Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulubione potrawy oraz polecane restauracje w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alan998
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan998 » 25.02.2008 21:37

Dzięki za dotychczasowe posty jednak tak szczerze mówiąc wolałbym mimo wszystko widzieć w tym temacie konkretne potrawy i wspomnienia miejsc, restauracji które zapadły Wam w pamięci w ten sposób można zaplanować kulinarna podróż jadąc w dany region Chorwacji. Jak na razie dowiaduje się głównie o tym jak słaba jest kuchnia dlatego wolałbym widzieć więcej komentarzy entuzjastów tejże kuchni!!!!
Bierzcie przykład z Katarzyna Głydziak Bojić i jej podobnych którzy piszą konkretne nazwy restauracji oraz potraw!!!:::)))
Alan998
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan998 » 25.02.2008 21:46

W lipcu wybieram się po raz drugi do Chorwacji niestety z pierwszego razu niewiele pamiętam (8 lat temu). Utworzyłem ten temat gdyz uwielbiam konsumować:) i choć do wybrednych nie należę chciałbym na tym forum usłyszeć o kilku niezapomnianych miejscach i potrawach (uważam, że oba te zagadnnienia bardzo się wiążą nie ma dobrej restauracji bez dobrego jedzenia i na odwrót żadna potrawa nie zasmakuje podana w podrzędnej spelunie z widokiem na kurnik). Pozdrawiam wszystkich łakomczuchów:) i czekam na więcej informacji!!!
Alan998
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan998 » 25.02.2008 21:47

W lipcu wybieram się po raz drugi do Chorwacji niestety z pierwszego razu niewiele pamiętam (8 lat temu). Utworzyłem ten temat gdyz uwielbiam konsumować:) i choć do wybrednych nie należę chciałbym na tym forum usłyszeć o kilku niezapomnianych miejscach i potrawach (uważam, że oba te zagadnnienia bardzo się wiążą nie ma dobrej restauracji bez dobrego jedzenia i na odwrót żadna potrawa nie zasmakuje podana w podrzędnej spelunie z widokiem na kurnik). Pozdrawiam wszystkich łakomczuchów:) i czekam na więcej informacji!!!
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 25.02.2008 23:09

Widzę, że nie którzy rozpisali się nie na temat.
Mamy pisać co jadamy w Chorwacji, a nie w Polsce czy we Włoszech.
I nie krytykujmy nikogo za to ,np. że smakują mu lody chorwackie.Po pierwsze: każdy ma inne upodobania kulinarne, a po drugie nie wszyscy zwiedzili pół świata, aby mieć porównanie.
Więc piszmy co lubimy jadać i co polecamy, a inni niech smakują i oceniają według własnego smaku
:D :D :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.02.2008 23:34

darek1 napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):Coś widzę , że wiekszość to tacy fachowcy co to biorą chleb ze stołu do torby bo płacone... Za mało w użyciu jest w tym wątku słów "dla mnie" albo "wg mnie" Smak to bardzo subiektywna sprawa. Na Riwierze Francuskiej nie byłem ale wystarczy mi Kapetanova Kuca w Mali Ston. A co do cen to wiadomo, że mieloneczka z puszki taniej wyjdzie... Nie wspomnę już legendarnego audi z kartoflami... :):)


Znalazł się smakosz kulinarny. Sam sobie pakuj do samochodu kartofle a nie innym wmawiasz mistrzu kolorowy.

Z tym mistrzem kolorowym to bujaj sie jeśli możesz. Ja do ciebie nic nie mam (jeszcze) więc nie czepiaj sie mnie. Jeśli wziąłeś wspomnienie o audi do siebie to twoja sprawa. Uderz w stół...
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 26.02.2008 09:24

Fajny wątek, aż ślinka z rana pociekła na wspomnienia kalmarów z grilla albo salatki z hobotnicy ;)
Najlepsze kalmary jadłem na Cresie - w miasteczku Cres na samej starówce, nazwy knajpy nie pomnę. Ale generalnie najlepiej wspominam kuchnię w przyplażowej skromnej restauracyjce w Milnej na Hvarze (nie we wiosce tylko za kempingiem). Kwintesencja kuchni środziemnomorskiej wszystko pływało w oliwie i winie i w ziolach :) mniam :wink:
Aaa i jeszcze co do pizzy we Włoszech to się nie zgodzę - w Rzymie jadłem w kilku małych pizzeriach przy Piazza Navona, w wersji rzymskiej czyli na cieście cienkim jak pergamin - jak dla mnie miód, cud i orzeszki :wink:
bociek68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bociek68 » 28.02.2008 18:30

Witam, moim zdaniem papu nie jest najgorsze, ale też mam duży sentyment do smażalni nad Bałtykiem 8) .Kiedyś w Trogiże trafiłem na gościa który na blasze podgrzewanej palnikiem gazowym smażył krewetki(duże tygrysy), dodajac do tego trochę sałatki i pasty( chyba paprykowej), ładował to do bułeczki( coś a"la pita), smakowało super, polecam jak go ktoś spotka :wink: ,lody są taki sobie, ale moje kobietki za nimi przepadały(szczególnie banana split), super były też lignie iz żaru z grilowanym kabaczkiem w konobie w Marinie niestety nie pamiętam jak się nazywała.The best to jednak rybki prosto z sieci, kupione rano gdy rybak około 7 wracał rano z połowu, wypatroszenie,posolenie do lodówy i obiad bądź kolacja paluszki lizać.Pozdrawiam i życzę smacznego w tym roku Cro :D :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.02.2008 18:27

Rzeczywiście jesteś dziwak, rodzina to chyba stroni od Ciebie - napewno nie odwrotnie. Wyrazy współczucia dla małżonki.


Ale byś się zdziwiła, gdybyś usłyszała jej zdanie. Dodam, że mimo to jest zakochana w Chorwacji a jej rodzina pochodzi z Bośni (tej serbskiej). Prawdziwa miłość nie polega na bezkrytycznym powtarzaniu tego co chcą usłyszeć inni, ale na prawdzie. Myślę, że nie może być miłości, jeśli oparta jest na kłamstwie.
GALILEUSZ
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GALILEUSZ » 01.03.2008 14:28

Darek1 - przepraszam, że zwrócę uwagę, ale nie czepiaj się wszystkich. Psujesz opinię warszawiakom, tytułując innych np. "Ślązaku" - niby nic, ale niktórzy mogą pomyśleć, że ich dyskryminujesz, czy też "mistrzu kolorowym" - dlaczego akurat "kolorowy" ?


Ja także nie byłem zachwycony niektórymi daniami chorwackimi, ale może dlatego, że nie spróbowałem tych, które wymieniacie i zachwalacie. Dlatego czekam na kolejne polecane dania, żeby wiedzieć czego spróbować następnym razem w Chorwacji.
Przy takich tematach przypomina mi się zawsze scena z "Jak rozpętałem II wojną światową" i temat: "Zaalewajka" :D

Pozdrawiam smakoszy.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.03.2008 15:17

GALILEUSZ napisał(a):Darek1 - przepraszam, że zwrócę uwagę, ale nie czepiaj się wszystkich. Psujesz opinię warszawiakom, tytułując innych np. "Ślązaku" - niby nic, ale niktórzy mogą pomyśleć, że ich dyskryminujesz, czy też "mistrzu kolorowym" - dlaczego akurat "kolorowy" ?


Ja także nie byłem zachwycony niektórymi daniami chorwackimi, ale może dlatego, że nie spróbowałem tych, które wymieniacie i zachwalacie. Dlatego czekam na kolejne polecane dania, żeby wiedzieć czego spróbować następnym razem w Chorwacji.
Przy takich tematach przypomina mi się zawsze scena z "Jak rozpętałem II wojną światową" i temat: "Zaalewajka" :D

Pozdrawiam smakoszy.





Bez obawy, wszyscy starzy cromaniacy mnie tu znają i wiedzą że mam duże poczucie humoru Mistrzu Kolorowy. Pozdrawiam i nie urażam kolegi.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.03.2008 15:51

GALILEUSZ napisał(a):Darek1 - przepraszam, że zwrócę uwagę, ale nie czepiaj się wszystkich. Psujesz opinię warszawiakom, tytułując innych np. "Ślązaku" - niby nic, ale niktórzy mogą pomyśleć, że ich dyskryminujesz,


Z bycia Ślązakiem jestem dumny, także bez obaw, na pewno z tego powodu nie czuję się urażony :D :wink:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 01.03.2008 18:31

Ślinotok w toku! Dla mnie papu w Cro jest super. Za pizzą też nie przepadam, ale..... w Podgorze w konobie Borak, pizza z tuńczykiem!!!
Palce lizać!!! POLECAM!!!! Kurna jadę po krewetki!!!!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2008 19:12

wszyscy starzy cromaniacy mnie tu znają i wiedzą że mam duże poczucie humoru

a może Ci się tylko tak wydaje... :):)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2008 16:55

Sławomir Wocial napisał(a):
wszyscy starzy cromaniacy mnie tu znają i wiedzą że mam duże poczucie humoru

a może Ci się tylko tak wydaje... :):)




Co tam słychać Mistrzu Kolorowy. pozdrawiam kolegę serdecznie.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 02.03.2008 18:31

darek1 napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):
wszyscy starzy cromaniacy mnie tu znają i wiedzą że mam duże poczucie humoru

a może Ci się tylko tak wydaje... :):)




Co tam słychać Mistrzu Kolorowy. pozdrawiam kolegę serdecznie.


Sławek i inni - wszyscy tak dobrze znają i poczucie humoru kolegi podziwiają, że w tej sytuacji chyba najlepszy jest IGNOR :D .

W temacie np. - "Hrast" w Breli - pyszny "cevap", sałatka, lokalne alkohole i całokształt. Pizza oliwkowo-mięsna, winko z Peljesaca i otoczenie - "Peljeski dvori" w Orebicu.

Pozdrawiam i ... smacznego
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ulubione potrawy oraz polecane restauracje w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone