Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 17.01.2011 19:08

Dzięki za info, jadę co prawda motocyklem ale jest wielkości malucha :D Pewnie się wcisnę.
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 06.02.2011 12:51

Potrzebuję informacji o promach pomiędzy Vela Luka a Stari Grad. Chodzi mi o częstotliwość i ewentualna cena. Termin przełom czerwca i lipca.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.02.2011 19:41

Stary Chorwat napisał(a):Potrzebuję informacji o promach pomiędzy Vela Luka a Stari Grad. Chodzi mi o częstotliwość i ewentualna cena. Termin przełom czerwca i lipca.

Takowych nie ma...
Jest katamaran LASTOVO-VELA LUKA -HVAR -SPLIT i dužobalna trajektna linija RIJEKA - SPLIT - STARI GRAD (otok Hvar) - KORČULA - SOBRA(otok Mljet) - DUBROVNIK
rozkłady i cenniki na stronach przewoźnika
Jest i Krilo jet(katamaran Korčula -Prigradica- Hvar - Split).
Pozdrawiam
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 06.02.2011 20:51

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):

Takowych nie ma...
Jest katamaran LASTOVO-VELA LUKA -HVAR -SPLIT i dužobalna trajektna linija RIJEKA - SPLIT - STARI GRAD (otok Hvar) - KORČULA - SOBRA(otok Mljet) - DUBROVNIK
rozkłady i cenniki na stronach przewoźnika
Jest i Krilo jet(katamaran Korčula -Prigradica- Hvar - Split).
Pozdrawiam[/quote]
Czyli mam rozumieć, że z Veli Luki na wyspę Hvar samochodem nie dostanę się. To nie dobrze bo burzy to moje wakacyjne plany. Wydawało mi się, że jest prom ze Splitu na Hvar i do Veli Luki na Korćuli i z powrotem. Przepraszam, że drążę tak ten temat ale w tym układzie będę musiał zmienić plan mojej podróży. Dziękuję za informację i mam nadzieję że mogę liczyć na jeszcze kiedy będę pytał.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.02.2011 21:03

Ale Vela Luka i Korčula nie są jakoś makabrycznie od siebie oddalone... to mniej więcej 45 min. jazdy...
Pozdrawiam
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 06.02.2011 21:46

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale Vela Luka i Korčula nie są jakoś makabrycznie od siebie oddalone... to mniej więcej 45 min. jazdy...
Pozdrawiam

Wiem Pani Kasiu ale mój plan był taki by z Polski jechać najpierw na Peljesać potem przejechać Korćulę i z Veli Luki przepłynąć na Hvar. W tym układzie będę musiał na Hvar przepłynąć ze Splitu zwiedzić Hvar, wrócić na ląd przez Sućuraj do Drvenika i przejechać na Peljesać. Stamtąd zrobić wypad Na Mljet i Korćulę i wrócić przez Mostar Imotski do Segetu koło Trogiru. Jeżeli pomyliłem kolejność z uwagi na jakieś problemy to proszę mnie poprawić. Mam również nadzieję, że będę mógł spotkać się z Panią bo Pani wiedza i znajomość Chorwacji jest dla mnie niesamowita. Chorwacja jest dla mnie drugą ojczyzną i każda informacja o niej jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję za już. Pozdrawiam Adam
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 06.02.2011 22:27

A proszę mi powiedzieć (jeśli mogę się wtrącić ;)) czy są jakieś ograniczenia na promach na Hvar ze Splitu bądz Drvenika, jeśli chodzi o psa na pokładzie? Czy musi być cały czas w samochodzie, czy można z nim wyjść na pokład? Od tego zależy jaki wariant trasy wybierzemy :) A może nie na każdy prom wjedziemy z psem?

Mam jednak nadzieję, że takich ograniczeń nie ma...
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 06.02.2011 22:36

Stary Chorwat napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale Vela Luka i Korčula nie są jakoś makabrycznie od siebie oddalone... to mniej więcej 45 min. jazdy...
Pozdrawiam

Wiem Pani Kasiu ale mój plan był taki by z Polski jechać najpierw na Peljesać potem przejechać Korćulę i z Veli Luki przepłynąć na Hvar. W tym układzie będę musiał na Hvar przepłynąć ze Splitu zwiedzić Hvar, wrócić na ląd przez Sućuraj do Drvenika i przejechać na Peljesać. Stamtąd zrobić wypad Na Mljet i Korćulę i wrócić przez Mostar Imotski do Segetu koło Trogiru. Jeżeli pomyliłem kolejność z uwagi na jakieś problemy to proszę mnie poprawić. Mam również nadzieję, że będę mógł spotkać się z Panią bo Pani wiedza i znajomość Chorwacji jest dla mnie niesamowita. Chorwacja jest dla mnie drugą ojczyzną i każda informacja o niej jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję za już. Pozdrawiam Adam

jakaś lekka masakra :lol: ze Splitu prom :arrow: Vela Luka koła :arrow:Korcula w czwartki prom ok13.00 :arrow: Stari Grad koła :arrow: Hvar koła ok 80-90 km Sećuraj prom :arrow: Drvenik
koła :arrow: Polce,Metkovic :arrow: Mostar i powrót do Seget
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 06.02.2011 22:38

oczywiście nie jest to wypad na 1 dzień ale chyba na 3 :D dosyć męczące i trochę drogie :roll:
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 06.02.2011 22:47

pływanie promami to nie jest tak jak jazda autobusami podmiejskimi,niektóre pływaja co kilka godzin,niektóre 2-3 razy dziennie a inne 2-3 x w tygodniu,ceny tez ni są niskie np Split Vela Luka płynie o 10.-00 i ok 17.00 cena za 4 osoby i auto to ok 100euro,czas przeprawy to ok 3-4 godz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.02.2011 23:05

pocztówka28 napisał(a):A proszę mi powiedzieć (jeśli mogę się wtrącić ;)) czy są jakieś ograniczenia na promach na Hvar ze Splitu bądz Drvenika, jeśli chodzi o psa na pokładzie? Czy musi być cały czas w samochodzie, czy można z nim wyjść na pokład? Od tego zależy jaki wariant trasy wybierzemy :) A może nie na każdy prom wjedziemy z psem?

Mam jednak nadzieję, że takich ograniczeń nie ma...


Na dużych promach (jak na relacji np. Split- St.Grad) pies nie przebywa w salonie, musi być na smyczy; w aucie zostać nie może, bo podczas rejsu nikt nie zostaje w garażu (zasada bezpieczeństwa; poza tym to aż 2 h rejsu... i pannuje tam potworny ukrop); małe promy (jak na linii Sućuraj - Drvenik) "salonów" właściwie nie posiadają (niewielka powierzchnia promu jest zadaszona i tam naturalnie pupila wprowadzać nie wolno); tu też ze względu na wysokie temperatury nie zalecałabym pozostawiania psiaka w aucie (zbyt duży stres na zwierzaka; na smycz i już).
tu (zakładka "pravilnici") jest zasada przewozu zwierzaków Jadroliniją.
tu wersja eng.
Pozdrawiam

Stary Chorwacie, w sezonie łatwo mnie znaleźć w centrum St.Gradu (bordowa budka wielokrotnie opisywana na forum).
Pozdrawiam
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 06.02.2011 23:24

Kasiu bardzo dziękuję.
Pies na smyczy to oczywista oczywistość ;) Jeśli psiak musiałby zostać w samochodzie to naturalnie ktoś z nas zostałyby razem z nią w aucie.

Jednak dobrze, że psiak może wyjść na prom, dzięki temu możemy wybrać mniej męczącą opcję przeprawy na Hvar ze Splitu...dojazd do Drvenika to kolejne km do pokonania, a tak 2 godz. odpoczynku na promie i ze St. Gradu bliżej do Jelsy ;)

Za to w Sucuraju pożegnamy Hvar ;)

Jezszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 07.02.2011 00:00

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Stary Chorwacie, w sezonie łatwo mnie znaleźć w centrum St.Gradu (bordowa budka wielokrotnie opisywana na forum).
Pozdrawiam

Dziękuję pewnie znajdę. Proszę mi tylko powiedzieć czy ta moja zmiana trasy przejazdu ma rację bytu. Czyli ze Splitu płynę na Hvar a potem reszta zwiedzania.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.02.2011 00:12

Stary Chorwat napisał(a): Proszę mi tylko powiedzieć czy ta moja zmiana trasy przejazdu ma rację bytu. Czyli ze Splitu płynę na Hvar a potem reszta zwiedzania.

Czemu nie; oczywiście wszystko zależy, ile ma się na to wszystko czasu, ale można...
Pozdrawiam
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 07.02.2011 00:19

smok131 napisał(a):oczywiście nie jest to wypad na 1 dzień ale chyba na 3 :D dosyć męczące i trochę drogie :roll:

To nie jest wypad na jeden dzień Po Hvarze chcę przejechać na Peljesać, trochę na nim pobyć z wizytą na Mljecie i Korćuli a dopiero po kilku dniach wrócić przez Mostar Imotski do Segetu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone