Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 78%

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2011 14:55

Interseal napisał(a):Agnieszko, igloo wioska super.
Budowa igloo to nasze rodzinne hobby. Moi synowie u dziadków spędzają przy tym całe godziny. :)

A w dodatku okazuje się, że można na tym zrobić niezły biznes. Jak już wyćwiczysz chłopaków, to może jakaś rodzinna firma budowlana specjalizująca się w igloo? :wink:

Roxi, żyjesz? :wink:
Bo ja bym chciała wieczorem wrzucić nowy odcinek :wink: :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.02.2011 15:00

Żyję, żyję. Mam teraz trochę zamieszania i mało czasu na forum ;)

Wklepuj śmiało następny odcinek :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2011 15:19

Roxi napisał(a):Wklepuj śmiało następny odcinek :)

OK, wklepię, skoro mam pozwolenie :wink: :D
Ale w sumie nie obiecuję, że dzisiaj, bo mnie trochę katar męczy i nie wiem, czy będę w stanie :wink:
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 14.02.2011 16:17

Interseal napisał(a):
FUX napisał(a):To co tam słychac z tymi spadkami, %, stopniami... :roll:


Nie wiem o co Ci chodzi z tymi 100 metrami. Dla mnie pytanie jest niejasne. :)



Ja zawsze % nachylenie stoku znalem jako stosunek roznicy poziomu do długości po stoku .Czyli 78% nachylenia to np. 780 m różnicy wzniesien i dlugość po stoku 1000 m.

ps. Maslinka dziękuję za odpowiedź
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 14.02.2011 16:26

Tak jak mówisz to wg Twojej definicji będzie 780% :)
Mi się wydaje że nie długość po stoku (która przy wysokich procentach będzie znacząco większa zgodnie z tw. Pitagorasa) tylko długość po mapie. Czyli stosunek wysokośći do odległości po mapie x 100%.

Inaczej mówiąc wg Ciebie sinus, a wg mnie tangens, czyli się zgadzam z Intersealem.

Maslinka, nie dawaj się katarowi, zbombarduj go jakimś bombardino :D
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 14.02.2011 16:30

A skad Ty masz te 780 % ???? (780m : 1000m) x100% =0,78x100%=78%

Za duzo kombinujesz z tym Pitagorasem :-)
Pozatym tu sinus czy tangens nie ma nic do tego bo miabys miare w kątch nie procentach. A majac wartosc sinusa czy tangensa kąt znadujesz jako arcus (sinus lub tangens), ale to nie ma powiązania żadnego z wartością podaną w %
Ostatnio edytowano 14.02.2011 16:36 przez petr, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2011 16:32

petr napisał(a):ps. Maslinka dziękuję za odpowiedź

Proszę bardzo :D

zawodowiec napisał(a):Maslinka, nie dawaj się katarowi, zbombarduj go jakimś bombardino :D

Od dwóch dni "bombarduję" wieczorami winem grzanym, ale widocznie za słabe jest :wink:, chociaż to Grzaniec Mnicha :P
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 14.02.2011 16:33

Haha chyba w międzyczasie poprawiłeś 100 na 1000, albo ja niechcący źle Cię przeczytałem :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2011 19:28

petr napisał(a): A majac wartosc sinusa czy tangensa kąt znadujesz jako arcus (sinus lub tangens), ale to nie ma powiązania żadnego z wartością podaną w %


Nie do końca, bo % to właśnie wartość tangensa kąta pomnożona x 100.

Dla zobrazowania problemu:
stopnie / %
1/ 1,75%
2/ 3,49%
3/ 5,24%
4/ 6,99%
5/ 8,75%
...

40/ 83,91%
41/ 86,93%
42/ 90,04%
43/ 93,25%
44/ 96,57%
45/ 100,00%
...

55/ 142,81%
56/ 148,26%
57/ 153,99%
58/ 160,03%
59/ 166,43%
60/ 173,20%

Robiłem to w exelu, więc dodatkowo musiałem przejść z radianów na stopnie, przez co założyłem liczbę Pi tylko do pięciu miejsc po przecinku. W związku z tym u mnie nieskończoność w postaci tangensa 90 stopni wyniosła tylko 75369599,51% :wink:

Nadal nie rozumiem pytania Fux'a.

Agnieszko, sama prosiłaś (się) o dyskusję :wink:
Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2011 19:53

No wiem, wiem, że się prosiłam :wink: No to teraz mam :wink:
To może teraz podyskutujecie o lodowcu? :wink: Bo już powoli kończymy relację...

28 stycznia (piątek) - Nartowanie na lodowcu

Dzisiaj niestety nasz ostatni dzień na nartach. Jutro opuścimy piękną dolinę Zillertal. Na deser zostawiliśmy sobie najpiękniejsze widoki, czyli szusowanie na lodowcu Hintertux.

Mapka tras:

Obrazek

Stronka Hintertux'a, na której można poczytać o różnych atrakcjach, nie tylko dla narciarzy, m.in. o lodowym pałacu :)

Żeby wjechać na 3250 m (tak, aż tak wysoko!) trzeba dwa razy się przesiadać; dojazd odbywa się trzema kolejami gondolowymi.

Oto ostatnia z nich:

Obrazek

Wzmocniona podwójną liną, bo na górze zwykle strasznie wieje.

"Pobyt" na lodowcu rozpoczynamy od wejścia na taras widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Alpy, a nawet widoczne są Dolomity. Widać też Zugspitze :P Tylko mnie nie pytajcie, który to :wink::

Obrazek

Widoki są cudne, ale bardzo trudno się oddycha. Pierwszy raz w życiu jestem na takiej wysokości (3250 m). Jest też przeraźliwie zimno, a uczucie chłodu potęguje jeszcze wiatr.

Obrazek

Pora zacząć jeździć. Na początek orczyk:

Obrazek

Widok z niebieskiej (moim zdaniem, była raczej czerwona) trasy obok orczyka na górną stację gondolki, którą tu wjechaliśmy:

Obrazek

Trasy są świetnie przygotowane, wszędzie jest przyjemny "sztruksik" i w wielu miejscach utrzyma się do końca dnia.

Niebo błękitno-niebieskie, widoki grzechu warte, trasy zresztą też. Co robić? Trzeba jeździć :D

Obrazek

Obrazek

Po jakimś czasie robimy sobie przerwę na grzane winko z termosa :D na wysokości "zaledwie" 2660 m :wink::

Obrazek

A potem znowu fruuugo :wink::

Obrazek

Obrazek

Bardzo fajnie zjeżdża się czerwoną "dwójką" do środkowej gondolki, wewnątrz której przynajmniej można się ogrzać :wink:

Dowód, że tam byłam :wink::

Obrazek

Koło południa postanawiamy zjechać na drugą stronę ośrodka. Na południowym zboczu znajduje się tylko jedna (trzyosobowa) kanapa i dwie trasy - czerwona i czarna.
Ale widoki są zabójcze:

Obrazek

Wciąż jeszcze jest "sztruksik" :D:

Obrazek

Skałki, które wyłaniają się ze śniegu, są jakby dolomickie :wink:, z domieszką żelaza.

Obrazek

Obrazek

Widok na czerwoną trasę:

Obrazek

Potem kolejna przerwa w Tuxer Fernerhaus, tym razem na coś do jedzenia.

Narciarski dzień kończymy szusowaniem na trasach koło innych orczyków:

Obrazek

Na samym lodowcu nie ma kanap, pewnie ze względu na brak możliwości montowania podpór do lodu, który stale "pracuje".
Fajnie byłoby tu przyjechać w maju. Chociaż dzisiaj pogoda udała nam się znakomicie. Gdyby nie ten mroźny wiatr! Temperatura oscylowała w okolicach minus 10, minus 15, ale podmuchy wiatru sprawiały, że miało się wrażenie, że jest duuużo zimniej. Paluszki marzły, ale jak tu nie robić zdjęć :wink:

Szkoda było nam wracać do Gerlosberg. Dzisiaj wieczorem nie mamy dodatkowych atrakcji. Zell am Ziller, Innsbruck i aquapark zaliczone. Pozostaje w spokoju raczyć się miejscowym piwkiem i oglądać zdjęcia :D

Jutro niestety wyjazd... :( ale to dopiero jutro...

:papa:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 21:08 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.02.2011 20:06

Interseal napisał(a): Nadal nie rozumiem pytania Fux'a.

Jest znak na drodze ostrzegawczy o podjeździe stromym i napis np. 12%
Czy on oznancza, że na 100m będziemy mieli 12m rożnicy poziomów?
Mnie się wydaje za grubo, a na 1000m za cienko...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2011 20:10

Zdecydowanie wolę o lodowcach :wink: . Nooglądałem się w młodości zdjęć z Hintertux, Twoje zdjęcia troszkę urealniły, gdyż do tej pory był i poniekąd jest to nadal dla mnie inny i niedostępny świat.

Piekna sprawa. Najlepszy z odcinków. Nie ma to, jak zakończyć z przytupem. Hej! :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2011 20:14

FUX napisał(a):
Interseal napisał(a): Nadal nie rozumiem pytania Fux'a.

Jest znak na drodze ostrzegawczy o podjeździe stromym i napis np. 12%
Czy on oznancza, że na 100m będziemy mieli 12m rożnicy poziomów?
Mnie się wydaje za grubo, a na 1000m za cienko...


12% czyli:

12 cm na 1 metrze
12 metrów na 100 metrach
120 metrów na 1 kilometr

Zarazem to tylko niecałe 7 stopni.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.02.2011 20:39

A więc dobrze glówkowałem...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.02.2011 20:57

FUX napisał(a):A więc dobrze glówkowałem...

Umówcie się kiedyś na jakieś 40 procent.


Łatwiej się rozmawia wtedy ... :wink:

maslinka napisał(a):Widoki są cudne, ale bardzo trudno się oddycha. Pierwszy raz w życiu jestem na takiej wysokości (3250 m). Jest też przeraźliwie zimno, a uczucie chłodu potęguje jeszcze wiatr.

Widoki przecudne, ale faktycznie, aż skrzypi i zęby cierpną jak się na to patrzę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 78% - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone