Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na fotoradary!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010
Uwaga na fotoradary!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 04.07.2011 12:59

Witam
Wielu z nas nie zwracała do tej pory uwagi na fotoradary...
Od 1 lipca czas zmienić swoje nawyki ;)
Inspekcja Transportu Drogowego ma taki zastrzyk gotówki, że są w stanie uzbroić praktycznie 100% zdatnych do tego skrzynek- reszta będzie demontowana.
Z pewnego źródła wiem, że w Częstochowie i okolicy uzbrojonych jest prawie 100% puszek- przypuszczam jedynie, że z resztą Polski nie jest inaczej...
A TERAZ CYFERKI :)
Od 1 lipca do dzisiejszego dnia (ranek 04.07.2011r) w samej Częstochowie nacykanych jest ponad 2000 zdjęć.
Fotoradar rekordzista narobił ich ok 500.
Nieczułość ma być ustawiona na 10-15km/h czyli jak mamy ograniczenie do 50 i pojedziemy 59km/h to teoretycznie nie dostaniemy mandatu- teoretycznie ponieważ bład licznika i fotoradaru po dodaniu do siebie przy tych predkościach mogą wynieść ok 5km/h

Tak więc noga z gazu.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 04.07.2011 15:18

W sobotę w Czewie była na ten temat debata na CB. Na Legionów widziałem osobiście jego działanie
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 04.07.2011 16:22

To, że maszyna napstrykałą fotek nie oznacza że tyle będzie mandatów.
Do tego potrzeba ludzi, którzy to obrobią a druga sprawa, że wiele zdjęć jest odrzucanych z powodów technicznych.
Nie ma co straszyć ludzi.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 04.07.2011 17:05

zawis napisał(a):druga sprawa, że wiele zdjęć jest odrzucanych z powodów technicznych.

W TVN TURBO widziałem, że 1 na 10.
rafii
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafii » 04.07.2011 18:25

no i krokodylki mają teraz 6 miesięcy na dostarczenie mandatu
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 04.07.2011 20:37

zawis napisał(a):Nie ma co straszyć ludzi.


Nikt nikogo nie straszy. Jak dla mnie każdy może jeździć tak jak do tej pory i zbierać fotki "do albumu". Szkoda tylko, że ten fotograf jest taki drogi...
Przedstawiłem tylko FAKTY a każdy postąpi wg własnego widzimisie. Ja jestem wdzięczny komuś kto przekazał mi tą informację i na własnej skórze nie będę testował sprawności NOWYCH urządzeń.
Podzieliłem się tym co wiem i może dzięki temu ktoś oszczędzi kilka punktów i pare złotych :wink:
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 04.07.2011 20:58

zawis napisał(a):Do tego potrzeba ludzi, którzy to obrobią .....


Nie bój - ludzie do tego się znajdą - to jest duża kasa a nasi rządzący wyssali by z obywateli ostatnie soki aby zaspokoić swoje potrzeby.
Poza tym CEPIK działa coraz sprawniej, już są pierwsze fotoradary które automatycznie wystawiają mandaty a tylko kwestią czasu jest aż wszystko będzie się odbywać w ten sposób!

Pozdrawiam i życzę jak najmniej zdjęć!
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 04.07.2011 21:59

A miało być, że niby znikną atrapy, a tu w atrapach będą jednak aparaty.
Muszę spoglądnąć porządnie w szklane oczko jak będę jechał koło fotoradaru jakiegoś. Z tych co znam to aparatu nie było od kilka lat, sama skrzynka.
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 05.07.2011 10:42

A co szkodziło zatrudnić w policji dodatkowe osoby do obrabiania tych zdjęć?? Nic, a jednak tego nie zrobiono i tak samo będzie tym razem. Wystarczy, że media zarzucą newsa o tym jak to będzie dużo fotoradarów i co to teraz będzie robiła Inspekcja a ludzie już się boją.
A prawda jest taka, że dalej będą puste skrzynki, dalej będzie limit ok 30 km/h powyżej ograniczenia i dalej nie będzie ludzi do obrabiania zdjęć.
Ci co jeżdżą po Polsce dobrze wiedzą jak sprawa wygląda.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2011 11:52

zawis napisał(a):A co szkodziło zatrudnić w policji dodatkowe osoby do obrabiania tych zdjęć?? Nic, a jednak tego nie zrobiono i tak samo będzie tym razem. Wystarczy, że media zarzucą newsa o tym jak to będzie dużo fotoradarów i co to teraz będzie robiła Inspekcja a ludzie już się boją.
A prawda jest taka, że dalej będą puste skrzynki, dalej będzie limit ok 30 km/h powyżej ograniczenia i dalej nie będzie ludzi do obrabiania zdjęć.
Ci co jeżdżą po Polsce dobrze wiedzą jak sprawa wygląda.

Na zatrudnienie ludzi potrzeba pieniędzy a tych w Policji nie ma. poza tym w Policji nie potrzeba kolejnych stanowisk biurowych tylko ludzi do konkretnej policyjnej roboty. Wszystko idzie w kierunku automatyzacji i w przypadku wystawienia mandatu z fotoradaru czynnik ludzki jest coraz bardziej zbędny. dziś do Dziennika Gazeta Prawna dołączony jest najaktualniejszy Kodeks Prawo o ruchu drogowym, gdzie na początku jest trochę napisane o rowerach, bo się wiele zmieniło, a także właśnie o uprawnieniach "krokodylów" Warto kupić bo większość kierujących widuje taka książeczkę tylko raz , przed pierwszym w życiu egzaminem.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.07.2011 13:30

Obsługa fotoradarów zajmuje się obecnie ITD a nie policja.

Noga z gazu..

Pozdrawiam
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.07.2011 13:37

zawis napisał(a):A prawda jest taka, że dalej będą puste skrzynki, dalej będzie limit ok 30 km/h powyżej ograniczenia i dalej nie będzie ludzi do obrabiania zdjęć.
Ci co jeżdżą po Polsce dobrze wiedzą jak sprawa wygląda.


Daje sobie rękę uciąć, że teraz widząc fotoradar zastanowisz się czy warto ryzykować i skończy się na zdjęciu nogi z gazu więc nie wprowadzaj zbędnego zamętu twierdząc, że jest tak jak było kiedyś. Tym bardziej że to co napisałem na początku ktoś inny potwierdził.
Albo może bądź twardy i nie zwalniaj- pochwalisz nam się za jakiś czas ile cię to kosztowało ;)
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 05.07.2011 15:49

Dzisiaj jechałem DK79 Trzebinia-Kraków-Trzebinia. Jak były puste skrzynki tak są.
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 05.07.2011 19:51

a ja dzisiaj jechałem kawałkiem S3 Sulechów-Zielona Góra. Jakieś 5 lat temu postawiono tam dwie skrzynki, po roku mniej więcej postawiono przy nich baterie słoneczne a dzisiaj widziałem jak pierwszy raz wkładano do nich fotoradary. Niestety ITD to nie Policja i jest naprawdę dobrze dofinansowana. Aha, jakby było mało to 10 km dalej stał supernowoczesny bus z wyschniętą kamerą z dachu i fotografował czy tam filmował wszystko jak leci.

Biorą się za zarabianie na potęgę i nie widzę odwrotu od tego - to są zbyt łatwe pieniądze.

Noga z gazu!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2011 20:53

Nigdy nie przeginam ,
rozumiem ścisłą kontrolę w ewidentnych miejscach zagrożenia (czyt. centrum miejscowości przy np. szkole), zawsze będą mnie wk....ły "polowania" 50 m od znaku miejscowości na wjeździe lub wylocie....
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone