Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop 2015, CO POLECACIE?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 22.06.2015 18:33

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i po raz pierwszy z dziećmi do Chorwacji się wybierany w tym roku. Przez int znalazłem kwaterę w miejscowości Rogoznica o której co nieco na forum przeczytałem ale dokładnie chce zapytać o rejon ulicy put magistrale gdzie mam do wynajęcia apartament a ze względu na dzieci nie chce jechać w cimno bo na początku sierpnia jest sam szczyt sezonu i różnie może to być.
Czy ktoś może mi napisać czy z rejonu put magistrale w Rogoznicy jest blisko do plaży i do morza bo wiem ,że tam jezioro jest ale bardziej plaża mnie interesuje a szczególnie dzieci, z map google mało można wywnioskować a wlascicielka zbyt wylewna nie jest.
Proszę o wyrozumiałość i kilka słów o moim pierwszym wyborze.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2015 19:56

Kasia i Magda napisał(a):Cześć Wszystkim :D

Planujemy wybrać się do Chorwacji na początku sierpnia.
Przewidujemy 9-11 dni pobytu. Czy ktoś poleca jakieś ciekawe miejsce?
Z góry serdecznie dziękujemy za podpowiedź :)

Pozdrawiamy z Poznania :)

Cześć Kaśka i Magda :papa:

indeks-miejscowosci-f32.html

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
agalew
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agalew » 22.06.2015 20:16

Wybieramy się z mężem i synem (12 lat) w sierpniu do Chorwacji, co polecacie. Chcielibyśmy zobaczyć Plitwickie oraz wyskoczyc do Wenecji. Może ktoś polecić coś ciekwego,jakieś kwatery
agalew
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agalew » 22.06.2015 20:17

Udało się mój pierwszy post!!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2015 20:32

agalew napisał(a):Wybieramy się z mężem i synem (12 lat) w sierpniu do Chorwacji, co polecacie. Chcielibyśmy zobaczyć Plitwickie oraz wyskoczyc do Wenecji. Może ktoś polecić coś ciekwego,jakieś kwatery

Plitvice po drodze do Chorwacji lub z Chorwacji do domu.
A skoro w planie Wenecja - polecam pobyt na Istrii.
(ale w sierpniu sporo na niej Włochów :oczko_usmiech: :idea: )
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 22.06.2015 22:35

japer napisał(a):Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i po raz pierwszy z dziećmi do Chorwacji się wybierany w tym roku. Przez int znalazłem kwaterę w miejscowości Rogoznica o której co nieco na forum przeczytałem ale dokładnie chce zapytać o rejon ulicy put magistrale gdzie mam do wynajęcia apartament a ze względu na dzieci nie chce jechać w cimno bo na początku sierpnia jest sam szczyt sezonu i różnie może to być.
Czy ktoś może mi napisać czy z rejonu put magistrale w Rogoznicy jest blisko do plaży i do morza bo wiem ,że tam jezioro jest ale bardziej plaża mnie interesuje a szczególnie dzieci, z map google mało można wywnioskować a wlascicielka zbyt wylewna nie jest.
Proszę o wyrozumiałość i kilka słów o moim pierwszym wyborze.
Pozdrawiam.
Andrzej.

Też udało się mi posta pierwszego napisać :roll: tylko mało popularne miejsce sobie chyba wybrałem bo żadnego odzewu nie ma ;-(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.06.2015 23:05

japer napisał(a):
japer napisał(a):Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i po raz pierwszy z dziećmi do Chorwacji się wybierany w tym roku. Przez int znalazłem kwaterę w miejscowości Rogoznica o której co nieco na forum przeczytałem ale dokładnie chce zapytać o rejon ulicy put magistrale gdzie mam do wynajęcia apartament a ze względu na dzieci nie chce jechać w cimno bo na początku sierpnia jest sam szczyt sezonu i różnie może to być.
Czy ktoś może mi napisać czy z rejonu put magistrale w Rogoznicy jest blisko do plaży i do morza bo wiem ,że tam jezioro jest ale bardziej plaża mnie interesuje a szczególnie dzieci, z map google mało można wywnioskować a wlascicielka zbyt wylewna nie jest.
Proszę o wyrozumiałość i kilka słów o moim pierwszym wyborze.
Pozdrawiam.
Andrzej.

Też udało się mi posta pierwszego napisać :roll: tylko mało popularne miejsce sobie chyba wybrałem bo żadnego odzewu nie ma ;-(

Gratuluję. No tak, rzeczywiście. Nie jest to odpowiednie miejsce. Jeśli o Rogoźnicy na forum co nieco przeczytałeś, to pewnie wiesz, że należałoby umieścić ten post tam, gdzie zaglądają bywalcy Rogoźnicy, np:
rogoznica-t41909.html
albo nawet:
rogoznica-t42970.html
itp.
Miałbyś z pewnością większe szanse na odpowiedź.
Nie mniej jednak naprowadzę Cię na odpowiedzi także tutaj. Jeśli zerkniesz na położenie wspomnianej ulicy:
http://karta-hrvatske.com.hr/put-magistrale-rogoznica
A następnie przeanalizujesz kolejno plaże wymienione na tej stronie:
http://www.tz-rogoznica.hr/plaze/
np. tą:
http://www.tz-rogoznica.hr/plaza-lozica-2/
albo tą:
http://www.tz-rogoznica.hr/plaze-lozica-3/
lub też tą:
http://www.tz-rogoznica.hr/plaza-lozica-1/
oraz inne w okolicy, oglądając zdjęcia i sprawdzając jednocześnie położenie na mapie (pod zdjęciami danej plaży), to spokojnie znajdziesz odpowiedzi przynajmniej na część postawionych pytań. Odległość od każdej z plaż chyba potrafisz sobie wyliczyć z mapy...
Powodzenia i może do zobaczenia we właściwym wątku?...
:wink:
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 23.06.2015 09:25

Dzięki za informacje, szczerze to jakoś ciężko jest mi się poruszać na forum i oczywiście chciałem prawidłowo umieścić wątek aby nie spotkać się z krytyką obytych w temacie, nie udało się. Uwazniej faq przeczytam i poprawię się.
A podjadę w ciemno a jak nic nie znajdę ... będzie to moja pierwszy i ostatni wyjazd do Chorwacji.
Parek7
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Parek7 » 23.06.2015 09:39

Witam,nic się nie przejmuj jedz w ciemno ja byłam ze znajomymi razem 8 osób i 3 troje dzieci 1.5 r,3 latka ,10 lat jak dojechaliśmy to poszukaliśmy i znależliśmy,tu na forum też nie zostałam dobrze przyjęta jak coś napisałam zaraz mnie ochrzaniono że to nie ten wątek ,mam wrażenie że niektórzy tutaj to WŁADCY ,także jedż i wypoczywaj ciesz się piękną chorwacją i myślę ze będziesz chciał tam wrócić
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 23.06.2015 10:08

Parek7 napisał(a):Witam,nic się nie przejmuj jedz w ciemno ja byłam ze znajomymi razem 8 osób i 3 troje dzieci 1.5 r,3 latka ,10 lat jak dojechaliśmy to poszukaliśmy i znależliśmy,tu na forum też nie zostałam dobrze przyjęta jak coś napisałam zaraz mnie ochrzaniono że to nie ten wątek ,mam wrażenie że niektórzy tutaj to WŁADCY ,także jedż i wypoczywaj ciesz się piękną chorwacją i myślę ze będziesz chciał tam wrócić


Dzięki za pokrzepienie :D
Długo studiowałem to forum zanim posta nr 1 napisałem a wyszło jak widać :oops:
Tylko za względu na dzieci otientuję się w kwaterach bo zawsze nad Bałtykiem szukałem w cimno i się udawało więc będę musiał i nad Adriatykiem poszukać w ciemno 8)
Dużo info jest na forum ale poruszanie się po nim, pisanie i narażenie na opier... przez WŁADCÓW jest duże :hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2015 10:21

japer napisał(a):Dużo info jest na forum ale poruszanie się po nim, pisanie i narażenie na opier... przez WŁADCÓW jest duże :hut:

Naprawdę uważasz, że wskazanie właściwego wątku (gdzie dziś zapytałeś i ktoś Ci odpowiedział po 19 minutach) oraz podanie linków do plaż o które pytałeś jest opier... przez WŁADCÓW? Bo jeśli tak, właśnie skutecznie zniechęcasz w/w do pomagania nowym użytkownikom forum.
Ja też mogę Ci zarzucić, że poganianie użytkowników i pretensje, że nikt nie odpowiada po 4 godzinach od zadania pytania są po prostu... faux pas.

japer napisał(a):A podjadę w ciemno a jak nic nie znajdę ... będzie to moja pierwszy i ostatni wyjazd do Chorwacji.


W szczycie sezonu w ciemno z dziećmi nie jechałabym. Co innego początek lipca albo końcówka sierpnia, ale pierwsza połowa sierpnia ostatnio to naprawdę masakra. Jasne, że coś może znajdziesz, ale samo szukanie oraz proponowane ceny w momencie gdy to gospodarz jest królem - nie do pozazdroszczenia. Choć naturalnie możesz mieć też łut szczęścia...
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 23.06.2015 13:03

Uznałem,że ten wątek będzie dobry do mojego pytania bo interesowało mnie konkretne miejsce a wątek ma tytuł "co polecacie?"
Nie chodzi mi o to, że mój wątek spotkał się z opier... władców bo przyznaję, że faktycznie bardzo szybko odpowiedź dostałem ale po przestudiowaniu forum w wielu miejscach widziałem jak władcy reagują na nowych co zadają pytania i są szybko opier... a wynikać to może z ich po prostu niewiedzy lub niezrozumienia poruszania się na forum cro.pl, mi bynajmniej łatwo nie jest.
Parek7
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Parek7 » 23.06.2015 14:40

No właśnie ja miałam takie same wrażenie,teraz już nie staram się pytać na tym forum tylko sobie czytam a podpytuję znajomych,bo raczej te forum mi przynajmniej nie pomogło,dodam ci jeszcze że z tą ekipą co jechaliśmy byliśmy na początku sierpnia i coś tam znależliśmy,ja w tym roku planuję pojechać ale w drugiej połowie sierpnia ponieważ tak dostałam urlop i jadę w ciemno,przestudiowałam dziesiatki ogłoszeń ceny zabójcze,apartamenty takie sobie, wtedy za 4 osoby dorosłe i dwoje dzieci placiliśmy 70 euro mieliśmy dwie sypialnie,salon z kuchnią,łazienka i wielki taras miejscowość Tribunj,także jak znajdziesz jeszcze jakieś ciekawe lokum to rezerwuj a jak nie to jedz w ciemno( tylko bądz w odpowiedniej godzinie najlepiej w godzinach rannych).Pozdrawiam
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 23.06.2015 19:26

Jednak zarezerwowałem apartament i jutro zaliczkę przeleję :wink:
Mi forum mam wrażeniem, że pomogło i kilka dobrych rad i sugestii otrzymałem za które dziękuję serdecznie.
Jest tu ogrom informacji i opisów w gąszczu których jest (przynajmniej mi) niełatwo się poruszać i pytania zadawać w tym wątku lub miejscu gdzie powinny być umieszczone aby z dezaprobatą innych się nie spotkać no i otrzymać szukanych informacji ale się staram :roll:
Będę tu zaglądał jeszcze pewnie nie raz i podzielę się wrażeniami z utraty dziewictwa w Chorwacji :D
Kasia i Magda
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Magda » 24.06.2015 10:42

Cześć Kaśka i Magda :papa:

indeks-miejscowosci-f32.html

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html[/quote]

Witamy :)

Wielkie dzięki Panie Januszu :)

Dwa lata temu odwiedziłam Vodice i okolice, a rok wcześniej Krk. Byłam zachwycona!
Przede wszystkim zależy nam na wypoczynku, więc polecone miejsca i kwatery mile widziane :) z góry wielkie dzięki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Urlop 2015, CO POLECACIE? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone