Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

uwaga SLONCE

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
uwaga SLONCE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 11.06.2002 20:37

Kochani Polaci, ja wiem ze przez cali rok mazicie o wakacjach i wilegiwaniu sie na plazi. Kiedis i u nas opalenizna bil simbolem statutowim dowodem ze biliszmi nad morzem ALE prosze Was nie opalajcie sie pierwszich kilka dni, oraz nie opalajcie sie w godzinach od 12 do 16. Prosze i ostrzegam bandzcie ostrozni. Jezeli wam zdrowie nie jest mile to prosze chowac dzieciaki z slonca. Slonce jest zdrowe ale z umiarem. Niech uwazaja ci ktorzi nurkuja z rurkom narazone sa pleci i uszi. Opala sie tez przez wode. Uwazajcie na dzieci na materacach itp ze bi nie zapomniali o sloncu. Popazenia sloncem sa grozne i moaga popsuc cale wakacje. Latem ja sie nie opalam i tak jestem czarni (koledzi mowia ze to odbicie koloru duszi ))))). Coraz wiencej znajomich rybakow ma problemi z chorobami skuri, nawet znam Polaka ktori muszal zoperowac i zostal bez ucha poprzez rane od slonca. Leon
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 11.06.2002 23:25

Czesc Leon !!!
Bardzo milo, ze przestrzegasz :) I masz calkowita racje. Ja w zeszlym roku po przyjezdzie z deszczowej Polski tak sie zachwycilem Waszym cudnym sloncem, ze przez reszte urlopu plywalem w Adriatyku w podkoszulce :( Straszliwie sie poparzylem. Ale nie napisales najwazniejszego :Czy lipiec bedzie deszczowy ?
Pozdrawiam slonecznie
andriej
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 12.06.2002 08:35

andriej napisał(a):Ale nie napisales najwazniejszego :Czy lipiec bedzie deszczowy ?

Ależ nie ! Najważniejsze jest to, czy druga połowa czerwca będzie słoneczna :D
Natomiast mówiąc serio - Leon ma całkowitą rację. TAM słońce jest dużo ostrzejsze. Ale skoro Leon ostrzega, to znaczy, że jest tam słońce :)
To znakomicie - jutro wyjeżdżam...
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 14.06.2002 16:53

Zgadzam się całkowicie z Leonem, dodam tylko dla klasycznych jogurtów, że należy wziąć krem z filtrem o faktorze co najmniej 2 większym niż używacie w Polsce, do nurkowania w pierwszych dniach zakładajcie koszulki, a pierwsze dni spędzjcie w miejscach zacienionych - gwarantuję i tak Was słonko dopadnie.
Zdrów!
Jogurt Piotr
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 06.06.2003 16:31

Leon napisał(a):Kochani Polaci, ja wiem ze przez cali rok mazicie o wakacjach i wilegiwaniu sie na plazi. Kiedis i u nas opalenizna bil simbolem statutowim dowodem ze biliszmi nad morzem ALE prosze Was nie opalajcie sie pierwszich kilka dni, oraz nie opalajcie sie w godzinach od 12 do 16. Prosze i ostrzegam bandzcie ostrozni. Jezeli wam zdrowie nie jest mile to prosze chowac dzieciaki z slonca. Slonce jest zdrowe ale z umiarem. Niech uwazaja ci ktorzi nurkuja z rurkom narazone sa pleci i uszi. Opala sie tez przez wode. Uwazajcie na dzieci na materacach itp ze bi nie zapomniali o sloncu. Popazenia sloncem sa grozne i moaga popsuc cale wakacje. Latem ja sie nie opalam i tak jestem czarni (koledzi mowia ze to odbicie koloru duszi ))))). Coraz wiencej znajomich rybakow ma problemi z chorobami skuri, nawet znam Polaka ktori muszal zoperowac i zostal bez ucha poprzez rane od slonca. Leon


Zgadzam sie z Leonem w 100%. Bedac rok temu na Hvarze ze znajomymi mialam doskonala okazje przekonac sie jaki negatywny wplyw na nasza skore moze miec slonce;) Moje kolezanki, chcac wrocic do kraju pieknie opalone smazyly sie na plazy calymi dniami. Nic bardziej blednego!!! Nie chcialy sluchac moich rad i wyszlo na to, ze ja,ktora prawie wclae nie lezala na plazy bylam lepiej opalona niz one! Zanim wrocily do Polski zluszczyla sie im cala opalenizna... Mam nadzieje, ze wy nie bedziecie az tak nierozsadni i bedziecie odpowiednio dawkowac sobie slonce!!! Tego Wam życzę :)
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 06.06.2003 17:34

He, he. To sie porobiło. Odpowiedź na posty sprzed roku ;) W sumie to nic złego, ale wprowadza pewien zamęt.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 13.07.2005 13:41

Koniec z zimą .Lepiej porozmawiajmy o słońcu.
Nie pogoda w Chorwacji trwa raptem od 4 dni i idzie ku lepszemu.
Dedykuję wszystkim piosenkę ,,pust wsegda budet sonce''. :wink:

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone