Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekend majowy w Istrii

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaga25
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.03.2007
Weekend majowy w Istrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaga25 » 27.03.2007 19:14

Witam! Chcemy z przyjaciółmi wyjechać na weekend majowy do Istrii, konkretnie do Puli i szukając informacji na temat pogody jesteśmy trochę zaniepokojeni, gdyż słyszeliśmy, że jest zimno lub, co gorsza, duże prawdopodobieństwo deszczu. Nie wymagamy upałów egipskich, ale chociaż trochę słońca i ok. 20 st. Obawiamy się też o temperaturę wody, bo okazało się, że nie będzie czynnych basenów w miejscu, gdzie chcemy zarezerwować apartamenty. Czy ktoś mógłby udzielić nam konkretnych informacji o pogodzie w Istrii na początku maja?! Będziemy wdzięczni!
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3661
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.03.2007 20:10

Pogode trudno przewidzieć!!
Ile pamietam, pogoda w maju juz ładna Tpov-25stC, Tmorza-20stC
Prognoza pogody dla Puli:
[url]prognoza.hr/sedam/hrvatska/14307_n.html[/url]
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 28.03.2007 14:28

Polecam stronkę www.accuweather.com Prognoza na 15 dni :)
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 03.04.2007 20:57

Byłem w zeszłym roku 10 dni na 1majówce całkiem niedaleko:) i pierwsze dwa dni 16 stopni i lało aż miałem ochote wracać.potem dwa dni słonce i troche deszczu ...a potem 22-25 stopni i słoneczko.
O kąpieli w morzu zapomnij , opalenizna możliwa , niemniej ranki i wieczory chłodnawe.Obowiązkowo wrzucić polarek czy kurtke do walizki.

Na plus brak tłumów , roślinność (kwitną glicynie i lilaki ) i ponoć jodu więcej -pogoda typowo spacerowa.
Z prognoz zauważyłem że w Dalmacji może być ciut cieplej ale większe ryzyko deszczu -Istria bardziej słneczna.

Sumując
...ja już wysyłam pytania o oferty :)
jaga25
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaga25 » 04.04.2007 21:44

Wielkie dzięki! Jednak po długich negocjacjach wybraliśmy nieco pewniejsze pogodowo miejsce, samolotem, ale na pewno jeszcze odwiedzimy chorwację, jednak raczej w okresie od czerwca do pażdziernika! Ale dzięki za zainteresowanie! :lol:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 05.04.2007 08:28

http://wwwa.accuweather.com/world-forec ... T&metric=1

Jeśli tak się sytuacja będzie rozwijała to na majówkę zapowiadają się upały :D
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 05.04.2007 08:50

W Dubrowniku jest teraz ok. 20 stopni. Morze ma 15-17. Do maja jeszcze trochę czasu zostało...
Grosheck
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grosheck » 05.04.2007 11:43

witam,

ja też rozważam wyjazd do Cro na weekend majowy, niestety ostatnio dużo pracuję i nie mam za wiele okazji zeby coś się dowiedziec, jednak wertuję forum i troche sie dowiaduje...

ale to dla mnie szok...

kurcze, myslalem, ze poczatek maja to w Cro już 25-30*, a woda cieplutka ok. 23-25...

z własnego doswiadczenia...

jakie panuja temp na ogol w Cro na poczatku maja, a przede wszystkim woda, bo nurkować chciałem

pozdrawiam!!!
maryjost
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maryjost » 16.04.2007 11:55

Wg. AccuWeather końcówka kwietnia deszczowa :( (w przeciwieństwie do Dalmacji), a ja już zarezerowałem hotel w Vrsarze. Co można robić w Cro w niepogodę? Ktoś ma jakies doświadczenia?
My oczywiście jakoś przeżyjemy, ale co dla 6-ciolatka zorganizować we Vrsarze, lub okolicy?

Pozdrawiam
Mariusz
T.o.m.a.s.z.
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) T.o.m.a.s.z. » 18.04.2007 17:53

maryjost napisał(a):Wg. AccuWeather końcówka kwietnia deszczowa :( (w przeciwieństwie do Dalmacji)


początek maja wg AccuWeather w Dalmacji środkowej również do bani......

http://wwwa.accuweather.com/world-forec ... T&metric=1

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Weekend majowy w Istrii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone