Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulubione potrawy oraz polecane restauracje w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2015 11:50

Kiedyś mieszkałam na kwaterze we Władku u gościa który pływał na kutrach i tak mi powiedział.
Faktycznie coś się jednak zmieniło w 2013 r ale tylko dla mniejszych kutrów, które mogą łowić 5 dni w mcu. Nie wiem ile jest takich jednostek i czy są one w stanie zaspokoić popyt w okresie wakacyjnym czy jednak knajpy nadal karmią mrożonkami.
Faktem jednak pozostaje, że od 1 VII do 31 VIII jest okres ochronny dorsza w związku z tarłem tych ryb.

Dodam, że kiedy ja byłam ostatnio nad Bałtykiem obowiązywał całkowity zakaz połowu a dorsza było pełno w smażalniach.
Ostatnio edytowano 01.03.2015 11:54 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2015 11:51

gusia-s napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
figusek napisał(a):I dorada po 29.90 w Biedrze jest! :-)

To ja podziękuję :| za jakieś Chińskie gów.. :|


Ktoś pisał na tym forum, że sezon na kalmary w Cro zaczyna się dopiero w październiku a te serwowane turystom przez knajpy są importowane z Falklandów tak więc na rodzime można liczyć jak gospodarz złowi ;-)
W rybarnicy kupowalismy co prawda świeże wiec może jakiś jednak połów jest dozwolony :?: rzeczywiście może to być tak jak z naszym dorszem, kiedy to VII-VIII jest zakaz połowu a w smazalniach go pełno.

To chyba nie chodzi o sezon na kalmary tylko o to, ze wtedy najlepiej biorą :) Łapać je można raczej cały rok. Wybieram sie na te październikowe połowy już kilka lat :) A ile wina pod to poszło... :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2015 12:11

A to kalmary na wino biorą? ;-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2015 12:20

gusia-s napisał(a):A to kalmary na wino biorą? ;-)

To nie wiedziałaś? Wlewasz trochę z łódki do morza i same podpływają pod powierzchnię :) Masz podbierak i łapiesz :) Co sztuka pijesz kieliszek Plavca :) W zależności czy wlewasz Plavca czy Dingaca to podpływają większe albo mniejsze sztuki ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2015 18:16

Bocian napisał(a):
gusia-s napisał(a):A to kalmary na wino biorą? ;-)

To nie wiedziałaś? Wlewasz trochę z łódki do morza i same podpływają pod powierzchnię :) Masz podbierak i łapiesz :) Co sztuka pijesz kieliszek Plavca :) W zależności czy wlewasz Plavca czy Dingaca to podpływają większe albo mniejsze sztuki ;)

Ha,ha...już widzę jak wlewasz Dingaca do Jadrana :roll:
Wszystkie ryby Dalmacji...słuchajcie :!: takiego drina od Bociana nie skosztujecie :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2015 18:19

slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):
gusia-s napisał(a):A to kalmary na wino biorą? ;-)

To nie wiedziałaś? Wlewasz trochę z łódki do morza i same podpływają pod powierzchnię :) Masz podbierak i łapiesz :) Co sztuka pijesz kieliszek Plavca :) W zależności czy wlewasz Plavca czy Dingaca to podpływają większe albo mniejsze sztuki ;)

Ha,ha...już widzę jak wlewasz Dingaca do Jadrana :roll:
Wszystkie ryby Dalmacji...słuchajcie :!: takiego drina od Bociana nie skosztujecie :lol:

Poczekam jak będzie Twoja kolej kupić :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2015 18:23

Ja tam na kalmary się nie wybieram :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.03.2015 18:25

slapol napisał(a):Ja tam na kalmary się nie wybieram :D

Poczekam jak kupisz na wakacjach i sobie trochę odleję :oczko_usmiech: Przeca nie będę swojego wlewał :) Ma się znajomych z Poznania :mrgreen:
rainbow992
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rainbow992 » 04.03.2015 20:46

Witam wszystkich!:) Bardzo pilnie potrzebuję Państwa pomocy. Muszę szybko zarezerwować obiadokolację dla dużej grupy (57 osób) na trasie z jezior plitvickich do Graz. Najbardziej zależy mi na restauracji umiejscowionej na trasie E71 I E59 za miastem Zagrze
b. Czy możecie Państwo polecić mi jakieś fajne miejsce, gdzie szybko i niedrogo grupa 57 osobowa zostanie nakarmiona?
Pozdrawiam serdecznie
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.03.2015 19:37

Było mniami :)
P2280068.JPG

P2280075.JPG

P2280077.JPG

P3010078.JPG
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 05.03.2015 19:53

Mniam, efekt końcowy wygląda niezwykle smakowicie :D
Też zakupiłam ośmiorniczkę Biedronkową, czeka w zamrażarce :D
kokosanka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokosanka » 06.03.2015 09:49

Wow! Świetnie wygląda :lol:
Szkoda, że u nas w domu tylko ja jestem morzo-owoco-żerna...chociaż liczę po cichu, że się to zmieni po wakacjach w Chorwacji :wink:
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 22.03.2015 15:23

W Crkvenici, najbardziej podoba mi się konoba Maslina.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ulubione potrawy oraz polecane restauracje w Chorwacji - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone