Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Walkie-Talkie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 11.07.2009 23:14

No więc wróciłem, więc obiecana ocena zakupionych T7.
Kwestię zasięgu niestety nie mogę podać - gdyż go nie zmierzyłem. Po każdym postoju mieliśmy zrobić tak, że jeden jedzie, a drugi stoi na stacji i mierzymy do kiedy jest zasięg. Mieliśmy... ale za każdym razem zaponieliśmy. Ale uwzględniając, że przed wyjazdem zmierzyłem na 700m - to szacuję, że zasięg był spokojnie na kilomter. Dodam, że przez cała trasę nigdy nie straciliśmy ze sobą zasięgu, choć nie raz raz jeden az drugi zostawał w tyle/uciekał.
Ponieważ w tym roku jechaliśmy z tą samą ekipą co rok temu - to mój kumpel z drugiego pojazdu potwierdził w drodze po pewnym czasie użytkowania, to co już wczęśniej tutaj isałem - że w porównaniu z tymi Cobrami co mieliśmy pozyczone rok temu - czystośc dźwięku z Motoroli jest nie do porówanania (w znaczeniu, z Motorli taki czysty). Te Cobry wydaje mi się, że miały większy zasięg, ale cóż z tego jak 3/4 rozmowy się nie rozumiało.
W drodze przydały się także ładowarki samochodowe - bo pod koniec drogi już się akumulatory w nich rozładowały.
No i super sprawa do komunikacji na miejscu - biorąc pod uwagę, że minuta połączenia w roamingu w Chorwacji to 4,90 pln [czyli praktycznie razy dwa: bo płaci i dzwoniący i odbierający czyli razem płacilibyśmy prawie 10zł za każdą rozpoczęta minutę] to na tym wyjeździe myślę, że ich zakup w połowie się zwrócił.
Skanując kanały często napotykałem na inncyh użytkowników: głównie polakó i czechów - raz włochów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2009 23:58

W terenie zabudowanzm bez przekaznikw max.do 1000m , w polu do 5000m i to y gornej pki leprye cb.
Użytkownik usunięty
Walkie Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2011 22:44

Może ktoś wie czy używanie krótkofalówek w drodze do chorwacji jest tak samo karane jak uzywanie telefonu komórkowego :o :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005
Re: Walkie Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 24.06.2011 23:32

JackDaniels;) napisał(a):Może ktoś wie czy używanie krótkofalówek w drodze do chorwacji jest tak samo karane jak uzywanie telefonu komórkowego :o :D

Tak samo.Wiadomo przecież ,że jak jedziesz do Chorwacji to nie możesz używać telefonu komórkowego. :D
P.S.
Powinieneś się nazywać .....a nie JackDaniels. :D
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 25.06.2011 11:55

zapewne koledze chodzi o używanie przez kierowcę w czasie jazdy.
Jeśli tak to jest to dość problematyczne i wydaje mi się że decyzję podejmie kontrolujący policjant. W końcu walkie-talkie jest bliższe CB a nie telefonowi komórkowemu.

Z drugiej strony rzadko jedziemy sami w aucie, niech pasażer obsługuje krótkofalówkę. Przepisy dopuszczają używanie tych urządzeń chyba wszędzie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2011 13:27

:oops:
Ostatnio edytowano 25.06.2011 13:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2011 13:30

w polsze używanie cb radia i walkie talkie przez kierowce nie jest karane z tąd moje pytanie w drodze do cro przez czechy austrie słowenie drogi AndrzejJ. i....o 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2011 14:39

JackDaniels;) napisał(a):w polsze używanie cb radia i walkie talkie przez kierowce nie jest karane z tąd moje pytanie w drodze do cro przez czechy austrie słowenie drogi AndrzejJ. i....o 8)


Dotkliwych kar nie ma :wink: ale nazwy państw piszemy z dużej litery :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2011 15:05

Caps Lock i Shift mi nawalił 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2011 15:28

JackDaniels;) napisał(a):Caps Lock i Shift mi nawalił 8)


Dobrze widzę, że ściemniasz drogi JackDaniels :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2011 15:33

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wakacje mamy 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2011 15:54

JackDaniels;) napisał(a)::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wakacje mamy 8)


:D :D :D :D Pełna zgoda, ale to nie oznacza aby pisać z błędami :idea:

PS Połączyłem tematy :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2011 16:00

To nie błąd to z lenistwa :lol: postaram się poprawić 8)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 03.07.2011 17:41

Czy ktoś z Szanownych Koleżanek/Kolegów ma jakieś poglądy na temat użytkowania takich walkie-talkie (czyli profesjonalnie: radiotelefonów PMR) właśnie na trasie?

Dostałem bowiem zadanie od ekipy: zapewnić łączność na trasie :-)

CB ze względów finansowych, technicznych i ewidentnie merytorycznych (nie jest nam do niczego potrzebne poza tym 1 przypadkiem) nie wchodzi w grę.

Waham się pomiędzy modelami:
Switel 736/737,
Motorola TLKR Tx (x= 6 lub 8 )
MaxCom WT350
INTEK 3030D

Jeśli ktoś używał jednego z tych modeli lub podobnych to czy mógłby napisać, jak w rzeczywistości się to-to sprawuje? Jaki ma realny zasięg przede wszystkim w warunkach autostradowych?
Nie od rzeczy będzie także wiedza, jak długo trzymają baterie, choć stosowny zapas na pewno sobie wezmę ;-)

Z pierwszego postu w tym wątku widzę, że nawet 1,7km, ale to dotyczy Motoroli T7. Jak wygląda to w przypadku powyżej wymienionych modeli?

Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi :-)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 03.07.2011 18:25

A sms-y nie będą skuteczniejsze?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Walkie-Talkie do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone