Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wrześniowy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 12.05.2017 07:26

krutom napisał(a):
beatabm napisał(a):
Roxi napisał(a):
To sobie możesz rękę z myszą podać, ale ona preferuje rękawki. :oczko_usmiech:

Rękawki mnie nie utrzymają, oponę od traktora trzeba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Opona raczej zatonie.
Sugeruję dętkę.
I wtedy dopiero jest zabawa :papa:

Miałam na myśli oczywiście dętkę, moja pomyłka :oops:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2017 07:57

Czasem oponka przeszkadza, aby zmieścić się w dętkę :oczko_usmiech:
pawel silesia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.05.2017 17:57

Roxi świetna relacja. Opowieść wciąga na maxa :lol: właśnie skończyłem czytać... Dziękuję! :papa:
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 17.05.2017 18:48

Janusz Bajcer napisał(a):Czasem oponka przeszkadza, aby zmieścić się w dętkę :oczko_usmiech:

Mam detke w rozmiarze xxxl. Jakoś się zmieszczę :mrgreen:
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.05.2017 13:44

beatabm napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Czasem oponka przeszkadza, aby zmieścić się w dętkę :oczko_usmiech:

Mam detke w rozmiarze xxxl. Jakoś się zmieszczę :mrgreen:

Chwilę mnie nie było, a tutaj takie historie. :oczko_usmiech: :mrgreen:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.05.2017 14:01

Nadrabiam właśnie relacje zeszłoroczne i oczywiście Twojej nie mogłam pominąć.
Już na forum zaczynają się pojawiać tegoroczne relacje z majówek, a ja mam takie zaległości :/ . Tak sobie umilam czekanie na wyjazd :D
Pozdrav :D
RafVFD
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafVFD » 26.05.2017 07:12

Roxi a czy pamiętasz może jak podczas Waszych wyjazdów było z opłatami za prom ze splitu na Hvar. Czy za auto z boxem na dachu płaciliście wyższą stawkę? Podstawowa stawka na promach wg cennika jardolinja jest za samochody osobowe do 5m długości i 2 m wysokości. Za auto powyżej 2m wysokości lub dłuższe niż 5m płaci się już dużo więcej na każdym połączeniu promowym. Mam bliźniacze autko jak Wasze (seat alhambra) - bardzo pakowne i wdzięczne jak na wyjazdy do Chorwacji. Takie auto z boxem ma więcej niż 2m i stąd moja ciekawość jak z opłatami na promach. Wybieram się w tym roku na Korcule i kalkuluje koszty promu ze splitu vs jazda na około przez Peljesać. Nie zamierzam zabierać boxa ale chcę zabrać kajak na bagażnik dachowy. Nasze auto razem z kajakiem ma więcej niż 2m podobnie jak z boxem.
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.05.2017 07:45

agata26061 napisał(a):Nadrabiam właśnie relacje zeszłoroczne i oczywiście Twojej nie mogłam pominąć.
Już na forum zaczynają się pojawiać tegoroczne relacje z majówek, a ja mam takie zaległości :/ . Tak sobie umilam czekanie na wyjazd :D
Pozdrav :D

Dzięki za wizytę. :) Mam nadzieję, że relacja się spodoba. :)
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.05.2017 07:47

RafVFD napisał(a):Roxi a czy pamiętasz może jak podczas Waszych wyjazdów było z opłatami za prom ze splitu na Hvar. Czy za auto z boxem na dachu płaciliście wyższą stawkę?

Płaciliśmy normalnie.
Mało tego, że jechaliśmy z boxem... my jeździmy z pontonem na dachu, który jest większy niż box. :) Liczyli nas zawsze jak normalnie osobowe autko.
RafVFD
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafVFD » 26.05.2017 09:28

Roxi napisał(a):
RafVFD napisał(a):Roxi a czy pamiętasz może jak podczas Waszych wyjazdów było z opłatami za prom ze splitu na Hvar. Czy za auto z boxem na dachu płaciliście wyższą stawkę?

Płaciliśmy normalnie.
Mało tego, że jechaliśmy z boxem... my jeździmy z pontonem na dachu, który jest większy niż box. :) Liczyli nas zawsze jak normalnie osobowe autko.

Dziękuje Roxi za szybką odpowiedź i dobre informacje. Zastanawiałem się właśnie jak to jest w praktyce z tą wysokością samochodów na promach. Wynika z tego że w odnoszą się do samego pojazdu bez ładunku na dachu. W tym roku jedziemy po raz drugi do Chorwacji. W zeszłym roku była Komarna a teraz wyspa Korcula i miejscowość Prigradica.
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.05.2017 20:55

RafVFD napisał(a):. W tym roku jedziemy po raz drugi do Chorwacji. W zeszłym roku była Komarna a teraz wyspa Korcula i miejscowość Prigradica.

Dwa lata (!) temu popłynęliśmy z Hvaru, z Jagodnej na Korcule i to właśnie Prigradica była celem, bo tam wczasowali nasi znajomi. :)
Bardzo przyjemna miejscówka. Super widoki na Hvar. ;)
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 06.06.2017 21:18

Roxi,
piszesz w relacji że mieliście wykład na temat wina
jakie wino polecasz na Hvarze? można gdzieś kupować w okolicach Ivan Dolac od miejscowych czy pozostał sklep?
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.06.2017 07:47

borsalino4 napisał(a):Roxi,
jakie wino polecasz na Hvarze? można gdzieś kupować w okolicach Ivan Dolac od miejscowych czy pozostał sklep?

Z tym wykładem, to było tak trochę w cudzysłowie. :)
Jeżeli chodzi o wina z tamtej okolicy to z czystym sumieniem polecam wina od Toniego z Bojanic Bad.
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 07.06.2017 20:07

Roxi napisał(a):
borsalino4 napisał(a):Roxi,

Z tym wykładem, to było tak trochę w cudzysłowie. :)
Jeżeli chodzi o wina z tamtej okolicy to z czystym sumieniem polecam wina od Toniego z Bojanic Bad.

ok, ale jak trafić do Toniego?:) kto to?
pewnie wspomniałaś o tym dobrym człowieku w swojej relacji, ale ze względu że codziennie pochłaniam relacje z Hvaru, to nie wszystko pamiętam...
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.06.2017 07:18

borsalino4 napisał(a):ok, ale jak trafić do Toniego?:) kto to?
pewnie wspomniałaś o tym dobrym człowieku w swojej relacji, ale ze względu że codziennie pochłaniam relacje z Hvaru, to nie wszystko pamiętam...

Jak wjedziecie do Bojanic Bad to na zjeździe, po prawej stronie są apartamenty Toni i on ma też wino... całkiem dobre wino. ;)
Jego wina można też kupić w Jagodnej na campie Lili przy zejściu nad wodę, ale przy tym zejściu które prowadzi drogą, a nie ścieżką przy skarpie.

W Ivan Dolac też pewnie znajdziecie dobre wino u gospodarzy i w Św. Niedzieli też. Po południowej stronie wyspy jest sporo miejsc, gdzie można się wyposażyć. :) A wina stamtąd są najlepsze, bo winogrona patrzą na morze... tak usłyszeliśmy :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Wrześniowy Hvar - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019