Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop 2015, CO POLECACIE?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzialakus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzialakus » 11.02.2015 22:04

tecza1210 napisał(a): Uwierz mi ze jak poczujesz te kamyczki czy też żwirek nie zatesknisz za piachem :D .


Miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówisz :)


Mikromir, masz racje. Mogłam poszukać :) Ale przyznam się szczerze, że wolałam mieć wszystkie przydatne informacje w jednym miejscu czyli tu :) a żeby pózniej spowrotem nie szukać ich po całym forum :)

I tak, zgadzam się. Nie pouczasz :) Tylko twórczo odpowiadasz na pytania :) To się ceni!

Dzięki wielkie i pozdrawiam! :D
leszekpoloczek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpoloczek » 13.02.2015 13:06

witajcie

proszę o wysłanie na maila sprawdzonych i tanich noclegów w okolicach Makarskiej +/_ 50 km. pozdrawiam i dziękuję
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 14.02.2015 20:33

madzialakus napisał(a):
tecza1210 napisał(a): Uwierz mi ze jak poczujesz te kamyczki czy też żwirek nie zatesknisz za piachem :D .


Miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówisz :)


Też się bałem kamienistych/żwirowych plaż. Niesłusznie. Wynikało to z braku doświadczenia i obeznania. Teraz wolę żwir m.in. dlatego, że piasek ma się wszędzie (auto, łózko), choćby nie wiem jak się starać.
Zabierz karimaty, ręczniki/koce, jeśli nie jesteś fakirem ;) - specjalne buty do wody (niezbędne z resztą ze względu na jeżowce których de facto na oficjalnych plażach nie widziałem oraz sporą temperaturę kamyków) i się nie martw.

Z Makarskiej będziesz zadowolona. Prócz imprez, chyba najładniejsze krajobrazy a także znakomite miejsce na wypady (Brač, Hvar, Pelješac, Korčula, Dubrovnik, Split, Trogir, Mostar, park Krka, Sv Jure i Prološko Blato pod nosem, nawet Czarnogóra w zasięgu, po drodze do lub z - park Plitvička Jezera, wiele miejsc pominąłem).
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Rachel
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rachel » 17.02.2015 14:36

Nie będę oryginalny i też wplątam się w tą dyskusję.
Jedziemy z żoną i 2 dzieciaków na początku lipca w rejon Omiš - interesuje nas Stanici lub coś równie fajnego i spokojnego.
Czy macie może jakieś sugestie ew. pobytu w Stanici? Myślę, że jest to dobra baza wypadowa, chyba, że macie coś lepszego - wraz z adresem kwater. Jeśli tak to proszę o podpowiedzi np. na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2015 14:41

Rachel napisał(a):Nie będę oryginalny i też wplątam się w tą dyskusję.
Jedziemy z żoną i 2 dzieciaków na początku lipca w rejon Omiš - interesuje nas Stanici lub coś równie fajnego i spokojnego.
Czy macie może jakieś sugestie ew. pobytu w Stanici? Myślę, że jest to dobra baza wypadowa, chyba, że macie coś lepszego - wraz z adresem kwater. Jeśli tak to proszę o podpowiedzi np. na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .

do-zakochania-jeden-krok-stanici-2013-t42833.html
Ania1323
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania1323 » 14.03.2015 23:23

Witam na forum pierwszy raz.
W 2013 roku byliśmy (2 dorosłe osoby i dwóch nastolatków) w miejscowości Celina, za Stanici, u Ljubo Stanica- kwatera fajna z widokiem na morze i z balkonem.
Rok wcześniej byliśmy w Stanici – super miejsce, fajna plaża (i knajpka na plaży) i stragan ze świeżymi owocami i warzywami () i kwatera wyższy standard choć bez widoku na morze i mniejsza. Właścicielka kwatery to karla kovacić - znajdziesz ją na bookers.hr. Obok - sąsiad Karli w Stanici – też ma fajne ciekawe, nowe apartamenty, wypasione, z widokiem na morze i balkonem (jeden feler, że nad ulicą) - Ivanmustapic - też jest na booker.hr (dużo tam ciekawych kwater)
Wzdłuż wybrzeża biegnie magistrala Jadranka, dość ruchliwa i część kwater jest nad nią a część poniżej – bliżej morza. Lepiej znaleźć coś poniżej ulicy – zawsze to bliżej do morza. W Celinie mieliśmy kwaterę poniżej ulicy w Stanici – nad.
Ale najpiękniej jest na plaży w Małej Luce!!! też blisko miasteczka Omis. Może tam uda się coś znaleźć.
W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na Bułgarię, ze zwiedzaniem Rumunii - ciekawa przygoda. Ale w tym roku musimy wrócić na Chorwację!!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.03.2015 23:26

Ania1323 napisał(a):Witam na forum pierwszy raz.

W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na Bułgarię, ze zwiedzaniem Rumunii - ciekawa przygoda. Ale w tym roku musimy wrócić na Chorwację!!!

Witam.
Musicie wrócić do Chorwacji :!: :idea:
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 17.03.2015 11:05

A ja już trzeci raz Crkvenica. Moje rodzina, tez polubiła to miejsce.
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 21.03.2015 11:15

Witam!
Ja też szukam apartamentu w Makarskiej. Dla 2+2 dzieci duże 15 i 14 lat. Najlepiej od 01.07.2015-09.07.2015 .Naczytałam się tu bardzo dużo bardzo pomocne jest to forum no i te Wasze opowieści super mnie to wciągneło. Jak myślicie czy bez znajomości języków damy sobie radę? Może macie jakiś fajny apartament dajcie znać adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję i pozdrawiam :D
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 22.03.2015 15:12

Dzieci w tym wieku na pewno mają jakieś podstawy języka angielskiego, a jeżeli chcecie się czuć pewniej polecam "Język chorwacki dla początkujących" Zawiera 2 płyty, do wakacji zdążysz pojąć podstawy języka.
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 23.03.2015 16:43

Tak napewno coś angielskiego lizneły. Zresztą ja też 20lat temu uczyłam się niemieckiego. Boję się najbardziej tej drogi bo jakby się coś stało to co i czy przy zakupie winiet nie będzie kłopotów. Jesteśmy zdecydowani na 80% na Makarską. Napiszcie jakieś cenne wskazówki co do drogi i miejsca pobytu. Polecacie jakiś apartamencik?
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 23.03.2015 18:14

Nic się nie bój, nie ma potrzeby. Najważniejsze o czym musisz pamiętać kupując winietki to to aby kupić przy pierwszej nadarzajacej się okazji po minięciu granicy danego państwa. Do tego dobry GPS + klasyczny atlas drogowy na wypadek awarii elektroniki.
W zeszłym roku jechałem po raz pierwszy do cro i też byłem lekko przestraszony. Winiety na Czechy i Austrie kupowałem na pierwszym Shelu w Czechach przy autostradzie na Ostravę. Winietę na Słowenię kupiłem na pierwszej stacji benzynowej w Słowenii. Do zakupów takich jak winieta czy paliwo nie potrzebujesz jakiejś specjalnej znajomości języka.
Nie wiem skąd ruszacie ale może warto załatwić sobie jakiś nocleg.
Pozdrawiam
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 24.03.2015 17:30

Ja winiety kupuję na polskim przejściu w Barwinki, jadę przez Słowację i Węgry. Byłem w Makarskiej, apartament rezerwowałem przez Interhome. Był położony na skraju miejscowości i dzięki temu nie było tłoku na plazy. W sezonie plaże w centrum miasta są tak obciążone, że ludzie rezerwują miejsce na noc. Rodzinom z niedużymi dziećmi które nie muszą szaleć nocą w dyskotekach polecam Crkvenicę lub Privlakę. Tyle że w Privlace konieczne są buty mimo piasku, gdyż widziałem jak turystę ukłuła ryba Pauk.... Od tej pory wolę żwirek lub kamienie.
oni333
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oni333 » 24.03.2015 20:12

Witamy.
mamy pytanie może nam ktoś powiedzieć coś o miejscowości Vela Luka wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i padło na Korcule miasto Vela Luka w terminie 17.09-24.09 z góry dziękujemy za informacje.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.03.2015 21:24

oni333 napisał(a):Witamy.
mamy pytanie może nam ktoś powiedzieć coś o miejscowości Vela Luka wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i padło na Korcule miasto Vela Luka w terminie 17.09-24.09 z góry dziękujemy za informacje.

No to lektury obowiązkowe tutaj:
klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html
Miłego czytania. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Urlop 2015, CO POLECACIE? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone