Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Velebit + Plitvicka jezera

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.04.2011 13:11

oraz część druga:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 18.04.2011 17:07

Jeszcze 2 miesiące czekania na te cudeńka ...
Nic to, damy radę !

Pozdrawiam bardzo świątecznie 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.04.2011 18:01

plavac napisał(a):Jeszcze 2 miesiące czekania na te cudeńka ...

Ja celuję w nieco inne cudeńka, nie tak bardzo od Plitvic oddalone. 8)
I mam nadzieję, że już tylko tygodnie mnie dzielą od nich...

Pozdrawiam,
Wojtek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2011 18:32

Franz. Czy Ciebie nie bolą nogi. Ciągle tylko chodzisz i chodzisz. Nie lepiej piwko dziabnąć i położyć się nad wodą. No pomyśl Franz. Po co Ci potrzebne chodzenie po górach. Złoto tam jest czy co. Po co się męczysz???
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.04.2011 11:45

darek1 napisał(a):Franz. Czy Ciebie nie bolą nogi. Ciągle tylko chodzisz i chodzisz. Nie lepiej piwko dziabnąć i położyć się nad wodą. No pomyśl Franz. Po co Ci potrzebne chodzenie po górach. Złoto tam jest czy co. Po co się męczysz???

Po pierwsze - miło mi, że zajrzałeś. :)

A teraz po kolei.

Czy Ciebie nie bolą nogi.
Zdarza się, że poczuję nogi. Jeśli mam za soba trasę kilkunastogodzinną, to owszem - jest takie uczucie satysfakcji i rozkoszy, kiedy się te nogi wyprostuje w pozycji horyzontalnej. I wspomina ogrom wrażeń mijającego dnia. Wspaniałe uczucie.

Ciągle tylko chodzisz i chodzisz.
Niekoniecznie. Sporo jeżdżę. Opisuję na forum trasy piesze, jak to ma miejsce np. w wątku Alpejskie wędrówki i wspinaczki, jak również wakacje łączone, gdzie jest trochę wędrówek pieszych i trochę zwiedzania samochodem, jak np. Po obu stronach Pirenejów, czy Prowansja.
Są również takie, gdzie pieszych wędrówek nie ma wcale, bądź w ilościach śladowych - tu przykładem może być Turcja w cztery tygodnie, Truchtem przez Słowenię i Chorwację, czy Wyspy Kanaryjskie.
Jak widzisz - nie tylko chodzę i chodzę, lecz sporo zwiedzam samochodem.

Nie lepiej piwko dziabnąć i położyć się nad wodą.
Nie jest to może sedno sprawy, ale skoro pytasz, to odpowiem. Najlepiej piwko smakuje mi po pieszym spacerku. Mniam... :D
A leżenie nad wodą... Tak - to by mnie mogło szybko wykończyć. :lol: Mało co mnie tak męczy, jak bezczynność. Kiedyś próbowałem - wytrzymałem dwie godziny i miałem absolutnie dość. Na taką męczarnię mnie nie namówisz.

Po co się męczysz???
Już wyjaśniłem, co mnie męczy i dlatego tego unikam. 8)
Wiesz, moja mama też mi to powtarza. Po co wyjeżdżasz?? Nie lepiej posiedzieć w ogrodzie, na tarasie? Po co się włóczysz po świecie?..

Może jak będę mial ponad 80 lat, jak mama - o ile dożyję - to nie będę wyjeżdżał. Posiedzę w domu, poczekam na nieuchronne. Ale na razie - czuję się w pełni sił, by jeszcze kolejny raz dokądś pojechać, by zobaczyć coś, czego jeszcze nie widziałem, poznać nowe miejsca, nowych ludzi, nauczyć się znów czegoś o otaczającym nas świecie.

To jest dla mnie ważne i piękne.

Pozdrawiam,
Wojtek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.04.2011 17:19

Dziękuję.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2011 22:43

Przedstawiłem już foto-suplement z Plitvickich Jezior oraz z Velebitu.
Pozostała jeszcze garść fotek z drogi pomiędzy nimi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2011 15:40

Witam.

Trzy ostatnie fotki, to chyba zrobione ze starej drogi w kierunku na Obrovac?
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 27.04.2011 20:30

Grań rzeczywiście uderza w oczy ze wzgórza nad ruinami zamku w Obrovacu. A wiecie może, jak się nazywa ? I czy to pod nią przebiega tunel autostrady ?
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2011 20:44

plavac napisał(a):Grań rzeczywiście uderza w oczy ze wzgórza nad ruinami zamku w Obrovacu. A wiecie może, jak się nazywa ? I czy to pod nią przebiega tunel autostrady ?
pozdrawiam


Jeżeli mogę się wtrącić Wojtkowi...

Tulove Grede. 1120 m.n.p.m.
Dokładnie pod nią przebiega tunel Sveti Rok, a tuż przy niej biegnie stara austriacka droga przez przełęcz Mali Alan.
Kiedyś byłem dość blisko:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=435349#435349

Pozdrawiam.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.04.2011 00:21

Wydaje się dużo wyższa. Tułowa Grzęda - ładnie :)
Pamiętam tą relację. Mali Alan jeszcze na mnie czeka.
Może za 2 miesiące ...
Dzięki 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.04.2011 11:51

Padły pytania oraz odpowiedzi.
Wygląda na to, że już niczego więcej dodawać nie trzeba. :)

Może tylko to, że - o ile się nie mylę - Tulove Grede wciąż ogrodzone ostrzeżeniami o minach. A wkręciły mi się na listę majowych atrakcji...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2011 13:40

Nadszedł definitywny koniec. Oto ostatni odcinek fotospulementu do relacji z Velebitu, która oprócz tytułowego pasma, objęła jeszcze prolog w postaci Jezior Plitwickich oraz epilog w Białych Skałach.

Na zakończenie końcówka drogi z Plitvic do Starigradu-Paklenicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 14.05.2011 23:51

Czołem Franz! :D

Ja tak tylko się melduję dzisiaj, że żyję! :lol: - ale niebawem popiszę u Ciebie więcej... :)


/PS książeczka wyszła prima sort, rewelacja :D - a na to Twoje zdjęcie to wszyscy zwracają uwagę :D każdy się nim zachwyca! - aż zazdrosna jestem :wink: - dzięki raz jeszcze! :D /

Pozdrowionka :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.05.2011 22:30

Joanka23 napisał(a):Ja tak tylko się melduję dzisiaj, że żyję! :lol: - ale niebawem popiszę u Ciebie więcej... :)

Miło, że znowu jesteś. :)

Joanka23 napisał(a):/PS książeczka wyszła prima sort, rewelacja :D - a na to Twoje zdjęcie to wszyscy zwracają uwagę :D każdy się nim zachwyca! - aż zazdrosna jestem :wink: - dzięki raz jeszcze! :D /

Bardzo się cieszę, że się udało. :D Nikomu nie mów, że to nie Twoje zdjęcie i będzie OK. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Velebit + Plitvicka jezera - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone