Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina - Karpaty - teraz

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Ukraina - Karpaty - teraz

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.01.2009 21:28

witam.

Gdyby nieco nam sie nie pokomplikowalo od kilkunastu minut siedzielibysmy w aucie i jechali na tygodniowy narciarski wypad w okolice miejscowosci Bukovel. zapomnialem tez konkretnie powiedziec znajomym co maja nam przywiezc. Mysle, ze standardowo kawalek sloniny obturlanej w soli dobrej do wodeczki, suszono-wedzone rybki, moze marynowane pomidorki, nieco chalwy np. ze slonecznika. Wodeczki niekoniecznie gdyz zapasu Nemirofa mamy dosc sporo.

Co takiego regionalnego warto przywiezc?????

Co Wy z tych okolic przywozicie??????
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 16.01.2009 22:13

piotrulex napisał(a):Co Wy z tych okolic przywozicie??????


dużo fajek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.01.2009 12:03

pomijajac fajki, ktore absolutnie nas nie interesuja co jeszcze warto zakupic??
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 19.01.2009 12:34

Hmm z tą słonina to nie przesadzaj bo jak ze sklepu to pewnie z Polski tyle ze dwa razy droższa niż u nas .... Za to chlebek czarny polecam !
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 19.01.2009 12:37

piotrulex napisał(a):pomijajac fajki, ktore absolutnie nas nie interesuja co jeszcze warto zakupic??


Ale podstawę zakupów na Ukrainie stanowi wódka i papierosy :mrgreen:
Co do wódki polecam taką o nazwie Kaktusywkaya (Kaktusówka)- jest super o posmamku opuncji figowej- kaktusa, takiej u nas nie kupisz... :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.01.2009 12:51

Jesli ktos jednak w temacie by sie wypowiedzial wielka by byla moja radosc. Wodki z ukrainy mam cala szafe a smrodu fajkowego nie znosze wiec prosze po za tymi watpliwymi atrakcjami cos sobie przypomniec i podzielic ...

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2009 12:59

piotrulex napisał(a):Jesli ktos jednak w temacie by sie wypowiedzial wielka by byla moja radosc....

Dokładnie to co Ci wcześniej powiedzieli - z Ukrainy wozi sie alkohol (nie tylko dlatego, że tani ale dodatkowo jest kilka gatunków niedostępnych w RP) i papierosy.
Poza tym nic się nie przywozi bo większość towarów, szczególnie z przy granicy jest z.......Polski :wink:

Jest jeszcze jedna rzecz ale to raczej samemu trzeba jechać - obrazy, ikony i antyki. Ale to już wyższa szkoła jazdy :wink:

A jak kogoś to bawi to jeszcze jeżdzą z Polski np. na bazar w Samborze - po podróbki ciuchów (królestwo dresów :lol: ) lub po okazyjnej cenie kradzione oryginały tychże wyrobów.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 19.01.2009 14:55

Dokładnie , w zasadzie z Ukrainy poza ww. rzeczami nie ma co przywieźc ,na miejscu jedynie powinno się poróbowac prawdziwych pierogów ruskich ( u nich to sie nazywa warienki ) no borszcz ukrainski oczywiscie , dobre tez są ich uszka z mięsem ( po ichszemu pelmeni) oraz pierogi ( z ciasta drozdzowego ) z nadzieniem mięsnym czy warzywnomięsnym .
A co do zakupów ciuchów czy butów firmowych to trzeba uważąc bo w większosci podróbki , ładnie sie prezentują ale mają krótki zywot ......
:D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.01.2009 16:19

Koniecznie Lvivskie 1715 z zieloną nalepką :D pyszne piwo :!:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.01.2009 16:06

polecono mi jeszcze kalmary suszone. pozdrawiam

piwo polecone przez Leszka oczywiscie juz zamowione :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 20.01.2009 16:36

Nie wiem czy czytałeś moją relację z Ukrainy ... tam się przewija to piwo ;), a lepszego piwa to ja w życiu nie piłem. Prawdziwie gasi pragnienie ;)

Relacja z Ukrainy - Gorgany w Karpatach Wschodnich.

Pozdrav :papa:
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 20.01.2009 17:36

Ja bym poszukał na targu kiszonego czosnku (czerwony, kiszony w burakach albo biały). Miód-malina, najlepszy do zagryzania Nemiroffa 8)
No i suszone kalmary, w takich małych torebkach...

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina - Karpaty - teraz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone