Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.08.2011 15:05

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):No właśnie nie! :P Reszta to popierdółki przy niej, choć nie mniej urokliwe.

Wiesz... musiałem zajrzeć do literatury. Na listę dziesięciu największych wysp cykladzkich Mykonos się nie załapała. ;)


A wiesz, że literatura przekłamuje czasem? W tym przypadku bardzo nawet. Miejscowych mapki wyglądają ciut inaczej :wink:



Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Nie wiem, jak to robisz, ale zakładam, że to Twój zawód? :D

Mówisz o pisaniu relacji z wyjazdów? Niech by Cie moja polonistka z ogólniaka usłyszała!.. :lol:
Nieee... ja ogólnie niepisaty jestem. A może... byłem?..


Mówię o czasie poświęconym na zwiedzanie świata i o opisywaniu tegoż :-) A polonistka nie znała się :wink:

Pozdrawiam Cię,
Anka
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 02.08.2011 17:20

Franz napisał(a):
Crayfish napisał(a):Kwiaty, palmy, wiatraki, kolory domków, góry, morze, stateczki ... ehhhhhh
(może kiedyś nazbieram trochę kasy to pojadę - tylko czy zdąży człek ...)

Poza sezonem, lastminute - tanie jak barszcz.


A kiedy to przypada na poza sezonem? :oops: Bo mnie ostatnio Pan z biura podróży powiedział, że na Kanarach to sezon cały czas jest...
Mam nadzieję, że ta wymiana zdań o Kanarach była a nie o Opolu... :wink: :lol:

Skałki bardzo ładne, ale ja już się nie mogę doczekać tej obiecanej zmiany krajobrazu... /nie, żebym popędzała :oops: :lol: /

Pozdrawiam!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2011 20:41

mahadarbi napisał(a):A wiesz, że literatura przekłamuje czasem? W tym przypadku bardzo nawet. Miejscowych mapki wyglądają ciut inaczej :wink:

Jednak bardziej daję wiarę wszystkim innym źródłom, niż lokalnej propagandzie. ;)

mahadarbi napisał(a):Mówię o czasie poświęconym na zwiedzanie świata i o opisywaniu tegoż :-) A polonistka nie znała się :wink:

A nie. Ciekawość świata nie ma nic wspólnego z pracą. :)

Joanka23 napisał(a):A kiedy to przypada na poza sezonem? :oops: Bo mnie ostatnio Pan z biura podróży powiedział, że na Kanarach to sezon cały czas jest...

A jednak w miesiącach zimowych ceny są znacznie niższe niż w letnich. 8)

Joanka23 napisał(a):Skałki bardzo ładne, ale ja już się nie mogę doczekać tej obiecanej zmiany krajobrazu... /nie, żebym popędzała :oops: :lol: /

Zasygnalizowałem zmianę w najnowszym odcinku, a pokażę ją w najbliższym. Szybciej się nie da. ;)
Mogę już zdradzić, że bedzie piach jak okiem sięgnąć...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.08.2011 21:57

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):A wiesz, że literatura przekłamuje czasem? W tym przypadku bardzo nawet. Miejscowych mapki wyglądają ciut inaczej :wink:

Jednak bardziej daję wiarę wszystkim innym źródłom, niż lokalnej propagandzie. ;)


Tak mnie skołowałeś, że i ja udałam się do biblioteczki :wink: I jest to jedna z większych a nie mniejszych wysp :P Fakt, moje sformułowanie 'największa' było na wyrost :wink: Ale jednak czwarta co do wielkości to nie jedna z mniejszych. No. Uspokojonam :lol:



Franz napisał(a):A nie. Ciekawość świata nie ma nic wspólnego z pracą. :)


No bo już zaczęłam Ci okropnie zazdrościć :wink: Ale nawet, jak nie ma nic wspólnego, to i tak... zazdroszczę. Tak, wiem, beznadziejna cecha :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.08.2011 00:07

Franz napisał(a):Zasygnalizowałem zmianę w najnowszym odcinku, a pokażę ją w najbliższym. Szybciej się nie da. ;)
Mogę już zdradzić, że bedzie piach jak okiem sięgnąć...


To pewnie z Kanarków . . . na Saharę się przeniesiesz Wojtku :?: :wink:

Tam też jakieś górki są

Co by to nie było - czekam na dalszy ciąg


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2011 11:40

mahadarbi napisał(a):Tak mnie skołowałeś, że i ja udałam się do biblioteczki :wink: I jest to jedna z większych a nie mniejszych wysp :P Fakt, moje sformułowanie 'największa' było na wyrost :wink: Ale jednak czwarta co do wielkości to nie jedna z mniejszych. No. Uspokojonam :lol:

Dalszą dyskusję na temat wielkości Cyklad przeniosłem do prywatnej sfery (mam nadzieję, że dostałaś maila ode mnie).
I tak spadł mi kamień z serca, bo niektórzy reagują czasem dziwnie, gdy się próbuje skorygować niektóre ich sformułowania. Jeden przestał w ogóle rozmawiać ze mną, gdy pomylił Egipt Górny z Dolnym, a ja próbowałem mu je poukładać porządnie. :lol:

mahadarbi napisał(a):No bo już zaczęłam Ci okropnie zazdrościć :wink: Ale nawet, jak nie ma nic wspólnego, to i tak... zazdroszczę. Tak, wiem, beznadziejna cecha :wink:

No cóż - ja sam sobie często zazdroszczę. ;)

piotrf napisał(a):To pewnie z Kanarków . . . na Saharę się przeniesiesz Wojtku :?: :wink:

To najprawdziwsze, kanarkowe morze piachu. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.08.2011 11:43

Tak, dostałam, już się ustosunkowałam :D Mam nadzieję, że to sobie niebawem wyjaśnimy, bo i ja z tych dociekliwych jestem :wink:

Pozdrawiam Cię,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.08.2011 22:03

Dojeżdżamy do najbardziej na południe wysuniętego skrawka Gran Canarii. Maspalomas.
To jest typowe wczasowisko i żadna siła by nas tu nie zaciągnęła, gdyby nie jeden fenomen tej wyspy. Morze piachu, na którego obrzeżu znajduje się Playa del Ingles.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak okiem sięgnąć - większe i mniejsze wydmy. Po prostu - gigantyczna piaskownica.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 12.09.2011 13:06 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.08.2011 22:10

Rozbawił mnie też mój program do obróbki zdjęć. Tak wygląda fotka w zasadzie nie ruszana przez program.

Obrazek

A tak ta sama po zastosowaniu automatycznego dopasowania kolorów. Ciekawe kolory, ale tak nie bylo. A szkoda... ;)

Obrazek

Jeszcze trochę spaceru po wydmach, gdzie niektórzy uprawiają surfing.

Obrazek

Spojrzenie w stronę wczasowiska.

Obrazek

I żegnamy już morze piachu, zatrzymując się tylko na moment w Maspalomas przy kaktusach i przeuroczym łabądku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 05.08.2011 23:08

Powiało Saharą. Chcę więcej 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2011 11:47

mahadarbi napisał(a):Powiało Saharą. Chcę więcej 8)

Dosyć tego piachu. Źle się po nim chodzi. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 06.08.2011 11:51

Mogliście tak, jak ten gość, zjeżdżać :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.08.2011 18:49

No tak . Prawie Sahara , gdyby nie te ślady stóp . . . :lol:

Natura nie zna ograniczeń i w tym jej największa moc
Łabądek wspaniały 8) . . . pomimo mocnego zredukowania . . .


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2011 10:58

mahadarbi napisał(a):Mogliście tak, jak ten gość, zjeżdżać :wink:

Tiaaa... nie zabraliśmy deski ze sobą. ;)

piotrf napisał(a):No tak . Prawie Sahara , gdyby nie te ślady stóp . . . :lol:

Mam zdjęcia z marokańskiej Sahary, gdzie też widać ślady stóp.
Chociaż mniej. Wiesz... karawany rzadziej do Timbuktu wyruszają. 8)

piotrf napisał(a):Łabądek wspaniały 8) . . . pomimo mocnego zredukowania . . .

Niestety, zapomniałem jego nazwy. :oops:
Ale może ktoś pomoże?

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 08.08.2011 11:07

Ja się zamelduję a potem wszystko sobie od początku poczytam i pooglądam, wszak jako nauczyciel dysponuję jeszcze feriami zimowymi, może je kiedyś spędzę na którejś z Wysp Kanaryjskich?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone