Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 28.07.2011 10:56

Wojtek, jestem i ja, i coraz szerzej oczy ze zdziwienia otwieram 8O Są jeszcze miejsca, w jakie nie dotarłeś? :wink: Mykonos, wiem, ale jeszcze jakieś? Bo mam wrażenie, że niewiele...
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Twojej wrażliwości (widać to z każdym zdjęciu), Twojej wiedzy (rys historyczny, który nadajesz swoim relacjom jest powalający, i nie nudny, a to rzadkość!) i Twojego głodu podróżniczego z ogromną miłością do gór (co bardzo dobrze rozumiem jeżdźąc na plaże :lol: ). Szacunek. Wielki. Jestem Twoją wielką fanką. Amen.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.07.2011 15:26

mariusz-w napisał(a):Już z powrotem ? ! ... szybko przeleciało !

Jeśli czas płynie miło, to zawsze zbyt szybko przeleci. ;)

mariusz-w napisał(a):Co do żółtej łodzi, to taką w Hurgadzie rafę wizytowaliśmy !
Gdzieś nawet zdjęcia mam ... ale jeszcze analogowe !
I certyfikat z nurkowania otrzymaliśmy. ;) 8)

Ja nie mam - nie nurkowałem. Rekompensuję sobie certyfikatem z latania balonem. :lol:

mahadarbi napisał(a):Wojtek, jestem i ja, i coraz szerzej oczy ze zdziwienia otwieram 8O Są jeszcze miejsca, w jakie nie dotarłeś? :wink:

Na szczęście, jest takich miejsc mnóstwo. :D

mahadarbi napisał(a):Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Dziękuję Ci za przemiłe słowa.
Ja się z kolei cieszę, jeśli swoimi fotkami, opisami potrafię kogoś zainspirować do odwiedzenia któregoś kąta naszego, pięknego globu. 8)

P.S.
Polecam wątek "Po obu stronach Pirenejów". Wprawdzie zaczyna się od sporej dawki gór, ale Ty je lubisz. Zaś po zejściu z gór można znaleźć prawdziwe klejnociki północnej Hiszpanii. W późniejszym terminie pojawią się jeszcze francuskie atrakcje z zamkami katarów w jednej z głównych ról.

Pozdrawiam,
Wojtek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.07.2011 23:58

Cześć. :)
Franz napisał(a):Już padły na forum stwierdzenia, że nie przeszkadza ciągnięcie równoległe zbliżonych wątków. Ba! Ponoć nawet pomaga, stanowiąc często uzupełnienie, rozszerzenie.


Dzięki Wojtek. :)
Teneryfa przedstawiona wielotorowo też może pokazać jej kolejne oblicze.

Franz napisał(a):Poza tym - nasze wspomnienia różnią się istotnie...


Wojtek tylko z pozoru. :wink:
Przewiduję przecięcie się paru ścieżek i nie tylko w miejskiej dżungli. :wink: :)

Przewiduję też Twój spryt odgadywania ze zdjęć sytuacji i miejsc, więc proszę :!: :) nie spal mi opowiadanej historii i pewnej oprawy, która odsłoni kolejne karty pobytu, ok. 8) :)
Pozostałych sprytnych dedektywów też proszę o cierpliwość.
Wszelkie zagadki zostaną w odpowienich chwilach wyjaśnione.

Oczywiście jak najbardziej oczekuję na to jak Ty patrzysz na Teneryfę.
Ty też zawsze czymś zaskoczysz z każdego miejsca.
Teneryfa to następna kotwica rzucona w kolejnym porcie Twoich podróży (a podobno wody nie lubisz :wink: ).

Niby człowiek gór a żeglarz zarazem. :)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.07.2011 12:55

nomad napisał(a):Przewiduję też Twój spryt odgadywania ze zdjęć sytuacji i miejsc, więc proszę :!: :) nie spal mi opowiadanej historii i pewnej oprawy, która odsłoni kolejne karty pobytu, ok. 8) :)

Jako że nie wiem na ten temat nic, pozytywnie rozpatrzę Twój wniosek. :lol:

nomad napisał(a):Teneryfa to następna kotwica rzucona w kolejnym porcie Twoich podróży (a podobno wody nie lubisz :wink: ).

Fakt, lubię wyspy - może dlatego, że w naturalny sposób wyznaczają granicę zwiedzanego terenu. ;)

nomad napisał(a):Niby człowiek gór a żeglarz zarazem. :)

Tak żeglarz pofałdowanych przestworzy. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 29.07.2011 14:36

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Dziękuję Ci za przemiłe słowa.
Ja się z kolei cieszę, jeśli swoimi fotkami, opisami potrafię kogoś zainspirować do odwiedzenia któregoś kąta naszego, pięknego globu. 8)

P.S.
Polecam wątek "Po obu stronach Pirenejów". Wprawdzie zaczyna się od sporej dawki gór, ale Ty je lubisz. Zaś po zejściu z gór można znaleźć prawdziwe klejnociki północnej Hiszpanii. W późniejszym terminie pojawią się jeszcze francuskie atrakcje z zamkami katarów w jednej z głównych ról.


Gdyby nie permanentny brak czasu, byłabym obecna symultanicznie we wszystkich Twoich wątkach, ale ponieważ jestem ciut poukładana, chcę podążać jednym tropem. Potem kolejnym, a potem jeszcze innym :) Z obietnicą, że dotrę w każde miejsce, w którym byłeś :lol:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.07.2011 01:51

mahadarbi napisał(a):Gdyby nie permanentny brak czasu, byłabym obecna symultanicznie we wszystkich Twoich wątkach, ale ponieważ jestem ciut poukładana, chcę podążać jednym tropem.

:)
Jakoś poszedłem po linii językowej, więc mi się Kanary z Hiszpanią skojarzyły.

Brak czasu rozumiem doskonale. Wydawałoby się, ze ja akurat mam go wiele, a stale mi go brakuje...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 30.07.2011 11:31

Właściwie Ci się skojarzyły :wink: Mam na myśli jednak Twoje BiH, Sardynię, Korsykę i masę innych miejsc, na które muszę się 'zasadzić'...

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.07.2011 13:02

mahadarbi napisał(a):Właściwie Ci się skojarzyły :wink: Mam na myśli jednak Twoje BiH, Sardynię, Korsykę i masę innych miejsc, na które muszę się 'zasadzić'...

W takim razie trzymam kciuki za odpowiednią ilość Twjego wolnego czasu. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.07.2011 21:31

Opuszczamy Puerto de Mogan, kierując się szosą wzdłuż wybrzeża. W dole zostaje szkuner - a może to bryg - oraz wejście do portu.

Obrazek

Obrazek

Trasa prowadzi jedną z półek - odpowiednio w tym celu poszerzoną - w spadającym do oceanu obrywie wyspy.
W głębokich załomach brunatnych i czerwonawych skał można dojrzeć fragmenty luksusowych posesji z palmami i idealnie zielonymi trawnikami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychylamy się maksymalnie daleko, ale samych willi nie udaje się dostrzec.

Obrazek

Obrazek

Linia brzegowa biegnie w kierunku wschodnim z niewielkim odchyleniem południowym. Jeszcze ostatnie skalne atrakcje, a już wkrótce krajobraz zmieni się diametralnie.

Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 01.08.2011 23:38

No i jest jeszcze Mała Wenecja na Mykonos, nie zapominaj :lol:
Madera mnie powaliła na łopatki. Kiedy będzie relacja? Bo apetyt mi się zaostrza :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2011 13:11

mahadarbi napisał(a):No i jest jeszcze Mała Wenecja na Mykonos, nie zapominaj :lol:

Z Mykonos mam jeden mały problem. O ile lubię wyspy, bo w naturalny sposób ograniczają teren zwiedzania, to jednak wolę nieco większe wyspy. Gdyby tak zwiedzać po jednej wyspie Morza Egejskiego na rok, to życia by na jedno morze brakło... ;)

mahadarbi napisał(a):Madera mnie powaliła na łopatki. Kiedy będzie relacja? Bo apetyt mi się zaostrza :wink:

Mnie też tylko zaostrzyła apetyt. :lol:
Pod względem pogody to był mój najgorszy w życiu wyjazd. Nie zrealizowałem nawet jednej piątej planów.

Relacja - kiedyś będzie. Może zdążę do tego czasu zawitać na Maderę ponownie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.08.2011 13:45

Franz napisał(a):Z Mykonos mam jeden mały problem. O ile lubię wyspy, bo w naturalny sposób ograniczają teren zwiedzania, to jednak wolę nieco większe wyspy.


To i tak największa z cykladzkich :wink: No ale przy Twoich możliwościach i apetycie na zdobywanie ciut większych, doskonale to rozumiem.



Franz napisał(a):Mnie też tylko zaostrzyła apetyt. :lol:
Pod względem pogody to był mój najgorszy w życiu wyjazd. Nie zrealizowałem nawet jednej piątej planów.
Relacja - kiedyś będzie.


Ale kiedy?! :?

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2011 14:08

mahadarbi napisał(a):To i tak największa z cykladzkich :wink:

Mykonos?? ;) Przecież prawie każda z jej sąsiadek większa jest. :P

mahadarbi napisał(a):Ale kiedy?! :?

Policzyłem liczbę aktualnie ciągniętych przeze mnie tematów. Potrzebowałem do tego palców obu dłoni. :lol:
Więc Madera musi poczekać.

Z drugiej strony - niektóre wątki przestały się cieszyć popularnością. Może by je zawiesić do czasu, gdy kogoś znów zainteresują...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.08.2011 14:14

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):To i tak największa z cykladzkich :wink:

Mykonos?? ;) Przecież prawie każda z jej sąsiadek większa jest. :P


No właśnie nie! :P Reszta to popierdółki przy niej, choć nie mniej urokliwe.


Franz napisał(a):Policzyłem liczbę aktualnie ciągniętych przeze mnie tematów. Potrzebowałem do tego palców obu dłoni. :lol:
Więc Madera musi poczekać.


Nie wiem, jak to robisz, ale zakładam, że to Twój zawód? :D

Pozdrowienia,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2011 14:51

mahadarbi napisał(a):No właśnie nie! :P Reszta to popierdółki przy niej, choć nie mniej urokliwe.

Wiesz... musiałem zajrzeć do literatury. Na listę dziesięciu największych wysp cykladzkich Mykonos się nie załapała. ;)

mahadarbi napisał(a):Nie wiem, jak to robisz, ale zakładam, że to Twój zawód? :D

Mówisz o pisaniu relacji z wyjazdów? Niech by Cie moja polonistka z ogólniaka usłyszała!.. :lol:
Nieee... ja ogólnie niepisaty jestem. A może... byłem?..

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone