Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wulkaniczna tarantella

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 30.01.2009 19:52

dangol napisał(a):z radością więc będę śledzić Twoją kolejną podróż :D .


Bardzo się cieszę z Twojego towarzystwa :) i zapraszam do śledztwa;)

Piotrek_B napisał(a):Ciężko jest wybić z głowy oklepane stereotypy.
Ale to problem tych co się dać przekonać nie chcą icon_wink.gif


Pożyjemy, zobaczymy ;) Ale pewnie masz rację, tym wybijaniem i trudnościami. Czasem nawet doświadczenie nie pomaga, gdy filtry zbyt silne ;)

kulka53 napisał(a):Zaplanowałem też jakieś łatwiejsze, "bezszczytowe" wycieczki aby trochę odpocząć np Padon, no i oczywiście nie mogłoby się obejść bez "tamtejszego Morskiego Oka" czyli Tre Cime icon_wink.gif icon_biggrin.gif
A głównym celem który może spróbujemy zaatakować ma być ......... Tofana di Rozes icon_redface.gif
A jak czas i siły pozwolą mamy zamiar udać się jeszcze dalej na zachód i tam przekroczyć 3500 icon_rolleyes.gif


Plany macie cudne ;) Tylko więc życzyć pogody, o ta wyjątkowo kaprysi w tamtych rejonach. Relacja i kontakt do eksperta od Dolomitów idą na prv.

marsylia napisał(a):No i znowu miałam ciary icon_exclaim.gif


To ja nie wiem czy to dobrze, czy źle? ;);):) Obiecuję - w Rumunii wulkanów i ferrat nie będzie :)

.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2009 20:47

Jo_Anna napisał(a): Obiecuję - w Rumunii wulkanów i ferrat nie będzie :)


Ale na Draculę możemy liczyć :?: :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.01.2009 20:51

zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 31.01.2009 13:33

Hej Joanno :D
Poczytałem sobie po kawałku rozsmakowując się, bo to nie jest relacja do łykania na raz, za dużo by się zgubiło po drodze. Włoskie poranki, popołudnia i wieczory, mały stolarz z wąsikiem, kloszard śpiewający o świcie, kraina cudów tak opisana że każdy, niezależnie co o tym sądzi, znajdzie w tym jakiś mistycyzm... no i góry, Corno Grande, Etna, Stromboli, Wezuwiusz, Dolomity, każde inne, związane z innymi emocjami i wydarzeniami. Szczegóły tras sobie doczytam na summitpost albo zapytam Cię o nie kiedyś jak się tam będę wybierał, a na razie mi wystarczą Twoje impresje.
Dzięki za niesamowitą relację... teraz idę odwiedzić Draculę :D
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 02.02.2009 00:22

o i tu też piękna relacja :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.02.2009 22:08

Jo_asiu - mam nadzieję,że nie będziesz miała nic przeciwko abym wkleił tutaj link do galerii mojego kolegi,który w zeszłym roku zwiedzał Sycylię (kilka wulkanicznych :D zdjęć też tam jest) :?:

Więc wklejam :D :D Klik

Pozdrav.
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 10.02.2009 22:16

wojan napisał(a):Jo_asiu - mam nadzieję,że nie będziesz miała nic przeciwko abym wkleił tutaj link do galerii mojego kolegi,który w zeszłym roku zwiedzał Sycylię (kilka wulkanicznych :D zdjęć też tam jest) :?:

Więc wklejam :D :D Klik

Pozdrav.


Piękne!!! A niektóre widoczki nawet znajome ;) Dzięki za ubarwienie mojego wątku :)
A tak na marginesie - biedny tan biały kocurek - tak bardzo chce wydostać się zza szybki 8O ;)

pozdrawiam :)
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 11.03.2012 21:41

miło się czytało ;)
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wulkaniczna tarantella - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone