Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qLA
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qLA » 23.08.2017 00:19

dyzio74
Razem z żoną oglądaliśmy prawie codziennie booking, ponieważ apartament drugi był drogi - 70 euro przy jakichś 200m od plaży i dobrych 1.5km od centrum miasta Pag - albo było zero ofert, albo jakaś rudera się pojawiła, której nikt nie brał przez 6 dni, albo hotele 1k/1 dzień, było parę w okolicznych miastach sypialniach, ale my z żoną lubimy mieć jakieś zaplecze knajpowe, a nie sypialnie i głuszę. Szukaliśmy też po innych miejscowościach w okolicy, ba szukałem nawet na Istrii i Krku. Także nie, to nie brak internetu. Kwater na branie w ciemno jest zdecydowanie mniej od poprzednich lat, dwukrotnie w agencji turystycznej usłyszałem, że nie ma nic na dany dzień, wrzesień to już koniec sezonu dla Cro, ja w mailach otrzymywanych jak 6-7.08 pisałem do parudziesięciu właścicieli otrzymałem odp. full booked, free from i tu różnie 24-28.08 i dalej.
Pewne jest, że dla jeżdżących w ciemno czerwiec/wrzesień to bezpieczniejsze miesiące, bo ludzi jest po prostu mniej. Natomiast ja już za takie przygody w lipcu-sierpniu dziękuję, 5 lat tak jeździłem, ale wolę jednak mieć fajniejszą chatę za mniejsze pieniądze, bezpośrednio przy plaży blisko do centrum.
natalia13
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalia13 » 04.09.2017 13:32

jak sytuacja obecnie z dostępnością kwater? interesuje mnie rejon Riwiery Makarskiej?
Rogue
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogue » 04.09.2017 14:28

W samej Makarskiej widziałem sporo osób z karteczkami "apartman". W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Brele i też kilka osób proponowało apartman. Nie weryfikowaliśmy tych propozycji, ale aktualnie już chyba nie powinno być większych problemów.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 04.09.2017 15:57

Brela Stomarica było trochę wolnych kwater.
Pozdrawiam.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 04.09.2017 17:39

W Tucepi w dniu wyjazdu(31.08) było sporo wolnych.
Także jechać w ciemno i z racji pogody targować się ile wlezie :hut:
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 04.09.2017 17:51

W Makarskiej w 2-3 linii brzegowej na Ratacu można wybrzydzać do woli co ważne wszystko w przystępnych cenach.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 05.09.2017 21:57

W zasadzie ten wątek można spokojnie "zaparkować" do (gdzieś) początku czerwca przyszłego roku :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.09.2017 22:06

"Parkowanie" nieprzewidziane.
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 05.09.2017 22:51

Vodice - sporo wolnego miejsca.

Wielu z Nas tu jest i jeszcze nie raz skorzystamy z tego wątku jeszcze w tym roku.
A i za rok dla zaczynających przygodę z Chorwacją "w ciemno", może tu być wiele cennych wskazówek.

Sam zaplanowałem tegoroczny wyjazd na podstawie zeszłorocznych wpisów tego wątku i kilku prywatnych opinii Forumowiczów.
Za co wszystkim jeszcze raz dziękuje. Dokładniej opisze w mojej pierwszej relacji, ale to dopiero po powrocie.

pozdrawiam Dyzio
jackblack1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackblack1 » 06.09.2017 08:54

Właśnie wróciliśmy z Makarskiej. Byliśmy w 8 osób i pojechaliśmy w ciemno. Wolnych miejsc jest od groma, prawie na każdym rogu stoją ludzie z napisem "apartmani" w ręce. Jeżdżą tez na skuterach i widząc kogoś ubranego jakby dopiero przyjechał - wyhaczaja i chcą prowadzić do swojego apartmani. Ale oni akurat zawsze prowadzą na górę, trochę dalej od morza. Ceny zawsze mówią dopiero po obejrzeniu apartamentu. Spokojnie można się targować. Dogadać się można spokojnie po polsku - więcej rozumieją w naszym języku niż w angielskim jeżeli chodzi o szukanie noclegów. My mieliśmy trochę trudniej bo byliśmy w 8 osób, także szukaliśmy raczej dwóch 4-rek. Mało kto miał dwie 4-rki i trochę nam zeszło na szukanie. Ale udało nam się znaleźć od kolesia na skuterze apartament na 8 osób trochę dalej od morza.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.03.2018 19:40

Mam takie pytanie, w stylu "żółtodziób pyta".
Czy macie doświadczenia, odnośnie zmiany apartamentu po tygodniu na inny? Czy będę miał problem ze znalezieniem na miejscu czegoś na 2-3 dni (początek lipca)? Czy Chorwacji też uznają zasadę min. 7 dni, tak jak to ma miejsce zazwyczaj nad polskim morzem...
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.03.2018 00:07

Trajgul napisał(a):Mam takie pytanie, w stylu "żółtodziób pyta".
Czy macie doświadczenia, odnośnie zmiany apartamentu po tygodniu na inny? Czy będę miał problem ze znalezieniem na miejscu czegoś na 2-3 dni (początek lipca)? Czy Chorwacji też uznają zasadę min. 7 dni, tak jak to ma miejsce zazwyczaj nad polskim morzem...

Bywa z tym różnie. W trakcie ostatniego naszego pobytu na Istrii znaleźliśmy bez problemu nocleg na 4 dniu w Brseču a następnie na 10 dni w Sv. Marinie. Również w pierwszej połowie lipca.
Poza tym wszystkie swoje pobyty w Chorwacji zaczynałem w niedzielę lub poniedziałek, co nie jest standardem. No ale to było kilka lat temu... W tym roku po raz pierwszy zarezerwowałem apartament :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.03.2018 10:09

Początek lipca i jakiś kompromis z Twojej strony (zwłaszcza rezygnacja z widoku i mega tarasu) i się uda...
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 20.03.2018 14:10

W początkowych dniach lipca uda się na 100% :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2018 14:22

Tylko kwatera na 2-3 dni może być o 30 % drożej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 377
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone