Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.07.2008 18:14

Jak widać nie czytałaś 1 postu w tym temacie, a w dziale FAQ tam gromadzimy większość tego co istotne. Jednak za dobre chęci i odwiedzenie naszej skarbnicy, podaję linka do mojej wciąż nie dokończonej opowieści :)

forum/viewtopic.php?t=17527&postdays=0&postorder=asc&start=15

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszam :wink:

Pozdrav
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 04.07.2008 14:55

Przepraszam wszystkich, przepraszam Ciebie Rysiu, ale widocznie żar, który wczoraj lał się z nieba w W-wce spowodował moją umysłową ociężałość i spotęgował genetycznie dziedziczone lenistwo.
Powiem krótko.
Relację przeczytałem.
Dziękuję za nią.
I co ?
I już mam rezerwację na Marko Polo na 18 sierpnia !!!
Pozdrav !!!
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.07.2008 18:03

Nie ma za co przepraszać :wink: i tak dużo starania wykazałaś szukając odpowiedniego tematu, gdzie takie pytanie zadać. Życzyć tylko naszemu forum takich userów jak Ty :)

Pozdrav
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 05.07.2008 15:05

No tak.
Sam sobie jestem winien, wybierając taki nick.
Cezary, Cezar były zajęte. No to napisałem Cezaryna.
Zajrzałem przed chwilą (wiecie gdzie) i potwierdzam - jestem facetem. :oops:
Luzik. Nie znaczy, że mnie to bodzie, Rysiu :lol:
To tak dla informacji :idea:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.07.2008 17:57

Wstaw sobie do awatarka własną facjatę, to nie będzie pomyłek, skoro już masz takiego nicka :wink:
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 05.07.2008 21:02

a tak na marginesie ---- relacja jest mniamniuśna :D i faktycznie niektóre fotki jak z gwiezdnych wojen :D
Pozdrawiam mistrza fotografii :D
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 06.07.2008 09:14

Pytanie Rysiu.
Czy kabina, którą zamieściłeś w swojej relacji to klasa A 3/4 w/g cennika Jadroliniji, czyli zewnętrzna z WC i prysznicem dla max. 4 osób (jeśli pamiętasz) ?
P.S. Jest już awatar w moim profilu ! Dzięki za sugestię.
Pozdrav.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.07.2008 13:44

Cezaryna napisał(a):Pytanie Rysiu.
Czy kabina, którą zamieściłeś w swojej relacji to klasa A 3/4 w/g cennika Jadroliniji, czyli zewnętrzna z WC i prysznicem dla max. 4 osób (jeśli pamiętasz) ?
P.S. Jest już awatar w moim profilu ! Dzięki za sugestię.
Pozdrav.


A3/4 3/4-berth outside cab. SH/WC - pyszne śniadanie jest w cenie biletu, przynajmniej było :wink:
bogaczykk
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogaczykk » 15.07.2008 08:25

Czy ktoś płynął promem na Hvar...np. Dvernik-Sucuraj? Jak z lokalną komunikacją na wyspie...busy,autobusy...pomiędzy portem a Hvarem, Stari Gradem?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.07.2008 08:39

Płynąłem z Drvenika do Sucuraju. Prom pływa co godzinę a w sezonie wahadłowo co 1/2 h i w zasadzie nie ma jako takiego rozkładu. Zapełnia się prom rusza wyładowuje i tak w kółko przez cały sezon. Odnośnie komunikacji to nie wiem, bo nie korzystam :)
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 15.07.2008 20:23

Cezaryna napisał(a):Przepraszam, czy ktoś ze zgromadzonych płynął z Rijeki Jadroliniją ?
Pytanie moje dotyczy warunków w kabinach.
Czy warto płacić za najdroższe, czy wystarczy na przykład tylko kuszeta.
Dodam, że planuję podróż na Korculę. Samochód, dwoje dorosłych i 10-latka.
Dziękuję.

Potwierdzam wszystko co juz przeczytaleś - płyneliśmy z Rijeki na wyspe Hwar w zeszłym roku-jest super.Wszystkie kabiny są ok -te z oknem , i te bez okna / tylko kuszetek raczej nie polecam/.W tym roku tez płyniemy na Korcule 01.09= musi być super.Najważniejsza sprawa to wypoczynek i niezapomniane wrażenia z rejsu=gorąco polecam i życze miłego rejsu.Dojazd do promu jet dobrze oznakowany, pisze ''luka'' lub ''ferry''.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 06.11.2008 11:46

greatdee
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greatdee » 31.05.2009 21:03

A ja mam pytanie, bo jakoś nie mogę tak do końca się odnaleźć na tych stronach przewoźników... Z tego co zrozumiałam to we wrześniu za przejazd ze Splitu do Supetaru zapłacę 30kun za każdą osobę dorosłą i 140kun za samochód osobowy? A gdzie znajdę aktualny "rozkład jazdy"? Nie mogę go znaleźć, pokazuje mi tylko tabelkę z cenami... A chciałabym wiedzieć o której odplywają promy, bo po drodze chciałam zahaczyć o Jeziora Plitvickie. No i ile czasu przed odpłynięciem trzeba już być w porcie?
I kolejne pytanie, jak i gdzie mam znaleźć prom ze Splitu do Dubrovnika? Bo rozumiem, że z samego Supetaru nie znajdę takiego połączenia? Jeśli znajdzie się dobra duszyczka to poproszę o konkretnego linka do jakiegoś rozkładu lub cennika :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.05.2009 21:18

greatdee napisał(a):A ja mam pytanie, bo jakoś nie mogę tak do końca się odnaleźć na tych stronach przewoźników... Z tego co zrozumiałam to we wrześniu za przejazd ze Splitu do Supetaru zapłacę 30kun za każdą osobę dorosłą i 140kun za samochód osobowy? A gdzie znajdę aktualny "rozkład jazdy"? Nie mogę go znaleźć, pokazuje mi tylko tabelkę z cenami... A chciałabym wiedzieć o której odplywają promy, bo po drodze chciałam zahaczyć o Jeziora Plitvickie. No i ile czasu przed odpłynięciem trzeba już być w porcie?
I kolejne pytanie, jak i gdzie mam znaleźć prom ze Splitu do Dubrovnika? Bo rozumiem, że z samego Supetaru nie znajdę takiego połączenia? Jeśli znajdzie się dobra duszyczka to poproszę o konkretnego linka do jakiegoś rozkładu lub cennika :)


Najlepiej korzystać z wyszukiwarki połączeń
http://www.jadrolinija.hr/
Plovidbeni red
Pretraživanje putovanja
i wybieramy
Polazak iz luke: to miejsce startu,
Dolazak u luku: to cel podróży
wybieramy daty i klikamy pretraži
cała filozofia

Prom ze Splitu do Dubrovnika płynie baardzo długo (8 h, bo zahacza o Hvar - aż dwa porty i Korčulę; w dodatku nie pływa codziennie). Lepiej i szybciej się przejechać.


Split - Supetar
Wybierasz
Plovidbeni red
Tabelarni - sezona
i szukasz połączenia, które Cię interesuje.

gotowe:
tabelarny rozkład Split-Supetar w sezonie

cennik Split - Dubrovnik
To jest "dužobalna linija" czyli linia wzdłuż wybrzeża Rijeka- Dubrovnik (między innymi przez Split; w sezonie i do Bari)
greatdee
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greatdee » 31.05.2009 21:36

No właśnie nie mogłam tej wyszukiwarki połączeń znaleźć :P
Czyli wniosek jest prosty, lepiej do Dubrovnika pojechać autkiem. Więc przeryję jeszcze raz tematy na ten temat (masło maślane mi wyszło).
Dzięki!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone