Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.03.2018 14:32

Janusz Bajcer napisał(a):Tylko kwatera na 2-3 dni może być o 30 % drożej.

W takim razie, zamiast szukać kwatery do 60E, poszukam do 40E, wtedy się zmieszczę w budżecie ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2018 15:25

Dzisiaj teoretycznie kalkulacja prawidłowa, jak wyjdzie praktycznie - okaże się w pierwszych dnia lipca.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 20.03.2018 15:57

Trajgul napisał(a):Mam takie pytanie, w stylu "żółtodziób pyta".
Czy macie doświadczenia, odnośnie zmiany apartamentu po tygodniu na inny? Czy będę miał problem ze znalezieniem na miejscu czegoś na 2-3 dni (początek lipca)? Czy Chorwacji też uznają zasadę min. 7 dni, tak jak to ma miejsce zazwyczaj nad polskim morzem...

Apartamenty wolne będą, jednak możesz mieć problem z wcześniejszym zarezerwowaniem na tak krótki okres. U mnie było tak że po przyjeździe (Primosten) do zarezerwowanego na 5 dni apartamentu od razu zacząłem szukać czegoś na dalszy pobyt. Odpowiedź gospodarzy i w agencjach była taka żebym przyszedł po 5 dniach, czyli wtedy kiedy zamierzać zacząć mieszkać. Wcześniej nie rezerwują bo być może trafi im się ktoś na dłużej i nie chcą blokować. Także przez 5 dni mogłem tylko rozpoznać z grubsza co i gdzie i modlić się żeby nikt nie wynajął przez ten czas. Oczywiście potem było wszystko zajęte i trzeba było szukać od nowa tak jakbym dopiero przyjechał w ciemno. Nie polecam, całe 5 dni zamiast sie wyluzowac i wypoczywać mimowolnie rozglądaliśmy się za lokum i stresowaliśmy się tym, a potem i tak pół dnia stracone na poszukiwania. Teraz rezerwuje na caly pobyt albo jadę w ciemno i tam od razu szukam na cały pobyt. Chyba że chce się zmieniać miejscowości, to już inna kwestia.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 01.04.2018 18:09

A jak wygląda z dostępnością kwater dla 4 osób i psa, w okolicach Zadaru (ale nie w samym Zadarze)?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.04.2018 13:16

Jak wszędzie. Z psiakiem trudniej, w szczycie sezonu również.
Rude666
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rude666 » 06.04.2018 22:21

Kurcze, im więcej czytam tym coraz więcej wątpliwości. Nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji planuję od 30.06.18 do 14.07.Jeszcze nie wiem gdzie jechać, wszędzie pięknie. Po głowie mi chodzi Basca Voda, Omis, Trogir lub Brela. Mam zarezerwowany nocleg 30.06 przez b... King za 38E dla trzech osób no i w planie od rana w niedzielę szukanie małego apartamentu. Dajcie znać jak to wyglądało w poprzednich latach na przełomie czerwca i lipca. Może ma ktoś namiary na coś niedrogiego max 60E za dobę. Nie musi być pierwsza linia brzegowa no ale kawę o poranku chciałabym wypić na tarasiku z widokiem ;)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.04.2018 23:47

W poprzednich latach było z roku na rok coraz trudniej. W ubiegłym roku nie byłem ale słyszałem, że była masakra. Odpuściłbym przede wszystkim te miejscowości, o których piszesz. To taka latarnia, która ściąga wszystkie ćmy... czyli tych, co coś tam o Chorwacji słyszeli ale nic konkretnego nie potrafią powiedzieć. Są setki innych miejscowości, równie pięknych, w których o wiele szybciej znajdziesz nocleg.
Furinax
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.04.2018
Sierpień w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Furinax » 13.04.2018 16:33

Witam. Jestem laikiem w Chorwackim temacie. Prosiłbym o podpowiedź gdzie się wybrać na początek. Chcę jechać samochodem we dwoje z moją dziewczyną. Niestety padło na sierpień gdyż inaczej nie mamy urlopu. Podrzućcie jeżeli możecie wskazówki odnośnie wyjazdu no i tego dokąd się wybrać w takiej dacie. Od 13 sierpnia 2 tygodnie. Chociaż, może tydzień, zobaczymy. Znajomy mówił, ze nie ma szans bym znalazł kwatery na miejscu jadąc w ciemno, a jeżeli znajde to za wyśrubowane kwoty. Rezerwować coś teraz? Czy olać i jechać? Dziękuję za podpowiedzi.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005
Re: Sierpień w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.04.2018 18:07

kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.04.2018 19:05

greenrs napisał(a):W poprzednich latach było z roku na rok coraz trudniej. W ubiegłym roku nie byłem ale słyszałem, że była masakra. Odpuściłbym przede wszystkim te miejscowości, o których piszesz. To taka latarnia, która ściąga wszystkie ćmy... czyli tych, co coś tam o Chorwacji słyszeli ale nic konkretnego nie potrafią powiedzieć. Są setki innych miejscowości, równie pięknych, w których o wiele szybciej znajdziesz nocleg.

Niby są to popularne miejscowości, ale moim zdaniem na przełomie czerwca i lipca nie powinno być większego problemu ze znalezieniem lokum.
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 16.04.2018 09:50

Cześć.
Sporo przeczytałem w powyższym temacie ale nadal mam wątpliwości więc postanowiłem zapytać wprost .
wyjazd do południowej Chorwacji - dwa lata temu byliśmy w Baśce i bardzo nam się podobało, teraz celujemy w to samo miejsce lub bliskie okolice.
Chcemy wyjechać 23 czerwca (sobota) na 10 dni.
Jedziemy w 5 osób dorosłych i 4 dzieci.
Czy w tym rejonie w wybranym przez nas terminie będzie problem ze znalezieniem kwatery/kwater na miejscu?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.04.2018 10:00

Popox napisał(a):Cześć.
Sporo przeczytałem w powyższym temacie ale nadal mam wątpliwości więc postanowiłem zapytać wprost .
wyjazd do południowej Chorwacji - dwa lata temu byliśmy w Baśce i bardzo nam się podobało, teraz celujemy w to samo miejsce lub bliskie okolice.
Chcemy wyjechać 23 czerwca (sobota) na 10 dni.
Jedziemy w 5 osób dorosłych i 4 dzieci.
Czy w tym rejonie w wybranym przez nas terminie będzie problem ze znalezieniem kwatery/kwater na miejscu?


To sam początek wakacji więc raczej nie powinno być problemu.

Jednocześnie, w sieci też powinno być sporo ofert.

Zadaj sobie pytanie czy nie lepiej teraz na spokojnie siąść i przepatrzeć co wam najbardziej pasuje, a potem dojechać na gotowe, czy też wolicie po kilkunastu godzinach jazdy biegać po okolicy i sprawdzać czy ta kwatera, a może tamta, itd...
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 16.04.2018 10:04

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pamiętam że dwa lata temu pojechaliśmy w ciemno i po kilkunastu godzinach jazdy byliśmy bardzo zmęczeni i trochę nas załamywało szukanie kwatery. z drugiej strony udało się znaleźć szybko odpowiednie miejsce i jeszcze trochę stargować z ceny więc mam dylemat...
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.04.2018 10:13

Popox napisał(a):Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pamiętam że dwa lata temu pojechaliśmy w ciemno i po kilkunastu godzinach jazdy byliśmy bardzo zmęczeni i trochę nas załamywało szukanie kwatery. z drugiej strony udało się znaleźć szybko odpowiednie miejsce i jeszcze trochę stargować z ceny więc mam dylemat...


Ja tam zawszę jadę z rezerwacją ,w dodatku z noclegiem na trasie, więc podobne dylematy są mi obce, ale widziałem trochę zombie z przekrwionymi oczami, po całonocnej jeździe szukających miejscówek.

Oczywiści,e można mieć szczęście, że pierwsza z brzegu przypasuje w 100%, ale zwykle wygląda to tak, że tu kiepski parking i daleko do morza, tam brak cienia i ogrodu, jeszcze gdzie indziej hałas i wyposażenie z epoki średniego Tito itd itp...
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 16.04.2018 10:35

Gdzie najlepiej szukać apartamentów? Tak bez pośredników?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 378
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone