Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006
Wróciłem z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 30.07.2006 22:21

Pojechałem do Zivogosce na camp Dole. Miałem tam zostać 2 tygodnie, ale po 4 dniach nie wytrzymałem. Woda bewznadziejna, Dubrovnik to totalny niewypał - perła Adriatyku, to chyba jakiś żart!!!! Przeniosłem się na Istrię, to już było super. Teraz wiem, że nie ma sensu jeździć daleko, więc nie będę już sie dalej zapuszczał niż do Poreca, czy Rovinj. Dojazd na Makarską i dalej - koszmarny, przepaści i zakręty, po pół godziny takliej jazdy można zwariować a co dopiero po paru godzinach. Ogólnie, nie wiem co ludzie widzą w Makarskiej, mnie tam nie odpowiada, ale jężeli ktoś lubi ekstremy, skandaliczne warunki, to prosze bardzo. Ja wolę troche cywilizacji. Pozdrawiam!!!

RBK
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 30.07.2006 23:09

Koleś chyba wstał lewą nogą!!!??Jak nielubisz zakrętów i ekstremów to polecam Polski Bałtyk:).Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.07.2006 23:17

Witaj RBK
Pomyśl sobie że w zeszłym roku wracając z makarskiej spotkala nas burza, ale taka że hohoho, zero widoczności szyby parowały jak szalone, kamienie spadały na ziemię, nie można było się nigdzie zatrzymać...ja to dopiero przezyłam tam koszmar
pozdrawiam...na szczęscie cała i zdrowa, ale dziękuję Bogu do dziś...
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 31.07.2006 00:48

madzia, to prawda, współczuję i nawet nie chcę sobie wyobrażać co przeżyłaś. Ja polecam istrię, a co do wcześniejszej wypowiedzi Pakuli, spodziewałem się krytyki, to norma u niektórych ludzi.

RBK
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 31.07.2006 00:50

Wcale nie muszę jechgać nad Bałtyk bez przepaści na Istrii ich nie ma, zarówno w drogich i luksusowych Włoszech, które uwielbiam. Pozdrówki!!!

RBK
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2006 10:59

RBK . Piekno i klimat Chorwacji rozpoczyna sie na Dalmacji. Ten nie zna Chorwacji kto nie był na Dalmacji. Co do wygód, rzecz wzgledna. Nie jedzie sie na urlop , żeby przebywac w zgiełku Istri i bardziej rozwinietej i cywilizowanej, skomercjonalizowanej północy Chorwacji. Piekno urlopu objawia sie w małych wioskach chorwackich, zatoczkach i bezludziu, gdzie nie ma barów, disco tylko natura , ryby, morze, przyroda i rozmowy z starymi chorwatami. Mnie nie odpowiada północ Chorwacji, rozwinieta baza turystyczna po włochów i niemców. To co piekne to na południu. Ale kazdy robi to co chce i to co mu odpowiada. Dodam jeszcze , ze posiłki przyrzadam sam bo to mi odpowiada, nigdzie się nie spieszę i z nikim sie nie przepycham, nie stoje w kolejkach, i nie nikt mnie nie zmusza do słuchania pseudomuzyki czy hałasu. Pozdrawiam
deste77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) deste77 » 31.07.2006 11:22

No jeśli komuś może się nie podobać Dubrovnik to już sam nie wiem... :roll:
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 31.07.2006 13:57

Jeżeli ktoś był w Wenecji 9 razy i wróciłby tam dziesiąty, jedenasty itd.... to może się Dubrownik nie podobać, a zwłaszcza te zdziercze ceny za nic. Co do Istrii, to wcale nie jest ona hałaśliwa. W porównaniu do Dalmacji, to Istria jest 100 razy spokojniejsza, jest porządek, kulturalne towarzystwo i wszystko co potrzeba. Mnie osobiście dobił brak ciepłej wody. No matko jedyna!!! Za 30 Euro nie mam ciepłej wody??? Przeciez to nie jest za darmo!!! Nigdy na żadnym kampie nie miałem takiego problemu. To jest dla mnie ważne, bo nawet w tak ciepłym klimacie moje zdrowie nie jest zbyt mocne. Uwielbiam długie, gorące a wręcz parzące prysznice, taki już jestem. Mnie odpowiada Istria, i nikt mnie już nie namówi na południe Chorwacji. Skoro ktoś to lubi, nikomu nie bronie ani nie odradzam. Pozdrawiam!!!

RBK
Beasza
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beasza » 31.07.2006 14:31

Chyba nie wiesz co to totalne extremum i skandaliczne warunki, polecam Ci Bułgarię i ich campy. :D

A może warto zastanowić się nad apartamentami? Łazienka tylko dla Ciebie i rozkosz z długich parzystych kąpieli :D

Pozdrawiam
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 31.07.2006 14:41

Ale mnie Istria odpowiada, a to też jest Chorwacja:). Jest najbliżej i mnie się podoba. A do Bułgarii to raczej się nie wybieram<lol> Pozdrówki!!!

RBK
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 31.07.2006 14:47

Skoro ktoś to lubi, nikomu nie bronie ani nie odradzam.


Dzięki :lol: bo ja po raz kolejny się do Dalmacji wybieram a gdybyś mi zabronił to nie wiem czy bym się zdecydował łamać zakaz :wink: :lol:

a co do zakrętów hmmmm - moja córa niecałe 4 latka wie że w "Cholwacji to takie dlogi poklencone i ciepłe morze jest"
aha "tata a pojedziemy tymi tunelami co jest ciemno??" i radochy ze wszystkich 3 powodów co niemiara :lol: [/i]
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 31.07.2006 14:53

Witam
RBK jak każdy turysta wczasowicz opisuje własne spostrzeżenia i to jest jego opinia. Z gustami się nie dyskutuje, się je ma po prostu i tyle komu do nich.
Jednak w ogóle się nie zgadzam z opiniami głoszonymi przez RGB i też mam do tego święte prawo. Co może bardziej cieszyć jak nie widoki jadąc jadranką i zatrzymując się na przystosowanych do tego miejscach widokowych? Chętnie zaprosiłbym RGB na wycieczkę na Biokovo by przekonał się i pokochał krajobrazy chorwackie. Namiastką niech będzie ten zapis video, choć to nie moję: http://www.cro.superhost.pl/svjure.wmv (to nie moje) moja natomiast jest ta fotka: http://img325.imageshack.us/img325/8024 ... ogamv8.jpg

Chętnie bym się dowiedział, jakie miejsca zwiedziłeś na Istrii?
pozdrav
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 31.07.2006 15:01

Już mówię: WSZYSTKO!!!! Byłem na Istrii chyba z 13 razy, ostatnio zdecydowałem się na Dalmację i przekonałem się, że mnie najbardziej Istria odpowiada a w szczególności Riwiera Porecka, ostatnim odkryciem jest camp Porto Sole we Vrsarze. Rewelacja!!! Jako wycieczki to polecam Pulę, przepiękny amfiteatr, ale z zewnątrz.:) Porec - bardzo ładna staróweczka, trochę tłoczno, Rovinj, piękne miasteczko ze wzgórzem sv. Eufemii, wspaniały wakacyjny klimat. Opatija i Rabac również warte zobaczenia. Pozdrowionka!!!

RBK
Agapit
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 04.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agapit » 31.07.2006 15:08

darek1 napisał(a):RBK . Piekno i klimat Chorwacji rozpoczyna sie na Dalmacji. Ten nie zna Chorwacji kto nie był na Dalmacji. Co do wygód, rzecz wzgledna. Nie jedzie sie na urlop , żeby przebywac w zgiełku Istri i bardziej rozwinietej i cywilizowanej, skomercjonalizowanej północy Chorwacji. Piekno urlopu objawia sie w małych wioskach chorwackich, zatoczkach i bezludziu, gdzie nie ma barów, disco tylko natura , ryby, morze, przyroda i rozmowy z starymi chorwatami. Mnie nie odpowiada północ Chorwacji, rozwinieta baza turystyczna po włochów i niemców. To co piekne to na południu. Ale kazdy robi to co chce i to co mu odpowiada. Dodam jeszcze , ze posiłki przyrzadam sam bo to mi odpowiada, nigdzie się nie spieszę i z nikim sie nie przepycham, nie stoje w kolejkach, i nie nikt mnie nie zmusza do słuchania pseudomuzyki czy hałasu. Pozdrawiam


podpisuję się dwoma ręcoma...nic dodać nic ująć...choć może, że ja jeszcze wybieram na urlop koniec sierpnia i początek września, wtedy to, kiedy to :lol: na plaży jesteśmy sami ...
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 01.08.2006 00:56

w tym roku 14-28.07 pierwszy raz w cro. polecam drogę nr 62 ze splitu do brela. cudowne widoki a wyjazd na jadarńską magistralę na początku makarskiej riVery - dech zapiera. nie jesteśmy entuzjastami gór ale widoki jakie można zobaczyć na makarskiej Riv. POWALAJĄ . polecamy wjazd na Sv. Jura 1762 m. to chyba jedyna góra tej wysokości gdzie można wjechać samochdem. droga pod górę 23 km ( OK 1h)ale taka ,że "kapcie spadają " uczy szacunku. każdy ma inną wrażliwość jednych poorywają piękne widoki, innych ekstremalne przeżycia innych spokój , nostalgia a jeszcze innych gwar miasta.my potrzebowaliśmy spokoju i ciszy -= więc wybraliśmy przedmieścia podgora ale osoby lubiące gwar i dużo ludzi powinni wybierać duże miejscowości i to centrum.
dwa sezony gmeraliśmy w internecie nt. chorwacji. i w ty roku wreszcie pojechaliśmy z pewną dozą nieśmiałości ale to co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. już zaczynamy odkładać na przyszły rok . możecie powitać sześcioro (4 dużych i 2 małoletnich)nowych cromaniaków. : :D :D :D :!: :!:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłem z Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone