Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka do Mostaru

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 02.06.2016 10:11

Dzień dobry wszystkim :)
W niedzielę wybieram się pierwszy raz do Chorwacji. Planuję jeden dzień lub pół dnia;) spędzić w Mostarze.
Wątek zawiera sporo przydatnych informacji ale ostatni post jest sprzed trzech lat.

Czy od tamtej pory coś się zmieniło? Był ktoś ostatnio? Ma coś do dodania w tym temacie?
Wszystkie informacje będą pomocne i z góry za nie dziękuję:)
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 02.06.2016 10:16

W temacie parkowania. W centrum i przy samym moście jest strasznie ciasno i drogo. Ale na zachód od Starego Mostu leci droga M6.1 a wzdłuż niej jest spory chodnik, na którym można się zatrzymać. To 300-400m od mostu, za free i bezpiecznie.

Poza tym - im wcześniej, tym lepiej. Mniejszy tłum będzie.
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 02.06.2016 11:57

Właśnie o takie informacje chodzi :D dziękuję
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2016 17:07

Gentleman_Jack napisał(a):Właśnie o takie informacje chodzi :D dziękuję

Re: BOŚNIA I HERCEGOWINA, Pocitelj, Medżugorie, Mostar i Bla


wkleiłem z innego watku









Nieprzeczytany postnapisał(a) dabecja » 25.08.2015 22:13

JerrryD napisał(a):
Mostar - bezpłatny parking koło Franciszkanów jak było pisane. Dużo miejsca. Tylko w bramie wisi knebel na wysokości 1,5m. Aż sprawdziłem w necie że mój Mondziak ma akurat tyle :/ Terenówka albo busik może nie wjechać.
Do mostu z 500m, a i tak po drodze trzeba zboczyć w prawo zobaczyć ten mniejszy "prototyp".

darmowy jest jeszcze ,jadąc w kierunku Sarajewa zaraz za dworcem autobusowym.Jest tam jakieś centrum handlowe,po prawej stronie.Kawałek trzeba się przejśc do mostu ale parking bezproblemu
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 02.06.2016 17:49

Gentleman_Jack napisał(a):Dzień dobry wszystkim :)
W niedzielę wybieram się pierwszy raz do Chorwacji. Planuję jeden dzień lub pół dnia;) spędzić w Mostarze.
Wątek zawiera sporo przydatnych informacji ale ostatni post jest sprzed trzech lat.

Czy od tamtej pory coś się zmieniło? Był ktoś ostatnio? Ma coś do dodania w tym temacie?
Wszystkie informacje będą pomocne i z góry za nie dziękuję:)

Ja byłem w zeszłym roku w Mostarze i co najważniejsze to żeby wjechać na terytorium BiH trzeba mieć zieloną kartę bo sprawdzają na granicy.
Zaopatrz się też w mapę bo nawigacja różnie chodzi :)
Parkowanie w Mostarze to tak jak już było napisane obok Franciszkanów bezpłatne.
Za kościołem jest też duży parking ale płatny tam są też toalety.
W Medjugorie duży parking obok sanktuarium.
Gorzej z parkowaniem przed górą objawień ale gdzieś się wciśniesz bo na nogach od sanktuarium z 3 km jest.
Miłego zwiedzania :papa:
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 02.06.2016 19:58

Jeszcze raz dziękuję za rady.
A może ktoś ma jakiś adres tego parkingu żeby w navi wklepać.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.06.2016 22:38

Omawiany parking przy kościele https://goo.gl/maps/Jk7VQ6T6u2S2
Niedaleko mostu warto podejść na plac targowy (stragany) po owoce-warzywa oraz napoje % z owoców w bdb cenach :!: https://goo.gl/maps/zA8mBxPtKyA2
Gentleman_Jack
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gentleman_Jack » 03.06.2016 05:36

Napewno tam zajrzę :)
W Mostarze jest zachwalana przez wszystkich restauracja, nie mogę znaleźć jej nazwy ale przewijała się w kilku wątkach - jej nazwa składała się z dwóch słów.

Pamięta ktoś jej nazwę i wie gdzie ja znajdę?
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 05.06.2016 21:43

roti1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 11.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) roti1 » 25.06.2016 11:52

Ile kosztuje płatny parking w Mostarze? Nie wiem czy warto szukać bezpłatnych miejsc.
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 25.06.2016 13:16

Blisko Mostaru leży Blagaj (15km) polecam
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.06.2016 16:08

roti1 napisał(a):Ile kosztuje płatny parking w Mostarze? Nie wiem czy warto szukać bezpłatnych miejsc.

Dokładnie to kwoty nie podam ale z ubiegłego roku pamiętam, że dość sporo :) Przynajmniej te najbliżej mostu.
Ostatnio edytowano 25.06.2016 17:00 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.06.2016 16:34

roti1 napisał(a):Ile kosztuje płatny parking w Mostarze? Nie wiem czy warto szukać bezpłatnych miejsc.

jeden z parkingów 5E bez limitu godz
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.06.2016 17:03

Parking przy kościele, żadnych ograniczeń szlabanowych, darmowy.

Warto zrobić duże zakupy spożywcze w megakonzumie, parking podziemny, ceny bardzo przyjazne.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.06.2016 19:03

valdemar napisał(a):Parking przy kościele, żadnych ograniczeń szlabanowych, darmowy...
Nie ma nad bramka wjazdową szlabanu ograniczającego wysokość pojazdu :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wycieczka do Mostaru - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone