Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa wzdłuż wybrzeża

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fila_2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2010
Wyprawa wzdłuż wybrzeża

Nieprzeczytany postnapisał(a) fila_2 » 24.06.2010 17:31

Witam!
Mam zamiar wybrac sie do Chorwacji na wyprawe wzdluz wybrzeza samochodem, chcialbym zaczac w Rijece a skonczywszy w Splicie lub nawet nizej ,noclegi generalnie namiotowe.
A teraz moje pytanie i w ogole ten post:
Czy jest tu ktos z forumowiczow ,kto przebyl podobna trase ? Moze jest ktos w stanie rzucic pomyslem, co zwiedzac po drodze , jakie miejsca naprawde warto zobaczyc ?

Wiem ,ze ten post jest jak milion innych i u wielu ludzi powoduje to spazme ale z góry pozdrawiam serdecznie wszystkich ,którzy mają ochote napisać - znajdz ,szukaj itd. Licze na wszystkich ,ktorzy z wlasnej woli chetnie napisza kilka slow. :)
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 24.06.2010 21:04

Co zwiedzić?
Jest tego sporo, praktycznie każda miejscowość warta jest przystanięcia na kilka minut. Weź mapę znajdź większe miasta i poczytaj o nich na forum.
Wzdłuż całej Jadranki jest kupa większych, mniejszych lub całkiem małych kempingów, na których bez problemu znajdziesz miejsce.
Ja tylko podpowiem Senij, NP Pakelnica, Zadar, NP Kornati, Tisno, Sibenik, NP Krka, Primośten, Trogir, Kasztele, Split, Omiś, Kanion Cetiny, Ston, Dubrownik i pewnie jeszcze kilkanaście miejsc po drodze.
Poczytaj forum i nie tylko, i zaplanuj trasę, nie ma szans żebyś w ciągu kilku dni zobaczył wszystko.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.06.2010 09:03

Wiele osob spedzilo podobnie urlop jak Ty planujesz. Zerknij na mape, spisz jakie sa miejscowosci po drodze i szukaj opisow z tych miejsc na forum a sam ocenisz czy warto sie tam choc na chwile zatrzymac :D
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 25.06.2010 09:24

My przejechaliśmy wybrzeze w podobny sposób 8)
Zaczęliśmy od Rijeki i tak naprawdę do Zadaru zatrzymywaliśmy się tylko na chwilę każda mieścinka podobna do siebie wszystko wzdłuż wybrzeża
dalej górki widoki bardzoładne droga dobra wzdłuż wybrzeża co jakiś czas campingi wszystko przy drodze więc łatwo trafić :D
Od Zadaru już wiecej zwiedzania
My byliśmy na Pagu w Nin , Biograd na Moru,Pakostane-tu stacjonowalismy,Sibenik,Primosten,Trogir,Split,Omiś,Baśka Voda-tu stacjonowaliśmy,Dubrownik :lol:
Było to tylko pobieżnie ale chcieliśmy zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości nie zagłębialiśmy się w miasta i miasteczka kaniony tudzież inne hardkory Chorwackie .To co zobaczyliśmy wystarczyło nam taki mamy sposób odpoczywania i zwiedzania jednocześnie.
Myślę że kilka miasteczek możesz spokojnie ominąć ;
które wybierzesz będziesz zadowolony wszak wszystkie do siebie podobne :lol:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.06.2010 10:46

fila_2 napisał(a):Witam!
Mam zamiar wybrac sie do chorwacji na wyprawe wzdluz wybrzeza samochodem, chcialbym zaczac w Rijece a skonczywszy w Splicie lub nawet nizej ,noclegi generalnie namiotowe.
A teraz moje pytanie i w ogole ten post:
Czy jest tu ktos z forumowiczow ,kto przebyl podobna trase ? Moze jest ktos w stanie rzucic pomyslem, co zwiedzac po drodze , jakie miejsca naprawde warto zobaczyc ?


Witaj.
To co warto zobaczyć po drodze wynika nie tylko z opisów tych, którzy notorycznie sie przemieszczają, ale i z każdej szerszej relacji zwykłych wczasowiczów jadących swoim autem, bo i tacy sporo zwiedzają.
Lista miejsc wartych uwagi w zasadzie jest ta sama dla wszystkich. Po prostu ciężko odkryć coś nowego na wybrzeżu.

Na Twoim miejscu skorzystałbym z licznych tu opisów podróży po CRO, bo nawet jeśli ktoś nie jechał dłuższą trasą ale odcinkami, to i tak wystarczy jeśli odcinki pokrywają się z Twoimi planami- wtedy będziesz dysponował całokształtem opisów.
Moja relacja powstaje powoli, ale zawiera odcinek od Karlobagu do Dubrovnika i Cavtatu, a więc brakuje tylko od Rijeki do Karlobagu, jednakże bez kłopotu znajdziesz opisy Novi Vinodolski, Crikvenica, Senj, Krk itd. Zestaw miejsc wartych odwiedzenia u mnie był wzorowanyna tutejszych opisach i mapach, zatem tez nie jest zasadniczo odmienny od typowego- poza Kanionem Krki.

Pozdrawiam.

Pozdr.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 30.06.2010 10:10

Wyślii e-maila http://www.croatia.hr/pl-PL/Homepage/Ak ... -?bmlcMzYw , dostaniesz wiele informacji, łącznie z mapą Chorwacji i spisem campingów. Ja czekałem na to około tygodnia. Pozdrawiam, Krzysiek.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 06.07.2010 17:53

Podejrzewam, że wszyscy, którzy odwiedzali Chorwację jak jeszcze nie było autostrady przejechali tę trasę. Wybierz kilka miejscowości na mapie i tam spędźcie 2-3 dni bo codziennie rozbijanie namiotów w tej gorączce to masakra. W w ogóle jak już dojedziesz zamknij oczy i palcem wskaż miejsce - zobaczysz gdzie Cię los zawiedzie. Są tam tylko miejsca piękne i ... piękniejsze. Male miasteczka i wioseczki oraz te duże Split. Zadar, Trogir. Może znajdziesz SWOJE miejsce w Chorwacji.
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 09.07.2010 09:23

My zjechaliśmy tak wybrzeże samochodem. Zaczęliśmy od Ninu a skończyliśmy wycieczkę na Dubrowniku ale nocowaliśmy w w okolicach Stonu.
spędzalismy po 4 dni na campach i wyruszaliśmy dalej a w miedzy czasie zwiedzanie okolicy.
Zwiedziliśmy Nin Zadar, Plitwickie Jeziera, Trogir, Hwar, Korczulę, okolice Makarskiej byliśmy w Neum no i Stn i Mały Ston.
Nocowaliśmy w Ninie, Baśce (Baśko Polje) i w okolicy Stonu Prapratno.
Wszystkim polecam tak spędzony urlop. W tym roku od razu w okolice Makarskiej bo chce my może pojechać do Mostaru, KRKA i jeszcze pewnie jakiejś wyspy zwiedzimy.:)
marantzN
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 07.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marantzN » 09.07.2010 22:12

W tamtym roku przejechaliśmy wybrzeżem od Wenecji przez Triest, Rijekę i całym wybrzeżem do Orebicia na Peljesacu. Byliśmy z przyczepą i wiele osób pukało się w głowę, ze chce nam się tłuc z kampingiem po tych zakrętach. Było bosko i w tym roku jedziemy tą samą trasą. Szczerze mówiąc po drodze mało zwiedzaliśmy raczej zachwycaliśmy się widokami no i np. kolacją o północy nad urwiskiem z widokiem na oświetlony most na KRK. Wszystkim którzy nie zasuwają tylko do przodu a chcą coś po drodze zobaczyć polecam szczerze tę trasę.
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 03.02.2017 22:11

odkopie temat- tez planuje zacząc gdzies od Rijeka i jechac cały czas w dół drogą wzdluz wybrzeża. Zastanawia mnie tylko jak droga ta wygląda pod względem wzniesień. Autko może nie najslabsze ale jednak leciwe i zastanawiam się czy nie bedzie to katorga dla silnika. Jak Wy to wspominacie? Coś w tym jest czy niepotrzebnie się martwie?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.02.2017 23:49

zawikatie napisał(a):odkopie temat- tez planuje zacząc gdzies od Rijeka i jechac cały czas w dół drogą wzdluz wybrzeża. Zastanawia mnie tylko jak droga ta wygląda pod względem wzniesień. Autko może nie najslabsze ale jednak leciwe i zastanawiam się czy nie bedzie to katorga dla silnika. Jak Wy to wspominacie? Coś w tym jest czy niepotrzebnie się martwie?

żadna katorga dla silnika :!: niepotrzebne zmartwienie

zajrzyj tutaj (w zasadzie możnaby połączyć wątki)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.02.2017 01:09

zawikatie napisał(a):Autko może nie najslabsze ale jednak leciwe i zastanawiam się czy nie bedzie to katorga dla silnika. Jak Wy to wspominacie? Coś w tym jest czy niepotrzebnie się martwie?

Nie wiem, jakim samochodem się wybieracie, ale jazda Jadranką nie będzie katorgą nawet dla leciwego auta. (pod warunkiem, że jest sprawne) :wink:
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 04.02.2017 20:12

o lanoska dbam jak o dziecie więc juz nie mam żadnych zmartwień;D dzięki:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.02.2017 15:09

zawikatie napisał(a):odkopie temat- tez planuje zacząc gdzies od Rijeka i jechac cały czas w dół drogą wzdluz wybrzeża. Zastanawia mnie tylko jak droga ta wygląda pod względem wzniesień. Autko może nie najslabsze ale jednak leciwe i zastanawiam się czy nie bedzie to katorga dla silnika. Jak Wy to wspominacie? Coś w tym jest czy niepotrzebnie się martwie?


Bez przesady, to normalna droga choć momentami nieco kręta ale jakiś wielkich podjazdów to tam nie ma

My kiedyś byliśmy 15letnim autem 1,6 LPG z przebiegiem ponad 2 stówki i dał radę nawet na bocznej drodze między Innsbruckiem a Włochami :)

Powrót do Kempingi



cron
Wyprawa wzdłuż wybrzeża
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone