Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry nie tylko w drodze do HR

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 21.12.2011 19:41

Jak napisane tak napisane, ale chociaż się starają. W innych tego typu ośrodkach spotkałem się z podobnymi ostrzeżeniami, ale niestety w naszy języku nie spotkałem :roll: :?
Może nie jesteśmy potęgą światową, ale sporo naszych turystów włóczy się po Europie i miło jest spotkać się z czymś takim :)
Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.12.2011 20:13

2 czy 3 lata temu Tatralandia też reklamowała się jako największy aquapark Europy - pewnie wszyscy tak się tytułują :D :D
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 21.12.2011 21:00

Raul73 napisał(a):2 czy 3 lata temu Tatralandia też reklamowała się jako największy aquapark Europy - pewnie wszyscy tak się tytułują :D :D


Nie wiem jak wielka jest Tatralandia, ale Hajuszoboszlo to 30 hektarów nie tylko basenów :)
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 21.12.2011 21:02

Sprawdziłem.
Tatralandia to tylko 7ha :D
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 21.12.2011 21:35

Dziś parę zdjęć z kempingu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyplątał się do nas taki kempingowy piesio, ale nie był zbyt głodny

Obrazek

Obrazek

Wpadliśmy też na jeden dzień do Debreczyna.
To drugie co do wielkości miasto Węgier. Niestety nie mam zbyt wielu zdjęć. Warto zobaczyć starówkę i katedrę kalwińską.
Do publikacji nadają się tylko zdjęcia przed uniwersytetem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tego złapałem za rękę jak sięgał mi do kieszeni

Obrazek

i to tyle na dziś.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 23.12.2011 19:48

Witam.

Następnym naszym przystankiem był opisany już Budapeszt, a później Siofok. Siofok zostawię jednak na póżniej, bo to jedyna miejscowość którą odwiedzamy co roku i trochę materiału się nazbierało,a tu święta na karku i sporo roboty.
Dlatego dziś przeskoczę do Keszthely, a właściwie paru miejsc obok, bo samo Keszthely to też dłuższa opowieść, a do tego dochodzi jeszcze Heviz :roll: :lol:
Najpierw park krajobrazowy Keszthely

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli ktoś lubi spacery to polecam. Cisza, spokój i te niesamowite widoki wapiennych skałek, które po każdym deszczu są inne.

Drugie takie miejsce to Wzgórze Św. Michała. To parę kilometrów na zachód od Keszthely jadąc wzdłuż brzegu Balatonu do miejscowości Balatongyorok. Samochód trzeba zostawić na dole i wspiąć się na górkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na górze znajduje się kościółek i węgierska Golgota.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak najważniejsze są widoki na Balaton

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i nie tylko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polecam też Blatongyorok, gdzie można kupić dobre winko prosto z winnicy :wink: :D
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 26.12.2011 20:47

Witam.

Dziś wylądujemy w Heviz. To jedno z naszych ulubionych miejsc na Węgrzech. Jak pisałem wcześniej lubimy się taplać, a tutaj znajduje się jedno z ciekawszych jezior. Jest to jezioro termalne o powierzchni ponad 4 hektarów. Temperatura wody nawet w zimie nie spada poniżej dwudziestu paru stopni, a wymiana wody następuje w ciągu niecałych 48 godzin. Jezioro ze względu na zawarte w nim związki wydaje się czarne, ale woda jest w nim krystalicznie czysta. Kąpielisko jest wykorzystywane przez znajdujące się tu sanatorium, a woda ma właściwości lecznicze. I tu ostrzeżenie dla wszystkich, aby nie kąpać się w biżuterii.
Resztę pokażą zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na całym jeziorze można spotkać lilie wodne, które zostały tu sprowadzone z Egiptu jeszcze w czasie cesarstwa Austro-Węgier i znalazły tu sobie "podatny grunt" :wink: :D z powodu temperatury wody kwitną praktycznie na okrągło

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dalej spacerujemy po kąpielisku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jest najstarsza część kąpieliska

Obrazek

Obrazek

taka była temperatura

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oczywiście można też coś przekąsić czy się napić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tutaj niestety już nie ma polskich ostrzeżeń

Obrazek

Obrazek

W wodzie można też znaleźć zanużone ławki na których można się pomoczyć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na koniec parę fotek ze środka budynków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W następnych odcinkach pokażę samo Heviz i kemping
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 27.12.2011 02:02

Widzę, że jednak Węgry z Pszczyną wygrały! :lol:

Nic to... z przyjemnością i o Węgrzech poczytam...

Ale to Ci pamiętam: :lol:

plessant napisał(a):Człowiek po pijaku naobiecuje , a potem musi się z tego wywiązać

:wink:

Pozdrawiam!
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 27.12.2011 06:17

Witam Joanko :D

Niestety nie podołam dwum na raz :oops: :wink: :D
Już tu ledwo wyrabiam, akurat wpadło mi dużo roboty, choć zawsze zima była trochę luźniejsza.
Druga sprawa to muszę się do Pszczyny trochę przygotować. Przeglądając zdjęciowe archiwum, można powedzieć tylko jedno: szewc bez butów chodzi :oops: :wink:
Pozdrawiam :)
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.12.2011 09:14

I tego mi było trzeba. Heviz brałem już wiele razy pod uwagę w swoich planach. Wychodziło zawsze inaczej. Więc teraz chłonę wszystko co o Heviz bo jakoś jak tak patrzę na kalendarz to widzę piękny długi majowy weekend. Więc kto wie?
Dlaczego bez biżuterii? Nie to żebym lubił szpanować łańcuchem grubości łańcucha od krowy ale raczej ze swoim łańcuszkiem zakończonym krzyżykiem się nie rozstaję a niechciałbym go stracić gdyż jest to pamiątka.
Czy są blisko jeziora dostępne kwatery?
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 27.12.2011 14:07

Kevlar napisał(a):I tego mi było trzeba. Heviz brałem już wiele razy pod uwagę w swoich planach. Wychodziło zawsze inaczej. Więc teraz chłonę wszystko co o Heviz bo jakoś jak tak patrzę na kalendarz to widzę piękny długi majowy weekend. Więc kto wie?
Dlaczego bez biżuterii? Nie to żebym lubił szpanować łańcuchem grubości łańcucha od krowy ale raczej ze swoim łańcuszkiem zakończonym krzyżykiem się nie rozstaję a niechciałbym go stracić gdyż jest to pamiątka.
Czy są blisko jeziora dostępne kwatery?


Witam.

Dlaczego bez biżuterii do końca nie wiem, ale z tego co pamiętam to głównie rozchodzi się o srebrną. Sam kąpałem się w złotej obrączce, której nie potrafię zdjąć (żona jest zadowolona :wink: :lol: ) i nic się nie stało, ale co do srebra to są jakieś ostrzeżenia. Niestety mój angielski nie jest na tyle biegły, żeby coś więcej powiedzieć. Możliwe, że woda ma jakieś właściwości, które źle wpływają na ten metal.

Co do kwater to w bezpośrednio przy jeziorze nie widziałem, ale są. Miasteczko nie jest duże, więc wszędzie jest blisko. Bespośrednio przy kąpielisku jest sanatorium. Bardzo blisko jest kemping, są też hotele.
My korzystaliśmy z kempingu Castrum, który jest czynny cały rok. Kemping jest bardzo dobrze wyposażony i posiada tylko boksy.
Samo miasteczko i kemping jeszcze opiszę, a weekend majowy myślę, że mogę polecić.
Pozdrawiam
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.12.2011 15:56

Hvala dobry człowieku. Czekam w takim razie na ciąg dalszy a w międzyczasie rozejrzę się za kwaterami.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 27.12.2011 17:45

Dziś może trochę o kempingu i okolicach.
Kemping Castrum z którego korzystaliśmy jest położony jakieś 300-400 metrów od wejścia na kąpielisko.

Obrazek

To pierwszy kemping jaki spotkałem który jest czynny cały rok :D

Obrazek

Cały camp posiada tylko wydzielone miejsca tzw boksy, ale przy każdym jest bieżąca woda i prąd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez środek kempingu płynie rzeczka wypływająca z jeziora termalnego, a więc woda w niej również jest ciepła i pięknie rosną sobie tutaj wspomniane w relacji z kąpieliska lilie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby dostać się do drugiej części campu musimy przejechać taki mostek

Obrazek

Obrazek

Uprzedzając pytania to rzeczce. Na kempingu nikt się w niej nie kąpie

Obrazek

Na końcu kempingu jest tama, a za nią niewielkie darmowe kąpielisko.
Woda tutaj jest również cieplutka i czysta


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na kempingu można też spotkać takie widoki

Obrazek

Obrazek

Polecam to miejsce ze względu na atrakcyjne położenie. Blisko na jezioro termalne, możliwość z korzystania z kąpieli termalnych nawet jeżeli kąpielisko na jeziorze jest nieczynne, ciekawe okolice na spacery i blisko do centrum Heviz (jakieś 10 minut spacerkiem) gdzie jest mnóstwo knajpek i innych ciekawych miejsc. Oczywiście na samym kempingu też jest kajpka w której można coś zjeść czy wypić :wink: :D
CDN
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 28.12.2011 23:07

Dziś spacer po Heviz

Idąc z kempingu do centrum musimy przejść obok

Obrazek

A tak wygląda wejście na jezioro od strony miasta

Obrazek

Miasteczko jest bardzo ukwiecone

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstępujemy też do galerii

Obrazek

i idziemy dalej

Obrazek


Dochodzimy do kościoła katolickiego

Obrazek

w środku możemy zobaczyć duże organy

Obrazek

i niezbyt ładne witraże

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychodzimy

Obrazek

Obrazek

i idziemy dalej

Obrazek

w Heviz można spotkać parę takich technicznych ciekawostek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest i taka knajpa

Obrazek

tutaj jeden z hoteli

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a teraz wejście na kąpielisko od strony sanatoryjnej

Obrazek

i sama część sanatoryjna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i widok na jezioro z góry

Obrazek

jeszcze jedna atrakcja to fontanna która wytryskuje co chwilę innym otworem, sprawiając wielką uciechę dzieciakom

Obrazek

na koniec parę zdjęć z obrzeży miasta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to tyle z Heviz. CDN
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 30.12.2011 21:17

plessant napisał(a):...Przeglądając zdjęciowe archiwum, można powedzieć tylko jedno: szewc bez butów chodzi :oops: :wink:


:lol: taaa... często faktycznie tak jest, że z miejsca, w którym mieszkamy najmniej człowiek zdjęć ma... ja przy ostatniej powodzi zdałam sobie sprawę, że zdjęcia pozalewanego miasta robię a tak naprawdę to porównać z czym nie mam :lol:


Pozdrawiam i Wszyskiego Dobrego w Nowym Roku!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Węgry nie tylko w drodze do HR - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone