Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 01.12.2016 01:43

Roxi napisał(a):W drodze powrotnej do Jagodnej zatrzymujemy się na chwilę przy niebieskim maluchu. ;)

Z tarasu oglądałem go przez tydzień :D
..i ten widok na morze ...taki sam :lol:

elka21 napisał(a):A, czy Wy, żeście się wszyscy zmówili 8O , tyle relacji, i prawie w każdej odcinek pożegnalny :(

Ja nie kończę :roll:
będę przeciągał jak flaki z olejem do wiosny :mrgreen: :mrgreen: :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.12.2016 09:19

figusek napisał(a):Ale sposób na Waszego gumiaka super, w końcu liny się przydały :lol:


No przydały się. :)
Teraz to już nie będzie dyskusji podczas pakowania... miejsce na liny musi się znaleźć. :mrgreen:

Andzia* napisał(a):Muszę jeszcze trochę poczekać...wprawdzie najstarszy syn już mi złożył ustne oświadczenie, że nie jedzie z nami na urlop w 2018 r. ale pozostaje jeszcze dwóch młodszych......


:)

CROnikiCROpka napisał(a):Zawsze te pożegnania są najbardziej wzruszające. Ale co zrobić, wakacje nie mogą trwać cały rok :roll: podejrzewam, że gdyby trwały, już to nie byłoby takie atrakcyjne ;)


Nie lubię się żegnać. A najbardziej nie lubię żegnać się z miejscami, które mają szczególne miejsce w moim serduchu. Np taki trzydniowy pobyt nad jeziorem Attersee i później wyjazd... zawsze łezka się oku kręci, a co dopiero po dwóch tygodniach na Hvarze. :roll: Ale dlatego właśnie wyjazdy tak bardzo cieszą. :)

elka21 napisał(a):A, czy Wy, żeście się wszyscy zmówili 8O , tyle relacji, i prawie w każdej odcinek pożegnalny :( . A nie przyszło Wam do głowy, co będziemy czytać, w te długie zimowe wieczory :?: :wink: :lol:


Koniec roku się zbliża, wszyscy chcą zacząć 2017 bez zaległości. :oczko_usmiech:

maslinka napisał(a):Szkoda, że to już powoli koniec...


I tak jakoś długo mi zeszło. ;)

słoma79 napisał(a):Ale że już...że prawie koniec? :cry:


Niestety... też byśmy chętnie dłużej na Lili pomieszkali. ;)

lotnikwsk napisał(a):Z tarasu oglądałem go przez tydzień :D
..i ten widok na morze ...taki sam :lol:


ID rządzi. :mrgreen:

lotnikwsk napisał(a):Ja nie kończę :roll:
będę przeciągał jak flaki z olejem do wiosny :mrgreen: :mrgreen: :papa:


Hmmmmmm
I to jest myśl!
;)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 01.12.2016 20:06

Też mogłaś jeszcze poprzeciągać :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Bo teraz mi się smutno zrobiło, same komentarze piszę do kończących się relacji :roll: :cry: :cry:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 01.12.2016 23:47

Roxi napisał(a):Droga na prom, przeprawa i podsumowanie w następnym i już ostatnim odcinku. ;)

Hm..., szkoda, że to już prawie koniec :(

Droga na prom, przeprawa - raczej smutna sprawa
Czekam na podsumowanie - na pewno w pamięci zostanie

Taki mi się przypadkiem :wink: "wierszyk" dla Ciebie wymyślił :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.12.2016 09:33

tyniolek napisał(a):Też mogłaś jeszcze poprzeciągać :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Bo teraz mi się smutno zrobiło, same komentarze piszę do kończących się relacji :roll: :cry: :cry:


Jak to ktoś kiedyś w którejś relacji napisał (chyba był to Vjetar ;))- przeciągana przyjemność przestaje być przyjemnością. :)

007man napisał(a):Droga na prom, przeprawa - raczej smutna sprawa
Czekam na podsumowanie - na pewno w pamięci zostanie
Taki mi się przypadkiem :wink: "wierszyk" dla Ciebie wymyślił :)


Droga na prom i przeprawa rzeczywiście do wesołych nie należy, bo wakacje się kończą, ale za to wieziemy ze sobą mnóstwo nowych wspomnień. :)
A za wierszyk dziękuję. ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.12.2016 10:37

Sobota ciąg dalszy- :papa: Chorwacjo.

Na do widzenia cykamy jeszcze trochę zdjęć Lili.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Camp w drugim tygodniu września wyraźnie pustoszeje. Najlepsze miejsca są pozajmowane, ale to już końcówka sezonu. W drugim tygodniu naszego pobytu było widać, że więcej ludzi wyjeżdża niż przyjeżdża. Mieliśmy nawet pomysł żeby się przenieść w jakieś miejsce na klifie, ale jak przyszło co do czego, to nam się odechciało. :)
Komu by się chciało przenosić to wszystko:

Obrazek

Żegnamy się z Siwym i Gospodarzami... mówimy sobie: do zobaczenia za rok :oczko_usmiech: i ruszamy.

Obrazek

Widoki z trasy zna każdy kto był za tunelem, ale to nasz ostatni przejazd, więc musieliśmy zrobić kilka zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Šćedro i nasza zatoczka. :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już za tunelem... wtedy już czujemy, że nasza tegoroczna przygoda w Chorwacji dobiega końca. :roll:

Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do Starego Gradu i kupujemy bilety.

Obrazek

Mamy jeszcze sporo czasu. Zresztą taki był plan... chcieliśmy zrobić zakupy w dużym markecie, takie zakupy do domu. ;)

Ajvary, wina, piwa, oliwki, burki, sery i inne baaaaardzo potrzebne rzeczy wylądowały w bagażniku (czyli gdzieś wszystko siłowo poupychaliśmy). :)
Teraz tylko czekanie na prom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na promie znajdujemy ustronne miejsce, gdzie możemy uciąć sobie drzemkę. Arturo tylko na chwilę wychodzi na pokład, bo Łysy fajnie świeci. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wjeżdżamy do Splitu i tak jak rok temu przez chwilę nie możemy się przyzwyczaić do takiej ilości ludzi, samochodów, świateł... do cywilizacji. Jednak przez te dwa tygodnie przebiegane w japonkach, dresach i strojach kąpielowych trochę zdziczeliśmy. :twisted:

I to już koniec.

Podsumowanie? Spróbuję napisać parę słów, chociaż będzie trudno bo drugi raz byliśmy w tym samym miejscu i zauroczyły nas te same rzeczy co rok temu. :)

Hvar i jego zatunelona strona są dla nas idealnym miejscem na wakacje. Lubimy przez te dwa tygodnie chodzić na luzie i nic nie musieć. Na urlopie trochę uciekamy od zgiełku i zamieszania i dlatego numerem jeden tych i poprzednich wakacji były te dni lenistwa na Šćedro. Chociaż na równi z nimi mogę postawić pontonową wycieczkę do Visu... i płynięcie w deszczu... i przy zachodzie słońca. Do tego dodam niesamowite nurkowania... i nabijanie butli nurkowych z butlami wina w ręce... i ludzi których mieliśmy szczęście tam poznać... i camp Lili... i .... nie dam rady zrobić takiej listy the best of, nie ma szans. :D
Znaleźliśmy tam to, czego potrzebujemy. Wiem, że w Cro jest tyle pięknych miejsc i bardzo chciałabym wrócić na Pelješac na Cres czy na Pag. Chciałabym na dłużej odwiedzić Korculę albo spędzić czas na Dugim Otoku, bo tam są bajeczne nurkowania, ale... nie wiem czy za rok znowu nie wylądujemy na Hvarze. :oczko_usmiech:

Tak czy siak: :papa: Chorwacjo i do zobaczenia za rok! :hearts:

Bardzo Wam dziękuję za obecność i te wszystkie miłe komentarze!
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 02.12.2016 14:00

Dzięki Roxi za kolejną świetną relację :)
Zatunelony Hvar w Waszym wykonaniu... no cóż, ręce same składają się do oklasków!!! Miło było "popodróżować" z Wami :wink:
Czekamy na kolejny sezon Waszego travelserialu :hut:
Ps. Teraz sam zaczynam przygotowania do czerwcowego wyjazdu i mam nadzieję odkryć te piękne zatunelone zatoczki na swoim pływadełku - desce SUP (jak w moim avatarze). Jak będę miał szczęście to morze spotkam przepływającego obok mnie Uninurka i wcale bym się nie obraził jak zrobiona przez niego fala zrzuci mnie z deski do wody :wink: :)
Jeszcze raz dzięki i ciepło pozdrawiam :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.12.2016 14:33

007man napisał(a):Dzięki Roxi za kolejną świetną relację :)


Dzięki za wytrwanie do końca. :)

007man napisał(a):Teraz sam zaczynam przygotowania do czerwcowego wyjazdu i mam nadzieję odkryć te piękne zatunelone zatoczki na swoim pływadełku - desce SUP (jak w moim avatarze). Jak będę miał szczęście to morze spotkam przepływającego obok mnie Uninurka i wcale bym się nie obraził jak zrobiona przez niego fala zrzuci mnie z deski do wody :wink: :)


Noooo to mam nadzieję, że nie tylko fala do Ciebie dotrze, ale że i my się spotkamy. :) Będziemy Cię wypatrywali. ;)

007man napisał(a):Jeszcze raz dzięki i ciepło pozdrawiam :papa:


Również pozdrawiam. :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.12.2016 14:46

Dzięki za relacje :D
i za te podwodne fotki 8) tym bardziej że ja tam nigdy ni będę :?
pozdrawiam :papa:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 02.12.2016 16:19

Roxi napisał(a):Noooo to mam nadzieję, że nie tylko fala do Ciebie dotrze, ale że i my się spotkamy. :) Będziemy Cię wypatrywali. ;)


Jak byście byli w drugiej połowie czerwca to na pewno :) , bez wypatrywania :wink:
Ja celuję w Lili, a dokładny dzień wyjazdu elastyczny.
Jeszcze trochę czasu jest..., ale jak byłoby już pewne z Waszej strony to możesz mi pyknąć na PW.
Można by się nawet zgrać na dwa auta, ale pewnie się trochę za bardzo rozpędziłem, nie każdy przecież lubi ciągnąć za sobą ogon :wink:
Pzdr :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.12.2016 16:28

Dzięki...fajnie było z Wami na tym Hvarze...do zobaczenia :papa:
maranka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 27.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maranka » 02.12.2016 17:33

Roxi, świetna relacja, jak każda poprzednia z resztą. Za każdym razem jak tu do Ciebie zaglądam stwierdzam, że za rok chyba jednak znowu skusimy się na zatunelowy Hvar, choć w luźnych planach jest Korcula. Coś ta wyspa w sobie ma, że tak na nią ciagnie... jedno z miejsc w Chorwacji, do których na pewno wrocę, jeśli nie za rok to pewnie za dwa 8) Pozdrawiam.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 02.12.2016 17:40

Dzięki za bardzo ciekawą relację która wręcz wciąga na Hvar :)
A Łysy jest wporzo że Was tak ładnie pożegnał :mrgreen:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.12.2016 20:09

Do zobaczenia za rok Roxi i Chorwacjo. :)
Dzięki za to, że znalazłaś czas.

Pzdr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 03.12.2016 11:48

lotnikwsk napisał(a):Dzięki za relacje :D
i za te podwodne fotki 8) tym bardziej że ja tam nigdy ni będę :?
pozdrawiam :papa:


słoma79 napisał(a):Dzięki...fajnie było z Wami na tym Hvarze...do zobaczenia :papa:


Dzięki za obecność. :)

007man napisał(a):Jak byście byli w drugiej połowie czerwca to na pewno :) , bez wypatrywania :wink:
Ja celuję w Lili, a dokładny dzień wyjazdu elastyczny.


Druga połowa czerwca to nasz ulubiony termin, więc jest szansa. :oczko_usmiech:
Wszystko do dogadania. :)

maranka napisał(a):Roxi, świetna relacja, jak każda poprzednia z resztą. Za każdym razem jak tu do Ciebie zaglądam stwierdzam, że za rok chyba jednak znowu skusimy się na zatunelowy Hvar, choć w luźnych planach jest Korcula. Coś ta wyspa w sobie ma, że tak na nią ciagnie... jedno z miejsc w Chorwacji, do których na pewno wrocę, jeśli nie za rok to pewnie za dwa 8) Pozdrawiam.


Dzięki za miłe słowa. :)
Mnie też bardzo ciągnie na Korculę, ale w sumie rok temu z Jagodnej na Korculę dopłynęliśmy Uninurkiem, więc jest w naszym zasięgu... tylko trzeba poszukać jakiś zatoczek i może z dwa dni tam gdzieś na dziko przenocować... chyba mi się powoli plany klarują. :mrgreen:

AdamZ napisał(a):A Łysy jest wporzo że Was tak ładnie pożegnał :mrgreen:


Noooo. :D

Vjetar napisał(a):Do zobaczenia za rok Roxi i Chorwacjo. :)
Dzięki za to, że znalazłaś czas.


Fajnie, że zaglądałeś. :)
Zawsze miło gościć "starą wiarę". :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowy Hvar - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone