Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2020 17:19

tony montana napisał(a):Paweł (bo to chyba Paweł) opalony jak Tom Hanks w "Cast Away" ;)

Kapelusza nie poznajesz? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.11.2020 17:24

Mam slaby wzrok....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2020 19:44

Ja też :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.11.2020 21:35

kulka53 napisał(a):Metajna jest super ale ma jedną wadę jako miejscówka na spokojne wakacje... leży za blisko Rucicy i przewalają się przez nią samochodowe hordy :roll: , tzn. tak mi się przynajmniej wydaje i takie też miałem odczucie na miejscu gdy sami warkocząc dieslowskim motorem przejeżdżaliśmy nad głowami plażowiczów widocznych na tych zdjęciach :roll: .

Fakt.
Przez Rucicę ruch jest spory. :?
Aczkolwiek nie trzeba się pchać do centrum.
Ja jeżdżę tędy.
Jedyny minus tej drogi jest taki, że miejscami wąsko i jak jedzie coś z drugiej strony to trzeba kombinować.

Tak na marginesie to ja "podziwiam" ludzi, którzy cały pobyt potrafią przesiedzieć "pod murkiem" w centrum. :roll:
A są tacy, których tam widuję codziennie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 11:41

piekara114 napisał(a):Puk, puk

Tym razem spałem mocniej :roll: :wink:

A serio to "nawał" pracy oderwał mnie od forum i relacji... wszystkich Zainteresowanych przepraszam. Może teraz będzie nieco lepiej.

tony montana napisał(a):Paweł (bo to chyba Paweł) opalony jak Tom Hanks w "Cast Away" :wink:

Tak, to ja.... ale filmu nie widziałem.
I nie wiem czy to dobrze czy źle że takie skojarzenia wywołuję :wink:

piekara114 napisał(a):Kapelusza nie poznajesz? :wink:

Oboje mamy takie ale ja zdecydowanie intensywniej użytkuję :D
Chyba najlepszy zakup w Decathlonie (poza maską do obserwacji życia podwodnego :) ) . Mam już go kilka lat i zero objawów zużycia 8O .
anakin napisał(a):nie trzeba się pchać do centrum.

Ten skręt powinien być wg mnie oznakowany jako sugerowany dojazd na plażę, nie wiem czemu lokalne władze (czy też mieszkańcy) o to nie zadbali. Centrum by odetchnęło. My jadąc po prostu przed siebie siłą rzeczy się tam wepchaliśmy i tak zapewne robi większość .
anakin napisał(a):Tak na marginesie to ja "podziwiam" ludzi, którzy cały pobyt potrafią przesiedzieć "pod murkiem" w centrum. :roll:

Też bym podziwiał :D :wink:
Nam byłoby żal tak spędzać (i w naszym przekonaniu tracić) wakacyjny czas....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 11:47

14 września, poniedziałek

Tym razem nie popełniliśmy błędu z Krku i przed odjazdem popełniliśmy parę zdjęć z noclegu przy Jadrovnicy na pamiątkę :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To miejsce jest godne polecenia na posezonowy nocleg na dziko :) , co prawda ze względu na bliskość Simuni mogą się zdarzać wieczorni czy poranni goście, ale ogólnie jest na pewno spokojnie i bezpiecznie a dojazd choć szutrowy to bez porównania lepszy niż na placyk przy Dubokiej Dradze... przynajmniej takie są nasze doświadczenia :) .

Zanim odjechaliśmy z Pagu podjechaliśmy jeszcze na cmentarz :wink: nieopodal Kolanu gdzie uzupełniliśmy zapasy wody. Dziś przeprawimy się na kolejną wyspę a przecież nie wiemy jakie tam będą możliwości pod tym względem, lepiej być zabezpieczonymi. Eleganckie, nowiutkie, kamienne ujęcie wody z kranikiem, fajna sprawa.

Żegnaj Pagu, na ten rok na pewno, a czy na zawsze? , tego nie wie nikt...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 11:48

Czas na nowe wyzwania :idea: . To co mniej więcej znaliśmy już za nami, teraz będziemy odwiedzać już tylko to, czego jeszcze w Chorwacji nie widzieliśmy. Najkrótszą drogą wyznaczoną przez google w miarę żwawym tempem będziemy zmierzać do Splitu....sprawdziliśmy sobie wczoraj godziny promów na Brač i choć kursują one regularnie i często to fajnie byłoby zdążyć na taki by potem nie czekać i nie tracić czasu bez potrzeby. Właściwie nie miałem większej nadziei że na ten prom zdążymy ale okazało się że szansa jednak jest :) .

Jedziemy m.in przez Smilčić i Benkovac.

Obrazek

Następnie Jadranką przez Szybenik i znów boczną drogą którą wyjechaliśmy prosto chyba na któryś z Kašteli. Dzięki temu ominęliśmy Trogir :? to po Ninie kolejne miejsce które mi jest znane, natomiast razem tam nie byliśmy... może jeszcze będzie okazja. Panował przeogromny upał 8O , na niebie pojawiło się nieco chmur, nie było też ono już tak błękitne jak wcześniej a raczej zamglone. Po drodze zatankowałem paliwo, jak się już zdążyliśmy zorientować w Chorwacji ceny na stacjach są bardzo zbliżone więc nie ma sensu szukać czegoś tańszego, wybraliśmy stację INA.

Obawiałem się Splitu, nigdy bowiem jeszcze w tym mieście nie byłem, okazało się że nie taki diabeł straszny :) , przejazd do portu jest absolutnie prosty i bezproblemowy a ruch w samym mieście panował niezbyt wielki. Split zza szyb samochodu zrobił na nas dobre, nawet bardzo dobre wrażenie, miasto jest raczej czyste i zadbane.... gorzej nieco było z wjazdem do portu, jako że byliśmy tutaj po raz pierwszy to nie mieliśmy pojęcia skąd konkretnie odpływają jednostki na Brač a znaków jakby zabrakło... byliśmy zmuszeni zrobić dodatkową rundkę by znów jednokierunkową wrócić do wjazdu i tym razem poszło nam lepiej :) . Odszukanie promu nie było już trudne (to nie Pireus), zmierzali do niego pasażerowie, głównie piesi. Podjechałem pod statek nie mając pojęcia gdzie kupuje się bilety ani też nadziei że może da się je kupić na statku... gość wpuszczający pokierował mnie do budynku z kasami nieco stojącego wcześniej. Nadmienię że do godziny odpłynięcia pozostało około 10 minut :wink: więc poza zdezorientowaniem byliśmy nieco zestresowani. Wpadam do klimatyzowanego budynku a tam kolejka 8O (wszyscy w maseczkach), na szczęście poszło szybko i pozbywszy się 180 kun szczęśliwy wracam do auta i z piskiem opon :wink: pędzimy na statek. Udało się, niemal w ostatniej chwili.

Dziewiczy rejs Luny chorwackim promem właśnie się rozpoczyna :D .

Obrazek

Na promie aut może nie jest nie wiadomo jak dużo, za to ludzi i owszem. Byliśmy chyba jedynymi którzy zaraz po wejściu nie zdjęli maseczek, dzięki czemu wszyscy dziwnie się na nas patrzyli... a że przemieszczaliśmy się intensywnie w poszukiwaniu fajnych widoków z odpływającej jednostki to chyba musieliśmy robić wrażenie nieco szurniętych :wink: .

To tak na pamiątkę, potem usiadłszy na miejscu też pozbyliśmy się maseczek, w tym upale niemal nie dało się w nich oddychać.

Obrazek

Trochę widoków które zna chyba każdy... teraz także i my :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.11.2020 11:59 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 11:48

Zabudowa mieszkalna Splitu w części jest na pewno typowa dla budownictwa w byłej Jugosławii w latach 60-tych czy 70-tych. A może i 80-tych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę żałowaliśmy że nie zdecydowaliśmy się na zwiedzenie miasta, przynajmniej tego co jest w nim najsłynniejsze. Nie brałem tego pod uwagę przed wyjazdem, w ogóle nie wiedziałem że popłyniemy na Brač :roll: . Może też będzie jeszcze okazja, bo wysadzana palmami promenada zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, podobnie jak fakt że Split chyba zwiedza się całkiem łatwo :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 11:49

Rejs trwa niespełna godzinę, niedługo więc przyglądamy się wyspie na której spędzimy parę kolejnych chorwackich dni.... co prawda pod słońce niewiele było widać, ale zawsze :) .

Obrazek

Ciekawa budowla na cmentarzu w Supetarze 8O .

Obrazek

W ujęciu smartfonowym :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę ujęć opustoszałego w środku upalnego dnia Supetaru. Nie wiemy czy to chyba największe miasto na wyspie jest jej stolicą, pewnie tak... jednak nie zrobiło na nas tak na pierwszy rzut oka żadnego wrażenia. Tzn ani dobrego ani złego... postanowiliśmy że nie poświęcimy mu zatem większej uwagi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak postanowiliśmy, tak i zrobiliśmy. Kierując się nawigacją i znakami wyjeżdżamy z portu najkrótszą drogą i zmierzamy do pierwszego - chyba dość nieoczywistego - celu na naszej kolejnej chorwackiej wyspie :) .

c.d.n.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2020 13:12

Dobrze, że się odgrzebałeś z pracą....

kulka53 napisał(a):rochę widoków które zna chyba każdy... teraz także i my :D .
Ja dalej znam tylko z cro, przed nami nadal rejs ze Splitu... :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.11.2020 13:29

Na Beritnicę nie poszliście...
Splitu nie zwiedziliście...
Supetar ominęliście...

Oj, Kulki, Kulki... :?

Może tylko ten upał nieco Was tłumaczy... 8)
:oczko_usmiech:

Mam nadzieję, że potem na Braču już się poprawiliście. :mrgreen: :wink:

Zdjęcia z promu - bezcenne. :)

Wracając promem z Pagu wkurzałam się widząc niemal wszystkich pasażerów bez masek - a były już wtedy obowiązkowe!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2020 14:48

Mikromir napisał(a):Na Beritnicę nie poszliście...
Też nie poszliśmy, ba, nawet w planie tego nie mieliśmy.....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.11.2020 15:11

piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Na Beritnicę nie poszliście...
Też nie poszliśmy, ba, nawet w planie tego nie mieliśmy.....

Ciebie tłumaczy ewentualnie bora. :wink: Wszystkie lipcowe bory. :lool:

Zdaje mi się, że lipcowe upały w tym roku przeniosły się na wrzesień. :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2020 15:32

Bora trochę plany zmieniła, ale nie w tym zakresie. A wsmrzesien był zdecydowanie lepszy pogodowo od lipca.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 15:35

piekara114 napisał(a):Ja dalej znam tylko z cro, przed nami nadal rejs ze Splitu... :papa:

O, sorki :oops: :wink: :lol:
Myślałem że to tylko my tacy zapóźnieni :D
Mikromir napisał(a):Na Beritnicę nie poszliście...
Splitu nie zwiedziliście...
Supetar ominęliście...

Beritnica to tak jak pisałem...upał :roll: , no i żeby ją zastać pustą i dziką to chyba w styczniu by trzeba było.... albo wieki temu zanim odkryli ją Rodacy 8O
Split, no ok, wtopa :? . Miasto nie jest tak ogromne i nieprzystępne jak sobie je wyobrażałem. Ale też absolutnie nie zamierzaliśmy niczego zwiedzać podczas tego wyjazdu (wyszło inaczej jak jeszcze będzie widać) a i duże miasta w ogóle nas (zwłaszcza mnie) już nie pociągają...
Supetar - chcieliśmy z bliska się przyjrzeć tej budowli na cmentarzu ale trochę się nie złożyło a trochę zabrakło czasu. Maslinka zrobiła to za nas :cool:
Mikromir napisał(a):Mam nadzieję, że potem na Braču już się poprawiliście.

Tak, właśnie o tym napisałem wyżej, że będzie to jeszcze widać :) . Miasteczka na wyspie niewielkie i to nas zachęciło :) .
Mikromir napisał(a):Wracając promem z Pagu wkurzałam się widząc niemal wszystkich pasażerów bez masek - a były już wtedy obowiązkowe!

Myśmy byli zaskoczeni że ten nakaz jest aż tak lekceważony. W sumie płynęliśmy promem 4 razy i za każdym razem było tak samo :roll: . No ale to jeszcze był czas przed drugą falą...
Mikromir napisał(a):Zdaje mi się, że lipcowe upały w tym roku przeniosły się na wrzesień.

Na szczęście dla tych co we wrześniu... :cool:
Chociaż raz się nam udało :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone