Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 07.05.2011 11:40

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Stary Chorwat napisał(a):Potrzebuję informacji o promach pomiędzy Vela Luka a Stari Grad. Chodzi mi o częstotliwość i ewentualna cena. Termin przełom czerwca i lipca.

Takowych nie ma...
Jest katamaran LASTOVO-VELA LUKA -HVAR -SPLIT
i dužobalna trajektna linija RIJEKA - SPLIT - STARI GRAD (otok Hvar) - KORČULA - SOBRA(otok Mljet) - DUBROVNIK
Jest i Krilo jet(katamaran Korčula -Prigradica- Hvar - Split).
Pozdrawiam

Czy dobrze zrozumiałam rozkład powyższych promów, bo jeśli tak to plan zwiedzenia miasta Vela Luka lub miasta Vis w ramach wycieczki jednodniowej w czasie pobytu na Hvarze jest nie do zrealizowania :(
Np. Vis - można tylko wypłynąć we wtorek o 16:00 z Hvaru i wrócić za tydzień we wtorek o 7:00 rano 8O
A Vela Luka tylko na nocne zwiedzanie - z Hvaru 0 16:00 i 4 rano powrót.
Współtowarzysze podróży nie chcą mi wierzyć, że taka wycieczka jest niemożliwa (tylko ewentualnie Jelsa - Bol ale tam już byli).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2011 12:15

Dobrze rozumiesz.. Vela Luki nie musisz żałować; tam naprawdę nie masz co zwiedzać .. Moim zdaniem to jedno z najmniej atrakcyjnych miejsc nie tylko na Korčuli ale w ogóle w Dalmacji (stopień aktrakcyjności na tym samym miej więcej poziomie co i Sućuraj)...
Ale w kwestii wycieczek.. dla chcącego nic trudnego.. Ja polecam popłynać sobie z Hvaru do Korčuli (krilo jet) spędzić w niej wieczór (wycelować tak, by trafiła się i Moreška), noc... i świt... a o 6.00 wypłynać z powrotem do Hvaru.
Co do Visu.. Polecam zorganizowaną wycieczkę na Biševo (MODRA ŠPILJA)... Całodniowa wycieczka oferowana przez wiele miejscowych agencji. Prócz błękitnej jaskini jest i czas wolny, by zobaczyć uroczą Komižę .. Wyspy Vis (jak i każdej innej) i tak nie zobaczysz w jeden dzień (chyba, że chodzi o "zaliczenie" - przejechać wzdłuż i wszerz i załatwione....wtedy zawsze można przez Split)
Przede wszystkim jednak zobaczcie wyspę Hvar (skoro to na niej będziecie wypoczywać).. zanim zaczniecie wypuszcznie się w dalszą okolicę.. bo założę się, że urlopu braknie, by zobaczyć to, co będziecie mieć pod nosem...
Pozdrawiam
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 07.05.2011 18:49

Pani Kasiu jest Pani niezawodna! Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Właśnie spędziłam kilka dobrych chwil na czytaniu o imprezie pt. Moreška. To jest bardzo fajny pomysł i takich właśnie szukam. Na ten czas nie mogę znaleźć info, w jakie dni będzie odbywać się to przedstawienie, znalazłam Pani wpis z 2007, że co tydzień, że w czwartki. Będę musiała to sprawdzić. Problem widzę tylko z nocnym parkingiem samochodów w Hvarze (bo my z Jagodnej). Ciekawe co na ten pomysł powiedzą współtowarzysze :lol:
Biševo (MODRA ŠPILJA) to też musimy zaliczyć ale raczej wykupimy wycieczkę z bazy nurkowej bo nurasy z nami jadą. Tylko ta z Hvaru nie odpowiada na e-mail a Nautica chyba nie ma takich wycieczek w ofercie.
Jadaccy już 3 raz na Hvarze, zawsze wybieramy część za tunelową, więc mamy wszędzie daleko. Teraz zabieramy znajomych którzy tu będą po raz pierwszy.
Jak planuje wycieczkę i muszę oderwać towarzyszy z plaży to muszę im zapewnić mocne uderzenie. Może znajdę starą trasę do Hvaru, może wejdziemy na Sv. Nicolę (jedna próba już była w 2008). Muszę jeszcze sporo poczytać forum, ale do sierpnia jeszcze 3 miesiące. Eh
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2011 19:10

O tym, kiedy w tym sezonie będzie Moreška, najlepiej sprawdzać na stronach T.Z. Korčula.
Pozdrawiam
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 07.05.2011 23:41

Tak, mam nadzieję, że w sezonie ta strona będzie śmigać bo teraz ma chyba jakieś problemy...
A czy ktoś wie ile trwa takie przedstawienie? Start ok. 21:00 a koniec?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.05.2011 10:41

Jadaccy napisał(a):Tak, mam nadzieję, że w sezonie ta strona będzie śmigać bo teraz ma chyba jakieś problemy...

To normalne przed sezonem.. poza tym teraz nie można się niestety spodziewać, że na stronie znajdą się informacje dotyczące sezonu (wypełniony kalendzarz wydarzeń, imprez itp...). To pojawia się na bieżąco.

Jedyne w swoim rodzaju, świąteczne wykonanie zawsze na św. Teodora (patrona Korčuli) czyli 29 lipca

Pozdrawiam

dopisane.. znalazłam to ...

http://visitdubrovnik.hr/hr-HR/Odredist ... a-(Korcula)/Dogadanja/Viteska-igra-Moreska?ZXZcMzUy

czyli od 15 czerwca we czwartki o 21,00 w teatrze letnim; a od 1 lipca do 1 września w poniedziałki i czwartki o 21,00 - to są krótkie pokazy (jakieś 30 min.)
iss
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) iss » 16.05.2011 08:50

Słyszał ktoś może o jakimś połączeniu promowym z Północnej Istrii do Włoch? Przeszukałam linki, które pojawiły się na forum, ale niestety nic w tym guście nie znalazłam.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 07.06.2011 08:50

Hej:)
Ja w tym roku jadę na Hvar. W zeszłym , będąc w Igrane zrobiliśmy jednodnodniowy wypad na tę wyspę z Drvenika.
W tym roku będzie to Rosohotnica. I tu mam pytanie.
Chcemy się przeprawić ze Splitu , 9 sierpnia, około południa. To będzie wtorek. Czy w tygodniu też są takie kolejki do promu :?:


[/b]
piti-ski
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piti-ski » 09.06.2012 19:41

heca7 napisał(a):Hej:)
Ja w tym roku jadę na Hvar. W zeszłym , będąc w Igrane zrobiliśmy jednodnodniowy wypad na tę wyspę z Drvenika.
W tym roku będzie to Rosohotnica. I tu mam pytanie.
Chcemy się przeprawić ze Splitu , 9 sierpnia, około południa. To będzie wtorek. Czy w tygodniu też są takie kolejki do promu :?:


[/b]

Witam. Ja w tym roku wybieram się z jednodniowym wypadem na Hvar z Drvenika. Na jak długo przed odpłynięciem promu należy przyjechać aby w ogóle się na niego dostać? Zaznaczam, że jadę pod koniec lipca a na Hvar chciałbym się przeprawić którymś z porannych promów.
cocolino
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cocolino » 02.08.2013 07:38

Nigdzie nie mogę znaleźć aktualnych cen za prom autkiem na Pag. Pomoże ktoś ? Gdzieś na chorwackich stronkach wyczaiłem, że ostatni prom na ląd jest o 23:00. Może mnie ktoś ewentualnie skorygować jeśli to nie prawda ?
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 02.08.2013 08:24

cocolino napisał(a):Nigdzie nie mogę znaleźć aktualnych cen za prom autkiem na Pag. Pomoże ktoś ? Gdzieś na chorwackich stronkach wyczaiłem, że ostatni prom na ląd jest o 23:00. Może mnie ktoś ewentualnie skorygować jeśli to nie prawda ?


red plovidbe
cjenik

Sretan put. :)

P.S. A nie lepiej mostem :?:
cocolino
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cocolino » 02.08.2013 10:31

yanopodkivano napisał(a):
cocolino napisał(a):Nigdzie nie mogę znaleźć aktualnych cen za prom autkiem na Pag. Pomoże ktoś ? Gdzieś na chorwackich stronkach wyczaiłem, że ostatni prom na ląd jest o 23:00. Może mnie ktoś ewentualnie skorygować jeśli to nie prawda ?


red plovidbe
cjenik

Sretan put. :)

P.S. A nie lepiej mostem :?:


A da się ??

EDIT: OK, już wiem o co chodzi ale jedziemy z Novi Vinodolski i promem mamy dużo krócej ;)
andrut
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2014
transport statkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrut » 04.06.2014 17:14

Czy orientuje się ktoś może na dzień dzisiejszy czy nadal pływają statki z Zadaru do Puli? I jak ewentualnie zarezerwować wcześniej rejs?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: transport statkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2014 08:46

keeiraa'a
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) keeiraa'a » 02.07.2014 08:04

Czy można płynąć ze Splitu do Włoch ( Wenecjii) ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone