Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 01.08.2006 07:43

smoki napisał(a):w tym roku 14-28.07 pierwszy raz w cro. polecam drogę nr 62 ze splitu do brela. cudowne widoki a wyjazd na jadarńską magistralę na początku makarskiej riVery - dech zapiera. nie jesteśmy entuzjastami gór ale widoki jakie można zobaczyć na makarskiej Riv. POWALAJĄ . polecamy wjazd na Sv. Jura 1762 m. to chyba jedyna góra tej wysokości gdzie można wjechać samochdem. droga pod górę 23 km ( OK 1h)ale taka ,że "kapcie spadają " uczy szacunku. każdy ma inną wrażliwość jednych poorywają piękne widoki, innych ekstremalne przeżycia innych spokój , nostalgia a jeszcze innych gwar miasta.my potrzebowaliśmy spokoju i ciszy -= więc wybraliśmy przedmieścia podgora ale osoby lubiące gwar i dużo ludzi powinni wybierać duże miejscowości i to centrum.
dwa sezony gmeraliśmy w internecie nt. chorwacji. i w ty roku wreszcie pojechaliśmy z pewną dozą nieśmiałości ale to co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. już zaczynamy odkładać na przyszły rok . możecie powitać sześcioro (4 dużych i 2 małoletnich)nowych cromaniaków. : :D :D :D :!: :!:


Witamy w gronie cromaniaków i bardzo się cieszymy że wam się podoboło.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.08.2006 08:10

RBK .... tak sie jakoś dziwnie składa, że mam takie samo zdanie o Dalmacji. Co prawda dla mnie, to Kvarner jest super, to tak pośrodku, trochę z Istrii, trochę z Dalmacji. Jednak sama Dalmacja dla mnie nie jest odpowiednia. Raczej to teren dla wybitnie młodych i nie wymagających, lubiących ....... sam nie wiem co. Kiedyś myślałem, z do Dalmacji jeżdzą z powodu niskich cen, jednak to już raczej nie jest prawdą lub małą prawdą. Prawdą jest natomiast, ze standard "wypoczynku" jest w Dalmacji o dekadę gorszy od Istrii czy mojego Kvarneru. ( to takie moje skromne zdanie)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.08.2006 08:20

witamy serdecznie wśród zakręconych :wink:
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 01.08.2006 10:48

woka, toteż już nie pojedziemy do dalmacji:)Pozdrówki

RBK
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 01.08.2006 16:49

Cała radość z pobytu w północnej Dalmacji to wspaniały kontakt z naturą gdzie jeszcze nie weszła komercja z Włoch, życzliwi mieszkańcy. Ja uważam, że kto poszukuje spokojnego wypoczynku powinien szukać małych osad w południowej Dalmacji. Jak nie pasuje jazda drogami zwykłymi (dużo zakrętów) gdzie można zobaczyć bajeczne widoki to w każdej chwili można skorzystać z autostrady.

pozdrawiam
KasiaW
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 01.08.2006 19:06

Witam! To kwestia gustu komu gdzie się podoba. Mnie osobiście urzekła Riwiera Makarska.Faktycznie południowa Dalmacja jest dla osób, które lubią wypoczynek z dala od miejskiego hałasu, tam życie płynie wolniej i z dziećmi lepiej przyjeżdżać do Dalmacji. Za to jeśli ktoś lubi gwarne życie i lubi poimprezować polecam właśnie Istrię-półwysep na iście włoski styl! Pozdrówki
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 20.08.2006 21:09

woka napisał(a): Jednak sama Dalmacja dla mnie nie jest odpowiednia. Raczej to teren dla wybitnie młodych i nie wymagających, lubiących ....... sam nie wiem co. Kiedyś myślałem, z do Dalmacji jeżdzą z powodu niskich cen, jednak to już raczej nie jest prawdą lub małą prawdą. Prawdą jest natomiast, ze standard "wypoczynku" jest w Dalmacji o dekadę gorszy od Istrii czy mojego Kvarneru. ( to takie moje skromne zdanie)


A czym konkretnie różni się ten standard wypoczynku? Co takiego jest na Istrii i Kvarnerze czego nie ma w Dalmacji?
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłem z Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone