Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.11.2020 17:41

Fajnie, że już dopłynęliście na Brač :D

Supetar, dla mnie, jest bardzo urokliwy, szczególnie wieczorami, ale nie każdemu musi się podobać ;) Ciekawa jestem, w której miejscowości zakotwiczycie.

kulka53 napisał(a):Supetar - chcieliśmy z bliska się przyjrzeć tej budowli na cmentarzu ale trochę się nie złożyło a trochę zabrakło czasu. Maslinka zrobiła to za nas :cool:

Nawet dwa razy ;) W tym roku i pięć lat temu.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2020 17:55

maslinka napisał(a):Supetar, dla mnie, jest bardzo urokliwy, szczególnie wieczorami, ale nie każdemu musi się podobać ;) Ciekawa jestem, w której miejscowości zakotwiczycie.

Na tym właśnie polega nasz "problem" że bardzo rzadko mamy okazję (wynikającą z możliwości czy też i chęci) by przebywać w jakiejś miejscowości, urokliwej, turystycznej, z nastrojową starówką po zapadnięciu zmroku. W tym czasie zwykle zajmujemy się gotowaniem obiadu w jakiejś dziurze :wink: i z tego powodu nie możemy zapewne w pełni docenić walorów tych miejsc...a rzeczywiście odbiór ich jest wówczas niewątpliwie zupełnie inny niż za dnia.
Co do miejscowości to my z racji samochodowych noclegów ich bliskości unikamy :cool: , Brač okazał się terenem na którym może nie było łatwo o jakieś tego typu miejscówki ale też ich znalezienie nie było niemożliwe i nawet mieliśmy wybór.
A jeśli chodzi o miejscowości które poznaliśmy nieco bliżej to spodobała się nam najbardziej ta do której początkowo w ogóle nie miałem zamiaru zajrzeć 8O

kulka53 napisał(a):Nawet dwa razy ;) W tym roku i pięć lat temu.

No właśnie, poczytaliśmy i pooglądaliśmy zaraz po powrocie :) .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.11.2020 19:04

kulka53 napisał(a):Split, no ok, wtopa :? . Miasto nie jest tak ogromne i nieprzystępne jak sobie je wyobrażałem.

Szkoda, że tam nie pospacerowaliście. Z chęcią bym obejrzała aktualne zdjęcia.
W Splicie byłam dwa razy, a ponieważ bardzo mi się podoba, to z chęcią pojechałabym tam ponownie.

Mikromir napisał(a):Zdjęcia z promu - bezcenne. :)
Potwierdzam, fotki z promu bardzo fajne, szczególnie te z widokiem na Split.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.11.2020 08:47

megidh napisał(a):Szkoda, że tam nie pospacerowaliście. Z chęcią bym obejrzała aktualne zdjęcia.
W Splicie byłam dwa razy, a ponieważ bardzo mi się podoba, to z chęcią pojechałabym tam ponownie.

Teraz też żałuję. Co prawda nie wiem gdzie można by dogodnie zaparkować auto (kojarzę że czytałem że są z tym problemy), ale pewnie gdzieś byśmy je upchnęli. A od niedawna, po lekturze relacji Marty "ruzicy" wiem, że na pewno warto byłoby też w Splicie odwiedzić Park Šuma Marjan :idea: .

megidh napisał(a):fotki z promu bardzo fajne, szczególnie te z widokiem na Split.

Dzięki :) , czyli warto było wyjść na szurniętych :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.11.2020 08:59

14 września, poniedziałek cd.

Odkrywanie naszego Brača rozpoczniemy nie od poszukiwania plaży, kwatery czy spacerów po takim czy innym miasteczku...skoro jest dobra pogoda i co równie ważne – niezła widoczność, zdobędziemy za pomocą naszego pojazdu najwyższy szczyt wyspy 8O :D .

Vidova Gora licząca 778 m. n.p.m. to najwyższe wzniesienie nie tylko Brača, ale w ogóle na adriatyckich wyspach. Jako, że można tam wjechać autem i to nie wyboistą szutrówką a normalnym asfaltem, wiadomo było że tej atrakcji absolutnie nie możemy odpuścić, przy okazji zaliczymy kolejny najwyższy szczyt kolejnej wyspy :) .

Jadąc niespiesznie pod górę od razu zauważam coś dla Brača charakterystycznego, coś czego nie przypominam sobie byśmy widzieli gdziekolwiek indziej w Chorwacji. Wiadomo, kamienne murki są chyba wszędzie, natomiast kamienne kopce (czy jakkolwiek by to nazwać) na działkach na zboczach wzniesień widzimy po raz pierwszy. Fotki jakoś nie zrobiliśmy :roll: .

Kawałek za Nerežišćą znaki nakazują odbicie już konkretnie w kierunku szczytu. Dość długi odcinek pozostały do celu wiedzie niezwykle pięknym, rozległym i dorodnym lasem sosnowym, nie piniowym bo zapewne dla tych drzew jest tu już za wysoko, ale właśnie sosnowym. Byłoby to bardzo dogodne miejsce na nocleg :) , gdyby nie pojawiające się co kawałek na drzewach znaki zakazujące tego typu działalności :roll: . Niemniej wyspa właśnie tym lasem od razu chwyta za serce...

Możliwość jazdy kończy się przy niewielkiej budce jakiegoś punktu gastronomicznego, w tym momencie była zamknięta. Tłumu nie ma, stoją 2 zwykłe auta i jeden polski T6, bus a'la kamper. Zanim pójdziemy jeszcze kawałek pod górę do samego szczytu rozglądamy się po okolicy i jemy drugie śniadanie :) . W tym czasie z góry wraca para młodych ludzi z malutkim dzieckiem, to pasażerowie wspomnianego busa, zamieniamy z nimi kilka słów dzięki którym Małgosia zyskuje na telefonie aplikację „park4night” :) , słyszałem o tym wcześniej ale jakoś nigdy nie wzbudziło to mojego zainteresowania bo my jednak szukamy zwykle innych miejsc noclegowych niż właściciele wielkich kamperów.... ale może się przyda, nigdy nie wiadomo. Szybki przegląd wyspy wskazuje że nie jest to może zbyt popularny cel dla dziko nocujących kamperów :wink: ale jednak kilkanaście miejsc aplikacja wskazuje.

Ok, w końcu możemy iść na szczyt, trwa to nie więcej niż 10 minut.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sporą cześć wzniesienia szczytowego, zresztą niezbyt, a nawet w ogóle nie wybitnego, zajmują rozmaitego typu anteny i przekaźniki.

Obrazek

Obrazek

Ale to nie je przyszliśmy tutaj podziwiać :) . Poza tym że Vidova Gora jest najwyższym szczytem Brača, oferuje znakomite, rozległe widoki m.in. na chyba największą i najbardziej znaną atrakcję wyspy, plażę Zlatni Rat 8O . Nie ukrywam że chęć zobaczenia tego miejsca na żywo była w nas ogromna :D .

Nasz Zlatni Rat...

Obrazek

Obrazek

Robi wrażenie, zarówno samo miejsce tak niesamowicie ukształtowane, jak i widok na niego z tak wysoka...

Poza tym doskonale (n, może poza faktem, że pod słońce :) ) widać leżący niemal na wyciągnięcie ręki Hvar.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.11.2020 08:59

Na szczycie spędzamy około godzinę i – niesamowita sprawa 8O – cały ten czas jesteśmy tutaj sami :idea: . Dopiero pod sam koniec pojawiło się kilka osób, ale my wtedy już wracaliśmy.

Najpierw eksploatujemy okolice słynnej ławki :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tablica pamiątkowa na murze okalającym przekaźniki.

Obrazek

Potem przenosimy się kawałek dalej, w okolice nieczynnego i zrujnowanego schroniska.

Obrazek

Stąd widoki są równie dobre, a nawet lepsze 8O .

Obrazek

Ale zanim przysiądziemy by je pokontemplować, przyjrzymy się jeszcze stojącemu jeszcze dalej ogromnemu kamiennemu krzyżowi.

Obrazek

Obrazek

Napis jest po chorwacku ale sensu bez większego trudu domyśleć się można...

Obrazek

Trochę czasu już krzyż tutaj stoi ale dzięki szlachetnemu kamieniowi który został użyty jako budulec, wygląda jakby został postawiony w ostatnich dniach 8O .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.11.2020 09:00

Przysiadamy i dłuższą chwilę spędzamy na podziwianiu pięknych i rozległych widoków, ale fotosesyjka oczywiście też musi być :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niewątpliwie fantastyczne miejsce. Byliśmy na paru najwyższych szczytach wysp, także chorwackich, z tego co pamiętam podobne wrażenie zrobił na nas jedynie widok z peljeskiego sv Ilji. Chociaż... na sv Nikoli na Hvarze też było ładnie :) .

Wracając dokumentujemy jeszcze wspomniany piękny sosnowy las.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na skrzyżowaniu rejestrujemy drogowskazy kierujące do Pustinji Blaca, tak, kojarzę że przed laty coś czytałem na temat tej atrakcji, ale w tej chwili nie pamiętam za wiele. W każdym razie z tego co widać trzeba tam spory kawałek pokonać szutrem... póki co nie rozważam czy wybierzemy się tam czy nie, czas pokaże. Z pewnością na wyspie jest wiele innych atrakcyjnych miejsc :) , przed nami niedługo jedno z nich...

c.d.n.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2020 10:33

Piękny zielony odcinek, jaki kontrast z białym krajobrazem, który mam za oknem....
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.11.2020 11:33

Widoki z Vidovej zachwycają :D

Słynnej ławki kompletnie nie kojarzę. Może nie było jej w 2012 ani w 2015 roku.

Za to na szczycie działała konoba:

Obrazek
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 29.11.2020 12:19

Przepiękne widoki. 8O Coraz bardziej przekonuję się, żeby zajrzeć wreszcie na Brac. :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.11.2020 14:33

kulka53 napisał(a):
megidh napisał(a):Szkoda, że tam nie pospacerowaliście. Z chęcią bym obejrzała aktualne zdjęcia.
W Splicie byłam dwa razy, a ponieważ bardzo mi się podoba, to z chęcią pojechałabym tam ponownie.

Teraz też żałuję. Co prawda nie wiem gdzie można by dogodnie zaparkować auto (kojarzę że czytałem że są z tym problemy), ale pewnie gdzieś byśmy je upchnęli. A od niedawna, po lekturze relacji Marty "ruzicy" wiem, że na pewno warto byłoby też w Splicie odwiedzić Park Šuma Marjan :idea: .

Oczywiście że Park Šuma jest wart odwiedzenia. Zajrzyj do postu o Parku Marjan w mojej relacji.

Fajne widoki z Vidovej. Zlatni Rat wygląda z góry wspaniale. A odpoczynek na ławeczce chyba dostarcza wspaniałych wrażeń. Taka przestrzeń wokoło, że aż dech zapiera.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.11.2020 21:07

Vidova gora to jedyne dla czego warto jechać na Brač.
Cała reszta (wyspy) kompletnie mnie nie ruszyła (oczywiście nie zjeździłem całej).
To oczywiście moje zdanie. :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.11.2020 21:47

Piękne widoki z Vidovej. :D

Na Zlatnim spore luzy. 8O

Po łysym Pagu zrobiło się tu nagle bardzo zielono. :)

Na Braču bardzo podobały mi się piesze wędrówki ze zwiedzaniem: do Pustinji Blacy i do Zmajevej Špilji (z niesamowitym Zoranem Kojdićiem). No i oczywiście południowe stoki wyspy i tamto wybrzeże. :)

Bardzo jestem ciekawa dalszego ciągu Waszego pobytu na Braču. :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.11.2020 16:46

piekara114 napisał(a):Piękny zielony odcinek, jaki kontrast z białym krajobrazem, który mam za oknem....

Nawet we Wrocławiu i okolicach popadało... 8O
Ale to prawda, Brač jest zielony, znacznie bardziej, nieporównanie bardziej zielony niż Pag :) .

maslinka napisał(a):Słynnej ławki kompletnie nie kojarzę. Może nie było jej w 2012 ani w 2015 roku.
Za to na szczycie działała konoba

Możliwe że nie było ławki... w końcu 5 lat to kawałek czasu, mogli nie tylko postawić... mogła nawet się trochę podniszczyć :) .
A z tą konobą w schronisku to mnie zaskoczyłaś, obiekt jest dość mocno już zniszczony, sądziłem że przestał służyć w jakimkolwiek celu już dawniej.

Epepa napisał(a):Przepiękne widoki. 8O Coraz bardziej przekonuję się, żeby zajrzeć wreszcie na Brac. :D

To prawda, widoki na pewno były świetne i z racji wysokości raczej nieporównywalne z innymi na chorwackich wyspach.
Wydaje mi się że wakacji na Braču nie będziesz żałować... my nie żałowaliśmy, wręcz przeciwnie :D

megidh napisał(a):Oczywiście że Park Šuma jest wart odwiedzenia. Zajrzyj do postu o Parku Marjan w mojej relacji.

Zajrzałem, dzięki. Przeglądałem Twoją relację (kiedyś dałaś mi linka) ale skoro nie planowałem powrotu do Chorwacji i tym bardziej wizyty w Splicie więc nie zwróciłem wtedy na to miejsce zbytniej uwagi :roll:

megidh napisał(a):Fajne widoki z Vidovej. Zlatni Rat wygląda z góry wspaniale. A odpoczynek na ławeczce chyba dostarcza wspaniałych wrażeń. Taka przestrzeń wokoło, że aż dech zapiera.

Przy takiej pogodzie na pewno. Dobra widoczność, brak wiatru i co też ważne - innych turystów, to sprawiło że na pewno zapamiętamy ten czas jako naprawdę fajny, a szczyt, jako jeden z fajniejszych :) .

anakin napisał(a):Vidova gora to jedyne dla czego warto jechać na Brač.
Cała reszta (wyspy) kompletnie mnie nie ruszyła (oczywiście nie zjeździłem całej).
To oczywiście moje zdanie. :wink:

A tu się nie zgodzę :) . Nam się wyspa podobała, moje odczucie jest takie że gdybym miał wybrać spośród Brača, Hvaru i Korčuli wyspę która najbardziej mi się podobała (tak ogólnie) to wybrałbym Brač. Nie ma tam co prawda miasta takiego jak sam Hvar czy (zwłaszcza) przepiękna Korčula, ale całościowo wyspa jest jak dla mnie z tych 3 najbardziej atrakcyjna.
Każda wyspa coś w sobie ma. Jedynie Rab wg mnie poza też całkiem fajną stolicą nie ma nic :? , ze wszystkich wysp Chorwacji, tych większych, na których byliśmy podobała mi się najmniej. Też taki trochę bez szału (ale mniej) jest Cres.

Mikromir napisał(a):Na Zlatnim spore luzy. 8O

Prawda? Byłem zaskoczony, bardzo. Stwierdziłem że skoro tak znane miejsce przy tak pięknej pogodzie jest takie pustawe to znaczy że turystów w Chorwacji naprawdę za wielu nie ma. A Polacy wybrali Pag :wink:
Mikromir napisał(a):do Zmajevej Špilji

Obiła mi się ta nazwa o uszy ale wtedy na miejscu kompletnie o tym nie pamiętałem. Teraz sprawdziłem i już tych parę zdjęć wystarczyło bym uznał że to miejsce wygląda EXTRA 8O :idea: 8O , przypomina czasem spotykane w Grecji klasztory czy kościółki wciśnięte w skały. Bardzo żałuję że się tam nie wybraliśmy... tak się czasem kończy brak przygotowania. Cóż, trudno. Może kiedyś? .
Mikromir napisał(a):Bardzo jestem ciekawa dalszego ciągu Waszego pobytu na Braču.

Spędziliśmy na wyspie parę dni, chyba jak na taki czas i pierwszy raz to coś tam się udało zobaczyć :) .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jezi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.11.2020 16:49

14 września, poniedziałek cd.

Punkt pierwszy bračkiego planu na dziś zaliczony, pora na punkt drugi i w założeniu chyba ostatni... ale nigdy nie wiadomo :) . Z Vidovej Gory przez Pražnicę i Gornji Humac jedziemy prosto do Bolu.

Wnętrze wyspy jest w sumie fajne :) , nie ma tu za wiele dróg, nie ma podjazdów i zjazdów, nie ma nic... panuje zieleń i nieprzebyty gąszcz kolczastych zarośli. Powoli orientujemy się w topografii, wynika z niej że wnętrze wyspy zajmuje taki powiedzmy płaskowyż z kulminacją Vidovej Gory, który potem gwałtownie opada stromymi zboczami i urwiskami w kierunku południowego brzegu. A do Bolu jedzie się bardzo krętymi, atrakcyjnymi zakosami po tym właśnie stromym urwisku. Podoba się nam.

Bol. Przyznam się od razu i wiem że to był błąd, tego miasteczka nie zwiedziliśmy :oops: . Jedyne co to pomyliłem zjazd na rondzie i zamiast na Rat (ten złoty :) ) pojechaliśmy ślepo kończącą się ulicą do samego jej końca, chyba przy porcie. Miałem ochotę na wizytę w klasztorze który wyraźnie widać było z góry, ale nie było nam po drodze jako że wznosi się on po drugiej stronie miasta. A naszym najważniejszym tu celem był Zlatni Rat :idea: .

Przy tej słynnej nie tylko w Chorwacji plaży podobno nie sposób zaparkować za darmo... jednak sądzę że te opinie są przesadzone :) , a we wrześniu to już na pewno nie ma z tym problemu. Póki co jadąc powoli orientujemy się w terenie, okazuje się że w pewnym momencie droga się kończy (po jej obu stronach są teoretycznie płatne leśne parkingi) i dalej jest już tylko deptak wiodący samej plaży. Zatrzymuję się na moment i już ten moment wystarczył abyśmy mogli stwierdzić że trafiliśmy tam gdzie trzeba :wink: , od razu rzucił się nam bowiem w oczy znak że plaża w tym miejscu jest plażą FKK :D . Zawracam i ostatecznie parkujemy w lesie nieopodal ronda, o pobieraniu opłat w tym miejscu w sezonie może świadczyć stojąca na dole przyczepa, zamknięta na głucho.

Tak, tutejsze wybrzeże na zachód od Zlatnog Rata przeznaczono dla naturystów. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego faktu, absolutnie się nie spodziewaliśmy, i nie tylko jest to miejsce zwyczajowe, jest to oficjalna naturystyczna plaża o czym wyraźnie informują 3 znaki - na jej początku, końcu i pośrodku. Całość zajmuje wg znaków 300 metrów i obejmuje skałkowo-żwirkowy fragment wybrzeża... dość niefortunnie niestety nad głowami korzystających z tej plaży wiedzie uczęszczana ścieżka :roll: . Na plaży jest co najmniej kilkadziesiąt osób które ewidentnie spacerowiczami się nie przejmują - i w sumie słusznie.

Wędrujemy zatem wzdłuż plaży i pięknie pachnącego lasu w kierunku Rogu. Na końcu cześci FKK jest fajny punkt widokowy, o tej popołudniowej porze półwysep prezentuje się co najmniej świetnie. Prawdę mówiąc jesteśmy pod wrażeniem tego miejsca, naprawdę się nam tutaj podoba i to bardzo :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod nami rozpościera się jeszcze FKK :cool: .

Obrazek

Kawałek dalej jest już część z zakazem.

Obrazek

Po tej stronie półwyspu wyraźnie jest mniej ludzi, widzieliśmy to już z góry. Przypuszczam że musi tutaj bardziej wiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone