza ? Dla mnie większy luz właśnie, jak mi kupione już bilety nie wiszą nad głową ;)
wojtek__b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek__b » 15.08.2017 14:44

No ja myślę, że danego dnia to dojadę... Bilety nie są na godzine, tylko na dzień.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2017 14:51

wojtek__b napisał(a):No ja myślę, że danego dnia to dojadę... Bilety nie są na godzinę, tylko na dzień.


Wiem, że na dzień, ale i tak nie masz 100 % że zdążysz. Małe jest prawdopodobieństwo kłopotów na trasie, jednak w razie takich kłopotów, taki bilet wcześniej kupiony jeszcze dokłada kłopotu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. nic nie poradzę , że zawsze rozważam najtrudniejsze scenariusze ;) Już widziałam tutaj sprzedający winiety wcześniej kupione ;) Zresztą nie często , ale zdarza się, że promy nie wypływają z powodu pogody i co wtedy ? Wymiana biletu, zwrot pieniędzy, nawet nie wiem jaka jest procedura w takich przypadkach, bo mi to niepotrzebne ;)

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Zakup biletu na prom - internet? kasa? box dachowy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone