Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop 2015, CO POLECACIE?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 16.01.2015 22:27

Mikromir bardzo serdecznie dziękuję. Mamy o czym myśleć a czas goni i na pewno będziemy wcześniej rezerwować. Jak coś postanowimy to na pewno poinformuję.

Pozdrawiam G
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 19.01.2015 23:44

Jedziemy :D
01.08 -08.08 :D gdzie ?? do pani Uli :D

pozdrawiam :D
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 25.01.2015 18:42

Mala Mi ;)
Z ta temperatura jest różnie. W 2013 sierpień upał, ale 2014, to chyba u nas nad Bałtykiem bylo cieplej :)
MaxiJazz22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaxiJazz22 » 25.01.2015 19:47

Cześć.
A ja podpowiem krótko. Jak macie możliwość to najlepiej czerwiec bądź wrzesień. Jeśli nie chcecie jechać na którąś z wysp (namawiam oczywiście na Brač), to polecam Živogošće, jako miejscowość "wypadową" zarówno na wyspy jak i zwiedzanie Dalmacji. Wycieczka do Dubrovnik'a obowiązkowo :)
Makarską w lipcu i sierpniu odradzam, chyba, że lubicie takie klimaty oraz niemiłosierny tłok, wszędzie!
Pozdrawiam :)
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 25.01.2015 21:21

Cześć,

Żona i ja wybieramy się w tym roku do Chorwacji ale najprawdopodobniej pojedziemy tylko we dwójkę. Czy możecie miejsce na około 10-cio dniowy pobyt - chcemy poplażować, ale też chcielibyśmy przy okazji zobaczyć jakieś zabytki lub inne atrakcje przyrodniczo - historyczne. Poza tym, dobrze byłoby żeby w miasteczku/mieście można było wyjść gdzieś, a nie tylko siedzieć na kwaterze.
W poprzednich latach nocowaliśmy w Zadarze i Ninie.
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 28.01.2015 00:31

Greg3136 czytaj wszystko, co Ci napiszą, ale wybieraj sam. Będziesz mógł tylko siebie za to pochwalić i nie będzie wielu ojców sukcesu ;)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 28.01.2015 11:09

Greg3136 napisał(a):Cześć,

Żona i ja wybieramy się w tym roku do Chorwacji ale najprawdopodobniej pojedziemy tylko we dwójkę. Czy możecie miejsce na około 10-cio dniowy pobyt - chcemy poplażować, ale też chcielibyśmy przy okazji zobaczyć jakieś zabytki lub inne atrakcje przyrodniczo - historyczne. Poza tym, dobrze byłoby żeby w miasteczku/mieście można było wyjść gdzieś, a nie tylko siedzieć na kwaterze.
W poprzednich latach nocowaliśmy w Zadarze i Ninie.


Proponuję rozpatrzyć miejscowość Vodice wraz z przyległymi: Tribunj oraz Sirmą.

Wg mnie ta lokalizacja jest wprost wymarzoną do wypoczynku biernego jak też i aktywnego, gdyż stanowi doskonałą bazę wypadową do wszelkiego rodzaju wycieczek, zarówno tych bliższych jak też i dalszych.

A znaleźć można również w w/w miejscowościach, miejsca gwarne i zatłoczone jak też i ciche i spokojne.

Jednym słowem. Co kto lubi. :papa:
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 28.01.2015 11:12

Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.01.2015 11:30

lechocz napisał(a):
Jednym słowem. Co kto lubi. :papa:

Jeden tylko warunek, że to będzie u Dario :)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 29.01.2015 23:08

Bocian napisał(a):
lechocz napisał(a):
Jednym słowem. Co kto lubi. :papa:

Jeden tylko warunek, że to będzie u Dario :)


Niekoniecznie u Daria. Może być w innych miejscach.

Tyle tylko, że bliżej znam jego ofertę i wiem, że nic w niej nie ubarwia i nie upiększa jak to czasami bywa. Np. do plaży 100 metrów. A po przybyciu na miejsce okazuje się, że to faktyczna odległość. Ale w pionie.

Na pewno nie polecę takiego miejsca, w którym byłem i do plaży miałem, w jedną stronę, 128 stopni do pokonania. Chociaż, fakt faktem, do morza, w linii poziomej, miałem około 50 metrów.

A wracając do Daria to nie znam żadnej negatywnej o nim opinii. Zaś wpisów pozytywnych jest cała masa.

Czy to mało aby go polecać innym skoro sam jestem zadowolony z jego oferty, z której i w tym roku ponownie skorzystałem? :papa:
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 30.01.2015 19:51

lechocz mogę prosić o namiar na Dario?
maryjusz71
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maryjusz71 » 05.02.2015 13:14

Greg3136 napisał(a):Cześć,

Żona i ja wybieramy się w tym roku do Chorwacji ale najprawdopodobniej pojedziemy tylko we dwójkę. Czy możecie miejsce na około 10-cio dniowy pobyt - chcemy poplażować, ale też chcielibyśmy przy okazji zobaczyć jakieś zabytki lub inne atrakcje przyrodniczo - historyczne. Poza tym, dobrze byłoby żeby w miasteczku/mieście można było wyjść gdzieś, a nie tylko siedzieć na kwaterze.
W poprzednich latach nocowaliśmy w Zadarze i Ninie.


Proponuję miejscowość Podgora. Jak dla mnie lepsza od Makarskiej.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 05.02.2015 15:08

maryjusz71 napisał(a):
Greg3136 napisał(a):Cześć,

Żona i ja wybieramy się w tym roku do Chorwacji ale najprawdopodobniej pojedziemy tylko we dwójkę. Czy możecie miejsce na około 10-cio dniowy pobyt - chcemy poplażować, ale też chcielibyśmy przy okazji zobaczyć jakieś zabytki lub inne atrakcje przyrodniczo - historyczne. Poza tym, dobrze byłoby żeby w miasteczku/mieście można było wyjść gdzieś, a nie tylko siedzieć na kwaterze.
W poprzednich latach nocowaliśmy w Zadarze i Ninie.


Proponuję miejscowość Podgora. Jak dla mnie lepsza od Makarskiej.

Tucepi :!: :!: :!: :!: :!:
Stąd wypad na Brać - Bol , Split , Makarska , Sv. Jure i nawet Dubrovnik dacie radę.
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 06.02.2015 20:30

potwierdzam Tucepi :) byliśmy w tamtym roku tłumów, o których tu czytałam nie widziałam, było idealnie i pogoda nam dopisała co w tamtym roku było rzadkością
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 08.02.2015 21:24

Koleżanki, Koledzy,
z Waszych poleceń oraz z tego co poczytałem nt. rejonu Baska Voda, Tucepi i Podgora to chyba tam pojedziemy. Czy możecie podesłać linki do miejsc noclegowych? z góry dzięki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Urlop 2015, CO POLECACIE? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone