Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wróciłem z okolic Zadaru-Biogradu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.03.2004
wróciłem z okolic Zadaru-Biogradu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 23.07.2004 10:28

wróciłem z okolic Zadaru-Biogradu (sv.Jakov-Filip) - jak macie pytania chętnie odpowiem
Ania123
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania123 » 23.07.2004 10:37

Cześc! właśnie w te okolice sie wybieram, za tydzień wyjazd :) Polecasz Biograd? Mieszkałeś tam? Możesz napisać jak kształtują się ceny pokoi. My jedziemy w 2 os. A może polecisz nam jakąś kwaterkę?
mirk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 23.07.2004 10:48

Ania123 napisał(a):Cześc! właśnie w te okolice sie wybieram, za tydzień wyjazd :) Polecasz Biograd? Mieszkałeś tam? Możesz napisać jak kształtują się ceny pokoi. My jedziemy w 2 os. A może polecisz nam jakąś kwaterkę?

Biograd zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie - dużo atrakcji (skutery wodne, zjeżdżalnia, spadochron), duża i czysta plaża, dużo restauracji itp. duży ruch szczególnie wieczorami. Ja mieszkałem w apartamentach w sv.Jakov-Filip (4km od Biogradu) ale jeżdziłem do Biogradu ze względu właśnie na atrakcje i plaże. Nie znam cen noclegów ale musisz przygotować około 20euro jeżeli chcesz mieć przyzwoite miejsce. Jak zauważyłem to w Biogradzie dużo jest hoteli (nie wiem jak z kwaterami prywatnymi) gdybyście jednak nie znaleźli noclegu w Biogradzie w sv. Jakov były napewno słyszałem jak nasi rodacy załatwiali sobie kwatery (pytali o nie w kantorze i odrazu znaleźli) - miłego wypoczynku a pogoda OK :)))
Ania123
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania123 » 23.07.2004 11:01

tak liczyłam około 20 euro (mam nadzieję, że miałeś na myśli cenę za 2 osoby) Jak byś mógł mi jeszcze doradzić w sprawie trasy: Wrocław Brno Wiedeń Graz Maribor Zagrzeb Karlovac Zadar? Dobra trasa? A może pamiętasz ile płaciłes za autostrady? Sprawdziłam na stronach PZM że winietki wyjdą mnie ok. 110 zł w obie strony bo będziemy około 14 dni. Ale do tego trzeba jeszcze doliczyć opłaty za autostrady tak? Jaki to koszt? Jedziemy pierwszy raz na własną rękę i troszkę się w tym wszystkim gubimy. Szczególnie,że mój chłopak nie ma kiedy posprawdzać a dla mnie to wszystko to "czarna magia" :)
mirk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 23.07.2004 11:12

Ania123 napisał(a):tak liczyłam około 20 euro (mam nadzieję, że miałeś na myśli cenę za 2 osoby) Jak byś mógł mi jeszcze doradzić w sprawie trasy: Wrocław Brno Wiedeń Graz Maribor Zagrzeb Karlovac Zadar? Dobra trasa? A może pamiętasz ile płaciłes za autostrady? Sprawdziłam na stronach PZM że winietki wyjdą mnie ok. 110 zł w obie strony bo będziemy około 14 dni. Ale do tego trzeba jeszcze doliczyć opłaty za autostrady tak? Jaki to koszt? Jedziemy pierwszy raz na własną rękę i troszkę się w tym wszystkim gubimy. Szczególnie,że mój chłopak nie ma kiedy posprawdzać a dla mnie to wszystko to "czarna magia" :)

szczerze powiedziawszy 20 euro liczyłem na osobę ale być może za 10 też coś znajdziecie. trasą opisaną przez Ciebie wracałem (w tamtą stronę jechaałem przez Węgry - 2 dni nad Balatonem spędziłem). Trasa jest OK. Czechy i Austria to winiety (Czechy 150 koron na 10 dni, chyba 250 koron na miesiąc, Austria 7,6euro) Słowenia to 0,8 euro (ale tam to około 50km) Chorwacja to bramki - musiałbym wygrzebać kwity z opłat to powiedziałbym Ci dokładnie ale w jedną stronę to jakieś 50-60kun (możesz płacić euro).
Ania123
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania123 » 23.07.2004 11:18

Dzięki bardzo!:) A tych kwitów nie wygrzebuj, tak orientacyjnie w zupełności wystarczy :) No ale z tą ceną pokoi to mnie podłamałeś. Ale pocieszam się bo na forum czytałam wiele wypowiedzi, że 10eur na głowę wystarczy. Będziemy szukać aż czegoś w odpowiedniej dla nas cenie nie znajdziemy. Może Biograd jest droższy i lepiej szukać w okolicy?
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 23.07.2004 22:41

W Biogradzie byłem kilka dni w 2002 roku płacąc około 10 Euro /osobę w pokoju 2 osobowym około 500m od najbliższej plaży.W 2003 w tym samym miejscu zapłaciłem w kunach około 9Euro/osobę(!) -byłem 3 czy 4 dni. Najlepsza plaża jest kilkaset metrów w lewo od plaży "przy centrum" :) Adresu niestety nie mam, ale możliwości jest tam dużo.
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 23.07.2004 22:46

super cena
muszkowski
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) muszkowski » 26.07.2004 08:43

witaj,

Wybieramy sie ze znajomymi właśnie do Sv. FiJ w piewrwszej połowie września. Jednym z głównych powodów dla którego wybraliśmy właśnie tę mieścinę byla piaszczysta plaża. Okazuje sie jednak ze nikt z przebywających w tym miescie, a z kim do tej pory udało nam sie porozmiawiać, nie widział wspomnianej piaszczystrej plaży. Cały czas sie mowi o wybetonowanej "plaży" w centrum miasta.

Mógłbyś napisać czy oni sie mylą czy myśmy coś zle wyczytali w biurze podróży ?

Pozatym napisz cuś nt. cen w tej mieścinie, troszke nt wrażeń, czy trzeba zapopatrzyć sie w specjalne buty aby wejśc do wody (jeżowce) oraz czy w okolicy są jakieś miłe miejsca gdzie można popływać i popodziwiać podwodne krajobrazy.

pozdr,
Maciej
mirk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirk » 26.07.2004 23:03

muszkowski napisał(a):witaj,

Wybieramy sie ze znajomymi właśnie do Sv. FiJ w piewrwszej połowie września. Jednym z głównych powodów dla którego wybraliśmy właśnie tę mieścinę byla piaszczysta plaża. Okazuje sie jednak ze nikt z przebywających w tym miescie, a z kim do tej pory udało nam sie porozmiawiać, nie widział wspomnianej piaszczystrej plaży. Cały czas sie mowi o wybetonowanej "plaży" w centrum miasta.

Mógłbyś napisać czy oni sie mylą czy myśmy coś zle wyczytali w biurze podróży ?

Pozatym napisz cuś nt. cen w tej mieścinie, troszke nt wrażeń, czy trzeba zapopatrzyć sie w specjalne buty aby wejśc do wody (jeżowce) oraz czy w okolicy są jakieś miłe miejsca gdzie można popływać i popodziwiać podwodne krajobrazy.

pozdr,
Maciej

a więc od początku:)))
1. o piaszczystej plaży zapomnij:))) - jest natomiast ładna plaża ale betonowa przy polu namiotowym - plaża obok hotelu Croatia-Alba pełna małych uschniętych jeżowców (2godziny skubania koca:)) )
2. ceny hmmmm nie wiem co Cie interesuje ..... w knajpach piwo 10-12 kun, dobre drugie danie obiadowe 50-60 kun, pizza 30-35 kun.....
3. buty do wody konieczne ...... konieczna też maska do nurkowania (oj jakie okazy wyciągałem - muszle, kraby :) )
3. z atrakcji niewiele ...... by popływać skuterem wodnym musiałem jechać do Biogradu..... za to można łódź motorową wynająć na miejscu (350kun /dzień łódź 8 osobowa plus paliwo 10kun litr) ..... problemy zaczynają się jednak by gdziekolwiek "zaparkować" :))) - nie ma wielu możliwości ..... za to popłynąć sobie pod jedną z wysepek i tam ponurkować - OK:))) tam to dopiero okazy są:))) KONIECZNA MASKA (powtarzam się ale naprawde warto - leżysz sobie plackiem na wodzie i podziwiasz a zasolenie wody takie ,że pływać nie musisz umieć)
4. około 4 km od sv. Jakov i Filip jest Biograd - tam ładna plaża i więcej atrakcji - skutery wodne, parasoling, zjeżdżalnia, plac zabaw dla dzieci i ...... wiele okazji by pieniądze wydać:))))
miłego pobytu :)))
muszkowski
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) muszkowski » 27.07.2004 08:30

Wielkie dzięki za te wszystkie informacje. Cały czas zastanawia mnie czemu o piaszczystej plaży mam zapomnieć ? :) Qrcze napaliłem sie na piasek pod stopami, a nie betonowe klepisko !

Nast sprawa - piszesz, ze jest tam dużo jeżowców - obuwie lepiej kupić w PL czy HRK ? Napisz jeszcze czy na plaży ( tej betonowej :( ) wystarczy mieć koc / ręczniki czy lepiej zaopatrzyć sie w karimaty ?

I na konieć jedno pytanie o morskie widoki. Czy aby można było je podziwiać trzeba bardzo oddalać sie sie od Sv. JiF ? Pytam o piesze wędrówki i o podróże łódką o której pisałeś. Z uwagi na koszty, zapewnie nie bedziemy wypożyczali łódki, a chcielibyśmy zobaczyć co-nie-co i chciałbym wiedzieć czy można to zrobić bez zbytnich nakładów finansowych.
Aha - a czy można wypożyczyć coś co pływa a jest tańsze niż łódka ? ( np rower wodny, kajak ? itp. )

pozdrawiam,
Maciej
MARTYNKA2001
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNKA2001 » 21.05.2019 20:41

Cześć ;)
Może ktoś podzieli się świeższymi informacjami na temat Biogradu? Będę wdzięczna :hut:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.05.2019 21:02

Faktycznie te sprzed 15 lat już lekko trącają stęchlizną. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2019 21:06

MARTYNKA2001 napisał(a):Cześć ;)
Może ktoś podzieli się świeższymi informacjami na temat Biogradu? Będę wdzięczna :hut:

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p708038

Biograd mało popularny na pobyt, wiele tam się nie zmieniło, może tyle, że jest >>> https://www.funparkbiograd.com/
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.05.2019 21:14

mirk napisał(a):[...] Słowenia to 0,8 euro (ale tam to około 50km) [...].


Słowenia raczej 15euro na 7 dni dla auta osobowego...
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
wróciłem z okolic Zadaru-Biogradu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone