Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na fotoradary!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 13.07.2011 22:01

misiaczek-bartek napisał(a):a ja troszkę zmieniając temat są jakieś foto radary w HR? byłem już parę razy a ani jednego takiego nie widziałem. I jak sprawa wygląda z wideo rejestratorami? Posiadają takowe?


Widziałem w ubiegłyn roku na bocznej drodze -> z autostrady na Gospić. Stał w krzakach, piękny czarny na stojaku a obok autko policyjne:-) ale na autostradzie nie widziałem
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 14.07.2011 11:57

Witam
W Chorwacji na autostradach są auta z wideoradarami, i to nie byle jakie tylko BMW i Mercedesy z silnikami min. 3.0 benzyna. Informacje z austriackich stron :http://www.oeamtc.at/ http://www.arboe.at wprawdzie czytałem to w zeszłym roku, ale nie przypuszczam, że coś się zmieniło. Odnośnie radarów w Austrii - to zdałem sobie sprawę ile ich jest jak ściągnełem sobie dane z poiplaza i ustawiłem ostrzeganie. Wydaje się nam, że ich nie ma, a to są skrzynki podobne do prądowych i robią zdjęcia z tyłu. W Polsce już się zaczeło - na 40 - 54 mandat 100 i 2 pkt. - zdjęcie z 30 czerwca od straży miejskiej - okazuje się, że nowa ustawa weszła w życie 28.06.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.09.2011 19:42

rafii napisał(a):no i krokodylki mają teraz 6 miesięcy na dostarczenie mandatu

Gdzie to jest zapisane. :?: proszę o link. ....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2011 20:06

woka napisał(a):
rafii napisał(a):no i krokodylki mają teraz 6 miesięcy na dostarczenie mandatu

Gdzie to jest zapisane. :?: proszę o link. ....


Linku nie znam ale też słyszałem-czytałem 180 dni GRANDA :!:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.09.2011 21:06

smoki3 napisał(a):
woka napisał(a):
rafii napisał(a):no i krokodylki mają teraz 6 miesięcy na dostarczenie mandatu

Gdzie to jest zapisane. :?: proszę o link. ....


Linku nie znam ale też słyszałem-czytałem 180 dni GRANDA :!:

Właśnie otrzymałem niechciany list polecony. 2 m-ce. po "foto z radaru". Kurde, pasuje mi ten okres 30 dniowy. :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 22.09.2011 22:38

woka napisał(a):
rafii napisał(a):no i krokodylki mają teraz 6 miesięcy na dostarczenie mandatu

Gdzie to jest zapisane. :?: proszę o link. ....


Linku do ustawy nie mam,ale jest 180 dni na 100%. Mój sąsiad robi w ITD i potwierdził tą informację, zresztą w google wpisz itd 180 dni wyskakuje mnóstwo linków chociażby tutaj
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 23.09.2011 07:39

Żeby zamknąć ten wątek oto podstawa:

USTAWA
z dnia 24 sierpnia 2001 r.

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
Dziennik Ustaw rok 2010 nr 225 poz. 1466



Art. 97. [Warunki nałożenia grzywny w drodze mandatu karnego] § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu,

3) stwierdzi popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu

- w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, 90 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2, oraz 180 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 3.

§ 2. Sprawca wykroczenia może odmówić przyjęcia mandatu karnego.

§ 3. Funkcjonariusz nakładający grzywnę obowiązany jest określić jej wysokość, wykroczenie zarzucone sprawcy oraz poinformować sprawcę wykroczenia o prawie odmowy przyjęcia mandatu karnego i o skutkach prawnych takiej odmowy.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 23.09.2011 11:05

Jest 180 dni - granda

Nie maja obowiązku przesyłać zdjęć - jeszcze większa granda

Zapoznać się ze zdjęciem można tylko na rozprawie w sądzie - granda do kwadratu.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.09.2011 11:30

ruwado napisał(a):Jest 180 dni - granda

Nie maja obowiązku przesyłać zdjęć - jeszcze większa granda

Zapoznać się ze zdjęciem można tylko na rozprawie w sądzie - granda do kwadratu.

Do sześcianu. :!:
Jechać jechałem ale nie kojarzę miejsca, nie mam świadomości, że tam było ograniczenie, że tam był jakikolwiek radar. Powinni załączyć skan zdjęcia ale przysłali tylko informacje że takowe zdarzenie miało miejsce i druki do wypełnienia.
Nie podoba mi się to. Może z tego względu, że to pierwszy raz w życiu. Do tej pory konto punktowe wynosiło zawsze "O".
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 23.09.2011 12:58

woka napisał(a):
ruwado napisał(a):Jest 180 dni - granda

Nie maja obowiązku przesyłać zdjęć - jeszcze większa granda

Zapoznać się ze zdjęciem można tylko na rozprawie w sądzie - granda do kwadratu.

Do sześcianu. :!:
Jechać jechałem ale nie kojarzę miejsca, nie mam świadomości, że tam było ograniczenie, że tam był jakikolwiek radar. Powinni załączyć skan zdjęcia ale przysłali tylko informacje że takowe zdarzenie miało miejsce i druki do wypełnienia.
Nie podoba mi się to. Może z tego względu, że to pierwszy raz w życiu. Do tej pory konto punktowe wynosiło zawsze "O".


Miałem ostatnio podobny przypadek, też byłem pewien, że nie było oznakowane miejsce. Niestety tutaj znalazłem dowód prawdy :oops:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.09.2011 13:15

guniak napisał(a):Kurcze ludzie czegoś nie rozumiem,poważnie.
Jadąc do CRO przez Słowacje,Austrie,Słowenie i CRO robiąc ok 3000 km nie widziałem specjalnie wideo,foto radarów może ze 4 patrole policji....

Farta miałeś, bo są co ok 10 km na górze konstrukcji rozciągniętej nad jezdnią autostrady... Osobiście widziałem jak patrol pojawił się "z nikąd" zatrzymując rozpędzonego do ok 180 (strzelam na oko) Mercedesa ML400... nie było litości za to było baaardzo niebiesko od błyskających świateł :D... Monitorują średnią przelotową prędkość między kolejnymi odcinkami autostrady :D

Noga z gazu
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.09.2011 13:29

Leszek Skupin napisał(a):Monitorują średnią przelotową prędkość między kolejnymi odcinkami autostrady :D

Zdaje się, że również u nas zaczynają to stosować, czy próby robić ...

Z tym, że, chodzi to o dwie strony medalu: zarówno tych, co za szybko, jak również tych, co za wolno się poruszają.

To chyba na którejś autostradzie wprowadzali.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2011 13:30

U mnie na A1
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.09.2011 14:32

Tak jak pisałem w innym temacie trafili mnie w Austrii,na końcu trasy z Wiednia do Mikulova,na zwężce poproszono :D mnie o zjechanie i obejrzałem płatny filmik z moim udziałem.Nie było tego dużo 125km/h przy dopuszczalnej 100 lecz 35ojro trzeba było wyżucić.Dodam że do dziś nie wiem gdzie mnie sfilmowali.
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 23.09.2011 15:09

woka napisał(a):
ruwado napisał(a):Jest 180 dni - granda

Nie maja obowiązku przesyłać zdjęć - jeszcze większa granda

Zapoznać się ze zdjęciem można tylko na rozprawie w sądzie - granda do kwadratu.

Do sześcianu. :!:
Jechać jechałem ale nie kojarzę miejsca, nie mam świadomości, że tam było ograniczenie, że tam był jakikolwiek radar. Powinni załączyć skan zdjęcia ale przysłali tylko informacje że takowe zdarzenie miało miejsce i druki do wypełnienia.
Nie podoba mi się to. Może z tego względu, że to pierwszy raz w życiu. Do tej pory konto punktowe wynosiło zawsze "O".


Możesz dalej mieć "0' płacąc wyższy mandat bez punktów karnych
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na fotoradary!!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone