Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

wróciłem z okolic Zadaru-Biogradu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirk
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 23.07.2004 09:28

wróciłem z okolic Zadaru-Biogradu (sv.Jakov-Filip) - jak macie pytania chętnie odpowiem
Ania123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania123 » 23.07.2004 09:37

Cześc! właśnie w te okolice sie wybieram, za tydzień wyjazd :) Polecasz Biograd? Mieszkałeś tam? Możesz napisać jak kształtują się ceny pokoi. My jedziemy w 2 os. A może polecisz nam jakąś kwaterkę?
mirk
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 23.07.2004 09:48

Ania123 napisał(a):Cześc! właśnie w te okolice sie wybieram, za tydzień wyjazd :) Polecasz Biograd? Mieszkałeś tam? Możesz napisać jak kształtują się ceny pokoi. My jedziemy w 2 os. A może polecisz nam jakąś kwaterkę?

Biograd zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie - dużo atrakcji (skutery wodne, zjeżdżalnia, spadochron), duża i czysta plaża, dużo restauracji itp. duży ruch szczególnie wieczorami. Ja mieszkałem w apartamentach w sv.Jakov-Filip (4km od Biogradu) ale jeżdziłem do Biogradu ze względu właśnie na atrakcje i plaże. Nie znam cen noclegów ale musisz przygotować około 20euro jeżeli chcesz mieć przyzwoite miejsce. Jak zauważyłem to w Biogradzie dużo jest hoteli (nie wiem jak z kwaterami prywatnymi) gdybyście jednak nie znaleźli noclegu w Biogradzie w sv. Jakov były napewno słyszałem jak nasi rodacy załatwiali sobie kwatery (pytali o nie w kantorze i odrazu znaleźli) - miłego wypoczynku a pogoda OK :)))
Ania123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania123 » 23.07.2004 10:01

tak liczyłam około 20 euro (mam nadzieję, że miałeś na myśli cenę za 2 osoby) Jak byś mógł mi jeszcze doradzić w sprawie trasy: Wrocław Brno Wiedeń Graz Maribor Zagrzeb Karlovac Zadar? Dobra trasa? A może pamiętasz ile płaciłes za autostrady? Sprawdziłam na stronach PZM że winietki wyjdą mnie ok. 110 zł w obie strony bo będziemy około 14 dni. Ale do tego trzeba jeszcze doliczyć opłaty za autostrady tak? Jaki to koszt? Jedziemy pierwszy raz na własną rękę i troszkę się w tym wszystkim gubimy. Szczególnie,że mój chłopak nie ma kiedy posprawdzać a dla mnie to wszystko to "czarna magia" :)
mirk
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 23.07.2004 10:12

Ania123 napisał(a):tak liczyłam około 20 euro (mam nadzieję, że miałeś na myśli cenę za 2 osoby) Jak byś mógł mi jeszcze doradzić w sprawie trasy: Wrocław Brno Wiedeń Graz Maribor Zagrzeb Karlovac Zadar? Dobra trasa? A może pamiętasz ile płaciłes za autostrady? Sprawdziłam na stronach PZM że winietki wyjdą mnie ok. 110 zł w obie strony bo będziemy około 14 dni. Ale do tego trzeba jeszcze doliczyć opłaty za autostrady tak? Jaki to koszt? Jedziemy pierwszy raz na własną rękę i troszkę się w tym wszystkim gubimy. Szczególnie,że mój chłopak nie ma kiedy posprawdzać a dla mnie to wszystko to "czarna magia" :)

szczerze powiedziawszy 20 euro liczyłem na osobę ale być może za 10 też coś znajdziecie. trasą opisaną przez Ciebie wracałem (w tamtą stronę jechaałem przez Węgry - 2 dni nad Balatonem spędziłem). Trasa jest OK. Czechy i Austria to winiety (Czechy 150 koron na 10 dni, chyba 250 koron na miesiąc, Austria 7,6euro) Słowenia to 0,8 euro (ale tam to około 50km) Chorwacja to bramki - musiałbym wygrzebać kwity z opłat to powiedziałbym Ci dokładnie ale w jedną stronę to jakieś 50-60kun (możesz płacić euro).
Ania123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania123 » 23.07.2004 10:18

Dzięki bardzo!:) A tych kwitów nie wygrzebuj, tak orientacyjnie w zupełności wystarczy :) No ale z tą ceną pokoi to mnie podłamałeś. Ale pocieszam się bo na forum czytałam wiele wypowiedzi, że 10eur na głowę wystarczy. Będziemy szukać aż czegoś w odpowiedniej dla nas cenie nie znajdziemy. Może Biograd jest droższy i lepiej szukać w okolicy?
liwan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 23.07.2004 21:41

W Biogradzie byłem kilka dni w 2002 roku płacąc około 10 Euro /osobę w pokoju 2 osobowym około 500m od najbliższej plaży.W 2003 w tym samym miejscu zapłaciłem w kunach około 9Euro/osobę(!) -byłem 3 czy 4 dni. Najlepsza plaża jest kilkaset metrów w lewo od plaży "przy centrum" :) Adresu niestety nie mam, ale możliwości jest tam dużo.
cezar000
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 23.07.2004 21:46

super cena
muszkowski
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) muszkowski » 26.07.2004 07:43

witaj,

Wybieramy sie ze znajomymi właśnie do Sv. FiJ w piewrwszej połowie września. Jednym z głównych powodów dla którego wybraliśmy właśnie tę mieścinę byla piaszczysta plaża. Okazuje sie jednak ze nikt z przebywających w tym miescie, a z kim do tej pory udało nam sie porozmiawiać, nie widział wspomnianej piaszczystrej plaży. Cały czas sie mowi o wybetonowanej "plaży" w centrum miasta.

Mógłbyś napisać czy oni sie mylą czy myśmy coś zle wyczytali w biurze podróży ?

Pozatym napisz cuś nt. cen w tej mieścinie, troszke nt wrażeń, czy trzeba zapopatrzyć sie w specjalne buty aby wejśc do wody (jeżowce) oraz czy w okolicy są jakieś miłe miejsca gdzie można popływać i popodziwiać podwodne krajobrazy.

pozdr,
Maciej
mirk
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 26.07.2004 22:03

muszkowski napisał(a):witaj,

Wybieramy sie ze znajomymi właśnie do Sv. FiJ w piewrwszej połowie września. Jednym z głównych powodów dla którego wybraliśmy właśnie tę mieścinę byla piaszczysta plaża. Okazuje sie jednak ze nikt z przebywających w tym miescie, a z kim do tej pory udało nam sie porozmiawiać, nie widział wspomnianej piaszczystrej plaży. Cały czas sie mowi o wybetonowanej "plaży" w centrum miasta.

Mógłbyś napisać czy oni sie mylą czy myśmy coś zle wyczytali w biurze podróży ?

Pozatym napisz cuś nt. cen w tej mieścinie, troszke nt wrażeń, czy trzeba zapopatrzyć sie w specjalne buty aby wejśc do wody (jeżowce) oraz czy w okolicy są jakieś miłe miejsca gdzie można popływać i popodziwiać podwodne krajobrazy.

pozdr,
Maciej

a więc od początku:)))
1. o piaszczystej plaży zapomnij:))) - jest natomiast ładna plaża ale betonowa przy polu namiotowym - plaża obok hotelu Croatia-Alba pełna małych uschniętych jeżowców (2godziny skubania koca:)) )
2. ceny hmmmm nie wiem co Cie interesuje ..... w knajpach piwo 10-12 kun, dobre drugie danie obiadowe 50-60 kun, pizza 30-35 kun.....
3. buty do wody konieczne ...... konieczna też maska do nurkowania (oj jakie okazy wyciągałem - muszle, kraby :) )
3. z atrakcji niewiele ...... by popływać skuterem wodnym musiałem jechać do Biogradu..... za to można łódź motorową wynająć na miejscu (350kun /dzień łódź 8 osobowa plus paliwo 10kun litr) ..... problemy zaczynają się jednak by gdziekolwiek "zaparkować" :))) - nie ma wielu możliwości ..... za to popłynąć sobie pod jedną z wysepek i tam ponurkować - OK:))) tam to dopiero okazy są:))) KONIECZNA MASKA (powtarzam się ale naprawde warto - leżysz sobie plackiem na wodzie i podziwiasz a zasolenie wody takie ,że pływać nie musisz umieć)
4. około 4 km od sv. Jakov i Filip jest Biograd - tam ładna plaża i więcej atrakcji - skutery wodne, parasoling, zjeżdżalnia, plac zabaw dla dzieci i ...... wiele okazji by pieniądze wydać:))))
miłego pobytu :)))
muszkowski
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) muszkowski » 27.07.2004 07:30

Wielkie dzięki za te wszystkie informacje. Cały czas zastanawia mnie czemu o piaszczystej plaży mam zapomnieć ? :) Qrcze napaliłem sie na piasek pod stopami, a nie betonowe klepisko !

Nast sprawa - piszesz, ze jest tam dużo jeżowców - obuwie lepiej kupić w PL czy HRK ? Napisz jeszcze czy na plaży ( tej betonowej :( ) wystarczy mieć koc / ręczniki czy lepiej zaopatrzyć sie w karimaty ?

I na konieć jedno pytanie o morskie widoki. Czy aby można było je podziwiać trzeba bardzo oddalać sie sie od Sv. JiF ? Pytam o piesze wędrówki i o podróże łódką o której pisałeś. Z uwagi na koszty, zapewnie nie bedziemy wypożyczali łódki, a chcielibyśmy zobaczyć co-nie-co i chciałbym wiedzieć czy można to zrobić bez zbytnich nakładów finansowych.
Aha - a czy można wypożyczyć coś co pływa a jest tańsze niż łódka ? ( np rower wodny, kajak ? itp. )

pozdrawiam,
Maciej
MARTYNKA2001
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNKA2001 » 21.05.2019 19:41

Cześć ;)
Może ktoś podzieli się świeższymi informacjami na temat Biogradu? Będę wdzięczna :hut:
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.05.2019 20:02

Faktycznie te sprzed 15 lat już lekko trącają stęchlizną. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2019 20:06

MARTYNKA2001 napisał(a):Cześć ;)
Może ktoś podzieli się świeższymi informacjami na temat Biogradu? Będę wdzięczna :hut:

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p708038

Biograd mało popularny na pobyt, wiele tam się nie zmieniło, może tyle, że jest >>> https://www.funparkbiograd.com/
toomas
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.05.2019 20:14

mirk napisał(a):[...] Słowenia to 0,8 euro (ale tam to około 50km) [...].

Słowenia raczej 15euro na 7 dni dla auta osobowego...
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019