Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Walkie-Talkie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Walkie-Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2013 14:14

cronaturki napisał(a):co Wam powiem to Wam powiem... Ale Wam powiem... PRESIDENT HARRY RULES !!!

I w sumie tyle... Troche rozbawił mnie argument przeciwko kupowaniu CB jqkoby to miał byc sprzet tylko na wyjazd do Cro ;) to tak jakby wypowiadał sie niedzielny kierowca ktory niedzielna droge di i z kosciołka zna tak dibrze ze nie potrzebuje CB a wyjazd do Cro to jednyna dalsza wycieczka ;) dla takich osob CB faktycznie jest zbedne. ;)

piszecie o ciszy w eterze? Hmm jezdzac za granica na kanale 19 cisza faktycznie moze doskwierac ;) w czasie istatnich wypraw do Cro czy to przes Słowacje czy Niemcy na cisze nie moglem narzekac.
Polecam zmienic kanal na 28 a jak to nic nie da to dodatkowo zmienic w ustawieniach z PL na EU.
Pozdrawiam


Argument za ..... zacny i jakże wyczerpujący :) jeździmy sami trochę dalej niż do kościółka w każdy weekend i obywamy się bez CB. Informacje, że stoją i suszą są nam zbędne :) w temacie jest mowa cały czas o walkie talkie :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Walkie-Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.03.2013 14:16

bluesman napisał(a):Argument za ..... zacny i jakże wyczerpujący :) jeździmy sami trochę dalej niż do kościółka w każdy weekend i obywamy się bez CB. Informacje, że stoją i suszą są nam zbędne :) w temacie jest mowa cały czas o walkie talkie :papa:


Trochę empatii kolego.
:wink:

CB nie tylko do tego służy.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Walkie-Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2013 14:22

Jacek S napisał(a):
bluesman napisał(a):Argument za ..... zacny i jakże wyczerpujący :) jeździmy sami trochę dalej niż do kościółka w każdy weekend i obywamy się bez CB. Informacje, że stoją i suszą są nam zbędne :) w temacie jest mowa cały czas o walkie talkie :papa:


Trochę empatii kolego.
:wink:

CB nie tylko do tego służy.


Co znowu nie tak napisałem ? napisz konkretnie :?:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Walkie-Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.03.2013 14:25

Jak to znowu?

CB - każdemu według potrzeb - jeden uzna za urządzenie przydatne inny nie i tylko to napisałem wyżej.

Pozdrawiam serdecznie
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Walkie-Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2013 14:31

Jacek S napisał(a):Jak to znowu?

CB - każdemu według potrzeb - jeden uzna za urządzenie przydatne inny nie i tylko to napisałem wyżej.

Pozdrawiam serdecznie


Jacku po co ta empatia? chyba po to bym się sam domyślił dlaczego CB jakieś tam rules? Przedstawiłem swoje zdanie, że nie mam potrzeby posiadania CB. Z rozmów z posiadaczami CB i po przeczytaniu wpisów na kilku forach wynika, że CB służy głównie do ochrony przed policją (zastanawiałem się nad zakupem). Temat dotyczy walkie talkie nie CB.
Nie rozumiem takich uwag, nie można mieć innego zdania? Napisałem, że ktoś jest głupi? nie ma racji? bzdury opowiada?
W takim razie koledze powyżej powinieneś napisać to samo, padło na mnie bo tak i już .............. ?
Użytkownik usunięty
Re: Walkie-Talkie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2013 23:54

Po co udowadnianie wyższości jednego urządzenia, nad drugim. Pomimo takiej samej zasady działania różnią się zasadniczo. CB pracuje w zakresie fal krótkich, natomiast łoki-toki(napisane po polsku) w zakresie fal ultrakrótkich, w zasadzie mikrofal. Jedne działają na zasadzie fal jonosferycznych, drugie są falami elektromagnetycznymi, które odbierane są najlepiej w czasie widoczności optycznej, czyli po polsku kiedy anteny się widzą. Zasięg tych urządzeń zależy od ukształtowania tereny, długości anteny. czy na swej drodze nie napotkają przeszkód.
Zasięg w pionie, przeważnie nigdy nie odpowiada zasięgowi w poziomie i dywagacje na temat: ja osiągnąłem 2000m, czy 1500m są bez sensu, ponieważ jak pomiędzy dwóch posiadaczy owych radyjek wjedzie TIR, to ich zasię może nie przekroczyć jego długości.
Ps.Czytałem gdzieś na forum o możliwości używania CB poza granicami Polski.
Otóż zakres częstotliwości dopuszczony do użytkowania w Polsce to 26,960 do 27,410 MHz i jak się domyślam 99% urządzeń używanych w naszym pięknym Kraju pracuje w tym zakresie, czyli jak wyjeżdża się za granicę, wystarczy zapoznać się z zakresem obowiązującym na terenie danego państwa i tyle.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 06.05.2013 10:08

Na początku lipca wybieramy się do CRO we trzy samochody.
Zamierzamy nabyć urządzenie typu walkie talkie.

Jakie dokładnie modele możecie polecić, lub których modeli zdecydowanie powinienem unikać?
Jaki realny zasięg na drodze mają te zabawki. Spotkałem się, że teoretyczny zasięg to nawet 10km.
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 06.05.2013 10:26

dołączę się do pytania z tym że zależy mi na cenie w przedziale 100-150zł
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2013 11:37

andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 06.05.2013 12:19

Bocian napisał(a):https://www.cro.pl/walkie-talkie-t23068-45.html?hilit=walkie%20talkie

Bocian, poprawisz linka? Ten, który podałeś nie chodzi
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2013 12:24

andy_n napisał(a):
Bocian napisał(a):https://www.cro.pl/walkie-talkie-t23068-45.html?hilit=walkie%20talkie

Bocian, poprawisz linka? Ten, który podałeś nie chodzi

Mod chyba połączył wątki. To co zacytowałem jest teraz stronę wcześniej.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 06.05.2013 13:11

andy_n napisał(a):Na początku lipca wybieramy się do CRO we trzy samochody.
Zamierzamy nabyć urządzenie typu walkie talkie.

Jakie dokładnie modele możecie polecić, lub których modeli zdecydowanie powinienem unikać?
Jaki realny zasięg na drodze mają te zabawki. Spotkałem się, że teoretyczny zasięg to nawet 10km.


Cześć.
To tylko teoretyczny zasięg. W praktyce jest dużo gorzej. Jeżeli potrzebujecie tylko do komunikacji w stylu "stajemy, siku" to się sprawdzą. W innych przypadkach lepsze będzie CB radio.
Ja w 2008 r. na aukcji wylicytowałem dwie używane Motorole T-4502. Przed wyjazdem sprawdziłem zasięg w mieście. Zasięg 500 m (choć uczciwie trzeba napisać że po drodze w linii prostej stały 2 bloki z wielkiej płyty i kilka drzew). Mimo to, w podróży sprawdziły się idealnie (do komunikacji jw.). Na trasie słyszeliśmy się bez problemu na odległościach sięgających 2 km. Baterie wystarczyły na podróż tam, dwie wycieczki, i powrót. Z tym, że już po zakupie czytając jakieś forum, okazało się, że te moje Motorole to jedne z najlepszych w kategorii tych zabawkowych :D
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 06.05.2013 15:49

Te Motorolki faktycznie jedne z lepszych. A na aukcjach różnych rzeczy można się dowiedzieć np. zasięg około 45 km przykład http://allegro.pl/krotkofalowki-microta ... 29334.html
Jeśli na 3 samochody jadące w kolumnie jest OK, jak tylko któryś zwolni albo zatrzyma się zaczynają się schody. Jednak do komunikowania się na miejscu spokojnie się sprawdzą nawet przy większych odległościach ( samochód to przecież puszka Faradaja która znacząco zmniejsza zasięg ).
Inaczej sprawa wygląda jeśli mamy CB i nawet niewielką antenę na dachu samochodu "poleci dalej" i dowiemy się jak sytuacja na drodze wygląda od innych kierowców ale na miejscu raczej żadnego pożytku z nich nie będzie.
CB na trasę, na miejscu krótkofalówki albo GSM.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2013 15:51

http://allegro.pl/zestaw-pmr-topcom-twi ... 86459.html
To znam i dobrze się sprawdza w drodze.
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004
Re: krótkofalówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 06.05.2013 19:06

andy_n napisał(a):Na początku lipca wybieramy się do CRO we trzy samochody...


Jeżeli bardzo chcecie/musicie jechać cały czas razem, to fajnie jest mieć komunikację - czy to łoki-toki, czy jeszcze lepiej CB.
Wiem, co piszę, bo przećwiczyłem jazdę w kilka aut bez i z łoki-toki.

Ale moim wielkim odkryciem było, kiedy pierwszy raz wybrałem się sam z rodzinką do Cro, jak genialnie jedzie się samemu.
Bez ciągłego rozglądania się za towarzyszami, bez stresu, że zostali na światłach, że jakiś TIR nas rozdzielił na trasie, ciągłego wyprzedzania, aby dołączyć do pozostałych naszych samochodów.
Teraz, gdy jedziemy razem, umawiamy się, że czekamy na siebie na przykład na granicy, albo na którymś konkretnym CPN-ie lub parkingu autostradowym. Jedziemy niezależnie.
Jest bezpieczniej i wygodniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Walkie-Talkie do Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone