Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

właśnie wróciłam z Hvaru - 24.07 - pytajcie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004
właśnie wróciłam z Hvaru - 24.07 - pytajcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 24.07.2005 19:54

Witam.
Właśnie wróciłam z Hvaru, jeżeli macie jakieś pytania o pobyt i drogę to pytajcie. :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 24.07.2005 20:00

Opowiadaj :D
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 24.07.2005 20:08

ojjj za długo by pisać :lol: proponuje zadawać konkretne pytanie dla kogoś kto się chce tam wybrać..........
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 24.07.2005 20:33

Czy są tłumy ludzi?
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 24.07.2005 21:24

jak dla mnie to bardzo dużo jednak można było znaleźć wolne miejsce na plaży jak i w knajpach.
Borovy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 14.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borovy » 25.07.2005 00:19

a gdzie nocowalas i jaka cena za dobe ? duzo jezowcow ?? woda ciepla ?? duzo chumrek na niebie ??:> czy slonce prazylo ?:)
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 25.07.2005 11:10

noclegi miałam w hotelu Pharos (1800zł/2tyg. z wyzywieniem) ale jeden dzień byliśmy na kwaterze bo za wcześnie dojechalismy :) cena za 1noc to 300kun/2os. apartament, ale jeżeli wynajęłoby się na ok. 2tyg to cena wynosiłaby 200kun/dobę.

Jeżowców duzo (musiałam kupić buty do kąpieli) ale my byliśmy tylko na małych odludnych plażyczkach, czasem nawet na dzikich brzegach, więc nic dziwnego. Na plazach przy hotelach jeżowców prawie nie było.

Zaskakująco dużo chmurek na niebie, nawet mieliśmy 2 potężne burze (jedna w noc wyjazdu :( ), ale i tak opaliliśmy się jak nigdy :D
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.07.2005 11:18

Ten apartament wynajęliście jak rozumiem na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji? Bardzo dobra cena! W Hvarze?
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 25.07.2005 11:54

Tak apartament wynajmowalismy w ciemno od kobiety stojącej przy ulicy :) bylismy tak zmęczeni podróżą, że nawet nie patrzyliśmy na cenę. Pokoik bardzo ładny......... mam namiary na ta kobitkę (mogę dać tel. na maila) apartament w pobliżu hotelu Bodul.
lobos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobos » 25.07.2005 15:57

Witaj,
zazdroszcze ci bardzo, bo my na Hvar wybieramy sie dopiero za rok :( ,
ale juz teraz nie możemy się doczekać.
A teraz pytanka: czy promy ( Split - Stari Grad ) maja duże obłozenie, ile czasu musieliscie byc wczesniej zeby sie zalapac, jakie sa aktualnie ceny na Hvarze ( art spozywcze,warzywa, owoce ), co wg ciebie koniecznie trzeba zobaczyc, kazda informacja jest mile widziana.
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 26.07.2005 10:47

Zaczne od promów......... w drodze dojazdowej korzystaliśmy z promu drvenik-sucuraj mało samochodów, czekalismy ok.20min. zmieściliśmy się na pierwszy prom (wchodzi tam ok.30-35 samochodów), cena: 50kun/samochód i 20kun/osobę. droga przez całą wyspę "ciekawa", ładna ale kręta i do jelsy dosyc powolna............. wracając korzystaliśmy z przeprawy stari grad-split, płynęliśmy pierwszym promem 5:30 rano byliśmy na godzinę przed odpłynięciem i byliśmy 59 w kolejce :) z każdą minuta przybywało samochodów ale bez problemu wszyscy oczekujący się zmieścili (ogrom miejśca na promie), cena: 35kun/osobę i 240kun/samochód.
Teraz ceny.............. ogólnie ceny niewiele wyższe od polskich (supermarket, bazar), ceny arbuzów często się zmieniały (3-5 kun/kg), brzoskwinie (14kun/kg), woda gaz. (4kuny/0,5l), cola (6kun/0,5l), piwo [ok. 6-7kun/0,5l (ozujsko, karlovacko)], lody dość drogie (od 8kun).
Co zobaczyć.............. oczywiście oblecieć dokładnie całe miasto hvar, wdrapać się do fortecy, poczłapać pod górę na cmentarz (duże zaskoczenie wyglądem), przejście wzdłóż morza w każdą strone............ proponuje ze 2 razy wybrać się samochodem na zwiedzanie. Obowiązkowo przejazd do zavali oraz 2 pobliskich miejscowości. Dojazd tam niesamowity (tunel, zjazd do morza). Pojechać do stari gradu (pochodzić po uliczkach). jelsa, vrboska kiepściutkie. vera - nie ma sensu. Do starigo grada obowiązkowo jechać przez bursje (piękna droga, cudowne widoki, dużo lawendy do zerwania :) )
To na razie tyle jeżeli jeszcze coś interesuje, może cos konkretnego to walcie śmiało :D
Lukalago
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukalago » 30.07.2005 13:24

Jaki typ plazy tam jest, czy plaze skaliste też tam występują (bardziej je preferuje niż żwir)...
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 30.07.2005 14:23

[quote="cytrusek"]Zaczne od promów......... w drodze dojazdowej korzystaliśmy z promu drvenik-sucuraj mało samochodów, czekalismy ok.20min. zmieściliśmy się na pierwszy prom (wchodzi tam ok.30-35 samochodów), cena: 50kun/samochód i 20kun/osobę. /quote]

21.06.2005 za auto płaciłem 72kuny+10kun/osobę,
ale to tylko szczegół.

Pozdrawiam
dr.pomor
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.pomor » 31.07.2005 19:46

czesc !!

jak najprosciej (no i oczywiscie najtaniej ;) ) dostac sie na Hvar z samochodem. Byelm tam 2 lata temu ale bez samochodu wiec bylo latwiej...

czy plynac ze Splitu czy moze mozna jakos podjechac blizej i z tamtad ?

dzieki za wszelkie info

pozdrowienia
pomor

ps
juz tylko 6 dni do wyjazdu!!
cytrusek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrusek » 01.08.2005 14:42

Lukalago napisał(a):Jaki typ plazy tam jest, czy plaze skaliste też tam występują (bardziej je preferuje niż żwir)...


w nielicznych małych zatoczkach są plaże żwirowe a na całej długości wybrzeża są skały a na nich zamocowane drabinki do bezproblemowego wchodzenia do wody (bardzo dobre rozwiązanie.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
właśnie wróciłam z Hvaru - 24.07 - pytajcie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone