Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop 2015, CO POLECACIE?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 24.03.2015 22:31

wyjeżdżamy z Kalisza, niew planujemy noclegu po drodze chyba że delkatna kimka gdzieś na stacji chcieliśmy jechać przez Czechy Austrie Słowenie. w Czechach i Austrii wyczytałam że winiety można kupić na 10 dni a w Słoweni tylko na 7 dni. planujemy być w Chorwacj 8 nocy. więc będę musiała w powrotnej drodze kupić jeszcze raz winietke. A co z autostradami w Chorwacji? kiedy mam zjechać z autostrady żeby jechać tą sławną drogą do Makarskiej? znalazłam apartament w centrum na ulicy biokovskiej czy są jakieś plusy i minusy noclegów w tym rejonie , z góry dziękuję za wszelkie informacje Pozdrawiam :papa:
oni333
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oni333 » 24.03.2015 23:20

Dzięki oj trzeba zarezerwować kilka wieczorów:))
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 25.03.2015 21:55

oni333 napisał(a):Witamy.
mamy pytanie może nam ktoś powiedzieć coś o miejscowości Vela Luka wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i padło na Korcule miasto Vela Luka w terminie 17.09-24.09 z góry dziękujemy za informacje.


Tu troszkę o V. Luce:

tecze-kor-uli-i-kominy-lastova-t46458-405.html

niebiansko-bezludnie-rajsko-kor-ula-grscica-vi-2014-t45899-150.html

http://www.korculainfo.com/velaluka/

Pozdrawiam :)
oni333
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oni333 » 25.03.2015 21:58

minimartini napisał(a):
oni333 napisał(a):Witamy.
mamy pytanie może nam ktoś powiedzieć coś o miejscowości Vela Luka wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i padło na Korcule miasto Vela Luka w terminie 17.09-24.09 z góry dziękujemy za informacje.


Tu troszkę o V. Luce:

tecze-kor-uli-i-kominy-lastova-t46458-405.html

niebiansko-bezludnie-rajsko-kor-ula-grscica-vi-2014-t45899-150.html

http://www.korculainfo.com/velaluka/

Pozdrawiam :)

Dzieki bardzo:)
krelson
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krelson » 07.04.2015 12:46

Witam.

Podepnę się pod temat.

Z przyszłą żoną wybieramy się na "miesiąc miodowy", zdecydowaliśmy się jechać autem do CRO, wyjazd między 20.08.15r-10.09.15r. Czas pobytu około 2 tyg, wraz z trasą.
Przeglądaliśmy różne wątki, zainteresowało nas parę miejsc,które między innymi chcielibyśmy zobaczyć/zwiedzić, a mianowicie, SPLIT, PARK KRKA.

Pytania do weteranów i osób z doświadczeniem:

-W jakiej miejscowości wybrać noclegi? (preferowalibyśmy: bliskość morza,z raczej spokojnymi okolicami, z nie przesadzonymi cenami i z dobrą bazą wypadową do w.w miejsc). Jeżeli jakieś konkretne miejsce, to jakiś ew. nocleg do polecenia?

-Jakie miejsca polecacie do zwiedzania w tych rejonach, poza w.w?

-Będę jechał z okolic Krakowa, więc trasa na: Rabkę-Słowację-Węgry(Budapeszt, wzdłuż Balatonu)-przez Zagrzeb i na południe, jest aktualnie najlepsza?

-Jakich cen na początku września można się mniej,więcej spodziewać za dobę/os? (wiem,że płatność jest w EUR)

-Jakich rad możecie nam udzielić na ten "pierwszy raz"? :)

Pozdrawiam.
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 30.04.2015 22:24

jbasia napisał(a):wyjeżdżamy z Kalisza, niew planujemy noclegu po drodze chyba że delkatna kimka gdzieś na stacji chcieliśmy jechać przez Czechy Austrie Słowenie. w Czechach i Austrii wyczytałam że winiety można kupić na 10 dni a w Słoweni tylko na 7 dni. planujemy być w Chorwacj 8 nocy. więc będę musiała w powrotnej drodze kupić jeszcze raz winietke. A co z autostradami w Chorwacji? kiedy mam zjechać z autostrady żeby jechać tą sławną drogą do Makarskiej? znalazłam apartament w centrum na ulicy biokovskiej czy są jakieś plusy i minusy noclegów w tym rejonie , z góry dziękuję za wszelkie informacje Pozdrawiam :papa:

Bez problemu traficie na granicy słoweńsko chorwackiej lecicie dalej autostradą kierujcie się na Zagrzeb . Na obwodnicy Zagrzebia wjeździe na płatną autostradę no i się zaczyna 400 kilometrów dwupasmowki z widokami lecicie cały czas prosto kierując się na Split . Nie zjerzdzacie na Split lecicie dalej autostradą i zjerzdzacie na Malarską . Od autostrady do Makarskiej jest około 60 km. Droga jest dobrze oznaczona. Moja osobista rada jeśli macie diesla to z Austrii wyjerzdzajcie z pełnym bakiem i w Chorwacji pilnujcie aby nie zejść poniżej połowy baku i dolewajcie tą smołe aby się mieszala z normalnym paliwem 8) Powodzenia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 15:20

Witam

Wybieramy się z dziewczyną do Chorwacji pod koniec sierpnia (ok 20 wyjazd). Chcemy jechać z biurem podróży (przejazd + nocleg a czas sami sobie organizujemy). Z tego co wyczytałem na forum zainteresowały mnie poniższe regiony:

- Riwiera Makarska (szczególnie Brela chyba, że polecacie jakąś inną miejscowość?)
- Wyspa Hvar
- Wyspa Brać

- Split
- Rovinj

Teraz pytanie do Was. Interesuje nas następująca forma spędzania czasu:

- w dzień plażowanie
- jakieś 2 wycieczki fakultatywne (np. Dubrovnik)
- wieczorem nocne życie tzn. aby w miejscu, w którym będziemy wieczorem tętniło życie, głównie chodzi nam o promenady z restauracjami, sklepami, niekoniecznie dyskotekami

1.Który region, miasto/miasteczko idealnie pasuje do naszych oczekiwań?
2. Polecacie konkretne biura podróży, które oferują przejazdy do w/w kurortów?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2015 16:13

krzychoo90 napisał(a):Witam

Wybieramy się z dziewczyną do Chorwacji pod koniec sierpnia (ok 20 wyjazd). Chcemy jechać z biurem podróży (przejazd + nocleg a czas sami sobie organizujemy).

Witan.
Skąd wyjazd :?:
Może w miejscu gdzie mieszkasz są jakieś biura turystyczne lub ich przedstawicielstwa organizujące wczasy w Chorwacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 19:13

Mieszkam w Zakopanem. Wyjazd najlepiej z Krakowa gdzie na pewno jest wiele biur, ale na razie nie było żadnych konkretó tzn. nie rozglądałem się jeszcze dlatego pytam bo może ktoś ma jakieś doświadczenia w podróżach do Chorwacji z biurem podróży
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2015 20:38

Zdecydowana większość osób zalogowana na forum Cro.pl jeździ do Chorwacji własnym samochodem.
Widać to m.in. w Kalendarzu >>> kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2015-t46842.html
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.05.2015 21:01

krzychoo90 napisał(a):może ktoś ma jakieś doświadczenia w podróżach do Chorwacji z biurem podróży

Rzeczywiście, nieliczni zarejestrowani na forum, podróżują do Chorwacji w ten sposób,
ale może tutaj coś znajdziesz:

https://www.cro.pl/z-jakim-biurem-podrozy-do-cro-t15284.html
https://www.cro.pl/biuro-podrozy-t31732.html
https://www.cro.pl/makarska-z-biurem-podrozy-oskar-t31965.html
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 14.05.2015 07:38

Cześć,

Mam mega problem moim drodzy :( Musiałem przesunąć urlop w sumie o 2 tygodnie co wiąże się z tym że również plany wakacyjne uległy zmianie. Udało nam się przesunąć rezerwacje apartamentu jedynie o tydzień.
Pobyt w Mimicach mamy zaplanowany i zarezerwowany od 6 lipca do 11 lipca.
Chcielibyśmy 2 tydzień spędzić w jakimś innym miejscu? Co polecicie?

Będzie to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji :D
Kasia i Magda
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Magda » 22.06.2015 11:47

Cześć Wszystkim :D

Planujemy wybrać się do Chorwacji na początku sierpnia.
Przewidujemy 9-11 dni pobytu. Czy ktoś poleca jakieś ciekawe miejsce?
Z góry serdecznie dziękujemy za podpowiedź :)

Pozdrawiamy z Poznania :)
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 22.06.2015 14:58

To zależy jaki rodzaj wypoczynku preferujecie :)

Jeżeli na spokojnie i ze zwiedzaniem to polecam Szibeniku. Dla mnie cudowne miasto i super baza wypadowa do innych miejsc - blisko Park Krka, Murter, jak ktoś ma ochotę na Hvar (cudowne miejsce) to godzinka z kawałkiem i jest się w Splicie skąd płyną promy..

Chyba ze wolicie tą imprezowa stronę Chorwacji to musi poradzić ktoś inny :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.06.2015 18:12

Kasia i Magda napisał(a):Planujemy wybrać się do Chorwacji na początku sierpnia.
Przewidujemy 9-11 dni pobytu. Czy ktoś poleca jakieś ciekawe miejsce?

Całe forum pełne jest opisów ciekawych miejsc w Chorwacji, a wybrzeże ma 5835 km (łącznie z wyspami). Może jednak przynajmniej mniej więcej określicie region... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Urlop 2015, CO POLECACIE? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone