Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspy Kanaryjskie

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.08.2011 14:05

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):No właśnie nie! :P Reszta to popierdółki przy niej, choć nie mniej urokliwe.

Wiesz... musiałem zajrzeć do literatury. Na listę dziesięciu największych wysp cykladzkich Mykonos się nie załapała. ;)

A wiesz, że literatura przekłamuje czasem? W tym przypadku bardzo nawet. Miejscowych mapki wyglądają ciut inaczej :wink:

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Nie wiem, jak to robisz, ale zakładam, że to Twój zawód? :D

Mówisz o pisaniu relacji z wyjazdów? Niech by Cie moja polonistka z ogólniaka usłyszała!.. :lol:
Nieee... ja ogólnie niepisaty jestem. A może... byłem?..

Mówię o czasie poświęconym na zwiedzanie świata i o opisywaniu tegoż :-) A polonistka nie znała się :wink:

Pozdrawiam Cię,
Anka
Joanka23
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 02.08.2011 16:20

Franz napisał(a):
Crayfish napisał(a):Kwiaty, palmy, wiatraki, kolory domków, góry, morze, stateczki ... ehhhhhh
(może kiedyś nazbieram trochę kasy to pojadę - tylko czy zdąży człek ...)

Poza sezonem, lastminute - tanie jak barszcz.

A kiedy to przypada na poza sezonem? :oops: Bo mnie ostatnio Pan z biura podróży powiedział, że na Kanarach to sezon cały czas jest...
Mam nadzieję, że ta wymiana zdań o Kanarach była a nie o Opolu... :wink: :lol:

Skałki bardzo ładne, ale ja już się nie mogę doczekać tej obiecanej zmiany krajobrazu... /nie, żebym popędzała :oops: :lol: /

Pozdrawiam!
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2011 19:41

mahadarbi napisał(a):A wiesz, że literatura przekłamuje czasem? W tym przypadku bardzo nawet. Miejscowych mapki wyglądają ciut inaczej :wink:

Jednak bardziej daję wiarę wszystkim innym źródłom, niż lokalnej propagandzie. ;)

mahadarbi napisał(a):Mówię o czasie poświęconym na zwiedzanie świata i o opisywaniu tegoż :-) A polonistka nie znała się :wink:

A nie. Ciekawość świata nie ma nic wspólnego z pracą. :)

Joanka23 napisał(a):A kiedy to przypada na poza sezonem? :oops: Bo mnie ostatnio Pan z biura podróży powiedział, że na Kanarach to sezon cały czas jest...

A jednak w miesiącach zimowych ceny są znacznie niższe niż w letnich. 8)

Joanka23 napisał(a):Skałki bardzo ładne, ale ja już się nie mogę doczekać tej obiecanej zmiany krajobrazu... /nie, żebym popędzała :oops: :lol: /

Zasygnalizowałem zmianę w najnowszym odcinku, a pokażę ją w najbliższym. Szybciej się nie da. ;)
Mogę już zdradzić, że bedzie piach jak okiem sięgnąć...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.08.2011 20:57

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):A wiesz, że literatura przekłamuje czasem? W tym przypadku bardzo nawet. Miejscowych mapki wyglądają ciut inaczej :wink:

Jednak bardziej daję wiarę wszystkim innym źródłom, niż lokalnej propagandzie. ;)

Tak mnie skołowałeś, że i ja udałam się do biblioteczki :wink: I jest to jedna z większych a nie mniejszych wysp :P Fakt, moje sformułowanie 'największa' było na wyrost :wink: Ale jednak czwarta co do wielkości to nie jedna z mniejszych. No. Uspokojonam :lol:

Franz napisał(a):A nie. Ciekawość świata nie ma nic wspólnego z pracą. :)

No bo już zaczęłam Ci okropnie zazdrościć :wink: Ale nawet, jak nie ma nic wspólnego, to i tak... zazdroszczę. Tak, wiem, beznadziejna cecha :wink:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.08.2011 23:07

Franz napisał(a):Zasygnalizowałem zmianę w najnowszym odcinku, a pokażę ją w najbliższym. Szybciej się nie da. ;)
Mogę już zdradzić, że bedzie piach jak okiem sięgnąć...

To pewnie z Kanarków . . . na Saharę się przeniesiesz Wojtku :?: :wink:

Tam też jakieś górki są

Co by to nie było - czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2011 10:40

mahadarbi napisał(a):Tak mnie skołowałeś, że i ja udałam się do biblioteczki :wink: I jest to jedna z większych a nie mniejszych wysp :P Fakt, moje sformułowanie 'największa' było na wyrost :wink: Ale jednak czwarta co do wielkości to nie jedna z mniejszych. No. Uspokojonam :lol:

Dalszą dyskusję na temat wielkości Cyklad przeniosłem do prywatnej sfery (mam nadzieję, że dostałaś maila ode mnie).
I tak spadł mi kamień z serca, bo niektórzy reagują czasem dziwnie, gdy się próbuje skorygować niektóre ich sformułowania. Jeden przestał w ogóle rozmawiać ze mną, gdy pomylił Egipt Górny z Dolnym, a ja próbowałem mu je poukładać porządnie. :lol:

mahadarbi napisał(a):No bo już zaczęłam Ci okropnie zazdrościć :wink: Ale nawet, jak nie ma nic wspólnego, to i tak... zazdroszczę. Tak, wiem, beznadziejna cecha :wink:

No cóż - ja sam sobie często zazdroszczę. ;)

piotrf napisał(a):To pewnie z Kanarków . . . na Saharę się przeniesiesz Wojtku :?: :wink:

To najprawdziwsze, kanarkowe morze piachu. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.08.2011 10:43

Tak, dostałam, już się ustosunkowałam :D Mam nadzieję, że to sobie niebawem wyjaśnimy, bo i ja z tych dociekliwych jestem :wink:

Pozdrawiam Cię,
Anka
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.08.2011 21:03

Dojeżdżamy do najbardziej na południe wysuniętego skrawka Gran Canarii. Maspalomas.
To jest typowe wczasowisko i żadna siła by nas tu nie zaciągnęła, gdyby nie jeden fenomen tej wyspy. Morze piachu, na którego obrzeżu znajduje się Playa del Ingles.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak okiem sięgnąć - większe i mniejsze wydmy. Po prostu - gigantyczna piaskownica.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 12.09.2011 12:06 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.08.2011 21:10

Rozbawił mnie też mój program do obróbki zdjęć. Tak wygląda fotka w zasadzie nie ruszana przez program.

Obrazek

A tak ta sama po zastosowaniu automatycznego dopasowania kolorów. Ciekawe kolory, ale tak nie bylo. A szkoda... ;)

Obrazek

Jeszcze trochę spaceru po wydmach, gdzie niektórzy uprawiają surfing.

Obrazek

Spojrzenie w stronę wczasowiska.

Obrazek

I żegnamy już morze piachu, zatrzymując się tylko na moment w Maspalomas przy kaktusach i przeuroczym łabądku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 05.08.2011 22:08

Powiało Saharą. Chcę więcej 8)
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2011 10:47

mahadarbi napisał(a):Powiało Saharą. Chcę więcej 8)

Dosyć tego piachu. Źle się po nim chodzi. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 06.08.2011 10:51

Mogliście tak, jak ten gość, zjeżdżać :wink:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.08.2011 17:49

No tak . Prawie Sahara , gdyby nie te ślady stóp . . . :lol:

Natura nie zna ograniczeń i w tym jej największa moc
Łabądek wspaniały 8) . . . pomimo mocnego zredukowania . . .

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2011 09:58

mahadarbi napisał(a):Mogliście tak, jak ten gość, zjeżdżać :wink:

Tiaaa... nie zabraliśmy deski ze sobą. ;)

piotrf napisał(a):No tak . Prawie Sahara , gdyby nie te ślady stóp . . . :lol:

Mam zdjęcia z marokańskiej Sahary, gdzie też widać ślady stóp.
Chociaż mniej. Wiesz... karawany rzadziej do Timbuktu wyruszają. 8)

piotrf napisał(a):Łabądek wspaniały 8) . . . pomimo mocnego zredukowania . . .

Niestety, zapomniałem jego nazwy. :oops:
Ale może ktoś pomoże?

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 08.08.2011 10:07

Ja się zamelduję a potem wszystko sobie od początku poczytam i pooglądam, wszak jako nauczyciel dysponuję jeszcze feriami zimowymi, może je kiedyś spędzę na którejś z Wysp Kanaryjskich?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Wyspy Kanaryjskie - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018