Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop 2015, CO POLECACIE?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewelkka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelkka » 01.12.2014 22:10

http:/ /ww w.cro-travel.pl/katalog-kwater/srodkowa-dalmacja/riwiera-makarska/brela/willa-antonija.html#email_form


kojarzy ktoś tę wilę?
ewelkka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelkka » 03.12.2014 13:12

ewelkka napisał(a):http:/ /ww w.cro-travel.pl/katalog-kwater/srodkowa-dalmacja/riwiera-makarska/brela/willa-antonija.html#email_form


kojarzy ktoś tę wilę?



juz nieistotne, wybór padł na MAKARSKĄ, nocleg dziś sie rezerwuje, pozostaje odliczać do 17 sierpnia..... :D
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 17.12.2014 21:23

tylko nie Brela :D bo się nie oderwiecie :)

my po 2 latach pod rząd Breli z wielkim żalem przesuwamy się do Pisaka :)
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.01.2015 10:01

Ja w zeszłym roku trochę czasu na forum i google maps spędziłam w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca w Chorwacji. Najpierw chciałam jechać na Pag, ale po przeczytaniu paru postów stwierdziłam że faktycznie jak na pierwszy raz w Chorwacji to może nie być to, czyli widoki których się spodziewałam. Choć z ciekawości chciałabym zwiedzić tą wyspę, jednak wiem że chciałabym żeby było jednak zielono tam gdzie będę. I w końcu wylądowałam w Dalmacji w Pakostane. Spokojne miasteczko,o tym można poczytać w mojej krótkiej relacji :-). Ostatnio czytałam na Onecie artykuł o Makarskiej i faktycznie jak zobaczyłam te plaże to zechciałam tam jechać i teraz nie wiem czy w tym roku, tam nie wyląduje. Tylko czytałam że może być tam drożej. Od razu mówię że centralnie miejscowość Makarska nie interesuje mnie, ze względu na tłumy, lecz pobliskie miejscowości, pisali że to piękne wybrzeże ma 55km więc na pewno jakąś spokojną miejscowość znajdę, zwłaszcza że będę pewnie z psem, więc dzikie tłumy nie interesują mnie:-). A jechać będę od ok. 10 sierpnia w górę.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 14.01.2015 10:45

Witam, a ja w tym roku jadę z żoną i córką 2.5 roku pierwszy raz do Chorwacji i wybraliśmy Makarską (29.06 do 10.07 a na powrocie 2 noce nad Balatonem). Apartament zarezerwowany przez Booking.com. Co nam polecacie do zwiedzania z dzieckiem, aby nie było to dla niej nudne i zbyt męczące? Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2015 10:54

akwarysta6 napisał(a):Witam, a ja w tym roku jadę z żoną i córką 2.5 roku pierwszy raz do Chorwacji i wybraliśmy Makarską (29.06 do 10.07 a na powrocie 2 noce nad Balatonem). Apartament zarezerwowany przez Booking.com. Co nam polecacie do zwiedzania z dzieckiem, aby nie było to dla niej nudne i zbyt męczące? Pozdrawiam.

makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 16.01.2015 16:45

Witam

My też pierwszy raz jedziemy do Chorwacji ( małżeństwo z 7 latką). Nie wiemy gdzie, a czytam forum już z jakiś rok i im więcej czytam tym mniej wiem gdzie chciałabym pojechać. Po ciężkich moich poszukiwaniach wytypowałam ( wow kierunki ) Makarską Rivierę - środkową Dalmację lub znajomy znajomego od znajomego i tak dalej abyśmy pojechali do Svet Petar na Moru. Tam możemy wynająć pokój nie wiem czy taniej ale wątpię. Chodzi o to że jest około 20 metrów do wody ale ... z relacji Cromaniaków wyczytałam, że to istne zadu...pie, gdzie tylko lodziarnia, piekarnia i warzywniak. A mnie się marzy:
- żeby było tanio ( oryginałem nie będę)
- dość blisko wody ( 250 metrów +-)
- krystaliczna woda
- wieczorem można usiąść w jakiejś kafejce na lampkę wina i piwa ( oczywiście towarzyszyć nam będzie bezalkoholowa córka :))
- pospacerować wieczorkiem po oświetlonych uliczkach
- aby pokój miał aneks kuchennych i łazienkę ( sam pokój może być malutki)
- aby pokój miał balkon, żeby można było sobie na nim usiąść
- full wypas jakby Właściciele mówili po polsku,( mój angielski jest słaby, nie używam, a niemieckiego nie znam)

Pewnie macie dość pytań znacie jakieś takie miejsce :D ?
W każdy razie do marca, kwietnia szukam bo potem tylko rezerwacja :) jak się uda
No i jedziemy w środku sezonu to też takie "utrudnienie".

pozdrawiam

SGJ / G
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 16.01.2015 16:55

Gradac??
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 16.01.2015 17:32

maci78 napisał(a):Gradac??


Piękne zdjęcia, widoki a na booking nie ma najdrożej no ale my będziemy zamawiać kwatere dopiero koło marca/kwietnia - zastanawiam się czy to nie za późno.

Jest kilka wątków o tej miejscowości, poczytam . Dzięki za info.

A gdybyś miał namiary na kwaterę .:)

--------------------------------------------------------------------------------------
Po przejrzeniu kilku postów muszę skreślić Gradac z racji przeolbrzymich tłumów.
Piękna miejscowość, super promenada, woda mokra :D i krystaliczna ale ponoć lipiec/sierpień jest masakryczny pod względem turystów na plaży. Proszę się nie gniewać, ale będę szukać dalej.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16.01.2015 17:53 przez SGJ, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.01.2015 17:51

W sezonie w Gradacu jest tłok. Coś Ci podrzucę w okolicy.
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 16.01.2015 17:56

Właśnie Twój post przeczytałam na temat tłumów. Bardzo dziękuję za pomoc. Nie zależy nam na piaszczystych plażach, wręcz przeciwnie. Tylko aby nagle zbyt woda głęboka nie była z racji naszej 7latki. I może jakieś drzewko się znalazło aby schować się przed słońcem.

Podrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.01.2015 18:06

Z drzewkiem może być odrobinę problematycznie, trzeba by ciut dalej na plaży poszukać. Poszło na PW.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 16.01.2015 18:20

Witam :)
Jeśli można to podepnę się pod temat....

Zalogowałam sie dopiero dzisiaj ale już od jakiegoś tygodnia przeglądam tą kopalnie wiedzy :D
Podjeliśmy decyzje z mężem - że czas na zmiany i 7 raz z rzędu nad Bałtyk jechac nie chcemy..

A więc zamarzyła nam się Chorwacja - razem z naszą córeczką obecnie 9,5 mc-a planujemy chyba Wrzesień 2015, będzie miała wtedy 1,5 roku. Będzie po sezonie więc nie będzie wielkich upałów.

Czytając o poszczególnych miejscowościach nie ukrywam, że najbardziej podobają mi się okolice Riwiery Makarskiej... ale chyba jak na pierwszy raz i z małym dzieckiem nie będziemy jechac tak daleko, Myślę o okolicach Między Zadarem a Szybenikiem.

teraz tylko potrzebuje jakiejś fajnej plaży (tu mam problem ze znalezieniem) Najlepiej żwirowa z łagodnym zejściem do morza, no i jakiś namiar na Apartament, dużym plusem będzie możliwość porozumiewania się po Polsku, Języki obce to moja słaba strona.

Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków i mam nadzieje, że zagrzeję tu miejsce na dłużej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2015 18:28

Margo87 napisał(a):Czytając o poszczególnych miejscowościach nie ukrywam, że najbardziej podobają mi się okolice Riwiery Makarskiej... ale chyba jak na pierwszy raz i z małym dzieckiem nie będziemy jechac tak daleko, Myślę o okolicach Między Zadarem a Szybenikiem.

teraz tylko potrzebuje jakiejś fajnej plaży (tu mam problem ze znalezieniem) Najlepiej żwirowa z łagodnym zejściem do morza, no i jakiś namiar na Apartament, dużym plusem będzie możliwość porozumiewania się po Polsku, Języki obce to moja słaba strona.

Bank kwater
bank-kwater-f39.html

A tam m.in. to
dalmacja-polnocna-od-maslenicy-do-primostenu-t39978.html
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 16.01.2015 19:33

Dziękuje, wcześniej chyba jako niezalogowany użytkownik nie miałam wglądu do tego tematu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Urlop 2015, CO POLECACIE? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone