Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 04.12.2009 16:58

DarioG napisał(a):Brrr no to będzie problem, apartamenty zwykle wynajmowane są od soboty lub niedzieli ...


Nie prawda :P Zawsze rezerwowałem apartament od poniedziałku :wink: z resztą nie tylko ja...
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24037&highlight=
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.12.2009 17:05

DarioG napisał(a):Brrr no to będzie problem, apartamenty zwykle wynajmowane są od soboty lub niedzieli ... nie bardzo widzę tutaj pole manewru ... A proszę tak zwizualizować ten tłum hehe głupoty piszę, tzn. ile realnie trzeba sobie postać :) Pozdrawiam


Jak długa będzie kolejka, to tylko wróżka wie.. Tego przewidzieć nie sposób; nawet doświadczenia lat poprzednich nie zawsze daja gwarancję, że będzie tak samo (bo zawsze przecież mozę być albo mniej, albo więcej ludzi niż w latach poprzednich); czasem wystarczy w kolejce ustawić się godzinę wcześniej (jak ma się fart), a czasem i dwie może być mało...
Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.12.2009 17:44

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Dla mnie "oszczędność" wariantu Drvenik - Sućuraj jest naprawdę iluzoryczna i jeśli tylko o to chodzi,to moja rada: odpuść.

Pomijając koszty, zauważam jeszcze taka różnicę.
Oglądałem kilka zdjęć z przeprawy ze Splitu. Na twarzach było widać znudzenie i zmęczenie pasażerów. Uśmiech do fotki sztuczny, natomiast wybierając wariant Drvenik - Sućuraj, wręcz odwrotnie.
Po długiej, męczącej podróży by się wydawało, że odpoczynek się znajdzie na promie Split - Stari Grad. Nie widziałem tego. Wybierając wariant Drvenik, na promie znacznie krócej i znużenie nie dopada. Jadąc drogą przez całą wyspę wzrasta adrenalina, pojawiają się nowe emocje i czysty uśmiech. Zapomina się o trudach podróży.
Zaobserwowałem to na fotkach Leszka, jak i moich znajomych, którzy płynęli również ze Splitu.
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 04.12.2009 18:00

Heh :) Całe szczęście, że mam jeszcze duuuużo czasu do podjęcia decyzji, jednak na dzisiaj subiektywnie rzecz ujmując będę lobbował u znajomych trasę Split - S. Grad :)
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.12.2009 18:10

pasażer napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Dla mnie "oszczędność" wariantu Drvenik - Sućuraj jest naprawdę iluzoryczna i jeśli tylko o to chodzi,to moja rada: odpuść.

Pomijając koszty, zauważam jeszcze taka różnicę.
Oglądałem kilka zdjęć z przeprawy ze Splitu. Na twarzach było widać znudzenie i zmęczenie pasażerów. Uśmiech do fotki sztuczny, natomiast wybierając wariant Drvenik - Sućuraj, wręcz odwrotnie.
Po długiej, męczącej podróży by się wydawało, że odpoczynek się znajdzie na promie Split - Stari Grad. Nie widziałem tego. Wybierając wariant Drvenik, na promie znacznie krócej i znużenie nie dopada. Jadąc drogą przez całą wyspę wzrasta adrenalina, pojawiają się nowe emocje i czysty uśmiech. Zapomina się o trudach podróży.
Zaobserwowałem to na fotkach Leszka, jak i moich znajomych, którzy płynęli również ze Splitu.


Pewno jest w tym ziarnko prawdy...ale jakie miny mogą mieć turyści, który utkną w długiej kolejce do promu w Drveniku na 3 h na przykład (Drvenik to mało interesująca dziura)?
W Splicie czekanie na prom znacznie mniej się dłuży...
Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.12.2009 23:26

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Pewno jest w tym ziarnko prawdy...ale jakie miny mogą mieć turyści, który utkną w długiej kolejce do promu w Drveniku na 3 h na przykład (Drvenik to mało interesująca dziura)?
W Splicie czekanie na prom znacznie mniej się dłuży...
Pozdrawiam

Weselsze niż ci co czekali w Stari Grad ponad 4godz. Ile ponad tego nie wiem, bo do dziś znajomi nie chcą się przyznać, a do pokonania mieli jeszcze 1500km bez noclegu.
Mieszkasz w Stari Grad i normalne, iż będziesz namawiać na ten wariant.
Czy w Splicie czy w Drveniku kierowca na browara nie pójdzie więc nie rozumiem dlaczego ma czas wolniej płynąć w Splicie.
Drvenik dziura, a Split to może bardzo piękne urokliwe miasto? Raz odwiedziłem i dziękuję. Po dwa gdybym miał czekać 3h tu lub tu to wybrał bym właśnie "tą mało interesującą dziurę", w której z pewnością bym się w pobliżu promu wykąpał i odetchnął, z dala od syfiastej wody w Splicie. . . więcej porównywanie tych dwóch miejscowości jest bezsensowne i na inny temat.

Drvenik
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.12.2009 00:42

To, że ktoś czekał 4 h na przeprawę w St.Gradzie świadczy tylko i wyłącznie o tym, że nie "zasięgnął języka" i nie poradził się (choćby gospodarzy), ile czasu wcześniej powienien ustawić się w kolejce...Jedno, kiedy trzeba dojechać (do Splitu, do Drvenika, do Sućurja) i tam czekać na przeprawę (to zawsze do pewnego stopnia "loteria", bo nigdy nie wiadomo, kiedy się dojedzie, kiedy dotrze się do portu), a drugie, kiedy zbyt późno ustawiasz się w kolejce do wyjazdu (czyli tak naprawdę błąd w planowaniu, bo "obsuwa" na starcie podróży- ewidentna wina samych turystów) .

Ja nikogo i na nic nie namawiam (nie ma takiej potrzeby, ani obowiązku, ani żadnego w tym interesu). Staram się tylko namalować jak najwierniejszy obraz...Każda z opcji ma swoje wady i zalety. A ja moją radę staram się dostosować do indywidualnego przypadku. Poza tym należy pamiętać, że ludzie bardzo różnie reagują na drogę Sućuraj - Jelsa; są tacy, dla których to droga jak każda inna, a są i tacy, którzy mówią, że nigdy więcej, i że gdyby wiedzieli, nigdy by się tam nie wybrali..Pamiętajmy, że mowa o sobocie i końcówce lipca ... czyli full kamperów na trasie Sućuraj - Jelsa.. i tych 70 km - może się zdarzyć (i w tym czasie to bardzo prawdopodobne), że wleczesz się 90 min. i więcej w kolumnie aut i kamperów...

Split, czy Drvenik?
W Splicie wystarczy zrobić 2 kroki, by choć powierzchownie zobaczyć sobie Pałac Dioklecjana (nie dość urokliwe?); można tez zrobić zakupy na targu (który dla niektórych turystów z Pl też jest swoistego rodzaju atrakcją), posiedzieć w jednej z bardzo licznych kafejek ... W Drveniku, w porównaniu ze Splitem oferta mocno ograniczona.. miejsca do kąpieli należy szukać pieszo (bo auto przecież w kolejce) i raczej nie blisko portu ...ze zrozumiałałych przyczyn; kafejek znacznie mniej i znacznie mniej są "urodziwe"..a jakiż urok może mieć kupa "znerwicowanych" oczekujących na przeprawę, koczujących na karimatach itp., bo nie ma co ze sobą zrobić...
Pozdrawiam
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 05.12.2009 13:05

Moje pytanie wzbudziło emocje ... Dziękuję bardzo za wszystkie "za i przeciw" pomogły podjąć mi decyzję, mianowicie popłyniemy z Splitu :) Będziemy w miarę wypoczęci po noclegu w Karlovac, więc jeżeli będzie trzeba czakać - a będzie jak mniemam, dziewczyny z dziećmi wyruszą w zaciecione uliczki Splitu a chłopaki trudy oczekiwania odbiją sobie w jakiejś konobie na wyspie :) Pozdrawiam serdecznie Dariusz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.12.2009 15:44

Ustawiając sie w kolejce w przystani promowej w Splicie mamy darmowy parking i czas na zwiedzenia.
Jak ktos juz musi piwo wypić,bo go ssie,to wypije-dwie godziny na czekanie,plus dwie godziny rejsu to czas dostateczny na wytrzeźwienie.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 12.01.2010 10:23

Witam. Będę z żoną na Istrii w lipcu (8-21). Chcilibyśmy zrobić sobie wycieczke statkiem do Wenecji. Skąd z Istrii wypływają statki (promy) do Wenecji. Wszedłem na strone directferries.pl żeby się zorientować ale arkusz rezerwacyjny nie działa poprawnie i mam dalej niewiedzę. Może ktoś pomoże?
Pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.01.2010 11:56

BOLETUS napisał(a):Witam. Będę z żoną na Istrii w lipcu (8-21). Chcilibyśmy zrobić sobie wycieczke statkiem do Wenecji. Skąd z Istrii wypływają statki (promy) do Wenecji. Wszedłem na strone directferries.pl żeby się zorientować ale arkusz rezerwacyjny nie działa poprawnie i mam dalej niewiedzę. Może ktoś pomoże?
Pozdrawiam.


Wpisz w forumową wyszukiwarkę hasło Wenecja.. było już tego sporo...
np. tu
Pozdrawiam
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 12.01.2010 12:28

Tak. Znalazłem już ale po napisaniu tego posta. Ale dziękuję Kasiu.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.01.2010 12:49

Dużo informacji na tej stronie:

http://www.pulainfo.hr/en/

:idea:
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 12.01.2010 13:00

Mirko. Tobie również dziękuję.
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010
cena Split-Brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 24.01.2010 12:12

Szukam i nie moge znaleźć - jaka jest cena promu ze splitu na brać.
Do jakich miejsc na wyspie pływa prom ze Splitu (czy pływa może do Milna?)

4 osoby dorosłe + samochód, wrzesień
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone