Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 06.05.2018 21:24

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
kwatery na jedną noc...polecam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.05.2018 21:30

ADP napisał(a): jak sytuacja wygląda z wynajmem na jedną noc w Chorwacji w czerwcu ? Czy tak w ciemno coś w rozsądnych kosztach dla 4 osób się znajdzie i jaka jest reakcja na jedno nocowanie u miejscowych ? Ma ktoś jakieś doświadczenia i spostrzeżenia ?

Jak kiedyś w sezonie - także w drodze do Czarnogóry - wynajmowałam na jedną noc apartament w Szybeniku. Po nocnej jeździe zwiedzanie, plażowanie i nocleg. Rezerwowałam on-line (bezpośredni kontakt z gospodarzem) przed wyjazdem, wstrzeliłam się w jednodniową lukę między wynajmującymi, więc gospodarz nie marudził, że tylko na jedną noc, ale jeszcze dał mi zniżkę za wypełnienie mu luki w kalendarzu w sezonie. Tego apartamentu wprawdzie bym nie poleciła, ale będąc w takiej sytuacji raczej zarezerwowałabym coś odrobinę wcześniej, (choćby przez booking, ale nie tylko), bo w ostatniej chwili wychodzą rezygnacje czy właśnie takie jedno- lub dwudniowe przerwy w wynajmowaniu mieszkania. Szukanie na miejscu w takiej sytuacji byłoby dla mnie stratą czasu, choć podejrzewam, że gotowość gospodarza do wynajęcia kwatery na jedną noc może też zależeć od dnia tygodnia.
Ostatnio edytowano 06.05.2018 21:49 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 06.05.2018 21:47

Dzięki . No na plaży też można ale to nie to :) . To radzicie już wcześniej coś wyszukać np przez booking niż na gorąco szukać tam gdzie dojadę? W sumie 2 czerwca to nie sezon chyba jeszcze. Liczę się z ta dopłatą 30 procent tylko że od kwoty do 100 euro a nie np od kwoty 250 euro za noc jak wołają hotele w okolicach Dubrovnika.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 06.05.2018 21:58

Ja 2 lata temu chciałem wynajac na 2 doby w Breli ,mi chcieli doliczyc 30 procent Wyszla spora kwota bo kwatera tania nie byla. Booking jest dobry własnie na 1 dobe musisz poszukac moze jakas okazja bedzie i bedziesz miał z głowy szukanie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.05.2018 22:02

Ja bym pojechał przez Bośnię, przez Tuzlę i w Sarajewie nocleg a potem przez Pluzine do Czarnogóry.Odchodzą koszty autostrady w Chorwacji,zakupy i paliwo sporo taniej.
An1703
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) An1703 » 08.05.2018 09:45

Witam,
poradźcie proszę, wybieramy się 28.07 w 8 osób (4 dorosłych i 4 dzieci) do Chorwacji. Czy rzeczywiście w tym czasie trudno jest znaleźć jakieś lokum? 3 lata temu pojechaliśmy co prawda w czwórkę i mogliśmy przebierać w ofertach, a z tego co teraz czytam to nie wygląda za ciekawie. Konkretnie chcielibyśmy się zatrzymać w okolicy Trogiru, Szybenika. Co radzicie szukać teraz kwatery czy iść na żywioł?
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 08.05.2018 09:56

Witaj!
Koniec lipca to szczyt sezonu. Od mojego pierwszego wyjazdu zawsze jeździłem bez rezerwacji i nie było większych problemów. W 2008 roku pojechałem na początku sierpnia i trochę musiałem poszukać. Od 2016 roku Chorwacja przeżywa najazd turystów, szczególnie Polaków.
Myślę, że ani łatwo, ani tanio nie będzie, chociaż raczej coś znajdziesz.
Syn w zeszłym roku w tym samym terminie sporo musiał się naszukać i złapał norę za 30 euro. Raczej łatwo nie będzie.
Pozdrawiam
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.05.2018 09:59

An1703 napisał(a):Witam,
poradźcie proszę, wybieramy się 28.07 w 8 osób (4 dorosłych i 4 dzieci) do Chorwacji. Czy rzeczywiście w tym czasie trudno jest znaleźć jakieś lokum? 3 lata temu pojechaliśmy co prawda w czwórkę i mogliśmy przebierać w ofertach, a z tego co teraz czytam to nie wygląda za ciekawie. Konkretnie chcielibyśmy się zatrzymać w okolicy Trogiru, Szybenika. Co radzicie szukać teraz kwatery czy iść na żywioł?


Bardzo trudno, zwłaszcza że jedziecie, jak rozumiem, w dwie rodziny i szukacie dwóch miejscówek obok siebie, wolnych w tym samym terminie. No chyba że nie macie zbytnich wymagań i będziecie łapać cokolwiek nawet kilometr od morza, albo norę z kiepskim wyposażeniem i nieciekawie położoną.

Blisko plaży i w sensownych pieniądzach szanse są minimalne, chyba że ktoś nagle zrezygnuje, a wam się uda złapać taką ofertę. Mowa oczywiście o rejonie Trogir, Szybenik.

Trzy lata temu w tym terminie też było kiepsko z ofertami, przynajmniej od Splitu w dół, luźniej zrobiło się gdzieś po 15 sierpnia.
An1703
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) An1703 » 08.05.2018 10:35

Dzięki za sugestie, pewnie coś poszukamy teraz, jak się jeszcze coś w miarę sensownego znajdzie.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 08.05.2018 12:25

Witam :) mam szybkie pytanko czy od 4 września w Makarskiej w ciemno będzie szansa dostać jakiś fajny nocleg w sensnowynch pieniądzach? Na portalach 10 ni w tym terminie wychodzi 1500-1800 apartamenty które nam odpowiadają. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 08.05.2018 12:39

nie wiem jak w Makarskiej ale obok
w Tucepi nie powinno być problemu,
nawet w pierwszej linii,
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 08.05.2018 12:45

599 napisał(a):nie wiem jak w Makarskiej ale obok
w Tucepi nie powinno być problemu,
nawet w pierwszej linii,

W Makarskiej będzie jeszcze łatwiej, większa podaż :D
We wrześniu nie powinno być problemu z apart. zawsze coś się znajdzie. Jak nie nisko przy wodzie to wyżej w większym oddaleniu.
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 08.05.2018 13:04

radzio327 napisał(a):Witam :) mam szybkie pytanko czy od 4 września w Makarskiej w ciemno będzie szansa dostać jakiś fajny nocleg w sensnowynch pieniądzach? Na portalach 10 ni w tym terminie wychodzi 1500-1800 apartamenty które nam odpowiadają. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

40-50 euro za ap. 2/3 osobowy trzeba liczyć.
Jeśli chcesz coś taniej, będziesz musiał się nachodzić. :?
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 08.05.2018 13:11

To w sumie teraz przeglądam airbnp i fajne apartamenty są już za 1600-1800zł które nam już odpowiadają czyli 180 zł noc a piszesz że to samo na miejscu więc chyba sobie zaklepie już :D
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 08.05.2018 13:16

Też myślę, że to najlepsze wyjście.
Tylko na miejscu znałbyś miejsce w którym będziesz. Czy miejscówka nie jest przy hałaśliwej ulicy, która plaża jest najbliżej ( bo nie wszystkie są ok) itp.
Miłego wypoczynku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 380
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone