Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 28.06.2010 06:58

dagmara2003 napisał(a):A czy ktoś z Was płynał z Istrii do Wenecji? Wybieramy się do Cro we wrzesniu i zastanawiamy nad taką wyprawą na jeden dzień. Jest sens?

Witaj Dagmaro2003. 7 lipca wyjeżdźam z żoną na Istrię. Na 16 lipca zarezerwowałem prom na trasie Pula-Wenecja-Pula. Kosztuje to około 600PLN dla dwóch osób (w zależności od kursu Euro oraz ubezpieczenia możliwości rezygnacji z podróży). Wydaje się dużo ale nie męczysz się autem, płyniesz 3 godziny - w końcu, raz się żyje. Wiadomo ile jeszcze? :-). Wypłynięcie o 6.00, powrót 20.00. Jeśli Cię to dalej interesuje to po powrocie zdam Ci realację. Tu zarezerwowałem i opłaciłem bilety: directferries.com
Pozdrawiam.
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010
Split - Stary Grad

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 09.07.2010 12:13

Cześć. Wybieram sie do Chorwacji - ha Hvar po raz pierwszy. Nie orientujecie sie ile wcześniej należy pojawić się w Splicie aby załapać się na prom do Starego Gradu? Będę wyjeżdzał wczesnym rankiem z Grazu. Dzięki
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.07.2010 12:46

To wszystko zależy na ile duża będzie kolejka a więc termin byś musiał podać :wink:
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 09.07.2010 13:08

No tak..

21 sierpnia.. sobota niestety... tyle że pewno dotrę popołudniem.. myślę że na ten koło 17-ej dam radę się załapac..
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 09.07.2010 13:26

BOLETUS napisał(a):
dagmara2003 napisał(a):A czy ktoś z Was płynał z Istrii do Wenecji? Wybieramy się do Cro we wrzesniu i zastanawiamy nad taką wyprawą na jeden dzień. Jest sens?

Witaj Dagmaro2003. 7 lipca wyjeżdźam z żoną na Istrię. Na 16 lipca zarezerwowałem prom na trasie Pula-Wenecja-Pula. Kosztuje to około 600PLN dla dwóch osób (w zależności od kursu Euro oraz ubezpieczenia możliwości rezygnacji z podróży). Wydaje się dużo ale nie męczysz się autem, płyniesz 3 godziny - w końcu, raz się żyje. Wiadomo ile jeszcze? :-). Wypłynięcie o 6.00, powrót 20.00. Jeśli Cię to dalej interesuje to po powrocie zdam Ci realację. Tu zarezerwowałem i opłaciłem bilety: directferries.com
Pozdrawiam.


dzięki za informację, mam nadzieję że we wrześniu to juz nie ma takiego tłoku i bez rezerwacji spokojnie damy radę....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.07.2010 13:51

lechiti napisał(a):No tak..

21 sierpnia.. sobota niestety... tyle że pewno dotrę popołudniem.. myślę że na ten koło 17-ej dam radę się załapac..


21 sierpnia to niestety jeszcze sezon. Wyjeżdżałem ze Starigo 1 września o 7 rano (taki był plan) i będąc w przystani około 20 minut przed wypłynięciem zamknęli mi wjazd na prom 7 aut przed nosem. Miałem prawie pole position na prom o 11 :)
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 11.07.2010 07:53

21 sierpnia to niestety jeszcze sezon. Wyjeżdżałem ze Starigo 1 września o 7 rano (taki był plan) i będąc w przystani około 20 minut przed wypłynięciem zamknęli mi wjazd na prom 7 aut przed nosem. Miałem prawie pole position na prom o 11 :)


Zastanawiam się jeszcze czy w drodze na Hvar nie podjechać dalej do Drvenika i tam przeprawić się promem na Hvar do Sucuraj. Może Drvenik będzie mniej oblegany niz Split... muszę tylko zerknąć na rozkład rejsów
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.07.2010 11:40

lechiti napisał(a):Zastanawiam się jeszcze czy w drodze na Hvar nie podjechać dalej do Drvenika i tam przeprawić się promem na Hvar do Sucuraj. Może Drvenik będzie mniej oblegany niz Split... muszę tylko zerknąć na rozkład rejsów


Drvenik jest znacznie bardziej oblegany niż Split.. Wszystkie kampery jadą do Drvenika.. i choć rejsów znacznie więcej niż ze Splitu, to pamiętaj, że i ładowność promów znacznie mniejsza....
Pozdrawiam
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 11.07.2010 11:54

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Drvenik jest znacznie bardziej oblegany niż Split.. Wszystkie kampery jadą do Drvenika.. i choć rejsów znacznie więcej niż ze Splitu, to pamiętaj, że i ładowność promów znacznie mniejsza....
Pozdrawiam


A widzisz.. o tym kompletnie nie wiedziałem... to chyba faktycznie trzymać się opcji ze Splitem.. dzięki!!
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 13.07.2010 20:06

Jeszcze jedno pytanko o Split... jest tam jakieś sensowne oznakowanie gdzie się ustawiać w zależności od kierunku, w jakim się udajemy czy można się pogubić?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.07.2010 20:32

Jest oznakowane przyzwoicie, lecz obsługa jest także zniewalająca na pirsie; pomoga na pewno.
Where is feryy to ??? Supater?
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 13.07.2010 20:37

You mean Superstar?? Dzięki..
sabeu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabeu » 04.08.2010 10:54

Witam!
Wybieram na Korculę(Vela-Luka).
Znalazłem na mapie połączenie promowe Podaca-Prigradica,czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na ten temat?
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 04.08.2010 11:37

Hmm.. nie orientuję się ąz tak dokładnie ale wszystkie informacje najlepiej zasięgnąć na stronie przewożnika...

http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1522

Z tego co widzę na Korculę prom pływa np. z Drvenika
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 04.08.2010 11:48

lechiti napisał(a):Jeszcze jedno pytanko o Split... jest tam jakieś sensowne oznakowanie gdzie się ustawiać w zależności od kierunku, w jakim się udajemy czy można się pogubić?


My właśnie w niedzielę mieliśmy powrót, zaliczyliśmy prom w Splicie i powrotny Sucuraj-Drvenik :evil: , jak coś Cię jeszcze interesuje to pytaj :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone