Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga - remont obwodnicy Trzyńca !

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.06.2013 08:13

Lednice napisał(a):Przez Oldrzychowice - wybór jest oczywisty

Dzięki za jasną odpowiedź.

Lednice napisał(a):Mapa jest bez zaznaczeń, ale napisałem komentarz do mapy.
Co jest niejasnego :?:

Teraz już nic, po prostu spodziewałem się zobaczyć tam zaznaczoną trasę, tak jak zrobił to altair.

Dzięki za info i wskazówki. Obczaiłem co trzeba na GSV.
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 06.06.2013 23:40

jara napisał(a):
Lednice napisał(a):Nigdy nie wiadomo, ale oficjalnie mają dwa miesiące czasu, taki jest harmonogram.


To na styk :oczko_usmiech:


Zależy dla kogo na styk :(. Ja jadę 29.06 i trochę mi rozwalili koncepcję objazdu przez Kasztanową tym, że rozkopali aż do Bystrzycy. Ale może chłopaki dostali jakiegoś kopa do roboty, skoro tak się sprężyli z pierwszym odcinkiem i od razu wzięli się za oba następne ? Ech, mogliby to skończyć zanim ruszą wakacyjne tabuny... Lednice, czy orientujesz się ile faktycznie czasu robili pierwszy odcinek ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2013 23:54

Pierwszy odcinek zaczęli 15 kwietnia. Powinni go robić do 15 czerwca.
Skończyli wcześniej, ale nie wymalowali pasów na jezdni. :roll:
Zależy kiedy jedziesz Kasztanową, to znaczy o której godzinie.

Generalnie zasada jest prosta, jak jest zwykły dzień tygodnia, akurat ludzie jadą do pracy lub z pracy, to jest full jazz :roll:
Luzy są w nocy czy w niedzielę. W soboty bywa różnie pred południem, po południu jak w niedzielę czyli luzik.
No, ale wszystkiego nie da się przewidzieć. Wystarczy, że jakiś głupol zignoruje informację, żeby dołączyć się do jadącej kolumny, ruszy pod prąd, wjedzie do tira, będą go zeskrobywać z karoserii i korek na kilka godzin :roll:
Ostatnio edytowano 24.06.2013 00:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 08.06.2013 00:53

Lednice napisał(a):Zależy kiedy jedziesz Kasztanową, to znaczy o której godzinie.
W soboty bywa różnie, ale raczej nie jest tragicznie.

29.06 to jest sobota, w Trzyńcu planuję być ok. 15-tej. Cóż, przez chwilę miałem nadzieję, ale widzę, że jak nic w jakiś remont i objazdy się wpakuję. A którędy pojadę to już zależy od Twoich relacji :oczko_usmiech: . W ostateczności rozważam jazdę "wiślanką" i dalej przez Istebną, ale to co widać na StreetView nie wygląda zachęcająco. Jednak chyba wolę przeturlać się parę km połataną drogą niż sterczeć w korku. Mam jeszcze 3 tygodnie na podjęcie decyzji... Tędy czy owędy, ale muszę dojechać na nocleg do Bratysławy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2013 07:59

W sobotę o 15 nie powinno być problemów, Kasztanową i wjechać na 11 w Wędryni,
tylko nie pod prąd przy ruchu wahadłowym :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.06.2013 08:58

agsz97 napisał(a):
Lednice napisał(a):Zależy kiedy jedziesz Kasztanową, to znaczy o której godzinie.
W soboty bywa różnie, ale raczej nie jest tragicznie.

29.06 to jest sobota, w Trzyńcu planuję być ok. 15-tej. Cóż, przez chwilę miałem nadzieję, ale widzę, że jak nic w jakiś remont i objazdy się wpakuję. A którędy pojadę to już zależy od Twoich relacji :oczko_usmiech: . W ostateczności rozważam jazdę "wiślanką" i dalej przez Istebną, ale to co widać na StreetView nie wygląda zachęcająco. Jednak chyba wolę przeturlać się parę km połataną drogą niż sterczeć w korku. Mam jeszcze 3 tygodnie na podjęcie decyzji... Tędy czy owędy, ale muszę dojechać na nocleg do Bratysławy.


Jeżeli w Trzyńcu planujesz być ok. 15tej, to nawet gdyby był nie wiem jaki korek, to na nocleg do Bratysławy spokojnie dojedziesz! Do Żyliny jedzie się stamtąd jakieś 40 minut, z Żyliny do Bratysławy nie więcej niż 2 godziny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2013 17:02

:wink: Dzisiaj córa pojechała z zespołem na Słowację, za Żylinę

Już wróciła, stali tylko po 5-10 minut w każdą stronę, jechali obwodnicą.
Byli w Trzyńcu po 13 i po 19
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 09.06.2013 22:32

deszczowa pogoda pewnie pokrzyżowała plany asfaltowe :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2013 23:06

Wczoraj i dziś nic nie padało
Ciepło
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2013 14:30

Aktualizacja :!: :!: :!: :!:

Aktualnie zamknięty wjazd na 11 z Jabłonkowskiej, kładą tam nowy asfalt :!: :!: :!:

Jadąc od Lesznej Górnej dojazd do drogi nr 11 Kasztanową :!: :!: :!:

albo Frydecką, potem objazd przez Oldrzychowice i Karpentną i jesteście na 11 :!: :!: :!:

Jadąc od Cieszyna na Żylinę koniecznie skręcić na objazd przez Oldrzychowice i Karpentną :!: :!: :!:
Dzisiaj przed południem korki po 2 kilometry w każdą stronę - odcinek od ronda na skrzyżowaniu z Frydecką do końca objazdu :!:

Tu są korki:
https://mapsengine.google.com/map/u/0/e ... TUiv_g9d5s


http://goo.gl/maps/e6hz0
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.06.2013 22:13

Szybko im idzie!!

Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie, to na początku lipca presuną się do Bystric - a tego już się nie da tak łatwo objechać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2013 23:03

Jak się wyjeżdża z objazdu i wjeżdża na 11, to zrobiono sygnalizację świetlną :D

Zmiany świateł są częste, więc nie ma i nie będzie problemu ze skrętem w prawo na Żylinę :roll:

Gorzej będzie, jak ktoś pojedzie od Żyliny, wtedy tiry blokujące pas ruchu, nie pozwolą mu szybko skręcić na Oldrzychowice.

Ja oceniem, że do końca czerwca zrobią odcinek do wylotu Jabłonkowskiej.
Zapewne wtedy zamkną wylot Kasztanowej.
Do połowy lipca pownni skończyć kłaść asfalt wszędzie.
No, ale to moja ocena. Na razie widać, że ktoś ich ostro pogania :wink:
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 14.06.2013 23:02

Na stronie http://mapa.dopravniinfo.cz/ jako miejsce remontu zaznaczono odcinek od Lidickiej do Kasztanowej - czy jest to faktyczny stan czy tylko tak "pi razy oko" sobie zaznaczyli ? Ale skoro tak im dobrze idzie to pewnie za parę dni zamkną wyjazd z Kasztanowej i mój plan objazdu trzeba będzie skorygować. Podstawowe pytanie jest takie - jak daleko będzie sięgał remont, czy aż do Bystricy ? Żeby się nie okazało, że w pewnym momencie zablokują objazd przez Oldrichovice...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2013 23:17

Na dopravniinfo piszą głupoty :?



Co chwila zmieniają na tej stronie mapki remontów.
Ale wcześniej pisali wyraźnie, że wymiana nawierzchni jest do Bystrzycy, tam gdzie kończy się obecny objazd :!:
Taki był plan robót przedstawiony w czeskich mediach.
A robią po swojemu, czyli poprzedni odcinek mieli skończyć do 15 czerwca, a zrobili 2 tygodnie wcześniej :!:

Objazdu przez Oldrzychowice nie zablokują, bo nowy asfalt jest położony już za skrzyżowaniem na rondzie z Frydecką.

Żeby nie denerwować się po prostu pojechać do Cieszyna, obwodnica miasta, skręcić na 11, potem na Oldrzychowice i wjechać na 11 za Karpentną.
W Oldrzychowicach koło polskiej szkoły jest radar :roll:


Ale taki inormacyjny, pokazuje, że trzeba zwolnić, wyświetla aktualną prędkość

Nie ma co się za bardzo stresować, pojechać objazdem i po kłopocie.

To bardzo muzyczne tereny, w Wędryni mieszka oficjalnie Ewa Farna, przed Jabłonkowem mieszkała aż do niedawna Halinka Młynkowa, a jak ktoś kojarzy jeszcze utwory Rubika, to w jego pierwszej klaszczącej piosence główną partię solową wykonuje ten gość z tych stron :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_Branny
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 15.06.2013 17:03

z ciekawości pojechałem wczoraj na ten korek- byłem ok. godz. 17 na miejscu.
w stronę Żyliny czekałem 10 minut, bo sygnalizacja czerwona... ale w stronę przeciwną masakra! korek na jakieś 5 km! 90% to ciężarówy :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Uwaga - remont obwodnicy Trzyńca ! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone